Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

protea
2. lis 2006

Kristi a má ta obrovská prodejna nějaký web, že bych taky jukla?!
Taky mi přijdou všechny kočárky vevnitř dost malé.
Uvidíme

ptacci
2. lis 2006

Kristi, tak jestli myslíš prodejnu Daniela v Kouřimský ulici, tak tam ti fakt poradí. Můžeš kouknout i na net a pak ještě ti doporučuju stavit se v Delvitě v prvním patře, tam maji taky dost na výběr. Je ale fakt, že tady je spousty obchůdků.
A ještě hodím jednu značku do placu, co HERQULES?

kristi
2. lis 2006

ptacku, jo to je presne ona....mame to spojene s vyletem, tak se docela tesim. Diky za rady
proteo, kontakt v IP

protea
2. lis 2006

Jo jinak vám sem házím odkaz na výběr kočárku.
Jukněte mne to dost pomohlo🙂
Vím, že koupíme radši kombinaci než hluboký ikdyž jsem si myslela že hluboký kočár je lepší na místo vevnitř.
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

ptacci
2. lis 2006

Hoky a co říkáte na koupi kočárku z bazaru? Já se tomu nebráním, ale zase si řikám, že když je to pro prvního potomka, tak ať má nový. Hluboký kočárky jsou určitě lepší na místo, ale pak stejne musíte koupit golfky nrbo sporťák!

kristi
2. lis 2006

ja bych byla i pro, ale manzel rekl kategoricke ne, takze to holt neprojde

protea
2. lis 2006

Já bych ho klidně koupila v bazaru, ale obávám se že žádný schopný tam nenajdu☹bohužel
Ptacci, právě že v tom článku píší, že do hlubokého se ti mimčo na zimu s fusakem už většinou nevejde, když se ti narodí v první polovině roku.

ptacci
2. lis 2006

Tady v Kolíně je totiž i velkej bazar, ale tam jsem se juknout ještě nebyla.
Kristi, tak dej vědět, jestli jste tu něco vybrali a vemte si pořádnou obuv, celý náměstí je rozkopaný a město neustále zacpaný!

baruna
2. lis 2006

Ptacci prosím tě kde je v Kolíně bazar kočárků. Jedu tam příští týden, tak bych se jukla. Díky

kristi
2. lis 2006

ptacku, no tak to se mi nechce uz tedka...ach jo. Ten bazar je v Delvite nebo kde? ja myslim, ze budeme radi, kdyz najdeme tu Danielu

ptacci
3. lis 2006

Dobré ráno, ten bazar je i naproti prodejně, kde prodávají nový věcičky, takže můžete okouknout oboje. Myslím, že ten obchod se jmenuje Kačenka a je u restaurace Taverna. Danielu najdete, je to ulička z náměstí do kopce,asi po 50 metrech je rohový obchod s kuchyněma a kousek na ním je jako pasáž, ale maji ceduli i na chodníku. A ten bazar je naproti divadlu a taky se musí vejít do takového dvora, ale taky je tam cedule. Nebojte Kolín je malej, takže když se zeptáte určitě vám poradí! Zatím pa

kortanova
3. lis 2006

Ahoj Verčo🙂
Jak se máš?Koukala jsem na netu na ten obchod u Vás - Danielu a vypadá to, že je to tam docela veliký,viď? To nám se líbil ten kočárek Traxx Marlin 4,ale teď jsem náhodou zjistila, že už ho nebudou vyrábět,ruší celou kolekci a bude nahrazena nějakou jinou.Takže budeme mít smůlu a budeme muset vybírat znovu.Nejhorší je, že se mi líbí ty nejdražší...A to se mi teda vůbec jednou nechce kupovat,tak nevím.Jinak hezký den.

ptacci
3. lis 2006

Ahoj Moni, dneska na netu už asi nebudu, to zas bude dlouhý den! Příští rok budou nový kolekce a třeba se nám tam bude líbit něco daleko víc! Já bych se chtěla jet podívat v březnu na tu výstavu do Brna. Tam by měly být i nový kolekce!

kortanova
3. lis 2006

Tak to možná pojedeme taky,třeba se tam potkáme.To se třeba domluvíme🙂Tak hezký den.Pa

ajnys
4. lis 2006

Ahoj holky, jsem tu dneska poprvé a chci se zeptat, jestli nemate nektera zkusenost s kocarky Breaker? Cekame mimco v kvetnu, tak uz hledam na netu, co by se mi tak libilo. Tenhle kocarek me zaujal, ale nejak moc o nem nepisou. Trosku uz mi z tech kocarku hrabe. Mam hlavne hruzu z toho, ze se mi v zime mimi do toho kocarku i s fusakem nevejde.Jinak me jeste zaujal DorJan Cross country a i tady byl docela vychvalenej. Ja mestskou nejezdim a auto mame fabii combi, takze mi jde hlavne o ten prostor uvnitr kocarku a taky, abych nemusela zvedat do auta 20kg kocar. Dik moc za pripadne rady.

kristi
4. lis 2006

kdyz se ti narodi v kvetnu, tak se ti do zadnyho kocaru v zime nevejde.....od toho jsou sportaky s fusakama a nanoznikama, mimco ti stejne nebude lezet

xsipm04
4. lis 2006

ahojky ajnys, já taky čekám mimko v květnu a to že by se mi nevešlo v zimě s fusakem do kočárku mě zatím vůbec nenapadlo. Aha, tak když slyším poznámku Kristi, to je asi fakt, tak teď si říkám, jestli má vůbec smysl kupovat nějaký drahý hluboký kočárek, když ho bude mít jen tak půl roku a to možná ani ne. Já se v těch kočárkách taky vůbec nevyznám, ale slyšela jsem od kamarádek, že pokud kočárek není dražší,je většinou dost těžký. Dívala jsem se na netu na ten DorJan Cross country a vypadá docela dobře. Nevíš, dá se na jeho konstrukci nasadit autosedačka?

kristi
4. lis 2006

ja jsem tim nikoho nechtela nejak urazit, jen mi to same bylo receno dneska v prodejne, my cekame v unoru, takze s fusakem nebo bez to do leta vydrzime a pak tam vlastne mala bude jen v obleceni, takze i vetsi mimi se mi tam vejde....

lilourich
4. lis 2006

S tím kočárkem je fakt hodně důležitý, kdy se to mimčo narodí. My rodíme v lednu, takže se tam maličký i s fusakem vejde. Chtěla jsem trojkombinaci, a to z toho důvodu, že za rok bude už sedět, a tahat golfky ve sněhu bude asi dost obtížný. Vybrala jsem si dost lehký, má jen 14 kg, oproti ostatním trojkombinacím, které mají běžně 18 ☹ Nevím možná jsou i lehčí, ale na tu chvilku jsem do něj moc investovat nechtěla 😉 Je tedy pravda, že kdybych rodila v létě, tak bych to musela udělat jinak, v zimě by se mi tam půl roční mimčo s fusakem prostě nevešlo 😒

gibi2
4. lis 2006

Ahoj lilirouch,mám stejný názor.Budu rodit taky v lednu a řeším jestli se mi to mimčo zabalený do fusaku vejde do kočárku.Ještě ho nemám koupený,pořád se nemůžu rozhodnout.Hlavně aby tam byla ta taška ve vnitř a nastavitelná rukojeť,taky potřebuju větší kola,bývá tu dost sněhu,tak abych to utlačila

lilourich
4. lis 2006

Ahojky gibi2 já jsem měla stejný požadavky jako ty 😉 v tom mém ta taška je, i když jsem myslela, že je snad všude 😒 no tak podrobně jsem všechny nezkoumala, a hlavně velký kolečka - právě kvůli sněhu. Další požadavek byl aby byl lehký, což myslím, že celkem je, a taky otáčecí a nastavitelná rukojeť, což taky mám. U toho našeho byla i pláštěnka a síťka proti hmizu v ceně. Autosedačku jsem tam nepotřebovala, protože tu už jsme koupili dopředu 😉 Už ho mám u našich a všechno jsem tam zkoušela přestavit a je fakt super, prostě vysněný kočárek, má všechno co jsem od něj požadovala 😉

gibi2
4. lis 2006

Já se hlavně bijím,abych nekoupila něco co by mohlo miminku škodit,když vidím v televizi,jak kousátka,který mají atest,že jsou zdravotně nezávadný,můžou těm dětem škodit tak je mi na nic.Viděla jsem i reportáž,kde reklamovali kočárek,že má zdravotně závadnou tu vycpávku mezi látkama.Lezly z toho chloupky a to mimčo se dudsilo.Jakou máš značku toho kočárku,jestli se to tu může psát?

ajnys
4. lis 2006

xsipm04: myslim, ze autosedacka se na nej nasadit urcite neda. Ja se v tom fakt vubec nevyznam, uz jsem toho procetla na netu tolik o kocarkach, ale porad si pripadam, ze jsem uplne mimo. Mozna se ted zeptam uplne blbe, ale do toho sportaku s nanoznikem se to dite s fusakem v pohode vejde? 🙂

gibi2
4. lis 2006

Tak to já taky nevím,navíc mi kamarádka říkala,že když bude velká zima tak stejně ven nepůjdem a když to mimino nabalený stčíš do fusaku a ještě do tý tašky tak se prý strašně potí.Prý měla malýho uplně turch.Tak vůbec nevím.Čím víc o tom přemýšlím a čtu,tak tím víc jsem zmatená.

kristi
4. lis 2006

holky, zase tak moc to nereste...

helen78
4. lis 2006

Holky,když máte kombinaci kočárek s vložnou taškou,tak podle mě vůbec fusak mít nemusíte, do té tašky dáte deku a je to. Synovi je 7 měsíců,nesedí a ještě podle mě dlouho sedět nebude, takže na zimu máme kočárek kombinaci, vložná taška už je vyndaná, tam se už nevejde, a dám mu tam fusak, vejde se tam krásně a to není žádný drobeček.

lilourich
4. lis 2006

Ahoj holky 🙂 Takže gibi2 já mám značku "Kacper Classic" i když jsem měla vyhlídnutý "Kacper Elegance" a nebo "Kacper Trendy Lux" Ten Classic jsem vzala proto, že jsem si ho osahala přímo u nás v obchodě a tamty bych musela obědnávat, takže pro mě bylo lepší vzít ten, co jsem si zkontrolovala a věděla jsem co si odvezu 😉 Byl i v tý barvě co jsem chtěla a měl už tu lepší rukojeť než nabízeli na netu 🙂 Byla jsem ochotná do něj investovat do 10 000, ale tenhle má všechno co jsem chtěla a všechny ty tipy stojí okolo 5000, co je super - zbyde na jiný potřebný věci. Navíc je oproti těm co jsem zkoušela v obchodě, daleko lehčí a pěkně houpe 😉
Jinak, když dám příští zimu malýho už do sporťáku, tak tam samozřejmě už ta taška nebude, takže tam je pak daleko víc místa 😉 takže se tam vejde s přehledem i s fusakem. A to že se v tý tažce potí, to je spíš o tom, že asi budeš muset víc přemýšlet co mu oblíct, pokud se potí, tak toho má na sobě asi hodně, to je jako u tebe 😉
S tou závadností, to je těžký, a já to až tak neřeším, Pokud bude malý alergik, tak budeš muset hlídat asi všechno a na všechno mít atesty.

adrastie
5. lis 2006

Ahojky, potřebuji poradit, myslíte, že by se měl kočárek vyprat když ho koupíte? díky za radu

lilourich
5. lis 2006

Podle mého názoru je to zbytečné, a ani jsem neslyšela o nikom, kdo by to dělal 😉

wipaja
5. lis 2006

Já teda kočárek prát určo nebudu. Myslím, že je to zbytečné, teda pokud máš koupenej novej...starší od někoho bych možná vyprala.