Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

yanna.o
8. črc 2009

siss, to je fakt, v diskuzi o Implasu se musí jen chválit nebo bude zle 😀 Taky bych ho nechtěla.. po přečtení... má moc much.

BGB je kočárek tak osekaný, že nemá x věcí, co chci a považuju za normální. Je lehký. Právě kvůli tomu osekání. Kdyby se takhle osekali všechny kočáry, tak budou lehký taky 😉 😅 Jediný co má jinak je to, že jde přehazovat i sedačka i rukojeť. Ale opravdu ne.. A do terénu? Když pominu malá kolečka, která po přehození se ocitnou vzadu, tak se o ně asi těžko zapřu apod. Jednak jsou malá, otáčecí (a to mám pocit, že bgb se aretuje rukou 😲 ale nevím jistě) a jsou odpružená, takže nejdřív musím překonat tu pružinu. A pružina je odkrytá a může se krásně oflákat bahnem. V korbě chci polohování zad (aspoň destičku, když to nebude plné polohování jako mám já), bez toho ani náhodou.. No a často maminky zapomínají na komfort pro dítě (odpružení, rozměry korby a následně sedačky, větrání atd.).

yanna.o
8. črc 2009

pardon hrubky..

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Mám pocit, že tenhle jsem viděla kdesi na prodejně, ale upřímně, trochu mě odradilo, že je to "polák". Ne, že bych všechny šmahem zatracovala, ale jednak:
1. Neteř se vozí v X-Landeru. V době, kdy X-Lander stál ne o moc víc než Implast, to byl zajimavy poměr cena/výkon. Ale teď ho zdražili a skoro se blíží tomu BebeCaru, akorát že je v mnoha ohledech stále dost nevychytaný. Například polohování zad pomocí karabin a třmenů je hrozně nepraktické, skoro nerealizovatelné, pokud v kočáru spí dítě a nechcete ho probudit.
2. Implast mi učaroval na první pohled, ale četla jsem na něj tolikých negativních referencí, že to neriskuju. Je fakt, že jeho (často už bývalí) majitelé jsou opravdu na kritiku docela citliví, ale potom mi vysvětlete, proč se ho teda poté, co přesedlají na sporťák, houfně zbavují??? A kupují dražší typy? Zkuste např. mrknout do alba uživatelky Ywonn, to mluví za vše...

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

BGB ted nevím, jestli se aretuje rukou nebo u koleček. Ale musím se ho zastat, ta hluboká korba, i když je teda dost nízko, je hodně velká. Horší mi přijde spíš ta sportovní sedačka.

sisstin
8. črc 2009

sturnus: no je to tam docela drsný, tam se nesmí říct proti kočárku ani pfn 😝 mně se líbil vzhledově, dle těch pružin jsem myslela, že nebude hrkací, opak je pravdou...a ty přední kolečka děs běs..jiný mouchy nevim, tolikrát jsem ho nezkoušela 😝

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Ehm, troufám si podotkout, že neschopnost přijmout negativní názor nebude jen výsada diskuze o Implastu 😀

sisstin
8. črc 2009

sturnus: 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

yanna.o
8. črc 2009

1 - polohování zad u x-landra je fakt mimo. Taky malá korba s nepolohovacíma zádama a sporťák nevím. Tam bych musela posadit malého, abych viděla, jak mu je to krátké, těsné, jestli madlo není blbě umístněné, jak je v tom krytý atd.

2- implast těžká kráva, široký rozchod kol (x-lander ale taky, to je problém všech kočáru tohoto typu) a takový šmejd.. on se do něj vždycky někdo zakouká, ale na mě působí jak klump od pohledu.. to je jak vietnamci.. hodně barev a hlavně moderní a in.. Blíž mi už jsou kočárky typu, jaký má astrane, protože ty jsou aspoň levný a nehrajou si na nic. Jsou praktický, nejsou to designový zázraky a cena tomu odpovídám. Takový mám já golfky. Taky fukční a praktický a jezdí jako každé jiné golfky této váhové a typové kategorie.

sisstin
8. črc 2009

yanna: no polohování speedáka je též šílený 😝 já mám tu přesku, tak bud to zapnu a je to v úplným sedu, nebo rozcvaknu a jde to do toho nejvíc možného lehu..jako polohování na snůrku a klips jsem nepobrala 😅

yanna.o
8. črc 2009

strunus, korba je velká, ale je to hluboká bedna bez polohování zad, což jsem využila maximálně a byla to nutnost, jinak bych nevyjela ven.. (řev).. a pokud jde o tu aretaci, tak si nejsem jistá tím, zda se aretuje rukou - ale u kol! ne na rukojeti. Na rukojeti je brzda.. taky blbost.. je na lanku, jde to ztuha.. v d-testu psali, že tě ta brzda může bolestivě praštit do ruky... a já nakopnu a zabrzdím, nakopnu a odbrzdím. jde to lehce, nebolí mě nárt a drží to. na nějaké štělování páčky na rukojeti, aby to nekazilo design, nejsem za 30 tis. a víc zvědavá 😝 😀

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Jinak ten BebeCar, co si já kupuju, taky není ideálka, však jste četly 😉, navíc v jedné diskuzi ještě psaly nějaké uživatelky, že barvy (zvlášť červená) měly tendenci blednout, a tohle všechno navíc píšu ještě předtím, než jsem ho zajela...
Ale líbí se mi na něm např. to, že má právě polohovací zádíčka už v hloubce, což se nám s neteří osvědčilo v době, kdy ještě sama neseděla dost stabilně, ale zároveň už ji nebavilo ležet v kočárku (nicméně tohle se dá vyřešit i polštářkem). No a pak ta otočná sedačka, je malý při složení, má nánožník v ceně...
On opravdu ideální kočárek neexistuje, je to sice částečně otázka peněz (co si budeme povídat, za málo peněz, málo muziky), ale ani ty dražší kočárky nejsou úplně bez chyb... 😉

astrane
8. črc 2009

to záleží na tom,co od něj očekáváš,můj polák je naprosto supr a skoro zadarmo,ale je pravda,že mu rezaví nýty-po 2 letech se teda ani moc nedivím-přetřu je pak načerno aby mi ladili s kontukcí a pokud mají tyhle kočárky hodně plastů,tak vzžou,můj málo,jiný hodně,ale je to problém i u dost drahých kočárů...některý polský kočáry jsou děsný-s trochou snahy to poznáš už na prodejně-křivě ušitý,drží to na heslo,vilká se to... a tak,jiný jsou celkem držáci-já myslím že se dost pozná třeba na MMB-když je tam hodně skoro nejetých kočárků od nějakýho výrobce,je to podezřelý,když jsou tam všechny po letech a dvou až tří dětech a pořád vypadají celkem schopně je to asi něco úplně jinýho.Bohužel novinky se tam takhle porovnávat nedají....
ten babyaktiv vypadal po odzkoušení,že by to mohl být držák-nic se neviklalo,nevrzalo,materiál dobrej,...no kupovat jsem ho nechtěla,jinak bych ho prozkoumala do úplných detailů 🙂 Ale za prozkoumání stál.Taky se mi líbili vepředu ty kola-byly celogumový,pevný,ale te úplně tvrdý...myslím,že by se stím mohlo dobře jezdit

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Ajo, takhle jsi to myslela. Ja mam taky pocit, ze se to aretuje u kol (BTW BEBECAR ma na to packu na boku podvozku 🙂, stejne jako treba Teutonia, nevim ted jak ostatni, ale mam pocit, ze urcite to nejsou jedine kocarky s touto - podle meho nazoru velmi praktickou vychytavkou - ruce od blata, nene 🙂)
S tou rucni brzdou... Ono BGB ma rucni brzdu??? Toho jsem si ani nevsimla 😖

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Astrane, neni to Leviroo??? Ten se nam taky libil, ale diskuze ho taky celkem sepsuly.

astrane
8. črc 2009

třeba tě nakonec ten BBC příjemně překvapí 🙂
Mě se líbí.

yanna.o
8. črc 2009

já mám na magnumu polohování klasicky zezadu.. zmáčknutím páky a položením do požeadovaného stupně.. ale prá věcí bych taky doladila.. teď rychle nevím který.. ale jsou.. jenže jsem zjistila, že to není tím že mám kočár houpací s polohovací sedačkou (a tudíž samostatná sportovní sedačka by byla lepší), ale stejné a mnoho jiných vylepšení by se dalo udělat u samostatných sporťáků nebo kombinací se sportovní sedačkou a pevným podvozkem. Oproti jiným je Inglesina zlatá. A já se bála, jak to bude, to si pamatuju, těhule.. nic jsem si neuměla představit. Jenže on není sporťák jako sporťák a mají spoustu much.. Nikdy jsem neřešila nic, co je v diskuzích o jané, implastu, x-landeru, peregu gt3 (viz pár stránek dozadu) atd. Kočár je jednoduchý, takže nezlobí. A sedačky mají sporťáky mnohdy nepraktičtější a boudy taky. Táhne tam, svítí tam slunce atd. Já měla klid a jsem za to ráda. A měla jsem všechno, co chci a nic nešlo krkolomě nebo ztuha. měnit směr jsem taky mohla, boudu dávat vpřed taky, zvedat záda kolmo a úplně do roviny je pokládat taky. A přitom blbej houpací kočár 😅

yanna.o
8. črc 2009

strunus, já nečetla 😀

yanna.o
8. črc 2009

polštářkem se to řešit dá, ale jen u dětí, co se nevzbudí, když jim ho budeš pak brát, aby ležely při spaní rovně.. to u nás nehrozilo 😅

astrane
8. črc 2009

není to leviroo-jiný design i výrobce.Tady jezdí docela hodně Babyactivů,ale spíš typ breaker-mimochodem taky je výborně odpruženej,ale zase je podle mě moc barevnej 😀 a jett je taky jejich výrobek.leviroo jsem ještě neviděla,jen na obrázku

yanna.o
8. črc 2009

strunus jo má. samo ne ve smyslu normální + ruční, ale normální ovládanou páčkou na rukojeti.. 😅
astrane má pravdu, jeji kočár je fajn, to by nevydržel to, co píše, že vydržel. A taky praktický pro dítě 😉
ne každej polák je debilní a drahej k tomu 😅 a ne všechny jsou těžký jak tako (nebo takko?)
já nechávala podvozek stát venku rok a čtvrt (plná garáž, blbý schody, žádný místo). Byl nezakrytý a stál tam furt, nonstop.. bylo jen třeba víc mazat, možná někde zrezla nějaká blecha, ale nic podstatného a viditelného a majícíiho vliv na funkci 😉 ve dne jsem s ním pak jezdila v bahně a přes hrboly a pak tam zas stál. A pak tady čtu, jak se někomu nějaký supr kočár porouchal při jízdě po chodníku a údržbě.. Na to nemám slov.. 😅

yanna.o
8. črc 2009

jako při tom, že o něj pečovali a udržovali ho..
na můj pršelo, sněžilo.. 😒

astrane
8. črc 2009

Mě se zase líbilo,že když malej vyrostl,tak jsem vytáhla tašku a pořád byl v uzavřeným kočárku a úplně na rovině.Taky jsem ho mohla přizvednout a taky tam netáhlo,je tam potah vcelku až nahoru k boudě.Vzadu je síť,která je tam napevno všitá a přes to odepínací díl,kterým je zakrytá-nemůže tama vypadnout,že by to bylo jen na gumu-to má taky dost kočárů,Máme obrovskej koš,do kterýho se nedostane blato,je vysoko,takže všude projedu,máme plastový středy kol,takže to nerezaví 🙂 Sedačka se zvedá klasicky tím drátkem vzadu-myslím,že to bude u magnumu stejný.Brzdy na obou stranách a brzdí a nepadají nám-nic se nám neulomilo,nerozbilo,ani moc nevybledl a to byl furt v pračce 🙂 Myslím,že po 2 letech pořád dobrej kočár a další dítě v něm určitě ještě taky odvozím-ty dva roky snad zase ještě vydrží.A nemá 5ti bodový pásy!Hurá,má jen klasický kšíry na připnutí ke kontrukci

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

A Astrane, jeste teda jednou, co ty máš za kočárek? Já jsem myslela, že ten BabyActive, ale teď čtu, že jsi ho jen prozkoumala. Nebo máš ten Jet? Ten Jet nevypadal špatně, ale možná jsem se nechala zbytečně odradit těma "polákama" 🙂.

O Inglesině Magnum jsem taky uvažovala, libila se mi, nebyla těžká, houpání mě taky nadchlo, i to polohování, ..., sice trochu retro 🙂, ale říkala jsem si, že bych pak přešla rovnou na golfky. Ale manžel nějak nechtěl, resp. chtěl "trojkombinaci".

astrane
8. črc 2009

Náš má 14,5kg-to není na polskej kočárek tak zlý...já ho nekupovala proto,že bysme si nemohli dovolit dražší,mohli,ale připadá nám to zbytečné,věděli jsme ,co po něm chceme a ničit si takhle nějakej pěknej drahej kočárek se mi nechtělo.Navíc jsem v diskuzích četla na deltim travel hodně pozitivní ohlasy a ty co byly jako negativní-špatně přístupnej košík např-mě nevadili nebo pro mě osobně byli +A prý i servis v ČR je u nich v pohodě a bez problémů
Proto jsem ho koupila a nelitovala.a všem bych přála aby měli taky šťastnou ruku na ten svůj a ideální pro ně jako jsem měla já nebo Yanna 🙂

astrane
8. črc 2009

Já mám ,,tank" 😀 Deltim travel,kolekce 2005.K vidění u mě v albu-ten žlutohnědej,to je původní potah a teď zrovna ještě jezdíme s Trend-linem,protože syn má už 93cm a do deltimu se nějak nemohl poskládat a protože tam pořád dost spává,koupila jsem mu za 700 větší kočár 😀 .Ale ten pak prodám a nechám si jen Deltim

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Jasně, Deltim, už jsem doma... Koukala jsem i do alba, vypadá, že něco vydrží, i když příznivci něčeho vystajlovaného 🙂 by se s ním asi nespokojili. Yanna to napsala dobře, že si aspoň na nic nehraje 🙂, narozdíl od jiných.
Ono vůbec když tak přemýšlím, nevím, jestli to dítě nějaký super design fakt ocení (spíš to pohodlí)... Mně se třeba hrozně líbilo BGB Bee nebo Maxi Cosi Mura, ale myslím, že dítě v tom je chudák, navíc Maxi Cosi Mura je taky pekne tezka.

sisstin
8. črc 2009

sturnus: no dítěti je to samozřejmě šumák..já taky nemusím mít ten nejstylovější kočárek..ale přece jenom chci, aby se mi líbil a byl trošku moderní 🙂

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

No, ja jsem taky ponekud "designove strelena", ale nastesti ne tak, abych kupovala neco predrazeneho, co jeste ma plno much (treba Stokke 🙂). Nahodou, Quinny Speedi se mi libil hodne, akorat ze teda nesel prehazovat po smeru a proti smeru a navic memu manzelu drahemu nevyhovovala jeho rukojeť, že pry je moc ostra (stejnou ma i BGB, mimochodem 🙂). I takova kriteria vyberu jsou, no 😀

sisstin
8. črc 2009

sturnus: blbý je to polohování na něm, ale to jde vylepšit ručně 😀 ještě pidi košík, jinak mi na něm nevadí nic 😕

yanna.o
8. črc 2009

maxi cosi mura je těžkej jako kráva a otočný kola ho nespasí, v urči. situacích se kočár přizvednou musí tak jako tak. Magnum je taky trojkombinace, i autosedačku můžu nacvaknout bez adaptérů. Některý kombinace mají zvlášť korbu, zvlášť sedačku (tj. 2 věci se skladují) nebo sedačka je jen natažený textil (viz Jané) nebo se sedačka polohuje z úplného sedu do úplného lehu a korbu tvoří spec. nánožník, který to dokonale uzavře i zespoda. Nožky nejsou pevné, takže to má vůli a vejde se i větší dítě (z pidi korbiček musí do sporťáku chtě nechtě klidně už ve 4 měsících v nětkerých případech). To je typ kombinace, která se polohuje a to je právě magnum nebo deltim travel. Jenže magnum je na houpacím podvozku (dělaj i nehoupací, ale ten jsem nechtěla z praktických důvodů) a deltim na sportnovním pevném.. ale odpruženém.. Já jsem si někdy říkala.. do háje.. je houpací.. se tady s ním nemůžu promenádovat (jsem z vesnice, ale z pražský.. mám to na Anděl 10 minut), ale pak tady na koňovi ať jsem rozklikla namátkově jakoukoliv diskuzi, tak všude nějaký ale. A takový docela podstatný ALE (jak po stránce poruchové, tak praktické, tak po stránce pohodlí i ovladatelnosti - a to bez ohledu na cenu). Jenže já vím, že spousta lidí ten houpací vzhled prostě nepřekousne a odmítá se s tím promenádovat. To je mi úplně jasný 😀 A dá se vybírat i mezi sportovníma a ty maj zas třeba jiný plusy, takže není problém..