Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

domina
23. črc 2007

Potřebuji poradit s kolečkama, nevím jestli mám spíš vybírat ty které ve předu aretují/jestli se to tak řiká/, nebo jsou na pevno./u čtyřkolek/Které jsou lepší, je mezi nima nějaký rozdíl a jaký?Děkuji za postřehy.

zusma
23. črc 2007

Domina: ahoj 😉
myslím, že jsou určitě lepší ta, která se vpředu otáčí. Je to pro tebe méně namáhavé, protože při jakékoliv sebemenší změně směru jízdy nemusíš celý kočárek zdvihat a natáčet ho. Prostě se mnohem méně nadřeš 🙂 Já mám objednanou čtyřkolku taky s otočnýma kolama.
O jakém uvažuješ?

musko
23. črc 2007

Domia, zusma má pravdu, my máme X lander XA a som max. spokojná.
Romca3 - aj X - lander má adaptéry na autosedačku, nie je drahý a má dobré rozmery - ako hlbokej korby, tak športák....

zusma
23. črc 2007

Musko: takže s XA jsi spokojená? To jsem ráda,protože ho mám objednaný,tak doufám, že bude vše ok 😉

zusma
23. črc 2007

Musko: ještě mám na tebe jeden dotaz: jakou u kočárku používáš tašku? Nějakou univerzální anebo originál od X-lander?

musko
23. črc 2007

Je to už náš 4-tý kočiar v poradí a som max. spokojná! Máme síce staršiu kolekciu z r 2005 z druhej ruky, ale je skvelý. Malý sa tam, ak treba pohodlne vyspí aj teraz a je to dlhánik. Nová kolekcia je ešte o niečo vačšia, takže ano, sme spokojní. 😉

musko
23. črc 2007

Nemám orig. tašku. Mám batoh na chrbát, alebo nejakú univerzálnu, čo sa dá zavesiť na rukovať.

zusma
23. črc 2007

Díky 😉

domina
23. črc 2007

Já nevím, esi ten X-lander není těžký a má přenosnou tašku.Já měla vybraný DorJan, ten byl lehčí, měl přenosnou tašku a větší korbičku, ale dnes jsem tak přemýšlela nad těmi kolečky a fakt nevím.Já si zkoušela trojkolku s tím aretujícím kolečkem vepředu a furt mi to zatáčelo samo někam, když jsem to držela jednou rukou.A stejně tak se bojím i u těch 4-kolech, aby mi to furt někam nezatáčelo, kdybych to chtěla vézt jednou rukou....

musko
23. črc 2007

Domina, tak potom Roan Marita, ten je krásny, ľahučký a dá sa naň dať aj autosedačka. To je moj tajný typ na kočiarik pri druhom miminku. Kamoška s ním bola u nás na návšteve - má 2 mes. dievčatko - paráda. 😉

perisu
27. črc 2007

Domina:já mám vybraný od DorJan-Cross, je lehký, já chtěla kočárek s áčkovou konstrukcí a na tenhle jsem slyšela hodně chvály i když je polský.Na kočárky co mají aretaci jsem také koukala a myslím, že snad u všech se ta aretace dala zacvaknout,jako brzda,a tím pádem byly všechna kolečka na pevno.

domina
27. črc 2007

Mno, momentálně sem v takovým stavu, že už nevím vůbec nic 😀 natož co chci.Celou dobu jsem měla vybraného DorJana, než mě kdosi zblbnul kolečkama, těma pohyblivýma.Tak od té doby furt jenom špekuluju a stejně skončím, tam kde jsem začla 😀

kuci
31. črc 2007

Ahoj holky.Chtěla jsem se zaptat jestli nemá některá z vás zkušenosti s kočárkem I coo platon 4. A také jsem se chtěla zeptat jaké jsou rozměry korbičky cocoon na tento kočárek,nikde jsem to nenašla.Moc děkuju za každou radu 😉

janana
31. črc 2007

kuci - jestli je to ten co myslím, tak korbička je strašně malá. taky sme o něm uvažovali, ale říkala mi prodavačka, že na fusak i s větším mimi je malá. záleží na tom, kdy miminko čekáš. Já v říjnu a mně ho nedoporučila.

kuci
31. črc 2007

Mimi čkáme na konci září,a jelikož si nemám kočárek kde prohlédnout,protože u nás jsem ho nikde nenašla,tak jsem se chtěla zeptat.Viděla jsem ho jen na netu a nikde právě nejsou napsány rozměry korbičky tak jsem se chtěla zeptat.Mě se právě moc líbil,ale je to blbé,když si ho nemůžu prohlédnout naživo

janana
1. srp 2007

kuci - Taky mám termín koncem září 🙂 a dokud si? Já ho viděla naživo v Praze Uhříněvsi. Je to hezký kočár, ale fakt si myslím, že až miminko povyroste, tak tam ve fusaku bude moc narvaný.

kuci
3. srp 2007

janana - no tak teď už jsem v koncích,tak teda nevím který kočárek vybereme.Ještě se mi líbil Peg Perego GT3 completo jenže se bojím té trojkolky,radši bych chtěla čtyřkolku.Byla jsem 100% rozhodnutá pro to I coo ale teď opravdu nevím

perisu
3. srp 2007

Holky a co kočárek Atlantic od Babydesign, máte s ním někdo zkušenost? Vypadá docela dobře, má otáčecí kolečka a zvlášť hlubokou korbičku a sporťák a stojí kolem 7000? Co si o něm myslíte 😕

domina
3. srp 2007

peri, ten máme taky vybraný.už jsem ho byla okouknout a zatím jsme rozhodnuti pro něj

perisu
3. srp 2007

Vážně a co Vám o něm řekli v obchodě? Jaký je to výrobce? Prodávají se hodně? A jak houpe? Já na něj něj totiž zatím koukala jen na internetu...

domina
3. srp 2007

😀 ježiši, tak na to jsem se neptala, mě takový věci výrobce a jak se prodávaj/ moc nezajímaj,protože mi můžou říct cokoli.jak se houpe si už nepamatuji, ale myslím, že se trochu houpe, že jsem to zkoušela.jinak já ho vybírala podle velikosti sporťáka, podle těch koleček a že se dá sporťák složit až skoro do lehu.chtěla jsem kočár s kornou a váhově je také přijatelný.já byla docela spokojená, když jsem si ho zkoušela

perisu
3. srp 2007

To mě zajímá všechno, ale stejně mi na tom pak nesejde... 🙂 Takže se na něj taky doběhnu podívat

tvarohacek
3. srp 2007

ja mam vybraný kočárek od bohemia patron, o víkendu se jdu na něj podívat, případně zamluvit, tak uvidíme..

maly_strom
4. srp 2007

Ahoj holky, potřebovala bych od vás radu. Konečně jsme vybrali kočárek, líbí se nám od firmy Bébé car. Jenže jsme na netu našli varování od ČOI, že určitý typ kočárku od této firmy je nebezpečný - zvýšené množství ftalátů. Slyšela jste některá z Vás o tom něco více? Případně nemůžete doporučit podobný typ kočárku, moc děkuji 🙂 🙂

katarina82
4. srp 2007

maly strom, já o Bebecaru uvažovala, takže tohle jsem zkoumala důkladně. Jednalo se jen o jednu barvu. Takovou hnědo-oranžovou metalízu. Už je dávno stáhnutá z prodeje. Stejně byla škaredá 😀 Ty ostatní jsou ok, ona ta barva, co stáhli vypadala nějak "chemicky" už od pohledu. Teda aspoň mě to tak přišlo.

maly_strom
4. srp 2007

Katarina tak to jsi mě potěšila. Bebecar nám vyhovuje (jsme omezeni výtahem a autem).
Pro jaký kočárek jsi se nakonec rozhodla?
Ale jinak ještě k Bebecaru, můžeš tedy doporučit?, nebo jaký je tvůj názor na něj? Díky moc😉

katarina82
4. srp 2007

Já jsem nakonec vybrala Casualplay S4, mám ho v albu. Víc se nám líbil vzhledově a je lehčí. Ale jinak jsem na Bebecar nenašla žádnou kritiku.

maly_strom
4. srp 2007

Hezký kočárek, ale osobně se mi líbí víc ten Bebecar, tak uvidíme, jak to dopadne 🙂
Moc díky 😉

musko
4. srp 2007

Ahoj!
Bebecar je super kočík - majú ho 3 moje známe a sú max. spokojné!
katarina - mne sa S4 tiež páči, ale príde mi strašne malá hlboká korba. Po skúsenostiach, by som volila vačší hlboký kočík a potom investovala do dobrého šporťáku - S4. Alebo ten Bebecar - má dobré vnút. rozmery korby, nie je prob. s fusakom. 😉

lifinka
4. srp 2007

domina, perisu: tak jsem vás navštívila, jelikož my jsme si už kočárek koupili a zrovna ten atlantic od babydesingu, pořád s ním doma jezdím a jsme spokojeni, jen vy budete dříve vozit než já.....museli jsme pro něj až do Zlína, a že jim snad končí výroba tak jsem hned říkala i když je ještě brzo musíme ho koupit a stál 6999,- je tam zdarma i zimní fusak tak jsem ráda, jelikož se nám to narodí v lednu. tak holky vybírejte a papa 😀