Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

chaluska
19. únor 2007

dashak, díky. 😉

mohelno
20. únor 2007

měla sem možnost vyzkoušet si jane slalom pro a cortinu,a vyhrál to jané.přišel my prostornější,do auta je skladnější,cortina je užší,delší,má plastová kolečka,což my v terénu moc nevyhovovalo.přišlo my,že to moc drncá.tak to vyhrál slalom,máme ho doma přes dva týdny a nemůžu se na něj stále vynadívat,sem s nim moc spokojená.

kakula
20. únor 2007

mohelno,taky jsem vzdala Cortinu je opravdu moc uzká.A mame taky favorita Jane slalom hlavně já a přítel ještě vybral Peg perego GT3.Jen nevím jakou barvu u Jane.Jakou maš ty barevnost,koupila jsi ho přes net nebo v kam.obchodě,sehnala jsi ho v akci a na kdy čekate mimčo.Díky za odpověd

mohelno
20. únor 2007

my máme jané černou barvu,je to lonská kolekce.vyhlídla sem si ho na netu,a koupili sme ho v kolíně u danieli.stál nás 12000kč.máme jen sporták.našemu mimču je už půl roku.měli sme před tím jiný kočár,ale neustále porouchaný.dali sme ho na reklamaci,opravili nám ho a za chvíli to bylo znovu.tak sem se tak trochu poučila,byl to polský kočár,a domluvili sme se s manželem a investovali do kvality.tak doufám,že se nám to vyplatí.sem s nim moc spokojená.vědět o něm dříve,tak by sme ho měli dávno doma.cortinu sem měla možnost vyzkoušet u kamarádky,moc mě nenadchla.už i vzhledově se my víc líbil jané.bydlíme na vesnici a nafukovací kolečka jsou předností.ty už máš mimčo,nebo teprv čekáš?

kakula
20. únor 2007

ja budu mít mimčo na začátku června.a tak sbíram veškere info o kočarkác.ono nějakej vbrat není jen tak.málem mě teda seklo u jane ta cena, ale i tak by jsme kupovali vše takže by nas to stejnak stalo nějakou korunu.kočárky tako...a z polska se mě moc nelíbí.no uvidíme taky jaka bude finanční situace ,ale myslím, že dobrá tak bud jane a nebo peg perego.taky ty hluboky korbičky jsou fakt u těch kočárků menší.a paní v obchodě mě vysvětlila jak dnes je to s kočárama, že děti jsou už od 6 až 8měs.ve sportáku.

mohelno
20. únor 2007

kakulo,tak to je pravda,malej se my často vztekal,když v kočárku ležel a neviděl ven.co máme ted sporták,tak je spokojenej,když vyjedem,tak jedine v sedě,chvíli kouká co se děje kolem a za chvilku spí.koukala sem na peg perego a taky nevypadá špatně.záleží jen na tobě,pro který se rozhodneš.já když sem viděla jané,tak to byla láska na první poled.myslím si že investovat do kvality se vyplatí.dnes bych o tom už nepřemýšlela.tak at vyberete ten správný.

kakula
21. únor 2007

mohelno, ja se zamilovala do Jane barevnych jen nevím jakou kombinaci.Přítel by chtěl Peg perego červeny, takže u nas nastane asi velkej boj.ale ženska si vždy prosadí svoje 😀 ještě pry mají dostat novou kolekci perega tak uvidíme ,ale určitě jeden z nich vyhraje.čtu ruzné diskuze a řekla bych, že oba jsou na stejné urovni.

mohelno
21. únor 2007

kakulo,hlavně nedej na ostatní,s kočárem budeš jezdit nejvíc ty,tak aby sed tobě.já vždycky koukám na to,co my řekne manžel a pak toho třeba lituji,že sem to neudělala po svém. 😲 už máte vybrané jména pro mimi?

kakula
21. únor 2007

na kluka Kryštof,Tadeáš,Tomaš a pro holku Rozárka.Julie,Nelinka,Justyna,Adriana tak ted musíme rozhodnout jaky 🙂 to taky bude boj

mohelno
21. únor 2007

já sem taky chtěla Tadeáše,ale manžel byl proti a vyhrál to matěj.pro holku se my líbila Kamila nebo Karolína.

jankar
24. únor 2007

Holky tak vychází nová kolekce X LANDRU XA,zatím jen sporťáky,vše ostatní do konce března,kukněte sem,je tu napsané trochu víc
http://www.petto.cz/shop/?s=produkt&id=1614

macanet
24. únor 2007

jankar, udělala jsi mi radost, jen jsem měla vybranou červenočernou barvu a teď se mi docela líbí i ta modrá.

jankar
24. únor 2007

Macanet to jsem ráda 🙂 no já jsem ještě zvědavá na ty nové korby které výjdou na trh asi koncem března

mady
24. únor 2007

Když jsem kupovala kočárek tak mi prodavačka říkala že když se někdo rozhoduje mezi škoda 120 a BMW a obojí za stejnou cenu tak se diví že někdo šáhne po 120 😉 myslela tím srovnání CORTINA x JANÉ. Říkala že Jané jsou jsou desingově a kvalitou na velmi vysoké úrovni 😉 No já mám podstastně levnější 😉 tak uvidím 😀

macanet
24. únor 2007

No já mám zatím čas, ale prodavačka mi říkala, ať vadržím právě na tu novou kolekci, že budou hezký barvičky.Já viděla ještě kromě těhle khaki s černou, taky moc hezký.

ruzovi
25. únor 2007

Jasný 🙂

karcakonecna
25. únor 2007

wipajo ahojky jsem nová a chtěla jsem se tě zeptat v kterém polském městě jsi koupila kočárek mikado.Je hezký a chtěla bych ho taky ale nevim kam zajet.Dík

kilona
25. únor 2007

ahojte všichni ,jsem nastávající maminka a čekám mimčo v červenci , dlouho jsem váhala nad kočárkem teď už mám vybráno je to dorjan spring cool , je houpací a lehkej a taky se mi líbí cenově vychází na 6000-7000,podle toho kde ho mají. No moji favoriti ve značkách byly - deltim,tako(ale upustila jsem po tom ,když jsem zjistila že jsou poruchové a těžké),hoco ,knor, ale lepší je si prostě projít obchody a kočárek si vyzkoušet do ruky.

martik
26. únor 2007

Po dlouhém obcházení a rozmýšlení mezi Jané a Peg Péregem vyhrál kočárek Herqules. Skvěle se skládá, je skladný, mají ho jako troj, čtyř i šestikolku, je to trojkombinace. Patří mezi ty dražší, ale jdeme do něho. má spoustu kapsiček, ale je trošku těžší (16 kg), ale na ovládání to není poznat, to je skvělé. Akorát výběr barev nic moc 😒 , my půjdem do modré 😵
www.herqules.ch

elime
26. únor 2007

Ahojík, narazila jsem na vaší diskuzi ke kočárkům. Tak jen něco málo připisnu.
Holky jen ke kočárkům Jane, vypadají a jsou zcela jistě suprovní, ale ... některé holky, které si ho kupovaly na naší diskuzi nejsou teď moc nadšené! K vůli velikosti kočáru museli jít už tříměsíční prcci do sporťáku, protože do tašek či korbiček se už nevešli :o(. a jezdit s tříměsíčním prckem v zimě ve sporťáku, no to asi není to pravé.
Jinak já mám Bohemia-Patrona (Fenix F3) a jsem moc spokojená. Kočárek je prostorný (ještě v 8 měsících máme normálně mimčo ve fusaku ve vložné tašce :o)), lehký, dobře se skládá do auta, nerezaví (ALU podvozek), nafukovací kola, korbička jde otočit po i proti směru jízdy, do sněhu perfektní, na léto parádní moskytyéra v barvách kočárku, kterou jsme využívali denně. Jediná nevýhoda je neotočné přední kolečko, no ale to byl kompromis, páč ideální kočár na trhu prostě NENÍ :o(!
Tak, toť jen krátce :o)

milly333
26. únor 2007

Ahoj holky,
mám takový dotaz.....včera jsme jen tak ze zvědavosti okukovali s manželem kočárky a byla tam taková příjemná paní, která nám vše vysvětlovala...a docela nás vyvedla z omylu.Byli jsme totiž přesvědčeni o tom, že je lepší větší kočárek, že je třeba počítat i s fusakem na zimu a kort je-li to mimčo už větší...ale dostali jsme opačnou radu, že prý je lepší menší kočárek(s takovou to vyndavací obdélníkovou taškou)což je pak lepší že když je už dítě na zimu třebas půl roční, tak se ta vana vyndá...a dítě může pohodlně ležet ve fusaku nebo sedět.Nemáte také nějaké zkušenosti nebo rady při výběru???každopádně miminko čekáme v červenci...takže na zimu už jenom přece ten půl rk mít bude.

mariko
26. únor 2007

Ahojky, Milly ja mám podobný problém rozhoduji se mezi kočárky Inglesina Magnum nebo Bebecar Style, tam je vana jen 74 cm, když si vemu, že mi z ni ditko v prosinci nebo v lednu vyroste a budu jezdit jen se sporťákem tak nevim nevim. Magnum ma letos docela divne barvy. Takže vůbec nevim.

milly333
26. únor 2007

Ahoj Mariko, tak přesně mezi těmito kočárky máme také dilema.... 🙂 přesně na tyto typy jsme se ptali....co se týče toho ležení mimča v kočárku tak mi paní tvrdila, že dítě už v půl roce tedy většinou sedí a že mi v kočárku nebude chtít ležet že s tím má problémy většina maminek...takže ten menší je prý lepší....než mít velký s vanou...ale opravdu těžko říct!

mariko
26. únor 2007

Milly, to je sice pravda, že mimčo sedí, ale to v Mangnumu krásně může, protože ten ani vanu nemá, zádá se dají polohovat. Jen u staršího miminka vyndáš vložku, která kočárek uzpůsobuje na hluboký, jinak vše zůstává stejné, nánožník můžeš sunda. Ale u bebecaru musíš dát celou vanu pryč a nandat sporťák a u toho si nánožním asi musíš ještě přikoupit a nebo mít jen fusak a to se mi moc nelíbí.

dashak
26. únor 2007

milly, chtěla bych vidět dítě, které v půl roce sedí samo, aniž bys ho ty neposadila a tudiž mu deformovala páteř. Takových miminek je teda poskromnu, některé se v té době sotva začínají přetáčet sami na břicho a zpátky.
Určitě je lepší větší kočár, ať pak nemusíš mimi strkat do sporťáku a navlíkat jak eskymáka, že se ti ani nepohne.

elime
26. únor 2007

Milly, mám červencové miminko a rozhodně NESEDÍ! Takže já jsem ráda, že nemusím vozit ve sporťáku, ale vozím v prostorné vložné tašce a zimním beránkovém fusaku 😀 a vejde se v pohodě 😉

kilona
26. únor 2007

ahoj milly 333 ,já mám termín taky v červenci tak to jsme asi na tom stejně :o))

gedren
26. únor 2007

Holky k velikosti korbicky u Jane, taky jsem se toho bala, pac mi prisla dost mala, ale mame i maly dite ;), a hlavne ted uz se ji tam stejne nelibi, i kdyz se tam jeste vejde s prehledem, takze to vypada, ze nez si sedne do sportaku, tak ji stejne budu nosit v satku 🙂 A ten sportak se da dat do lehu nebo temer lehu, takze to mi v pripade, ze dite z korbicky vyroste, prijde v pohode (zkouseli jsme ji tam dat, jestli to nepomuze, ale rvala furt 🙂)

jusnina
27. únor 2007

Máme docela průser s kočárkem. Chceme se koupit Renault Thalia. Nový auto za slušnou cenu, splátky bysme měli v pohodě zvládnout. Včera jsme byli v autosalonu, projeli se, auto prolezli. Moc se nám líbí (jasný, spousta aut by se mi líbila víc, ale jsme dost omezený finančně), ale má to jeden pořádný háček - kufr je dost velký, nicméně otvor je úzký - složený kočárek musí mít na výšku max 40 cm. Hned jsme jeli do Olympie omrknout co tam mají a jediný o čem by se dalo uvažovat je X Lander. Ale s tím, že by se musely vyndat vždy dvě kolečka. Dnes se jedeme podívat do obchodu kde mají větší výběr. Mám prosbu - nemáte někdo Thalii, nebo někdo známý? Zajímalo by mne jaký kočárek by se tam procpal.

dashak
27. únor 2007

Jusnina, my jsme měli nisan primera a taky jsme museli oddělávat kola, protože to byl sedan, navíc jsme museli oddělávat i korbu z podvozku, protože jinak to nevešlo na výšku. Ale pak jsme si koupili kombíka, tak tam to nemusíme vůbec ani skládat, pokud nevezeme víc věcí.
Jinak můj manžel by ti asi volbu thalie vymlouval a radši by vám spíš doporučil nějaké ojeté, ale kvalitnější auto. On vždycky říká, že renault má už ve znaku, na co to auto je 😀 A ty thalie jsou dost poruchové, tak ještě raději popřemýšlejte.