Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

astrane
8. črc 2009

Siss-mě se jich líbí... 😀 a nakonec vždycky skončím zpátky u Deltimu 😀 Pro mě je to zatí pořád ten nej...jen jednu věc bych na něm vylepšila a je to drobnost-udělala bych mu rozepínací nánožník,je totiž přichycený tak,že musím zvednout rukojeť aby šel sundat...tak ho od podzimu do jara ani moc nesunávám 🙂

sisstin
8. črc 2009

astrane: tý jo, tak Deltim teda není vůbec můj šálek kávy 😝 mě v těhu kočáry vůbec nezajímaly..za to ted po nich furt čučim, i když nemám důvod 😝

yanna.o
8. črc 2009

já ale původně fakt myslela, že stokke je nějaký obchoďákový vozítko. Byl v tom baby parku tak nějak mimo ostatní kočáry.. Až jednoho dne jsem viděla to reklamní video puštěný hned nad ním, kde s ním chodí venku... 😅 Tak jsem si odšlápla z vedení 😀

Co.. po schodech.. ? He.. ? Já s Inglesinou taky seskákala 81 schodů.. Ale je to záhul na podvozek, samo s golfkami seskáču líp, páč jsou lehčí a jako ty schody objedu těmi zadními koly 😉 Já taky nikdy nepochopila, proč lidi s trojkolkou tvrdí, že v terénu tak skvěle projedou, protože kočár naklopí na zadní kola. To přeci můžu naklopit i 4kolku přeci.. 😕 😀 Já teda nic nenaklápím, já to prostě narvu všude a přes všechno 😀

astrane, tak to máš ještě dobrý, takovej luxus! 😀 Já mám taky školku a samošku, jenže pod kopcem 🙄 🙄 A co jako.. nakoupím pár věcí a zas šplhat do toho krpálu..? ani náhodou.. takže já všude jezdím autem a nakupovat jezdíme do větších krámů a velké nákupy, aby to dýl vydrželo. Jinak i na procházky jezdím pořád do jednoho a toho samého lesa, který je na protějším kopci. Okolo jinak je smradlavé město plné aut a kolon.. Takový blbý no.. ještě bych mohla jezdit do Prokopského údolí.. ale opět autem a přes pár semaforů.. a tam já byýt stejně nemůžu, protože malý byl od narození snadno vzbuditelné mimčo a tam podél chodníku jezdí vlak 😠 a navíc na tak rovné chodníky my nebyli zvyklí, aby mi vůbec usnul.. 😝

sisstin
8. črc 2009

yanna: tak to nevim, co ti myslí 😕 já miluju trojkolku proto, jak se s ní zatáčí a v mžiku otočí o 360stupnů 🙂 nic nemusím zvedat ani nahýbat atd, ale asi stačí mít o otočná přední..a je to to samé..ale trojkolky se mi líbí víc..a to jsem v těhu z nich zvracela 😝

astrane
8. črc 2009

nojo,není to zrovna designová záležitost 😀 Ale funkčnost travelu je fakt na 1.

to polování v sedě bych taky nechtěla,dokonce bych nechtěla u sporťáku ani pololeh-malej se tam musí v pohodě natáhnout a mít možnost se otočit na bok nebo i na břicho a pohodlně se vyspat...kdyby ale spal jen doma v postýlce a v kočáru ne,nebo tak 3x do roka na nějakým výletě,asi by mi to tak nevadilo....

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Jinak z BEBE COMFORTu mam podobny pocit jako Yanna, byl to můj favorit, ale nakonec jsme do něj nešli. Zkusili jsme do něj posadit neteř a ta z té sportovní sedačky málem vypadla, je to opravdu hodně plitké v sedu, nehledě na to, že ještě navíc úzké. Ta Loola měla sedátko vyřešené o hodně líp, ale přesně jak píše Yanna, mně se zdála těžká jako kráva na to, že jde v podstatě (podle koleček) o golfky.

My nakonec kupujeme BEBE CAR ICON AT/HBR (trojkolka s ruční brzdou). Na většinu podvozků tuším jde ta sportovní sedačka narazit po i proti směru jízdy. Je fakt, že mě hodně lidí v obchodech přesvědčovalo, že JEJICH dítě ani moc nestálo o to jet a vidět na mámu, ale jak jsem psala, s neteří máme přesně opačnou zkušenost a z jízdy kočárkem se stává horor, protože ta ječí a jediné řešení je ji nosit. Navíc i z důvodů, které popsala Yanna, se mi zdá ten systém praktický. Jestli se ale osvědčí námi vybraný kočárek je otázka do budoucna, docela mám strach, abychom ho za pár měsíců neprodávali 😖

astrane
8. črc 2009

Na to otáčení je trojkolka fakt super...ale já mámstrach,že jí tady někde já nebo manžel-to spíš-urveme to přední kolo 😀 Jako polních a lesních cest se nebojím...necest už jo

sisstin
8. črc 2009

sturnus: máš nějakej link? 😉

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

O Stokke nám říkala jedna paní, co si ho koupila, že má problém na podzim a v zimě, že se do toho předního kolečka chytá různý bordel (smetí, sníh, listí) a pak to nejede. Takže prý v terénu chodí s tyčkou a to kolečko proráží. Chjo, tohle absolvovat s kočárem na 28000 Kč, ne děkuji nechci. 😀

astrane
8. črc 2009

siss-ja taky furt čučim...strašně rychle se to mění...

sisstin
8. črc 2009

astrane: no na necesty to asi moc není, přes různý výmoly to moc pohoda není 😝 ale jinak do lesa a tak to jde, jen to nesmí bejt moc díratý 😝 😅 bože, já se teda vyjadřuju jak trotl 😅

sturnus: jsem si to představila a musím se smát 😅

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

http://www.detskyraj.cz/zbozi/7038-bebecar-icon...

Akorat my mame objednanou tu hranatou korbu typu E. Uprimne nejvetsi strach mam v tuto chvili z predniho kolecka u te trojkolky, je zdvojene, takze doufam, ze to nebude delat paseku. Byl to urcity ustupek, protoze idealni kocar fakt neexistuje. Mozna bych radeji koupila Teutonii Spirit GT3, kdyby nebyla dodaci doba 13 tydnu a vic (uz bychom nestihli a nenapadlo nas shanet kocar takhle brzo), protoze se jeji kolecka zdala lepsi.

astrane
8. črc 2009

Tomu říkám komfort za 30tisíc 😀 😀 Tím terénem myslela asi chodník někde v parku,ne? 😉

sisstin
8. črc 2009

sturnus: no já osobně bych do malého předního kola nešla 😒 v zimě je to masakr, a taky nájezd z obrubníků dolů nif mof 😖

yanna.o
8. črc 2009

siss, mně už trojkolky taky nevadí. S tím kolem to chápu, to je jasný. Zas na druhou stranu je fakt, že jsem se děsně bála, abych ten kočár bez otočných kol pak vůbec uřídila, protože jsem v diskuzích furt četla, že bez otočných kol ani ránu. Jenže jsem pak byla dost překvapená, když jsem uřídila jedním prstem a taky jsem v pohodě vytlačila do kopce. Prostě dobrá váha, dobrá páka 😉 No a když je takhle dobrá konstrukce a navíc to má otočný kola, tak pak je to o ničem, pohodička.. 😉
sis, s tím přizvedávání to taky nechápu, to je pořád, že přizvednou na zadní nebo na to jedno přední a jedou.. já tohle nemusím řešit, protože se 4kolkou přejedu přes všechno a tam kde je to úzký, tak nemusím naklápět na jedno přední vratký (musí se to ¨v některých případech dost silou držet asi), ale naklopím na dvě levý nebo dvě pravý kola.
TA trojkolka je o zvyku, já teď jen parkovala 1 m Jané slalom a při přizvedávání se mi to naklánělo ke stranám. Prostě s trojkolkou hned neumím, ale zvykla bych si. Ve městě teda uričtě. Jen by mi někdy vadil široký rozchod kol, jsem zvyklá projet všemi dveřmi.

astrane
8. črc 2009

strunus-z mého pohledu-přední kolčko by mohlo být větší a váha kočárku menší 😀 Ale snad bude dobrej...myslím,že tyhle kočárky celkem vydrží,ne?

sisstin
8. črc 2009

yanna:no je to o zvyku, 3kolky se nezdvihají 😉 s těma musíš najíždět..což je občas problém v MHD..ale já jezdím málo...ale ten rozptyl je fakt šílenej, já se nevejdu do billy mezi pokladny 😝

astrane
8. črc 2009

jo-není nad to projet v pohodě i 60cm dveře 😀

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

No, ona je nekde z vesnice a jezdi i do lesa... Myslim, ze ve meste to pry jeste bylo v pohode, ale nekde na polni cestu to fakt neni vubec stavene. Proto jsem se taky u dalsich kocarku divala na to, jak to ma vyresena kolecka, jestli hrozi, ze se bude mezi koleckem a "blatnickem" neco zachytavat.
Ten BEBE CAR nema to kolecko vepredu zase tak malinke, ale jak jsem psala, spis mi vadi, ze je zdvojene... S tema jednoduchyma, jaky ma treba Teutonia, Peg Perego nebo Quinny se mozna jezdi lip, i kdyz na prodejne to bylo nastejno. No uvidime...

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

astrane: jj, mozna kdyby bylo vetsi, nemela bych z toho takovy strach. Resp. u te verze HBR jsou ta zadni kola fakt velka, takze mozna i ten obrazek malinko zkresluje, kdyz si date jen ten podvozek ICON AT, tak ten rozdil neni tak markantni a tam ta velikost nebyla tak strasna...
Vaha je zase vyssi u toho s tou ruckou, asi to delaji prave ta bytelna kola. No proste nejlehci urcite neni, kdo chce opravdu lehky kocar, tak BGB je idealni.

astrane
8. črc 2009

Stokke na vesnici a do lesa? 😲 to teda čumim,to bych měla strach,že tam pojedu jednou a budu mít 30tisíc v pr....To pro to mimčo asi není moc pohodlná jízda...no ale když se jí to líbí....

sisstin
8. črc 2009

sturnus: to zdvojené kolečky jakoy hrká do strany, nebo nevím, jak bych to popsala 😕

astrane
8. črc 2009

BGB je podle mě taky blbej,to si myslím,že ten tvůj je teda o moc lepší,BGB je lepší jen v té váze...ale zase s malým mimčem ti to nepřijde a sedačka už je lehčí,takže až to vyměníš,budeš zase na stejné váze jako na začátku 😉 mě se třeba celkem líbil i babyactive jet-má v předu 2 otočný kola a váží asi 12kg a sedačka jde oběma směry a do lehu a je velká....na normální ježdění a pro ty co jim nevadí,že skoro nehoupe....myslím že dobrý

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Ta paní prodávala kočárky, takže pro ni to byla spíš něco jako "záležitost prestiže", chtěla mít něco extra. Manželovi se hodně líbí designově, já teda z něj tak vedle nejsem (přirovnání k barové stoličce sedí 🙂), stejně jako se mi designově třeba nelíbí ani to BGB (vyšší člověk u něj vypadá směšně, jak u kočárku pro panenky), navíc ta malá přední kola ve mě evokují invalidní vozík, ale jinak musím uznat, že BGB vůbec není špatný kočár a má hodně výhod.
siss: Presne jak píses. Na prodejne jsme sice nic nepozorovali, rozdíl v tom opravdu nebyl, ale uvidíme, jak se osvědčí v terénu. Nezbývá než doufat, že to nebyla chyba.

sisstin
8. črc 2009

BGB je na mou nížku 😀

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Tak ten BabyActive ani neznám, škoda no, mohl to být další adept do soutěže...

yanna.o
8. črc 2009

no když já se naučila jezdit i s golfkama... 😅 😎 sice mi to trvalo měsíc, ale pak jsem posílila předloktí a už to uřídím, i když jsou to berany. Ale měsíc jsem prskala. Teď už jezdím jen s nima, i když zrovna dneska by se mi tu hodila inglesina, jelikož potřebuju s malým ven na vzduch, má kašel a nemám být jen v suchém bytě..
Jinak golfky supr, jsou to ty bytelné, vymakané, prošité a tak.. jenže nestojí 10 jak zippy (ty jsem nevzala, pže jsou úzký), ale kolem 4 tis. A vlastnosti i komfort jízdy je naprosto stejný, mám to prošlý, tak vim.. 😎 😀

se stokke do lesa jo? hm.. to asi bylo v reklamě, že je to do terénu, tak to zbaštili..
já jezdila po stavbě přes výmoly a tvrdý bahno ( i měkký někdy 😕 🙄). Mám totiž kolem domu 3 stavby. Jednu dokonce přímo za plotem.. No řekněte.. kdo z vás to má?? 😎 😀 😀

sisstin
8. črc 2009

pro mě bylo mega zklamání Implast 😉 to diskuzi to radši nepíšu, nemaj to tam rádi 😅 😅 😅

astrane
8. črc 2009
astrane
8. črc 2009

Implast bych po přečtení tamní diskuse nechtěla ani zadarmo-za ty prachy takovej blbej a nekvalitní kočár 😝 ...a to teda nejse nijak náročná