Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

baruna
29. zář 2006

Wipajo díky moc. Je fakt pěkný. A jestli je polský nebo ne je mi upřímně jedno. Už jsem to tu někde psala - D-test testoval kočárky a nejlépe se umístil POLSKÝ kočárek. Takže vůbec nevím, jak budu nakonec vybírat.

kaaja
1. říj 2006

Ta polská firma ale tvrdí, že je opravdu vyrábí. "Jesteśmy firmą p r o d u k u j ą c ą wózki dziecięce o oryginalnych rozwiązaniach konstrukcyjnych."
Netvrdím, že jsou kočárky Mikado špatné, ale polské kočárky mají úplně jinou pověst, než kočárky švédské. (Ten pár let starý test z iDnes srovnával nesrovnatelné a opravdu už není aktuální - ani vítěz testu od firmy Firkon se už nevyrábí. V letošním D-testu žádný "polák" nevyhrál.)
Jestli jsou opravdu švédské, což je možné, tak se divím, že se tím polská pobočka nechlubí. Jen píšou, že "Oryginalność konstrukcji, bezawaryjność i komfort użytkowania docenili rodzice w Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach i na Węgrzech."
Co majitelky kočárků Mikado - jaké máte zkušenosti s těmito kočárky?

baruna
2. říj 2006

S tímhle nevím, ale kamarádka má polský kočárek a je nad míru spokojená. Myslím, že to není o značce, ale o štěstí. Já jdu do dorjanu cross country, tady v Čechách stojí cca 7 tis.

coxa
2. říj 2006

Holky koukám, že máte fakt přehled! 🙂 Kočárek zatím ještě nepotřebujeme, ale moc se mi líbí ten druhý, co má v Albu Verosek. Nevíte náhodou někdo, co to je za značku a typ? Já to z toho nějak nemůžu vyluštit... 😒

protea
2. říj 2006

Ahojky,
Verosek má druhý kočárek v albu od firmy Roan-zadej si to do vyhledávače.
Taky jsem ho neznala.Vypadá moc dobře.

coxa
2. říj 2006

Díky moc! 🙂

wipaja
2. říj 2006

kaaja...já vím, že to na těch polských stránkách je tak, jak jsi napsala(podle prodejce a záručáku by švédskej měl být)..ale i kdyby ten kočárek byl třeba čínskej, tak já jsem zatím spokojená. Jen doufám, že mi to zůstane, až s ním vyjedu do terénu :o))
Nelíbí se mi ty polské kočárky typu Tako a spol..které vypadají jak obalené oteplovačkami na zimu, ale to je každého věc. každému se líbí něco jiného. Zase je fakt, že je tam asi těm mimískum teploučko.

alcatko.j
15. říj 2006

Holky, máte prosím některá zkušenost s tímto kočárkem?
Jané - Carrera Pro + hluboká korbička

http://www.detskyruzek.cz/default.asp?page_id=k...

janus
15. říj 2006

Alcatko, moc pekna stranka...se mi tam jeden moc libi...ale neni to jeste brzy?

alcatko.j
15. říj 2006

Janusko, ahoj, ja vim ze je, ale mne se moc kocarku nelibi a ty ktere se mi libi se ´mi zas nezdaji funkcne fajn, tak porad premyslim..uz dopredu 😀

kristi
15. říj 2006

mne se taky spousta nelibi,ale kamoska ma Casual Play S6 za nejakych 18 tisic a stejne rikala, ze se to tak nejak kazi, kolecka odreny, brzda nebrzi atd...takze si myslim, ze budu investovat okolo tech 10-12, protoze to stejne nema cenu

andrea73
15. říj 2006

Tak to já už mám relativně jasno. Bud Bébécar ICON nabo RACER, a nebo Quinny s autosedačkou Maxi-Cosi.

alisek
15. říj 2006

Alcatko, známí mají Jané Slalom Pro (komplet) a jsou s tím moc spokojení, hlavně lehká ale pevná konstrukce. 🙂

kazac
18. říj 2006

ahojky.prosím neviděl jste někdo v realu kočárek baby smile twister?ne internetu vypadá dobře i cena zajímavá,ale zatím jsem ho neviděla a ani v žádné diskuzi nebyl probrán.děkuji a papa

protea
18. říj 2006

Kazac a prosímtě od jaké je ten kočárek firmy?
Nemůžu ho najít na netu.

kazac
18. říj 2006

kočárek nabízejí v e shopu brouček.asi se vyrábí v polsku. 😲

olina2
20. říj 2006

Ahoj.Jsem na těchto stránkách poprvé a také bych se chtěla s vámi podělit o mé zkušenosti.Již několik prodejců kočárků nám nedoporučuje firmu Patron a jeden prodejce nám řekl, že navštívil výrobce a nejsou to kočárky České, ale Čínské, tady prý našijí pouze nášivky.

olina2
20. říj 2006

Máte někdo zkušenosti s kočárky začky Kajtex?

alisek
20. říj 2006

Vozila jsem kamaradčina chlapečka v Kočárku od Kajtexu, zdál se mi poměrně těžký a takový nemotorný ale neměla jsem ho "v rukou" zas tak dlouho abych mohla dostatečně hodnotit.

baruna
20. říj 2006

Olino ono to máš jedno, jestli koupíš Patron, Tako nebo Cortinu - všechny jsou vyrobené v Číně. To ale neznamená, že jsou špatné. Podívej se doma na spotřebiče, na oblečení a uvidíš, že 3/4 z toho jsou z Číny, protože je tam levná pracovní síla.

mori
20. říj 2006

My máme vybraný kočárek X-Lander XA (komplet - sporťák + hl. korba + autosedačka). Byl to první kočár, který se nám zalíbil a zůstanem u něj. Proč:
- hluboká korba (nechceme vkládací tašku)
- jde tam nasadit autosedačka
- přední kola jsou otočná
- autosedačka má otočné ucho pro lepší nošení
- čtyřkolový (3kolky se nám nezamlouvají)
- nafukovací kola
Snad jsem na nic nezapoměla, co se nám na něm opravdu líbí. Obešli jsme obchodů spoustu, ale tento u nás vede od začátku. Budem ho objednávat přes Net, kde jsme ho našli nejlevnější.

vilca
21. říj 2006

Já myslím, že Tako je vyrobeno v Polsku. Patron je sice česká značka, ale asi se vyrábí taky někde jinde 😒 Ale my jsme s ním na výsost spokojeni. A navíc je moc hezkej... 🙂

baruna
21. říj 2006

Jé vilco - ty máš Patron? Mě se hrozně líbí Fenix F4 - doufám, že jsem to dobře napsala. Je to snad jediný kočárek, který splňuje všechno co bych chtěla. A jsou fakt hezké a mají velkou korbičku. Myslíš, že se Patron vejde i do malého auta? Máme malý kufr, takže vybíráme kočárek i podle toho.

vilca
21. říj 2006

My máme Patron - typ Apollon Alux. Je skvělej, ale ve složeném stavu se nám vejde akorát do auta, jenže my máme Octavii Combi, a ta má docela velkej kufr. Ale kámoška má Patron - typ Zephyr (ten nejnovější), a ten se dá složit líp, vejde se i do kufru krátké Fabie a dokonce je i levnější. Je s ním spokojená.
Jiné typy neznám tak podrobně. Kdyžtak se podívej na stránky patron-bohemia.cz. Tam máš všechny typy popsané, i rozměry ve složeném stavu. Tak ať dobře vyberete 😉

baruna
21. říj 2006

Díky za reference. Já si ten kočárek právě vybrala na netu, ale ještě ho musím vyzkoušet in natura. Fenix je totiž o něco větší než Zephyr, ale zase máme i větší kufr než Fabia. 😀
Ještě mám prosím jeden dotaz - dají se sundat kolečka?

vilca
21. říj 2006

Ano, dají se sundat 🙂

baruna
21. říj 2006

Díky, díky, díky. Tak to se nám do auta určitě vejde. To mám radost. 😅

vilca
21. říj 2006

To jsem ráda 🙂 🙂 🙂

vilca
21. říj 2006

Barčo, Fenix F4 je moc pěknej. Jakou máš vybranou barvu?

baruna
21. říj 2006

Taky se mi líbí 😉 A barva asi ta oranžová. Ještě se mi líbí taková ta do zelena, ale ta by se mi hodila spíš ke klukovi a u nás to zatím vypadá na holku 😀