Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

gondola
28. dub 2007

Tak to jsem celá já. Kdybych chtěla vejce, slepice se rozhodnou, že přestanou snášet. Díky za infce, bylo mi to divný. Ještě by bylo docela zajímavé proč se přestaly dovážet, že?

hana
29. dub 2007

Ahojky, máte některá zkušenost s kočárkem Bartatina od Freeline? Slyšela jsem na něj samou chválu, ale nikde nejsou uvedené jeho rozměry a tak.

magika
30. dub 2007

Ahojda,traxx se už prý opravdu nedováží 😒 .Jinak my jsme si pořídili Deltim Fokus a snad bude v pohodě.

mikejlamm
1. kvě 2007

Holky a jak se vám líbí kočárek Quinny Buzz? mate ho některá?
http://www.kocarky.tv/popup.php?cesta=thumbs/0-...

mikejlamm
1. kvě 2007

Mně se zdá být suprový pro toho, kdo potřebuje kočárek pořád nakládat a vykládat z auta - dá se krásně a hlavně rychle složit a není ani tak moc těžký.

hana
1. kvě 2007

mikejlamm: je hezký, jen se mi zdá ta korbička malá. 😉

mikejlamm
1. kvě 2007

hana: jj,já jsem ho právě ještě v obchodě nikde neviděla,abych se podívala,jaký je ve skutečnosti,jen na tom obrázku a prostě se mi líbí vlastnosti.Snad nebude tak malý jak vypadá 😵 jinak budu muset najít jiný ☹

mikejlamm
1. kvě 2007

hana: s tím kočárem to byla láska na 1. pohled 😀 😀

ptacci
1. kvě 2007

mikejlamm-mně se taky moc líbí, ale asi vzhraje quinny speedy. My jsme buzz obhlíželi v Praze a jezdí s ním hodně maminek, tak bude asi dobrý!

mikejlamm
1. kvě 2007

ptacci: díky! to jsem moc ráda. V těchto končinách jsem ho ještě neviděla - tak budu asi první 😉 Ten kočár je na Prahu jako dělaný - protože tam je to přeci jen hektičtější - bez auta se člověk neobejde,takže díky tomu skládání je perfektní.A já ho budu do auta skládat skoro pořád.

katarina82
1. kvě 2007

Ahoj holky, zalíbil se mi kočárek Casualplay S6 a zítra si chci zavolat do obchodu, jestli ho tam mají, ale mám takový problém je to španělský kočárek a já nevím jak se to Casualplay čte 😅 . Nevíte někdo? Děkuji 😅 😵

lajla
1. kvě 2007

katarina i kdyz je to spanelsky kocar, tak se jmenuje anglicky, takze bych ho i tak cetla 😉

katarina82
1. kvě 2007

lajla, děkuju 🙂 Já jen, aby nebyl trapas. Kámoška se ptala jedné paní na Jané a přečetla to anglicky a ta jí setřela, že se to čte chané 🙂 Tak jsem se tomu chtěla vyhnout.

lajla
1. kvě 2007

katarino, to me ani nenapadlo, vzdyt je to vicemene jedno 😉 ale ja bych to anglicky cetla

katarina82
1. kvě 2007

To jo, ale aby po tom telefonu vůbec pochopili, co chci 😀

hana
7. kvě 2007

holky, copak nikdo nejezdíte s Bartatinou? ☹

romiss
7. kvě 2007

Ahojky,přeji všem krásný den... 🙂 tak dneska jsem se konečně rozhodla,že si koupím Roan Marityu,jelikož se mi zdá opravdu nejpraktičtější,moc se mi líbí ty moderní kočárky(tříkolky),ale u všech mi chybí,že se nedá miminko houpat a já po zkušenostech,které mám vím,že bych se bez houpání neobešla...tak Vám přeji taky šťastný výběr kočárku a mějte se hezky 😉
Hana:ráda bych ti poradila s Bartatinou,ale vůbec nevím jak takový kočárek vypadá,hoď mi odkaz na IP,třeba ho bude nějaká kamarádka mít..měj se fajn

petra.v
8. kvě 2007

Ahoj holky, prosím o radu nějakých webových stránek s kočárky.
děkuji,hezký den, Petra

hana
8. kvě 2007

tak, konečně jsem našla obrázek kočárku, je to značka Freeline, novinka pro rok 2007 Bartatina https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bihan
8. kvě 2007

Mikejlamm,
ja som používala nejaký čas kočík Buzz pre mimčo, o ktoré som sa starala. Quinny ako značka je super, ale buzz nie je, podľa mňa, veľmi výhra. Hydraolické rozkladanie je super, ale často sa nám kočík otváral sám (teraz neviem, či tam poistka nebola, alebo povolila), to predné koliesko je umelohnotné a občas sa vyšúcha a škýka na niektorých povrchoch, resp. na chodníku hrká...
Korbička bola dosť priestranná pre dieťa do 6 mesiacov ak tam neptrebuješ vkladať fusak. S fusakom sa síce dá, ale je to na doraz... My sme pre malú ale od 6 mesiacov používali športovú časť a tá je úúúúplne super.. Upozorńujem ťa ale na to, že tie nové športové časti sú strááášne maličké, dvojročné dieť má čo robiť, aby sa tam napratalo, moji šéfovci mali staršiu verziu a tam bola šport. časť asi taká veľká ako pri Speedi.
Inak je veľkou výhodou, že sa športová časť celá na šasi nasúva, čiže sa dá dať aj v protismere jazdy, ale zadná časť sa nedá polohovať. Až tak veľmi to zase nevadí, lebo dieťatko síce nie je úplne naležato, ale ke´d preklopíš sedačku do spodnej pozície, je v kočíku ako v autosedačke (malej to na spanie úúúplne vyhovovalo).
Všeobecne: kočík je super skladný, ľahký a ľahko ovládateľný, určite nebudeľ ľutovať (my sme sa však rozhodli kôli tomu všetkému vymenovanému pre speedi, ktorý má tiež svoje muchy 😉 )

dendisa
8. kvě 2007

ahoj, dneska jsem měla Maritu poprvé v ruce. Nemám výhrady, ve srovnání s ostatními kočárky je to fakt dobrý. Jak už tady někdo řekl - parádně houpe, a to nejen klasicky, ale i do stran. A je překvapivě lehká.
Všude se píše, že ta korbička je luxusně velká, ale to mě spíš šokuje. Nijak obrovská mi nepřišla, to se může dítě vlézt ještě do menší??? A s fusákem???
Asi mám zkreslenou představu novorozence, ale fakt, jak dlouho může vydržet takový ten kočárek vajíčko, co je korba o velikosti autosedačky? Nejspíš jsem vedle jak ta jedle a takový kočár ani vydržet nemusí, co? Stačí frajeřinka na tři měsíce.

mikejlamm
9. kvě 2007

bihan: děkuji moc za info. To jsem potřebovala zjistit, od někoho, kdo s ním má zkušenosti. díky moc 😉

mamina
9. kvě 2007

Ahoj holky,k výběru kočárku:když do něj položíte prcka,ještě o trochu klesne,tak vybírat opravdu podle výšky držadla,aby jste se nehrbily a nezničily si záda.Dál musí být prostorný (naše děti se už v 5 týdnech! měly problém vejít do tašky a na 5 měsících jim byl krátkej a úzkej celej kočár! - a těď se roděj dost velký děti a kočáry jsou čím dál menší-asi je vyráběj pro trpaslíky?).Dál musí být stabilní.Mimi strašně rychle s sebou začne mrskat,obracet se a sedět,myslete na to,že taky občas budete muset nechat dítě v kočárku bez dozoru před obchodem...Další věc-fajn jsou brzdy z obou stran kočáru-zvlášť,když je přehazovatelná rukojeť.(Doporučuju vyzkoušet stabilitu v každé poloze a každé kombinaci-někdy je v sestavě-sedačka dost vratkej,zvlášť s rukojetí vzadu)Rozhodně nezapomenout zkontrolovat,jestli se kočárek nemůže samovolně složit(musí mít pojistky),jestli si mimi nemůže někde skřípnout prstíky,jestli někde nečouhá nějakej zrádnej šroub,o kterej by se mohlo poranit...Dál je fajn skontrolovat,jak velkej má kočár košík,aby se do něj vešel nákup.Je skvělá na stříšce kapsa na pláštěnku-nemusí pak zabírat místo v košíku a je vždy po ruce.Některý kočáry mají odepínatelnou střechu (na zip) a pod ní síťku (nedocenitelné v parném létě-mimi se nepaří a je v pohodě).Dál by měl bejt kočárek snadno pratelnej,pokud možno by měl jít svlíknout celej a pratelnej v pračce,a taky z kvalitní látky,aby se netrhala a nevybledla.Kolečka jsou ideální dobře odpružený a celogumový-nemůžou píchnout. Až potom se starat o odstín a barvu.UUUf,tak snad je to všechno.Nic dalšího mě nenapadá.Kočárů mám vyzkoušeno asi 8.Bohužel,ten jedinej,co bych opravdu chtěla se už nevyrábí.Fakticky nejlepší byly české Liberty,jinak dobré značky se daj sehnat německý a francouzský,ale pozor na výše zmíněné.A rozhodně nekupujte přez internet-kočárek je nutno osahat,aby padl do ruky! Hodně štěstí při výběru

hana
9. kvě 2007

ahojky, když je řeč o Libertách, tak já osobně vímo dvou prodejnách, kde se dají sehnat. Koukala sem na ně a taky o ní uvažuji, ale cena se mi zdá docela mírně nadprůměrná, vzhledem k tomu, že je to jen hluboký kočárek.

mnauu
9. kvě 2007

dendiso, ten kocarek s korbickou velikosti autosedacky, to je opravdu autosedacka pro mimi, ktera se pripina na kocar, ke kteremu mas samozrejme i klasickou korbu vetsi velikosti - je to proste trojkombinace + autosedacka, ktera se v prvnich tydnech da prave pouzit jako korbicka, takze mas nasazeno bud jedno nebo druhe 🙂

kristi
9. kvě 2007

hana, ja mam teda Free line dona twist a jsem hodne spokojena, ale Barbatina nevim, nezkousela jsem

dendisa
9. kvě 2007

mnauu 😀, samozřejmě, že poznám nasazenou autosedačku na podvozku. Měla jsem na mysli prdítka typu Mutsy - nedávno jsem v tom viděla nacpaného kojence (venku bylo 25 stupňů), byl skoro srolovaný, aby se tam mamince vešel. Ale díky za reakci 😉

perada
10. kvě 2007

Bývalá Liberta je nyní Inglesina?

s.arik
12. kvě 2007

Ahojky, koukám že diskuze je dlouuuhá, tak jenom jeden dotaz: na co nezapomenout při výběru kočáru???

Já osobně ho moc neužiju (v domě překážek jak blázen 😠 , šátek to jistí), ale samozřejmě kočár chci - koupím v bazaru za max. 2000Kč.

Zatím jsem si představovala, že stačí aby dobře jel (netáhl na stranu, nehrkal, nepištěl 😉 ) a dále mi pomohly rady Maminy výše:

vybírat podle výšky držadla
prostorný
stabilní
brzdy z obou stran kočáru
jestli se kočárek nemůže samovolně složit(musí mít pojistky),jestli si mimi nemůže někde skřípnout prstíky,jestli někde nečouhá nějaký zrádný šroub
velký košík na nákupy🙂
na stříšce kapsa na pláštěnku
snadno pratelný
kolečka dobře odpružené a celogumové - nemůžou píchnout

Napadá vás ještě něco, na co si mám dát pozor? Značka a barva je mi šumafuk 😀

monrougemerise
12. kvě 2007

Katarino 82, já jsem si koupila Casualplay S4. A vybírala jsem dost dlouho. A musím říct, že je nejlepší ze všech kočárků, které jsem zkoušela. A ta S6 je taky super. 😉