Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

ivet
6. srp 2006

Zuza, a jak Ti vyhovuje/nevyhovuje to, že s ním nejde houpat? My ho měli vyhlídnutý taky, jako jeden z favoritů, v obchodě se nám moc líbil, byl příjemný na ježdění, všechno OK, ale to houpání mě trochu odrazuje....

zuza
6. srp 2006

ivet:kdyz je novy tak s nim opravdu nejde moc houpat a je takovy tvrdy,ale casem se pekne rozhoupe (mozna i diky stavu nasich silnic 😀 ),ted se snim krasne drnca i do stran.

ivet
7. srp 2006

Zuza, díky za info, tak já ten kočárek tedy zatím ze seznamu favoritů neškrtám 😉

0401
12. srp 2006

Přidám svou zkušenost s kočáry. Měla jsem představu klasického hlubokého kočáru, tak jsem si vybrala ROAN MERITA a byla jsem s ním spokojená. Bydlíme na neudržovaném sídlišti, takže velká nafukovací kola jsou ideální. Vejde se do výtahu bez problémů! V ceně byl i sporťák, ale ten už není tak pěkný. Přikoupila jsem adaptér a vzala i autosedačku, protože jsem si vždycky přála jezdit po marketech se sedačkou na podvozku. Vše mě vyšlo na 9700 kč.
Teď mám sporťák KNOOR NANNY a není tak dobrý. Vypadá hezky, ale má menší úložný prostor, přední kolečka jsou blíž u sebe na způsob tříkolky, takže do schodů musím kočár táhnout za sebou a rukojeť má polohovací klouby, takže se do něj nemůžu dobře zapřít.

fialka
24. srp 2006

holky nemuzeme najit kocarek, ktery by mel korbicku a zaroven to byla aspon 3kombinace, aby se dala prehazovat rukojet.
kdopak nam poradi znacku ci da tip,
diky...sem s nimi...

zuzule
24. srp 2006

Co třeba Patron Bohemia Zephyr nebo Bebetto tiger nebo Bebetto joker, nebo kočárky Hocco (ale ty mi připadají dost malé). Já už i přemýšlela o koupi hlubokého kočárku (Roan) a později sportovní tříkolku, ale nevím..Pořád to nějak nemůžu vymyslet. Myslím, že nakonec to vyhraje buď Bebetto tiger nebo Patron Bohemi Zephyr. Ty mi přijdou nejpraktičtější s celkem velkou korbičkou a navíc i hezké vzhledem.

kazu
24. srp 2006

Fialko,zkus se podivat na kocarky od Peg Perega. Prehazovaci rukojet nemaji,ale kdyz mas novorozene v korbicce,tak na nej vidis a kdyz chces jen golfky,tak mu vidis jako-by na zadicka.

fialka
24. srp 2006

a kde na netu je velky vyber a sortiment kocarku?
diky. hledame trojkolku a stemi uvedenymi kombinacemi - preci musi neco existovat. na cene tak nezalezi.

ladunka
24. srp 2006

fialko, u trojkolky rukojeť přehazovat nepůjde nikdy, to bys pak měla jedno kolečko vzadu a dvě vepředu a s tím by se nedalo jezdit 🙂
Takže když už, tak jde zpravidla přehodit směr sporťáku - prostě ho nacvakneš opačným směrem. My jsme si koupili Cam Cortinu a ta tohle umí.

fialka
24. srp 2006

o te jsme uvazovali jak jsme jiz psala drive...ale nerekli nam to...a jde to, kdyz je mimi vetsi? u trojkolky?

ladunka
24. srp 2006

O žádném omezení třeba váhou zatím nevím 🙂 Četla jsem návod a tam o ničem podobném taky nepsali.
Přehodit opačným směrem jde autosedačka a ta sportovní sedačka. Oproti přehazovací rukojeti to má tu nevýhodu, že pokud chceš přehazovat někde v terénu, musíš z toho dítko na chvíli vyndat, protože s ním se s tou sedačkou předpokládám nedá manipulovat. Ale jak říkám, to je nedostatek všech trojkolek 🙂

anavka
24. srp 2006

Ahojky, tak my jsme si pořídili Bebeto Tiger, je to trojkobinace, vevnitř s taškou do půl roku, jinak lze upravit jako sporťák, přehazovací rukojeť a nafukovací kolečka a ani nebyl tak drahý........ 😉 Ještě jsem s nim sice neměla možnost jet, ale kamarádka ho má taky a je s ním moc spokojená 🙂

ladunka
24. srp 2006

Anavko, už to máš doslova na spadnutí, hodně štěstí přeju 🙂

anavka
24. srp 2006

ladunka: Díky moc 🙂 Byla bych ráda, kdybych to už měla za sebou, ale zatím to moc nevypadá ☹

zuzovi
24. srp 2006

Ahoj holky, bylo mi řečeno, že trojkombinace nebrat, protože je kočárek moc těžký ☹ . Vůbec nevím jaký koupíme, každý říká něco jiného. Jasně, že bych brala lehký kočár, dělá mi problém řídit i nákupní vozík 😉 . Nevím, nevím. Anavko, taky přeji hodně štěstí.

kristi
24. srp 2006

moje trojkombinace vazi 14 kg....

peta.cz
24. srp 2006

Já mám vybraný HOCO Diamond - tedy zatím,pořád mi to nedá a šmejdím po inetu, jestli nenajdu ještě něco jiného...
3x kombinace, přehazovací a výškově nastavitelná rukojeť,plocha na ležení 86x33 - oproti jiným docela dlouhý - nafukovací kola, přenosná taška, velký nákupní košík, váha 15 kg...akorát se prý potahy brzy vyšisují na sluníčku - kamarádce se to stalo...a při složení je kočárek docela velký.. 😒

womann
24. srp 2006

Mame patron bohemia apollon alux,trojkombinace,vazi 14 kg a jsem s nim spokojena.Oproti jinym ma docela velkou korbicku.Neni tak tezky,napr deltim maji 20 kg...

zuzule
24. srp 2006

Ahoj Peto.cz. Já jsem taky přemýšlela o Hocco Diamond, ale viděla jsem ho ve skutečnosti - je hezký, ale připadá mi nějak malý. Mám pocit, že by se mi tam to dítě přes zimu (s fusakem) nevešlo. Asi půjdu do levného Bebetta, u kterého vím, že je dost velký a budu mít aspoň klid. Taky už z toho hledání na netu trochu hrabe, pořád hledám ale mám pocit že už asi nic nevymyslím 🙂 Ještě si počkám na novinku od Patron Bohemia - Zephyr (má být na trhu od konce srpna) a rozhodnu se.

zuzule
24. srp 2006

Ahoj Anavko. Můžu se Tě zeptat, jestli jde s Bebettem Tiger houpat?

anavka
24. srp 2006

Ahoj Zuzule, jo jde s nim houpat, sice to neni takový houpání jako když jsme byly malé my, ale prostě houpe a to je hlavní 🙂 Mně to připadá, že 90% kočárků na který jsme v krámech koukali, tak nehoupali vůbec.

zuzule
24. srp 2006

Tak to jsi mě mile překvapila 😉 Vždy narazím na něco co mi vadí..a jakou máte barvu toho kočárku?

helen78
24. srp 2006

Holky, mám pětiměsíční mimko a kočárky mám nastudované tak, že mám pocit, že bych je snad mohla jít prodávat 🙂.Nejdříve doporučuji odpovědě si na pár otázek - čekám mimčo na zimu, léto? Budu jezdit MHD? Budu jezdit v parku na rovince nebo hodně v terénu? Budu používat výtah? Budu ho často skládat?

roční období - jestli čekáte mimčo na léto, musí mít prostornou korbičku, aby se vám tam na zimu vešlo i s fusakem
MHD - kombinace jsou opravdu hrozně těžké, připravte se, že lidi budou děsně ochotný vám s nima pomáhat ☹ Z vl. zkušenosti můžu říct, že můj kočár váží 17 kg a kámošky 14 a můj se zdá lehčí a líp se s ním manipuluje, doporučuji vyzkoušet. ani nízkopodlažní autobus to moc neřeší, protože řidiči často zastaví daleko od chodníku a vy bez pomoci nevystoupíte
Do terénu jsou dobrá nafukovací kolečka a dobré odpružení, na asfaltík stačí menší kolečka
Výtah - doporučuju změřit, počítejte, že se musíte vejít vedle kočárku i vy. my máme výtah upravený podle požadavků EU - mají být do budoucna všechny výtahy - tzn. s vnitřními automatickými dveřmi a vejdu se tam jen díky polohovací rukojeti a ještě ten kočárek musím nadzvednout. Mmch manžel se tam s ním nevejde vůbec. Dole v paneláku máme u schránek dveře 60 cm, takže s širším kočárkem bych musela pokaždé otvírat i druhé křídlo.
Skládání - kombinace zabere celý kufr, jestli se tam ovšem vejde /teda jestli nechcete oddělávat kolečka nebo nemáte kombíka/.Taky počítejte s tím, že častým skládáním se hl. u levnějších kombinací, které mají konstrukci do tvaru A, hne s osou a kočárek pak zatáčí k jedné straně, což je hodně nepříjemné, např. můj kočár to dělá a když přehodím rukojeť, tak jedu skoro dokola. Je to bohužel tím častým skládáním. někdy pomůže dofouknout kolečka, ale dlouho to nevydrží.
těch věcí, na který je nutný dát bacha, je hrozně moc a hlavně - dokonalý kočár neexistuje. Jo a skvělý je, když má kočár vepředu aretovací kolačko-a,to je pak super jízda.
Já kdybych se nemusela ohlížet na velikost výtahu, tak si určitě vyberu hluboký kočárek s velkou korbičkou, klidně i bazárkový a pak od 6 měsíců si pořídím kvalitní sporťáček s polohováním až do lehu - můj favorit jané slalom. Nebo kdybych nejezdila hodně v terénu - tak bych šla do kombinace od peg perega - PP A3 plus korbička plus autosedačka
Kočárkům zdar a přeji šťastnou ruku při výběru 😉

jess
30. srp 2006

četla jsem vaše příspěvky,jak je těžké vybrat kočár. Já jsem měla půl roku polský kočár Aro Lux,vzhledově byl pěkný,ale kvalitově katastrofa.Po pár použitích nefungovala ani jedna brzda.Tak jsem si koupila Neonato Zeta 3 Tris,je to stejný typ jako od Camu Cortina x 3.Je výborný,vzhledově mi ze všek tříkolek imponoval nejvíce.Ale ted' vytvořili ještě novější Cam Evolution,a ten je už dokonalý.Je totiž už i cca o 6kg lehčí než ten co mám já a má hezčí potah. Jsou velmi skladné a pohodlné.Hl.lůžko je i místo kolébky.Takže pro mimi je to jedno z nejlepších řešení.Doufám že kdo o něm přemýšlel a není si jistý,vřele doporučuji🙂

stromboli
1. zář 2006

Ahojky ..zajímalo by mne..zda si někdo z vás koupí hluboký kočár a pak sporťák..v současné době se kupuji převážně kombinované že?...a je i spousta maminek které koupí kombinované a stejnak si pak koupí sporťák 😅

jess
1. zář 2006

Ahoj stromboli.Máš Pravdu,já taky patřím mezi ty cvoky co to furt mění.Já nevím,ale jsem na kočáry vysazená.Nejdřív jsem si koupila Aro,3KB,tu jsem vozila půl roku a pak jsem si koupila neonato zeta 3 tris,ale zas nejsem spokojená s barvou a tak nyní si kupuju to samé ale nejnovější model Cam passegiano evolution,má už otáčecí sportovní sedačku.A to by mi asi už mohlo stačit při tomto dítěti,jinak mě chlap zaškrtí 😀

sonepka
1. zář 2006

Ahojky,
obracím se na Vás s radou. Dnes jsem se byla podívat po kočárcích. Velice mě zaualy 2 kočárky a to MIKRUS Alu Sprint a Bebetto joker. Jejich parametry byly dobré i design se mi líbil, nicméně, ráda bych se raději zeptala, zda nemáte někdo zkušenosti s těmito kočárky. Přesvědčování prodavačky je sice krásné, ale raději bych názor zkušené maminky. Najde se tu nějaká??

helen78
3. zář 2006

Stromboli - hluboký kočárek a pak kvalitní a hlavně lehký!!! sporťák je dobrá volba. Např. můj sporťák z kombinovaného kočárku váží 17 kg a je opravdu co tlačit. Takže pokavaď nemáš nějaké omezení - jako např. velikost kufru, tak jdi do toho.
Sonepka - Mikrus osobně vyzkoušený nemám, snad to má být nějaká napodobenina Mutsy,ale je mi na něm sympatické, že má natáčecí kola, což je velká výhoda, Bebetto, vzhledově pěkný, ale těžký. Jestli ti to nevadí a nebudeš často jezdit MHD a máte obr kufr /např.Bebetto se nevejde do sedana typu Renault Thalia/, tak do něj jdi.
Ještě k té váze. Doporučuji všem, aby si ten kočárek šli osobně vyzkoušet a nejlépe, když s sebou budete mít tak půlroční miminko třeba od kamarádky (můj syn má v 5 měsících 7,5 kg, to je tak průměr na kluka). Ono totiž jezdit po prodejně s prázdným kočárem a pak s kočárem, ve kterém je navlečené osmikilové dítě ve fusaku, v košíku nákup nebo stačí jen pláštěnka, náhradní oblečení, pití, atd. a v tašce na rukojeť, ubrousky, látkové a papírové pleny, jednorázové podložky, hračky ..., je fakt dost velký rozdíl.
Tak šťastnou ruku při nákupu.

mady
3. zář 2006

Bebetto a Tako jsou nejhorší kočárky. Dle rad mých kamarádek a různých diskuzí tady na netu. Kamarádka má s Bebettem takové roblémy že si raději koupila druhý.

zuzule
3. zář 2006

A co kočárky Dara Spring Cool nebo Dara Cross country? Jeden z nich asi vyhraje, jen si je ještě prohlídnu "naživo". A doufám, že už to je poslední varianta 😀 Váží jen 14 kg, další výhody by mě samozřejmě taky zajímaly. Pokud některá máte zkušenost, napište mi o nich, prosím. Díky 🙂