Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

jabber
20. bře 2007

Ahoj maminky, máte někdo zkušenosti s kočárkem Apollon Alux od Patronu? Díky

monik111
20. bře 2007

jabber:zkušenost nemám ,ale slyšela jsem dost pozitivních reakci 😉 takže ho mám už koupenej.Né teda Apollona/ale prvně jsem ho chtěla/,ale zaujal mě Fenix F4,je to novější model.Tak snad bude dobrej.Chtěla jsem totiž českou značku a myslím,že bude kvalitní.Täk doufám,že bude dobře sloužit 😅

jabber
20. bře 2007

monik111: díky,taky o něm právě uvažuju, tak do něj asi půjdu 🙂 Jinak koukám, že už to máš fakt za pár 😉 tak přeju hodně štěstíčka a nádherný mimčo 🙂

elime
21. bře 2007

Já mám Fenix F3 a jsem spokojená (jezdíme s ním od 11.7.2006), jediné co mi vadí je neotočné přední kolo, ale to u Apollonu řešit nemusíš 😀

kristi
21. bře 2007
elime
21. bře 2007

Kristi, když si to všechno spočítáš, tak je to skoro 16tis. a bez autosedačky Maxi Cosi, což je celkem dost. Navíc ta malá kolečka ve předu do města asi super, ale do terénu a na zimu nevím nevím. Navíc to vypadá, že u sporťáku nejdou polohovat nožičky. Ale jinak vypadá hezky 😀

kackadu
21. bře 2007

Ahoj Kristi. Tady na ten kočár jsem koukala teď o víkendu na veletrhu.Mám vybraný casualplay, ale když jsem si ho tam zkusila, tak jsem zjistila, že když dám rukojeť na nejnižší možnou úroveň, tak mám ruce skoro v pravem uhlu což teda není uplne pohodlny. Myslím, že bych je měla mít aspon trošku spušťený, ne?

Elime: polohovat nožičky zvlášť nejdou.Sporťák se jakoby celej překlopí na ležení.

kristi
21. bře 2007

Elime, ja bydlim na vsi a mam taky dve mensi kolecka ve vpredu a s kocarem se jezdi perfektne a to tady mame diry a nerovny povrch.
Kacko, to bys asi mela, jak je spuesteny mam, obcas si dam i rukojet vys, a zavesim tam treba kabelku...

kackadu
21. bře 2007

kristi a mas ty kolecka nafukovaci? Ty predni otocny nee, že?

Manža mě tvrdí, že když ten kočár budu tlačit, tak je lepší mít rukojeť víš, ale já ho nemíním celej den jenom tlačit 😝

kristi
21. bře 2007

kolecka nafukovaci, ta predni jsou otocna, aretovaci - jezdi to skvele 😉

kackadu
21. bře 2007

Byla jsem šťastná, že mám s kočárkem jasno, ale asi to budu muset zase nějak vymyslet s tou rukojetí....to je složitý všechno až hrůza 😝

kristi
21. bře 2007

to mas pravdu, clovek az casem a pouzivanim pozna, co je dulezity 🙂

kackadu
21. bře 2007

Jak člověk vždycky pozoruje to, co ho zrovna zajíma.....tak teď pořád po každé mamince koukám, jak má vysoko rukojeť u kočárku 😅 .blázen no. 😕

elime
21. bře 2007

Kackadu, to jakože to dítko neleží/nespí rovně, ale jakoby sedí sklopené v leže? No to asi nebude moc ok na páteř, ne?

kackadu
21. bře 2007

No nohy se zvednou zároven s polozenim te korby takze v jedne rovine to je.Jako by jsi to cely převážila dozadu.

elime
21. bře 2007

No vždyť to říkám, takže sedí položený (třeba se nemůže otočit na bok), no já nevím když chci aby dítko v kočárku i spinkalo, tak bych chtěla asi klasický leh do roviny, ale na chvilkové pobíhání po městě to asi stačit bude 😉

baca
26. bře 2007

Ahoj holky, co říkáte na kočárek Freeline Bartatina?
Nemáte náhodou pocit, že kočárek Dorjan cross country v oblíbenosti dostihuje kočárek Tako?

fuca
27. bře 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, velmi se mi líbí kočárek Mikado Ox-ford, četla jsem, že ho tu už někdo má, ale nevzpomenu si kdo ☹ , chtěla jsem se zeptat, jak je s ním spokojená a hlavně, jak je velká ta korbička, moc moc děkuji

jana.1
27. bře 2007

Po obhlížení kočárků v zoo, v krámech, čtení diskuzí, názorů mámy, jejích kolegyň, prodavaček a dalších, jsme se nakonec rozhodli pro Inglesinu Magnum, dneska jí objednáme. Ještě jsme se rozhodovali mezi Jané, Cam Cortinou, Roanem Maritou a X-landerem. Všechny jsme si prohlédli, změřili, vyzkoušeli a přečetli si o nich v diskuzích a přeptali se prodavačů. Inglesina vyrábí kočárky už dlouho a konkrétně Magnum jsem viděla od roku 2000. Přijde mi, že mění vždy jen barvy, ostatní se asi osvědčilo.. Takže prostě vyhrála varianta lepší hluboký a horší sporťák, protože pak si koupím tak jako tak nějaké bytelnější polohovatelné golfky, protože jsou prostě lehčí a skladnější než sporťák. Zkrátka jsem se na to dívala z praktického pohledu, že chci golfky a sháním něco k nim.
Magnum můžu polohovat, takže tam miminko určitě může být daleko déle než půl roku, v každém případě i když si začne sedat. Poloha jde od úplného lehu do úplného sedu. Až miminku bude další zimu rok a půl, můžu opět Magnum vytáhnout, protože sníh s těmi gumovými koly projedu. Nebo třeba na nějaké výlety do hodně přírodního prostředí. Je lehký, do auta se vejde, rozložím ho jednoduše na korbu a podvozek – oboje v pohodě uzvednu. Korba (i jako upravená na sporťák) i autosedačka jdou nacvaknout po směru i proti směru jízdy. Stability se fakt nebojím. Myslím, že mi vydrží i na další mimčo. Četla jsem na něj skoro samou chválu. Někdo ho používá až do dvou let dítěte. Ještě v tom věku tam děti spí běžně třeba na zahradě. Někomu se nelíbí u sporťáku houpací podvozek a vysoko posazená sedačka. Zjistila jsem si o tom něco a myslím, že neva. Můžu samo píchnout, což není problém, u jízdního kola to řeším celý život. Guma lepší než tvrdá umělotina, stále nejlepší materiál pro auta i jízdní kola. Může odejít po nějaké době a pořádném zacházení pérování – dá se v poho vyměnit. Může vrzat. Stačí 2x za rok namazat. Akorát dám pozor na boudičku, kdybych s ním moc cvakala, nemusela by držet vypnutá.. Žádné extra problémy a i ty se nevyskytují pokaždé. Záleží na zacházení. Zničit se dá všechno. Jinak je celá pratelná. Ostatní kočáry nám přišly vachrlatější a třeba i poruchovější nebo se nám nelíbila konstrukce s ohledem na dítě a bez ohledu na cenu. Kočár (trojkombinace), který bych si představovala, který by nebyl příliš poruchový, těžký a nevymýšleli na něm nesmysly (praskající slídička, málo upevněné přední kolečko u trojkolky, rozměry, špatné polohování sporťáku pro třeba zádíčka dítěte atd. atd.), se u nás neprodává. Na většinu jiných značek jsem četla tolik diskuzí i od prodavačů slyšela o poruchovosti, neskladnosti, velké váze apod., že jsem nad nimi ani neuvažovala. Magnum koupím loňskou kolekci za 9 500 a přikoupím k ní levněji doplňky a autosedačku. Počítám, že se vejdu do 13 tisíc. Jinak by to mohlo být i za 17 nebo 18 tisíc.

kilona
27. bře 2007

no tako jsem taky chtěla ale má ho každej,když jsem se ptala v obchodě ani ho prodavačka neobjednává kvuli častým reklamacím a taky je prý těžký,jinak jednou jsem tu viděla kolekci trend line fakt pěkný.

kilona
27. bře 2007

holky jinak určitě máte každej svůj vkus a každé vyhovuje něco jiného,my s přítelem ještě řešíme, byt tedy koupi takže budem dost finančně zatížení,rozhodli jsme se víc jak 10000 do kočárku nedávat a myslíme si,že i do té ceny seženem něco dobrého a pěkného..jinak závidím těm co si mohou vybrat a nerozhodují se podle ceny.

jana.1
27. bře 2007

kilona: jenom o tom to také není. jde i o to, že kočáry za 18 nebo 20 tisíc v žádném případě neodpovídají kvalitou ceně. nejsou kvalitní ani jako nejlevnější jízdní kolo. Takže je to jedno. Já potřebuju lehký a skladný a pokud možno nevyhlášený poruchovostí. Alternativa pro Inglesinu je Roan, nad kterým jsem také přemýšlela. Lehký, korbička opravdu prostorná a do 10 000. Já překročím tu hranici 10 000 o tři tisíce za úplný komplet včetně moskytiéry a matrace, které se samozřejmě kupovat nemusí. A nebudu to mít všechno originál od Inglesiny. To bych skončila na těch 17 za to samé. A chci ho mít i pro další mimi, tak to dělím rovnou dvěma. A ten X-lander (XA), resp. jeho sporťák se prodává nový za 6 300 asi. A v různých inzerátech jsem ho viděla zrovna včera do 8 tisíc za celý komplet s tím, že boudičku používali třeba 5 měsíců a sporťák je nepoužitý. Takže v podstatě jakoby nový kočár.
já ty kočáry fakt prolezla všechny možné v krámech, přečetla si zkušenosti maminek s poruchovostí... byl to už úplný sport. já prostě nechci těžký kočár. vyloženě potřebuju lehký a skladný, ale s velkými gumovými koly.
Já jsem taky z Chomutova 😀 . Odstěhovala jsem se z něj v roce 2003 kvůli totálnímu nedostatku práce i peněz. ☹ a právě hypotéku a jiné finanční problémy jsme zrovna teď jak na potvoru také začínali řešit, nakonec teda naštěstí nemusíme - uf. 😖 tak dobře pořiď 😉 já už toho měla plný zuby. 🙄

kacerka
27. bře 2007

Ahoj Jani, já mám stejné požadavky na kočárek jako Ty a zatím u nás vede quinny speedi sx. Je sice pravda, že jsem nějak zvlášť nepátrala a tento mi padnul do oka a vyhovuje mým požadavkům a představám. Zatím na něj mám jen dobré reference, tak jestli nenajdu jiného kandidáta, tak do něj jdu.

jana.1
27. bře 2007

kacerka: jo jo 🙂 chce to vybírat a číst kritiku.. já bych hlavně nerada lítala pak po krámech na poslední chvíli s tááááákovýmhle břichem. Už teď se kolikrát plazim. Tak jsem ráda, že tuhle starost mám z krku.

Jinak zrovna mi máma poslala tohle, ale to je pro mě moc těžké a mimi budu mít v létě, tak aby to pro něj nebylo moc teplé..:

mrkni se na cipisek.cz - je to obchod s věcma pro děti, ještě mi tady jedna
maminka doporučovala kočárek BREAKER za pouhých necelých 7 tisíc, je tedy
jako hadrovej s taškou, ale je s ním spokojená a je prý v 33 barevnych
kombinacich. Taška jde vyndat a jeji 7 měsíční hošík tam seděl a bylo tam
místo na pytel i na něj. Pak se z toho da udělat sportovní sesle.
http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=...

kristi
27. bře 2007

kacerko, ma malou korbicku,ale ty budes rodit v rijnu,tak to mozna zvladnete.. 😉

amphi
27. bře 2007

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s kočárkem Jané Nomad, zda byste doporučili či ne. Nejsem příznivcem tříkolek a tenhle mi připadá jako dobrej kompromis, konkrétně v kombinace Jané Nomad sporťák + hluboká korba + autosedačka Matrix Pro. Děkuju za jakoukoli informaci.

kacerka
27. bře 2007

kristi, vím, že korbička je menší, ale věřím, že to s ní přes tu zimu přežijeme 😉

jana.1
27. bře 2007

kacerka, amphi máte v interní poště úryvky diskuzí o kočárcích, které jsem si sháněla na netu; osobně zkušenosti ze života nemám s žádným, viděla jsem je jen v krámě.

kristi
27. bře 2007

ja jsem neskutecne spokojena s tim mym kocarem, za ty penize to byla fakt skvela volba, korbicku jsem merila ma 74x36 cm...

amphi
27. bře 2007

Jani, děkuju mockrát...