Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

yanna.o
21. lis 2008

Jo a dělaj i podvozek allum, který je ještě lehčí, ale ten jsem nechtěla. Sice je odpružený, ale 4 velká nafukovací kola a houpací podvozek je určitě nesrovnatelně lepší! Ale můžeš si vybrat. Nacvaknout to lze na oba. Stejně tak autosedačku Huggy. Po i proti směru jízdy 😉

fia
21. lis 2008

Díky, ten opis Inglesiny Magnum sa mi páči. Dá sa teda používať sedačka v smere aj proti smeru jazdy? Ak som to správne pochopila, tak tento kočík nemá pevnú hlbokú vaničku, ale skladá sa. Je to dosť bezpečné, nie sú tam nejaké medzery? ďakujem fia

podgorka
21. lis 2008

Ahojky, já taky dlouho vybírala kočárek a nakonec mám dva favority. A to Firkon Twist, je levný, vanička velká, sporťák s fusakem je vymakaný a v zimě na mimi nebude rozhodně táhnout. A ten druhý Cortina x3 tris. Teď je limitovaná série údajně dělaná pro naše podnebí :o)) nevím co je na tom pravdy, říkala mi to prodavačka, tak je opravdu moc pěkný. Sporťáček je větší, sice přes zimu tam možná bude foukat, tak to mimi budu muset pořádně zabalit. Je o něco dražší, ale zase má určité výhody, zabudovanou síťku, polohování zádíček atd. Je těžké vybrat pořádný kočárek, každý má nějaký chyby a vždycky se najde, někdo kdo s tím kočárkem nebude z nějakého důvodu spokojený :o( a nebo koupí zrovna ten špatný, dělaný v pátek 13.......Taky se mi libil x lander xa, ale ta vanička je malá a sporťák se nedá otočit po nebo proti směru jízdy. Pak jak píšete V cross, ale připadne mi takový velký, nevymazlený i když potahový materiál je pěkný a podobně je na tom Implast :o)) Přeji Vám hodně zdaru ve výběru 😉

yanna.o
24. lis 2008

fia, sedačku (korbu) i autosedačku můžeš nasadit po i proti směru jízdy jednoduchým cvaknutím. Autosedačku jednou rukou držíš za madlo na přenášení a druhou rukou zmáčkneš páčku na zádech, čímž se to uvolní z toho podvozku. Sedačku/korbu (2 v 1) uvolníš tak, že jí chyneš z každé strany jednou rukou jako koš na prádlo a zmáčkeneš takový čudlíky. Ty jsou přesně v místě, kde máš prsty, takže to můžeš bez problému držet, zároveň mačkat a v pohodě otočíš. Já to zvládnu i s 11 kg dítětem. Korba váží 5 kilo, takže to uneseš. Drží se to dobře. Lehké to není, ale u malého miminka to jde snadno. Později máš problém s přenášením dítěte i v autesedačce vajíčku. Je prostě už dost těžké a nejlépe se drží jedině v náručí.

Vaničku vytvoříš tak, že si koupíš jejich hygienickou vložku a připneš jí patentkami. Odepínatelnou vložku má tak jako tak většina samostatných pevných hlubokých korbiček 😉 Na ní si můžeš položit měkkou antialergickou matraci (to je jejich název) nebo třeba jen nějakou složenou deku, podle toho, jak to budeš chtít mít měkké. To se týká všech kočárků.. Ten nánožník je dobrý, chrání dobře ze všech stran, dole je dostatečně daleko připnut pod korbou, takže tam nikde není ani skulinka, kterou by dovnitř foukalo. Teď už malý chodí, ale minulou zimu jsem chodila celé dny venku a on spal v kočárku a je tam fakt teplo. V určité dny jsem to musela naopak porozepnout, aby se mi tam nepotil. V pravou zimu, kdy mrzne, tak když máš dítě ve fusaku, leží v hygienické vložce (ta chrání potah sedačky i na bocích - je to jak vanička) a plus je tam ten nánožník, tak je to fakt to samé jako jakákoliv jiná hluboká korbička. Když jo mrzlo, dala jsem přes boudu ještě plínu a malý si to tam krásně zadýchal a bylo mu fakt teploučko. Dlouhá i široká je dostatečně. Hluboká je akorát, nijak moc, alespoň se tam právě dobře drží teplo 😉

yanna.o
24. lis 2008

Jo a pokud ti jde o to, jak je mimčo chráněno u hlavičky, tak je to vlastně sportovní sedačka, takže má normálně boky a vzadu, když se sklopí, tak se vytvoří zadní stěna. Když to narovnáš, tak se ta zadní stěna narovná také, aby nedělala dítěti nad hlavou strop. Nikde žádná mezera není, z téhle strany a z boku je to normálně pevné. žádné mezery, nikudy netáhne, nikudy mimčo nevypadne 😀 😉 Normální kočár 😉 lehký, praktický, pohodlný, příjemný 😉 A 2 v 1 😉 takže i skladný doma 🙂

mirka755
25. lis 2008

ahojky, nemáte některá zkušenost s kočárkem Dorjan danny sport 09. Sice je na trhu krátce, ale snad se najde nějaká mamina která ho už má 🙂. Díky moc

mirka74
29. lis 2008

Ahoj holky,
prosím o radu. moc se mi líbí kočárek X-lander. Ráda bych si pořídila hlubokou korbu a sportovní verzi. Mám jediný problém, nejsem si jistá, jestli vleze složený do kufru Fabie. Nemáte s tím některá zkušenost? Dalším favoritem je Coletto Austin nebo Tako Jumper. Budu moc vděčná za vaši zkušenost a odpověď. Dík Mirka 🙂

maxkatka
26. pro 2008

Mirka74, nevím jak X-lander, ale Coletto Austin se Ti tam jen tak nevejde... musíš brát hlavně ohled na rozchod zadních koleček... a co jsem ho tak viděla, tak má ještě víc ne JET, ze kterého když sundám obě kolečka, tak ho tam dostanu jen tak tak a to má rozchod 66cm (s kolečkama). Taky si dej bacha na dýlku po složení... Tuším, že více jak 98 cm do fábie nedostaneš (teda my máme "starou" fábii 6 let).

maxkatka
26. pro 2008

Mirka755, Dorjan Danny Sprot 09 jsem viděla teď u nás v obchodě... sice nevím, jaké má přesně rozměry, ale můžu říct, že jsem slintala na celou prodejnu a spílala výrobci, že ho nepředvedl pro letošní rok... Jediné co mi trošku vadí, je velikost nákupního košíku, ale to se dá přežít... Má super velký přední kolečka... ač hodně jezdím jen po městě Znojmě, tak kočárek JET to nepřežil... projela jsem jednou po kočičích hlavách a domů už jsem nedojela (asi to byla poslední kapka, protože Znojmo je jedna díra na chodníku vedle druhé... 🙄 )

svataterezicka
16. led 2009

Ahoj holky můžete mi prosím poradit? Rozhoduju se mezi tříkolkou a čtyřkolkou. Moc se mi líbí Cortina X3 Evolution, hlavně design (červeno béžový s kruhama) ale jelikož bydlíme na vesnici a budu chodit s naší labradorkou na procházky tak nevím jestli s tou tříkolkou nenarazím. Co se týče stability, taky je tam malý košík dole mi přijde a taky jestli není malá korbička? Aby z ní malá brzo nevyrostla? Ale jelikož mi přijde že pro holčičky nejsou moc hezké kočárky tak Cortina mě právě vzhledem uchvátila 🙂 Předem díky za rady.

yanna.o
16. led 2009

trojkolky obecně jsou méně stabilní než čtyřkolky - to je logické. Např. auto tříkolku jsem viděla akorát v Beanovi a pak ve Vrchní prchni byl Velorex 😉 Ale samozřejmě se na ně zvyknout dá a jezdí se pak v pohodě. Hůř se najíždí na a z obrubníku - to samé platí pro hrboly na vesnici 😉 Do terénu rozhodně 4kolku, lépe se po něm pohybuje, tomu věř - víc bych nad tím nepřemýšlela. A pokud jde konkrétně o Cortinu, tak pokud nedokoupíš gumová kola (což myslím lze), tak na těch tvrdých to je pěkná drncačka. Celá Cortina mi připadá taková umělohmotná, rachtací. Vzhledem je pěkná, když ti ji někdo předvede v krámě, tak taky vypadá supr, ale já bych do ní nešla. Vím, o čem mluvím. Jisté procházky, které jsem podnikala by nezvládla, resp. já bych to měla těžší. A s mimčem by nepříjemně házela. Byť jistě nějak odpružená je, tak celkově ta jízda s ní je dost tvrdá. Psaly to i její majitelky 😉 Ale to by měly lépe posoudit ony. Já doporučuji 4 gumová kola, houpací odpružený podvozek, příp. nehoupací, ale výborně odpružený podvozek. A do terénu žádnou těžkou krávu - musí být lehký nebo se s tím budeš dřít!!!

svataterezicka
16. led 2009

Ahoj yanna.o díky za odpověď která mě samozřejmě moc nepotěšila 😖 🙂
Takže poprosím ostatní holky, které mají nějaký tip na vzhledem pěknou čtyřkolku pro holčičky, poraďte. Díky

aloki
16. led 2009

Ahoj holky 🙂 chtěla jsem Vás poprosit o radu. Mám vybraný kočárek, ale dnse jsem potkala jednu maminku, která měla krásný kočárek. Byla to určitě 3kombinace, měl lesklou stříbrnou konstrukci, trochu silnější ty trubky-nebo jak to napsat , vzadu 2 větší kolečka a vepředu dvě menší spojené. Korbička byla celá černá, nikde žádný nápis jen slabě na nánožníku u korbičky bylo jakoby písmeno I (červeně). ABC Design to nebyl. Tak prosím jestlli ho některá z mého zmateného popisu poznáte 😉 děkuji. hledám skoro všude a nikde nic

karkulina
17. led 2009

Ahoj holky, tak jsem si myslela, že kočárek zdědíme, ale rodina tvrdí, že si mám koupit lepší a jsem z toho celá vedle, co si vybrat. Nerada bych za to dala mailant a chci aby byl kombinovatelný i s autosedačkou. Máte s něčím takovým dobrou zkušenost. Docela mne zarazila nabídka na kočárek Maxim - kde je i ta autosedačka, ale nikde jsem k němu moc nenašla - vypadá krásně, má i dobré kola, a stojí 7 tis. (vč. autosedačky) - tak nevím. Neznáte to někdo?

blka
23. únor 2009

Ahoj, holky. Chci se zeptat, co byste doporučovaly? Kombinovaný kočárek nebo hluboký kočárek a později sporťák? Já jsem chtěla kombinaci, ale většina maminek prý stejně potom kupuje sporťák. Tak přemýšlím, že bych pořídila hluboký kočárek a pak sporťák. A nebo levnější kombinaci (Firkon) a pak sporťák. Prostě fakt nevím 😅. Ale dávat za hluboký kočárek 10 000,- mi přijde docela dost 😖
Miminko se má narodit v červenci, tak abych ho celou zimu uvozila v hlubokém kočárku.

beruska2x
23. únor 2009

proc by nekdo kdyz ma kombinaci kupoval zvlast jeste sportak?? tomu nerozumim, ji mam a ani golfky uz kupovat nebudu, na co?? taky to nechapu, sportak je nohem pohodlnejsi a stabilnejsi...

blka
23. únor 2009

Beru, některé maminky ho kupovaly proto, že ten sporťák z kombinace byl malý a hlavně těžký. Že když si vybereš jenom sporťák, tak je prý lehčí.

beruska2x
23. únor 2009

no myslim ze kdyz chces kvalitni, aby byl pohodny pro tebe i ditko tak tam zase takovy rozdil neni, lehke jsou nestabilni "ocesane" to bych asi neriskovala...

astrane
23. únor 2009

blka hlubokej kočárek pořídíš třeba tady:
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?...
-jé,oni podražili,ještě nedávno byly o pětistovku levnější☹ a pak si můžeš vybrat sportovní,jaký vám bude vyhovovat
Já má kombinaci.dala jsem si při výběru záležet na technických parametrech,takže mi vyhovuje i jako sporťák.Kdybych necestovala do města a autem,tak ani golfáč nepořizuju,ale je rychle skladný a nezabere v malém kufru tolik místa.Ale jezdí se ním hůř🙂Normálně s ním nejezdím.

Dnes se dá do mnoha sportovních kočárků koupit jen vložná taška a jde s nimi jezdit od narození.Ale někdo radši houpací prostorný hluboký a pak pěkný pevnější sporťák.

blka
23. únor 2009

Tak určitě bych nekupovala nestabilní kočárek. Ten Firkon vypadá fakt dobře nebo ještě Oxford Boston. Ale spíš mi jde o to, abych využila i ten sporťák a nekupovala jsem potom lehčí sporťák. A ono najít kočárek, který má dost hlubokou korbu, abych v něm uvozila mimčo celou zimu není jen tak ☹ . Všechny mají ty korbičky pidi.

beruska2x
23. únor 2009

no ja teda prcka nemam malinkyho 😉 ted ma 73cm a 8,5kg na 6,5m a je v hluboke korbe i s fusakem a ze by tam byl nejak nacpanej to neni urcite...

astrane
23. únor 2009

Do korbičky tak 80cm se určitě vleze celou zimu.Víc jek 75cm asi mít kolem půl roku nebude a to už by to muselo být docela velký miminko 🙂

blka
23. únor 2009

Takže min. velikost korbičky by měla být těch 75cm?

Podle vás je teda lepší kombinace, než hluboký kočár a pak sporťák? Taky je otázka, jestli mimčo, až zjistí, že umí chodit, se bude chtít nechat vozit. Takže by se mohlo stát, že bych ten sporťák používala jenom chvilku. A to by u té kombinace nebolelo tak moc, jak kdybych koupila nový a za měsíc ho mohla prodávat, že.
Fakt to není lehké vybrat ten správný kočár ☹

beruska2x
23. únor 2009

dite i v 1,5 roce neujde vic jak par metru... kocarek vauzijes a casti i venku usnou na prochajde nebo kdyz jsi napr na zahrade, na navsteve, toho bych se nebala, neznam nikoho kdo by sportak nevyuzil..a dite na nej das pak taky po tom pul roce - 7m protoze nebude chtit jen lezet, chteji videt ven a tak, vidim to sama u malyho, az bude venku hezky tak hned sportak vytahnu 😀

astrane
23. únor 2009

to záleží na dítěti...náš má 2 roky a denně v kočáře tak 2 hodiny spí a vozí se rád 🙂 Vždycky běhá a kdzž je nepříznivý terén-třeba do kopce -se veze.A chodíme docela dlouhý procházky tak by to stejně zatím neušel.Ale to záleží i naživotním stylu a místě kde žijete a pak na povaze dítěte.Náš sporťák má 14,5kg a je výborně odpruženej a vyváženej atk se zdá lehčí 😉 a je prostorný-teda na dvouletý dítě ve fusaku už tak moc ne 😒
mrkni do diskuze o terénních kočárcích-ke konci je tam odkaz na trend line-ten by mohl splňovat vše-váha 12kg a lůžko 100cm ,kombinace a mě osobně se i líbí a není drahej 🙂 A prý se s ním ohromě dobře jezdí,takže i na větší dítě by jistě posloužil a když ne,tak tolik peněz by to nestálo.Rozhodně mi připadá lepší a hezčí než Firkony,ale to je zase individuální 😉

beruska2x
23. únor 2009

me se Firkon libil na fotce ale je straasne nizkej na muj vkus 😒

a hlavne nezapomen ze budes pottrebovat nekam jit, pospichas a tak tak musis dite hodit na sportak at chce nebo ne 😎

blka
23. únor 2009

Beru, kdybych kupovala ten hluboký, tak musí mít polohovací zádíčka, abych ho v té korbě mohla posadit.

Astrane, děkuji, hnedka se tam mrknu 😉

beruska2x
23. únor 2009

jojo to je pravda to ted pouzivam docela dost a malej cuuuci 😀

blka
23. únor 2009

Beru, já jsem ten Firkon na živo ještě neviděla. Viděla jsem jenom ten Implast a to jenom jako hlubokou korbu. Slečna mi ho na sportovní nepřestavěla (možná jsem se měla ozvat 😅 ).

beruska2x
23. únor 2009

ja ho kupovala na internetu a ni jsem ho nevidela, az doma jsem si ho vybalila z krabice 😀