Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

raculka
28. čer 2006

zuzule- na ulici je k vidění tříkolek dost a tak těžko říct, jestli je to módní věc nebo opravdu jsou s nima
maminky tak spokojený
o tom, že se zdají být nestabilní, jsem ale taky slyšela ☹
ovšem jedna moje kamarádka měla nejdřívé trojkolku od narození QUINNY a teď už má další -
už tu lehčí pro větší děcko a s oběma je max spokojená a do čtyřkolky by asi nikdy nešla 😉
takže zase otázka názoru a vkusu 😎

boadella
28. čer 2006

My máme Deltim Travel Soft...údajně odlehčený. Mám nohy samou modřinu, když táhnu kočár s malou po schodech...nevím, kde co je odlehčené...zatáčí do strany a brzdy vržou...přenosná taška pro miminka je z flaušu, takže v těhle vedrech je malá úplně mokrá. Na co bych ještě tak upozornila...Jo trojkolky jsou neštěstí v busech...nevejdou se s předním kolečkem až ke stěně busu, takže jsou vždy naštorc a brání tak v zaparkování druhého kočárku...nemluvím o stabilitě...

mirkaka
18. črc 2006

Ahoj, trápení s výběrem kočárků znám. Moje miminko se narodí v říjnu a řeším stejný problém. Prošli jsme s přítelem spoustu prodejen s kočárky a už se to stává naší noční můrou. Jako první kočárek jsem si vybrala od výrobce TAKO-CITY VOYAGER-trojkombinace, dá se s ním houpat a mají i hezký výběr barem. Bohužel ten kočárek váží cca 20kg. Tak jsme se poohlédli po jiném a kamarádka mi doporučila od Dorjanu-CROSS COUNTRY. Kočárek je uváděn jako čtyrkombinace a váží pouze 14-15kg.Což je super. A cenově se pohybuje okolo 6490,-Kč. A je velmi hezký a na zimu ideální. Má velká kola🙂)) Jinak přenosná taška funguje i jako fusak s protialergijní vložkou. Tak ten se chystáme koupit my.🙂))
Samozřejmě, že jsme se koukali i po jiných, ale bohužel všechny byly už přes 10 000,- a lůžka pro miminko byla hrozně malá. Takže s fusakem by se tam už miminko těžko vešlo. Takže přeji hodně zdaru při hledání a vybírání.
Jinak CROSS COUNTRY je možné najít přímo na www.dorjan.cz

cecetka
18. črc 2006

My jsme se taky rozhodli pro kombinovaný kočárek. Nakonec jsme koupili český výrobek TREND-line Lusi Exclusive (fotky mám v albu). Koupili jsme ho přímo v obchodě výrobce. Jezdí jich v našem městě dost, tak snad budeme taky spokojeni. Hlavně, co se nám na něm líbilo, tak délka lehu je skoro 100 cm. A jsou cenově přijatelné (cca od 5 tis.), i když nám se zalíbil zrovna jeden z těch dražších 😒

womann
18. črc 2006

Ja mam kocarek Patron Bohemia-cili cesky vyrobek,a zatim jsem spokojena.Vazi 14kg,takze ho do auta sama nalozim,a v klidu i vyndam.Je celkem stabilni.Srovnatelne jsou asi i kocarky Knorr a Hocco.Polske kocarky Deltim apod. me nepresvedcily,kamaradky si dost stezuji ze jsou dost tezke a musi porad kopat do kolecka,ze pry pada,tak nevim...

wipaja
19. črc 2006

ahojky.Čekám sice mimčo až v prosinci, ale už teď vybírám kočárek a můžu říct, že je to fuška. Koukala jsem cecetce do alba a ten trend je fakt moc pěonej... :O)

wipaja
20. črc 2006

čečetka-můžu se zeptat, kolik vás stál ten kočárek?? A byli jste pro něj v Bruntále nebo se dá koupit i jinde??

cecetka
20. črc 2006

wipaja: stál cca 8,5 tis.
Pokud vím, tak výrobce má prodejny v Bruntále, Krnově a Opavě. Ale psala mi jedna z Rýmařova, že se na tyto kočárky dívala v Olomouci. Jen nevím, kde 😒

anavis
20. črc 2006

Já jsem si vybrala poté, co jsem asi měsíc procházela všechny možné diskuse a informace na netu, kombinaci Inglesinu Magnum s podvozkem ergo bike+ autosedačku, protože budu jezdit hlavně v zimě a hodně autem. A v příští rok létě uvidím, jestli nekoupím nějaký pořádný sporťák 🙂

kristi
20. črc 2006

ja se rozhoduji mezi Chiccem S3 a Peg-Peregem Pliko....uvididime, jak to dopadne...

wipaja
21. črc 2006

Mě se to chicco S3 moc líbí, ale protože nečekám první dítě nýbrž poslední, tak se mi nechce dávat tolik peněz za kočárek. Nechtěla jsem polskej kočár, ale 90 % jich na našem trhu polskejch je, tak ho asi vozit budu taky. Danny sport a nebo ten Trend, co má čečetka, ten je fakt moc pěknej...i když jsem zjistila, že je polskej taky, ale to neva.

fialka
21. črc 2006

...co jsem tak nejak vyposlechla od svych kamaradek, ktere jiz mimi maji...Chicco pry moc nevydrzi, takze nebrat...
my se rozhodujeme pro Cam - Cortina Tri X komplet a nebo jedu trikolku ze setu Quinny.
No a kdyz to budou dvojcatka...tak nevim, vyber je moc maly. Nebo vite nekdo o necem pro dvojcatka?
diky pa fialka

rady
autor
21. črc 2006

Moje kamarádka se rozhodla pro deltim ligero, je to celkem nový kočárek a nikde jsem na něj nenalezla žádné reference.V obchodě vypadá dobře, váha i prostor kočárku je OK.Doufám, že bude i tak dobře jezdit. No to brzo zhistím, jestli mi ho jako hodné hlídací tetě kamarádka půjčí na procházku 😉

gedren
21. črc 2006

My mame vyhlidnutou trikolku Jane, Powertrack nebo Slalom - podle toho, co sezenem jetyho, nechceme novou, protoze je draha 🙂. Je to krasne lehky a akcne terenni 🙂

ladunka
21. črc 2006

gedren, a tušíš, kde ji koupíš ojetou? Taky se mi líbí....

gedren
21. črc 2006

ladunko netusim, projizdim pravidelne inzeraty na mimibazaru a doufam, ze nejakou vcas vyhmatnu, vzdycky, kdyz ji nekdo nabizi, tak je hned pryc 🙂

ivet
21. črc 2006

Gedren, Ladunko, zatím to nemám zjištěné přesně, ale někde na Čerňáku je bazar s kočárkama, kde se prý dají koupit hezké a levné kousky 😉

libik
21. črc 2006

Mám Dor Jan CrossCountry a jsem moc spokojená ,jen mě ho musí manža namazat 🙂 😉

pibi
23. črc 2006

Ahoj,
tak to tu pročítám, čekáme prcka v září a mám vyhlédnutý gesslein future. Sice ze začátku se mnou málem sekla cena (kolem 18000 Kč), ale v průběhu měsíců, jsme se manželem rozhodli, že nebudeme šetřit na špatném místě. Velká výhoda je kromě korbičky, která se nezdá, ale je větší než u ostatních kočárků, lehkost (cca 13 Kg), pak, že můžete zcela sundat korbu a nasadit autosedačku. Takže do kufru hodíte jenom podvozek a nacvaknete pak autosedačku a mažete. Další super věc jsou výmenná přední kolečka. Buď jezdíte na velkých nebo prohodíte přední za menší a získáte ovladatelnost jako u trojkolky. A materiál je zvláštně zateplený, takže miminku ani na zimu nebude chladno. A maminky na netu jsou s ním spokojené.

andilek
24. črc 2006

Ahojky, zatím miminko nečekám, ale vzhledem k mé posledlosti mít nějakého svého drobečka 🙂 se už teď poohlížím po krásných věcičkách. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na kočárky Chicco sada Trio S3 a Jané Slamom Pro. Moc by se mi líbily, ale moc se tady o nich nepíše, tak nevím jaká je jejich kvalita. 😉 Díky za příspěvky.

anavka
24. črc 2006

Ahojky, tak my jsme si nakonec pořídili kočárek Bebeto Tiger, je to trojkombinace a není ani tak drahý. Kamárádka ho má taky a je s ním moc spokojená. Tak uvidíme, jak na tom budeme my 😉

gedren
25. črc 2006

Andilku, ja vzdycky googlim ty kocarky podle nazvu a vetsinou najdu nejakou diskusi treba na emiminu, kde si holciny sdeluji zkusenosti. Jane Slalom Pro je nadherny a lehky a vsechny maminy si ho pochvalujou, ale hrozne drahy 🙂.

zuzule
31. črc 2006

Tak jsem objevila super kočárek. Je to Hoco scooter combi. Asi do něj půjdu 🙂

kristi
31. črc 2006

holky a co rikate na Casual Play S4? zadejte do vyhledavace a mrknete, mne se dost libila i ta cena...

zuzule
31. črc 2006

Je moc hezký, ale nezdá se ti ta korba trošku malá? Ten můj má rozměry plochy na ležení 86 x 33 což je myslím akorát..

gedren
2. srp 2006

Tak jsem holky zjistila, ze to nebude az takova sranda, protoze manzel je dost vysokej (192), takze mu asi nebude vyhovovat rukojet u vetsiny kocarku... Takze ted uvazuju o Cam Cortine X3 nebo X4 (ma vysku rukojeti 116, bezne kocarky maji kolem 105), akorat se bojim, jestli nebude moc tezka... No stejne hodlame kocarek kupovat, az porodime, takze to zatim nebudu resit 🙂.

fialka
3. srp 2006

gedren: nemusis se obavat. je suprovej! ma jej moje kamaradka a nekdy ji hlidam. ma Cam cortine TriX trojkolku - jeji manzel ma taky 195cm a vyhovuje.
manupulace a nekolik variaci tohoto kocarku je neskutecne.lehko se rozlozi i slozi a zvlades to sama.ja do ni pujdu taky!! pa

gedren
3. srp 2006

fialko, diky! Ja jsem ted zjistila, ze jsou dva typy, ten vybehovej je nejakej asi dost tezkej a ten novej (asi dva mesice) by mel bejt o dost lehci, tak asi pujdem do nej, i kdyz to bude drazsi... Ta kamaradka ma ten starsi, nebo novej? Jak je to s vahou, da se to?

fialka
4. srp 2006

da se to, ma jej cca 6mesicu a je to uplne v pohode...

zuza
4. srp 2006

pridam svoji zkusenost s kocarkem,mame jiz zminovany dorjan cross country,jedzdime s nim od dubna a nemuzu si ho vynachvalit,bydlime v horach a hodne jezdime MHD a po meste a vse bez problemu a skvele se vejde i do maleho auta.Kdybych se mela znovu rozhodnout o koupi kocarku,volila bych zase tento typ.