Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

licina
8. dub 2008

Ahoj holky,
přesně tak, jakpíše Adriana.
Ideální kočárek nenajdete. Vždycky mu bude něco přebývat nebo chybět.
Ale je důležité zvolit si prioritu a podle té vybírat.
Jestliže vím, že je pro mě důležitej lehkej a skladnej kočár, pak si nemůžu koupit polskou trojkombinaci, která, když se složí, je větší než auto a těžká jako kráva.... 😉
A jestliže vím, že budu jezdit hodně v nerovným terénu, tak nemá smysl vybírat kočár s malýma kolečkama, nebo dvojkolečkama.....

andy80
8. dub 2008

licina, přesně tak a ještě holky pozor co bydlíte v paneláku a požíváte výtah, tak si změřte, jak je široký vlez do výtahu, protože některé kočárky mají kolečka daleko od sebe, tak abyste se tam s tím kočíkem vešli a nemuseli ho pokaždé skládat a rozkládat. Já to zažila, když jsem byla na dovolené u sestřenice, co bydlí v paneláku a musela jsem vždycky malého z kočárku vyndat, kočár složit, hodit do výtahu, vyvést nahoru a zase rozložit. Ještě, že v paneláku nebydlím.

adriana1
8. dub 2008

Andy já mám x-lander xa mám ho i v albumu a vyšla mě trojkombinace se vším na 10 800kc akorát sem si nekupovala slunečník

bongiorno18
8. dub 2008

Přesně tak, já jsem chtěla, aby se do hlubokého malej vešel, co nedjýl, aby byl houpavej, měl velký košík, byl lehký, velká nafukovací kola, dalo se s ním jet do lesa, vešel se do malého výtahu (takže sklopné madlo), aby byl vyšší a osvědčený...takže Inglesina Magnum to vyhrála na celé čáře... 🙂 Jen jsem chtěla loňskou kolekci, protože má líp řešené odvětrávání - je tam na boudičce zip, který když se otevře, tak se vytvoří síťka, takže až bude malej zvedat hlavičku, tak na bříšku bude moc koukat ven - prý se jim to moc líbí, Letošní kolekce tam má jen kalsické okénko, takže nic moc a taky ty barvy mě nijak nezaujaly...Právě včera jsem ho objednala - světle-modrého na Dětským Ráji.cz, tak se moc těším až dorazí.... 😉
Kdybych ale bydlela v Praze a nejčastější výlety byly tak akorát do parku a nákupního centra, asi bych uvažovala jnak - hlavně maminy myslete především na svoje mimísky, né jen na to, že se vám tenhle konkrétní kočárek líbí a basta... 😒 To myslím hlavně tak, že mě opravdu vyvádí z míry, když vidím tady u nás, kde jsou povrchy příšerný maminu, jak si veze hluboký kočárek na pidi golfových kolečkách a dítě jí tam nadskakuje - mno asi se jí kočárek líbil, ale chudák dítě... ☹

adriana1
8. dub 2008

bongo... to máš pravdu a nejhorší je že tyhle kočáry jsou nejvíce v obchodech protože se hodně prodávájí a pak je problém sehnat jiný. Mě se strašně líbil jeden kočár. Byl prostornej ale rozmislela sem si to kvůli tomu že měl golfové přední kolečko. Nakonec to vyhrál ten x-lander

kristyna.sidlova
8. dub 2008

Ahoj damy,
jsme tady dnes poprve.Mam 3 letou holcicku a dalsi mimco cekame na konci zari. Prvni kocarek jsem mela Bebecar napred jsem s nim byla na velmi spokojena, ale posleze jsem byla rada ze jsem se ho po 2 letech pouzivani zbavila. Ted pri druhem tehotenstvi uz vim, co by mel nas druhy kocarek mit. Hlavne musi mit prostornou korbu a predni kolecka otocna a nesmi vazit 20 kg.
Na internetu jsme si vyhledla kocarek POlak Twister ale nenasla jsem o nem zadne jine info, jen ze je konstrukce vyborne odpruzena a ma predni kolecka otocna.Ani priblizna cena nikde neni.
Nemate nahodou nektera z vas zkusenost s timto kocarkem??? http://www.polak.com.pl/index.php?lang=cz
Jestli ano mohla by jste mi napsat info??

kulllisek
9. dub 2008

Holky, objednáváte kočárky přes net nebo kupujete v kamenných obchodech! Já jsem to teď nějak počítala a přes net by mi to vyšlo o 3 tis. levněji....jenže kočárek je taková věc, která se snadno porouchá....a pak co s tím! Když ho koupím v kamenném obchodě, tak jim ho můžu dojít "omlátit o hlavu", ale přes net?

A zkušenosti s internetovými prodejci? Pochlubte se! Díky moc 😉

beruska2x
9. dub 2008

Se zárukou tam zadny rozdil neni a co si budeme povidat i v kamenem obchode jsou schopny se s tebou dohadovat do bezvedomi, i hur... ja mam objednany z netu, nakupuju tam uz nekolik let vse - lednicku, pracku, TV, ostatni elektroniku, darky, obleceni, proste vse a jeste nikdy jsem nic nerelkamovala - nebylo potreba 🙂

kulllisek
9. dub 2008

Hmm, máš asi fakt pravdu....ono je to vše v lidech, takže asi do toho půjdu taky... 😎

lucy..
9. dub 2008

Ahoj holky, taky se priklanim k internetovému obchodu. Sama také tak objednávám, je to levnější a zpravidla dovezou zboží zadarmo až domů. 😎

andy80
9. dub 2008

kullisku, ja objednávám většinou všechno přes net, je to pohodlnější, opravdu levnější a dovezou to až domů. Záruka je tam stejná.

maxkatka
9. dub 2008

Tak jsem hledala něco o tom kočárku co se líbí Kristýně....
je to nejspíš tento...
http://www.petto.cz/shop/?s=produkt&id=1623

ale co tak vypadá, tak se nejspíš buď už nevyrábí nebo nevím... nikde ho nemají...

jinak nejvíce podobný jak rozměrově, tak vzhledově je Atlantic od Baby designu

http://www.petto.cz/shop/index.php?s=produkt&se...

Jinak tady tato diskuze by se měla přímo tím zbývat...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

beruska2x
9. dub 2008

Ten atlantic neni spatny, dokonce majii v kolekci 2008 moc pekne barvy, hezci nez loni 😉

andy80
10. dub 2008

Taky jsem uvažovala o Atlanticu od Baby desingu a nebo ještě Coneco Toledo, mají ho tady: http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova..., ale přišel mi podezřele levný, asi nebude moc kvalitní. Ale ten Atlantic je moc hezkej, ale já jsem nevybrala barvu, takže to vyhrál ten X-Lander

beruska2x
10. dub 2008

S tou cenou je to pravda, jak je to moc levny tak tomu taky moc neverim 🙂 kocarek pod 10 tis. mi prijde rizikovej 😀 😝

eva.konczynova
10. dub 2008

ahojky holky! Taky jsem chtěla Atlantic, byl dlooouhou dobu můj favorit, je krásný, a super cena, akorát pak jsme si uvědomili, že by nám vadilo že na něj nejde nasadit autosedačka... všude tahat hlubokou korbu se nám nechce. Taky jsem slyšela, že někteří měli problém se skládáním sporťáčku do auta... ale to jsem neměla ověřené. Nakonec s ohledem na cenu jsem se rozhodla pro kočárek Moon Ocean S3 - cena taky skvělá, a vypadá víc než dobře 🙂 Korbička nepatří k úplně těm miniaturním, mimi by se tam do 6 měsíců vejít mělo, a pak už sporťáček - stejně už bude mrňousek zvědavý co se kolem šustí 😀

robi
11. dub 2008

ahoj holky,
chci Vám napsat, co se nám stalo s kočárkem: objednali jsme ho měsíc před termínem v prodejně v Brně, Růžový panter, že prý bude asi za týden, že jsou rychlí (šije se v Polsku). Za týden nám volali, že bohužel ta barva, co jsem si vybrala není přesně ta, kterou jsem chtěla (trošku jiný odstín), ať se na to přijdu podívat, že se domluvíme, jestli ho chceme nebo ne. Když ne, tak není problém, ušijí nám z té látky, kterou chci. Jeli jsme tam, barva naprosto šílená, prostě tu látku neměli, tak to ušili z jiné. Tak si počkáme na ten náš. Týden se neozývali, termín se blíží.
Teď jsem tam volala, prý ho nemají, pro další zboží se jede za týden (týden po termínu porodu, 5 týdnů od objednání). Ptala jsem se, jestli mi můžou zaručit, že ho určitě budou mít, prý neví jestli jim přijde. Nabídla mi podívat se v prodejně a vybrat si jiný, samozřejmě nám může vrátit zálohu. To bysme tam jeli už podruhé zbytečně, kdo nám zaplatí benzín? Jsem děsně naštvaná, slečna na prodejně moc milá, vím, že za to nemůže, ale kdybych dneska nevolala, tak ani nevím, že jsme bez kočáru. Za týden rodím a netuším, kde seženu kočár... Jestli jsou tu brňačky, tak moc prosím o radu, na koho se obrátit, abysme měli rychle kočár...
Takže pozor na prodejnu Růžový panter!!!! 😠

licina
11. dub 2008

Robi, to se může stát. Obzvlášť u polských kočárů.
Oni prostě poláci takto fungují.....
Asi bude lepší, když si vybereš na prodejně a rovnou s ním odjedeš.
Je spousta prodejen, např. Chicco, vedle velkýho Tesca, BAbystar, Baby Car na Lidické......

kalerat
11. dub 2008

Robi, taky jsme si chtěli kočárek objednat u Růžové pantera, ale nakonec jsme ho koupili na veletrhu. Tak přeji ať kočárek co nejdříve pořídíte. A tu zálohu bych si rozhodně nechala vrátit.

eva.konczynova
11. dub 2008

Robi, nemyslím si, že by to byla chyba té prodejny, spíše opravdu jde o to, že sis objednala polský kočárek... Poláci takto bohužel fungují, mám to vyzkoušené.. je mi tě moc líto, musí to být hrozné nervy. Tak ať něco vyberete!

robi
11. dub 2008

ahoj holky, díky za podporu 😉
nervy to zase tak nejsou, ale prostě mě štve jejich přístup, že kdybych si sama nezavolala, tak ani nevím, že nemáme kočár. a když za chvíli rodím, tak se mi nechce trajdat po měště 😒
zatím ani nevím, co budeme dělat, jestli na něho počkat? byl by asi týden po narození malé, ale kdo mi zajistí, že určitě bude?

andy80
11. dub 2008

Ahoj Robi, jj polští výrobci si dělají co chtějí. Kamarádce dokonce poslali kočárek s úplně jinou značkou, že prý je stejný, ale že se prodává pod dvěma značkama. J

robi
11. dub 2008

ahoj,
já se z nich picnu... Znovu jsem tam odpoledne volala, ať výrobci aspoň zavolají a můžou mi zaručit, že kočár za dva týdny opravdu bude. Tak v pondělí mi zavolají a řeknou jestli určitě bude (a to jsem se ještě ptala, jestli nemůžou říct že bude a nakonec nepřijde...) Jestli v pondělí do pěti nezavolají, hned jim tam udělám veselo 😉
Aspoň jsem poučená do budoucna (postýlka je taky od polského výrobce a byla za týden a je parádní... ), teď už vím, na co si dávat pozor...
Nejhorší je, že ta prodejna vůbec nikde nepíše, že musí do určitého data kočár dodat, nejsou ničím vázaní...

astrane
12. dub 2008

Ahoj,já jsem se loni v Panterovi taky ptala a říkali,že když si objednám nějakou barvu,tak že by to mělo být za 3-5 týdnů-na tvém místě bych ho tedy objednávala radši tak 3 měsíce před temínem-na poláky v tomto není moc spoleh a v tom kšeftě už musí být taky naštvaní.Ty už máš smůlu-buď si počkáš-týden po termínu můžeš být ještě těhu a když ne bylo by to asi akorát na první procházku- nebo si vybrat jinou barvu(nebo jinej kočár).
Já jsem zas měla špatnou zkušenost na Tomkově nám-líbil se mi kočár,ale měli jen holčičí,tak jsem se ptala,jestli mají jinej.Prej jen ty vystavený.Tak jestli buduo mít jiný a kdy.Prý až se to prodá.Katalog neměli,že bych si mohla vybrat a objednat a co jim přijde,to neví.Přece tam nebudu každej týden jezdit a zjišťovat,jestli už mají jiný a jaký 😠 Bydlím 40 km od Brna a tehdy jsem ani neměla auto.Tak jsem koupila jinde a jinej-mám Deltim Travel a jsem i po roce spokojená-má 14,5 kg,kola jen 59 cm od sebe a vejde se i do kufru Fiesty.!Vypadá sice trošku jako tank,ale nešisuje a krásně houpá!(Chtěla jsem terénní kočárek)

irusak
12. dub 2008

Ahoj maminy,

prosím o radu🙂))respektive vaše zkušenosti s kocarkem Cortina X3,trojkombinace.Děkuji mnohokrát
email:ihl@post.cz

veronika.m
12. dub 2008

Ahojky holčinky uvažovala jste nebo máte některá kočárek bébé comfort?? Pořád se nemůžu rozhodnout mezi tímto http://www.babylife.cz/zbozi/309-bebe-confort-h... nebo quinny speedy... ☹ třeba některá poradíte já ani nikoho neznám kdo ho má...

prada
14. dub 2008

ahoj holky!

nemáte některá zkušenost s kočárkem Dara Caren?

odkaz:
http://www.kocarky-textil.cz/eobchod/eshop.php?...

kudrlenkaa
15. dub 2008

Ahoj holky,,
já koupila kočárek Mikado - oxford. Vybírala jsem ho podle toho jak se skládá a jak je těžký. Jenže jsem si neuvědomila, že se nám narodí mimčo 55 cm. Takže dneska v 6 měsících se do korbičky vejde úplně fest. Ale jinak se mi velmi dobře ovládá a je lehoučký. Neni tam přenosná taška, pouze celá korba. Ale sporťáček si zatím nemůžu vynáchválit.

kristyna.sidlova
16. dub 2008

Ahoj holky

dik Maxkatko.
V obchode mi taky rekli ze jej nemaji. ale nabidly mi kočárek Atlantic od Baby designu. Uz jsme si jej i s manzelem vyzkouseli a jsme nadmiru spokojena lehky, pekne barvy a pokud mi nepadne jiny do oka asi zvytezi tento typ. jeste mame chvilku cas tak budeme porovnavat.
zatim diky

vendy007
25. dub 2008

Ahoj holky jsem tu poprvý a je fakt,že se tu člověk dobře poradí.k Mikadu oxford spokojenost,jenže na kočárky jsem ulítlá.Mám 6měsíční holčičku a už koukáme po jiným.Líbí se mi Graco Trekko-trojkolka,jenže skušenosti žádný.tak nevím a co vy?viděl jste ho někdo na vlastní oči?