Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

ob.soklina
27. lis 2009

Krásný den holky,

mám velkou prosbu rozhodujeme se mezi x-landerem / čtyřkolka) a Janéčkem tříkolka. Mě se více líbí x-lander, ale mám hrozný strach z té korbičky připadne mi, že je malá. Malého čekáme v únoru a tak to stále přebírám, jak dlouho budu používat fusak atd. nemáte tu prosím některá zkušenost??? Děkuji

simisak
6. pro 2009

Ahojjky maminy,

chtěla bych prosím poradit.V dubnu mám termín a už teď koukám po kočárku.Líbí se mi takko jumper GT,ale dneska jsme objevila ještě Hilux ( výrobce Anmar ) a jsem na rozpacích.Ten druhý je lehčí sice jen o trochu,ale přece jen.
Prosím máte někdo s těmito kočárky zkušenost?
Děkuji 🙂

mischali
7. pro 2009

Ahojky...nemáte děvčátak někdo zájem o sporťák trojkolku Graco Treco..je kupovaný letos na jaře!! případně pošlu fotečky!!

krásný den

duratlicka__2
17. pro 2009

Ahojte! Ja by som potrebovala vediet celkovo, aky typ je najpraktickejsi - ci trojkombinacia (hlboky, sportovy, sedacka) alebo radsej kazdy zvlast.

dosa
17. pro 2009

duratlicka - ja uz by som asi teraz kupovala kazdy zvlast... pretoze ked je dobra hlboka vanicka, tak zase nevyhovuje sportak a naopak. maloktora, neviem ci vobec nejaka dvoj/trojkombinacia je taka co by vyhovovala jednej osobe az do troch rokov veku dietata 😉 uz na tretie dieta by som zrejme kupila nejaky hlboky a potom ked by sme sa don nevmestili by som pozerala po poriadnom sportaku 😉

kubinkov
17. pro 2009

Koupila bych hluboký podle toho, co se mi líbí. Pak bych se dobře koukala s čím kdo jezdí a ptala bych se i na ulici mamin, proč mají takový kočárek. Ono koupit dobrý sporťák je celkem umění a u těch trojkombinací je fakt nenajdete. Bohužel. 😠

sasrnka
17. pro 2009

simisak, skusenosti s Hilux-om nemam, ale ked som pozrela obrazok, tak mne by vadilo napr., ze nema nafukovacie kolesa. Neviem, aky je u vas teren, ale u nas som bola velmi rada, ze mam nafukovacie a odpruzeny kocik, lebo mala bola dost citliva... A este sa mi nepaci na tej sportovej verzii strieska. Je tam dost "igelitu". V lete bude svietit drobcekovi slnko a cez zimu zasa mozes mat problem, ze ti to popraska. Viem, ze sa tu na fore stazovali aj mamicky, co im to porobilo na dost drahych kocikoch. Toto nie je kritika, len postreh, aby si vedela, co okuknut, skontrolovat...

duratlicka__2
17. pro 2009

A co ma mat taky dobry sportovy kocik?

kaiserka
22. pro 2009

Ahoj maminy,
můžete mi některá poradit s výběrem kočárku? Čekáme první mimčo na přelomu února-března a původně jsme měly vybraný Dor Jan Danny Sport, ale pak sme viděli v obchodě ještě Roan Marita a manžel se pro ní vyloženě nadchnul, protože je to klasickej houpavej kočár.
Máme totiž chajdu na horách a všude kolem pole a lesy a i mě zvyklal s tím, že ten DorJan není tak odpruženej a nepéruje jako Marita 😒 a že by to mohlo prckovi vadit, když pojedem na prochajdu s DorJanem.
Mě teda na Maritě trochu děsí ta váha (mám problémy se zády 😖 ) a když si představim, jak cpu do autobusu takhle těžkej kočár (prázdnej váží cca16 kg + váha prcka) tak se docela děsim. Stejně tak mi trošku vadí ty pevný kolečka, že když budu chtít zatočit, tak musim hodit ten kočár na zadní, nebo ne? Je teda pravda, že když sem v obchodě zkoušela trošku popojet s DorJanem, tak mě zase vytočily ty přední otočný kolečka, který než se srovnaly, tak mě málem kleplo 😠
Máte některá zkušennosti s podobnýmy typy kočárků? Poraďte mi, prosím, já jsem celkem zmatená ☹

mirka755
26. pro 2009

kaiserka: to houpání bych řekla, že je spíš pro pocit maminky. Jde o to, na co se dítě naučí. Mám podobný typ Dorjanu a i když nehoupe jako klasická Marita, tak mi v něm Ondra neskáče. Máme také chatu a lesem projíždíme s kolečky úplně v pohodě a ani je nemusím blokovat. Ani při Anetě jsem neměla houpací kočár a žádný z dětí to ani nevyžadovaly, stačilo párkrát popojet s kočárem a spaly i bez houpání 🙂
S otočnými kolečky je to o zvyk, měla jsem trojkolku - teď mám čtyřkolák s otočnými a s pevnými si to už neumím představit. Je to jen na tobě jaký kočár vybrat. Já vidím v otočných velké plus, nemusím pořád srovnávat kočár nadzvednutím, můžu ho držet jednou rukou a v pohodě si zatáčím

minea
27. pro 2009

Maritu sice nemám, ale co vím, považuje se za skvělý kočárek pro maminky, co chtějí právě tu klasiku. Já jsem si taky koupila hluboký houpací kočár a i když byl těžkopádný, pro mimino to bylo absolutně nejlepší řešení. Hlavně to odpružení, máme tu docela terén. A pokud jde o MHD, jezdila jsem výhradně nízkými busy, zvedat se to moc nedalo. Když stál vedle nás další kočárek, bylo jasně vidět, jak ten můj krásně odpruží výmoly a zatáčky, zatímco ty pevné kočáry se ani nehnuly - v tom případě to všechno mimino vnímá. Takže já určitě hlasuju pro klasický kočár podle hesla, že komfort miminka je důležitější než komfort maminky 😉

lumixii
29. pro 2009

Jestli se můžu vmísit do konverzace co se týče, jaký kočárek vybrat... tak jsem taky zmatená jak ta včela..
Měla jsem podobný kočárek Dorjan... super lehký, manipulace perfektní, jak říká mirka755, záleží na co si zvykneš.. ty přední aretovací kolečka jsou fakt dobrá.. snadná manipulace.. jen mi občas vadillo, že i na relativně rovném povrchu jsem musela brzdit, aby mi nikam neodjel (myslím tím u nás u schodiště... to když postavím klasický kočárek na relativní rovinu, tak stojí... ale na to člověk taky zvykne 😀 )
Co mě tedy moc nevyhovovalo, bylo, že byl dost tvrdej... myslím, že odpružení nic moc.. ikdyž se nechalo samozřejmě nastavit... ale hlavní problém byl ve sporťáku... prostě na můj vkus nic moc.. což mě při koupi
moc nezajímalo, nějaký sporťák.. zajímala mě spíš hluboká korbička.. tak jsem ho po půl roce prodala a koupila
si klasiku... zase klady.. je perfektně odpruženej... nechá se i trochu houpat... sporťák je super, prostornej, krásně se tam vejdeme s fusakem, nikam nekloužeme, atd..... ale je tak hrozně těžkej... (jako mazec, když to řeknu takhle) do auta ho složím tip ťop... což u toho předešlého s tím nebyl problém...
Bych potřebovala asi několik kočárků skloubit do jednoho a by to splňovalo moje nároky 😀 No jak se říká správně, na každém kočárku bude něco.. co se ti nebude šikonout... ale pak záleží na tom, co je u tebe priorita.. a jak správně říká minea...lepší komfort miminka, než maminky... a když bych to měla asi tak schrnout, jaký bych si příště koupila já... byl by to asi typ Dorjanu, ale dobře odpruženej, a hlavně komfortní jak hluboká korbička, tak i sportovní... 🙂 Prostě jen můj názor který jsem si vytvořila za posledních půl roku... ač třeba špatný.. každý máme jiný vkus, že 🙂 🙂

kessiee
30. pro 2009

Ahojte maminy, nebudete niektora kupovat concord neo? mam nan k dispozicii krasnu vanicku pouzivanu 3mesiace, je krasna, novucka. ak ano, tak IP 😉

ivika18
30. pro 2009

kaiserka: na malého jsem měla Roan Kortinu, který je skoro jako Marita, ta je o něco lepší. Je to fakt ta klasika, nic moderního. Jezdilo se mi s ním dobře, i když nemá otáčecí kola, ale jen do té doby, než jsem zkusila trojkolku Jané Slalom Pro. Houpání podle mě tak moc důležitý není, záleží jak si mimi naučíš. I když náš malý přešel z houpacího Roanu do slalomu, který nehoupe a usínal v kočárku úplně stejně rychle. A taky jsem slyšela, že do roku by se nemělo moc houpat, nadhazovat apod. V horším terénu - polní cesta, les mám vyzkoušené oba kočáry a oba v pohodě, ale slalom jsem neměla korbu, tak nevím, jak by to v ní s mimčem házelo. A Roan Kortina i Marita mají asi bezkonkurenčně velkou korbu, takže mimi se může pěkně rozvalovat.

lumixii
1. led 2010

Tak se musím pochlubit, co jsem za správný střívko...
😀 😀 Prodala jsem nový kočárek Q12 a koupila si místo něj 3kombinaci typu Tako (takovou tu klasickou, ale né úplně jako je Marita). Jsem z něj tak neštastná, protože jsem byla zvyklá na aretovací kolečka s lehkou konstrukcí, a tenhle je tak těžkej a neovladatelnej (já vím, je to zvykem), že scháním další kočárek... ted pro změnu X landera XA 😀 😀 ale chci jen sporťák... No to by mě zajímalo, kolik musím těch kočárků vyzkoušet, aby mi nějaký vůbec vyhovoval.. 😀 😀 Jsem dnes četla na jedné diskuzi taky o kočárcích.. a musím říci,
že jsem co se týká střídání kočárků ještě ve velkém spožděním za jednou paní... 😀 😀

ivika18
1. led 2010

lumixii já už mám na malýho taky čtvrtý kočár, začala jsem tím Roanem, pak Chicco Multiway, který jsem téměř nový prodala, Jané Slalom pro a pak při dalším těhu zase golfky do auta - jetý (po 2dětech) Inglesina Espresso. Se Slalomem jsem max. spokojená, ty golfky sice nakonec leží, ale radši si je nechám, protože další už by mi neprošly - manžel už je ze mě docela hotový, mamka mi taky nadává, když na to přijde řeč, že to není normální. Ale nakonec jezdíme s tím nejvíc my, ne?

helenkaa
2. led 2010

Tak taky napíšu pár řádků:
Já jsem měla na mimi X-lander XA(malá se narodila v září) a v korbě s fusakem jsme vydržely do března a pak jsme šly do sporťáku. Spokojenost s hlubokým x-landerem ano, ale se sporťákem už ne.
Pak jsem si koupila golfky Espiro city-spokojenost,ale nakonec jsem je taky prodala a koupila jsem si vysněný jané Nomad a musím říct, že super-řekla bych, že nejlehčí a nejprostornější pro dítko, nakonec jsem ho taky prodala, protože už kočárkem nejezdíme.
Taky jsem měla golfky Moon čtyřkolku a tu jsem prodala po první jízdě.
Zatím můj názor je, že pokud budeme mít druhé mimčo, tak jsem rozhodnutá pro houpací klasiku(kvůli pohodlí miminka) a potom kvalitní lehký sporťák.

lumixii
2. led 2010

ivinka18: přesně tohle je u nás.. naši nadávají, když to vidí, jak se u nás kočárky střídají... manžel, ten už si rezignoval... teď už neříká raději nic... ale nadával taky.. 😒 a mimochodem, taky mám doma ještě golfky 🤐 😀 Jsem původně myslela, že to nějak s malým doklepu do doby, než kočárek nebude potřebovat vůbec, jenže je mu 7 měsíců, a než ho nebude potřebovat vůbec, to si asi ještě nějakou dobu počkám... 🙂

helenkaa: nebyla jsi spokojená se sporťákem XA? můžu se zeptat proč? (abych ho pak nakonec taky nemusela ještě prodávat 😀 😀 ) bych pak mohla zbořit statistiky 😀

helenkaa
2. led 2010

máme ho stále na ježdění po vesnici když je potřeba rychle někam skočit a máme kolekci 2007(nevím jak velké změny jsou u aktuálních kolekcí).
Mi se nelíbilo, že opěrka zad nejde dát do sedu, pro mě to byl polosed a malé to taky vadilo, pořad se natahovala dopředu.
Pak mi vadila váha, při použití fusaku nebo zimní bundy tam byla malá jako sardinka(krátké pásy), fusak nešel narvat do nánožníku,tak jsme používali jenom fusak.
a potom mi šíleně skákal-nevím zda byly blbě nafouklé kola či co-prostě mi neseděl,ale jako hluboký byl dobrý.
A taky madlo před dítětem jsme nepoužívali,jelikož je hodně vysoko a malá je drobek a neviděla přes to.

lumixii
2. led 2010

helenkaa: tak to mi ani snad neříkej... 😒 já chci sice kolekci 2008, ale oni tam zase tak veliký změny nebudou... což že nejde dát opěrka do úplného léhu, s tím tak nějak i počítám... ikdyž mi některé maminky tvrdí, že se to tam dá, nějakýma popruhama snad nastavit... ale už jsem právě taky četla o tom, jak ve fusaku děti sjíždí dolu, že se s fusakem nevejdou... což ho chci nejlépe až po zimě.. ale na příští zimu bude malému rok a půl, tak tedy nevím, nevím.. .bez kočárku v té době asi ještě nebudeme, chjooo, to jsi mě tedy moc nepotěšila, abych pravdu řekla... ale ono je lepší znát hlavně ty negativa... 😅

minea
2. led 2010

Tak já s XA jezdím doteďka a považuju ho za dobrej kočárek. Opěrka se dá dát do sedu, když se vypářou záševky na popruhu, pak se dá jezdec posunout o kus výš. Madlo je relativně vysoko, ale dítě do jeho výšky doroste. Roste dítě, ne kočár, takže logicky jeho umístění nemůže být optimální po celou dobu. Stačí ho zezačátku nepoužívat, nemá žádnou významnou funkci. Teď, když je dcera větší, zapínám popruh jenom v pase a mezi nohy. Bohatě to stačí. Skákání je otázka všech kočárů s aretovacími koly. Je potřeba se naučit s ním jezdit. Vadilo mi to jen asi první dva týdny, teď už to umím. Takže já doporučuju - pro tento kočár svědčí i to, že patří mezi nejprodávanější modely, asi nebude tak špatný 😉

helenkaa
2. led 2010

minea, já ho nikomu nevymlouvám, vím, že patří mezi hodně prodávané kočárky, ale nám prostě nevyhovoval. a to abych něco párala a posunovala, nato nepotřebuju kočár za cca 6-7 tisíc(nevím kolik je teď aktuální cena).
já mám živé dítko,takže u nás připoutání jenom v pase nestačilo a v zímní bundě nebo s fusakem to opravdu bylo za trest(když srovnám s Nomadem).

lumixii, zkus vzít malého do obchodu i s fusakem a zimní bundou a vyzkoušej si to....to bude asi nejlepší a podle toho poznáš, jaké to bude příští zimu-měla bys to odhadnout. 😉

lumixii
2. led 2010

Tak tedy zvažuji ještě Esprito Atlantic... se vsadím, ať koupím cokoliv, že to bude zas špatně 😀 😀
Ba ne, teď už naposledy... 😀 😀

iwuliatko18
2. led 2010

ahojte kočky tak ja som sa rozhodla nakoniec pre kočík Danny Sport Prestige 2009. Myslám ze to bude dobre rozhodnutie. http://www.e-kociky.sk/?187,danny-sport-prestig...

beruskanula
2. led 2010

ahojík... holky máte některá zkušenosti s kočárkem peg-perego skate? 🙂

lumixii
2. led 2010

Jsem tady znovu... nevíte někdo ještě o nějakém typu nebo spíše značce kočárku, aby to bylo byla 4 kolka, ale přední kolečka aretovací, ale né zase aby byli úplně malinký?

johnatanka
2. led 2010

Lumixii a proč jsi prodala ten Q12??? Možná jsi to tu psala, jestli ano, tak sorry... 😵

zajaciq
2. led 2010

lumixii mutsy slider 🙂

lumixii
2. led 2010

Johnatanka: protože ten sporťák byl strašnej, korba posazená příliš vysoko, - nestabilní.
Potažen pouze slaboučkou látkou, žádné poostrování. Podle mého názoru, tohle nebyl
sporták pro půl roční dítě. 😒 Je to věc názoru.

marbejkana
16. únor 2010

tříkolky jsou skvělé do města ale ne do terénu. Do terénu bych doporučila čtyřkolku. Kamoška měla trojkolu do města Chicco trio S3 a skvělé. Taky bych do něj šla ale to by jsme museli bydlet ve městě a ne na dědině. Protože pokud by jste s trojkolků jezdili do terénu třeb ado lesa tak je to nestabilní. Na dědinu jsou skvělé aston adbor a nebo millenium od pierre Cardinu. Jedna kamoška má ten aston a je s ním moc spokojená a druhá má to millenium a taky spokojenost a žádná reklamace což je důležité. Protože být bez kočárku je něco staršného teda pro maminku a hlavně pro dítě