Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

kebulka
12. únor 2007

No, Marťa je narozený v říjnu a myslím, že s fusakem zimu zvládneme jen tak tak. A to není žádný tlusťoch. Takže se obávám, že třeba v únoru už byste měli problém ☹

jankar
12. únor 2007

holky tak mi Cortinu odsouhlasil i manžílek,vypadá to že do ní půjdem,nám se mimčo narodí v srpnu,možná konec července,tak myslím že v zimě s fusakem nebude problém 🙂
Kebulko,jakou máš barvu?já bych chtěla asi tu zelenočernou,ale ještě jsem ji neviděla v reálu,tak uvidíme,jinak tu červenočernou,ale to asi spíš na holčičku,ještě nevíme co to bude 😉

kakula
12. únor 2007

No kebulko toho se bojím.Ale když ona se mě tak líbí.Ach jo ono se řekne kup kočárek!Výběr velikej, ale vybrat ten správný.No ještě mame čas tak uvidíme co bude.
Jinak se mě líbí Jane Slalo...ale ta cena. 😒

eva265
12. únor 2007

Nemáte někdo zkušenost s kočárky Knorr? Líbí se mi Knorr Circle kombi (velká nafukovací kola, přední otočné kolo a prostorná korbička). Oproti X-landru nebo Cortině je Knorr docela levný.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kakula
12. únor 2007

No holky žádná sranda vybrat kočárek.Já ještě teda popřemyšlím o ty Cotrině.Fakt se bojím, že v zimě se nam do toho nebude vejít s fusakem.
Jinak asi půjdeme do hlubokyho a to asi do Peg Perega.Jen nemaj žádné vesele barvičky.Ach jo ja se asi zblázním

fanyna
12. únor 2007

no k těm knorrum taky se mě moc líbí a stím nánožníkem- jde koupit univerzální. Evo265 prosím tě jak ten kočárek Circle knorr vypadá? můžeš mi prosím napsat nějakou stránku kde bych na něho mohla juknout. moc díky

fanyna
12. únor 2007

už jsem ho našla na netu je pěkný a taky mě zaujal kočárek roan volter taky pěkný, ale nejsou k němu vůbec žádné informace. Pokud je někdo v obraze tak mě prosím napište o tomto kočárku více předem díky. 😀

klaris
13. únor 2007

holky, nemáte někdo nebo někdo blízký z vašeho okolí zkušenosti, případně reference na kočárek bebecar ICON AT? ndchnul mě v obchodě, taky bych ráda o něm něco více věděla. díky.

eva265
13. únor 2007

Pro Fanynu: Knorr Circle kombi je na strankach ekocarky.cz. Na jinych ceskych strankach jsem ho uz nevidela, jen na nemeckych.

lenycka
14. únor 2007

ahoj, nemáte někdo reference o kočárcích Jané Slalom Pro? 🙂

finesa
14. únor 2007

Ahoj holky,
pro všechny co přemýšlí o Cortině X3 tris evolution:čekám mimi v dubnu a tento kočárek jsem měla vyhlídnutý již od začátku. Byl to pro mě jasný favorit, ovšem jen do té doby než mi ho rozmluvila velmi ochotná a zkušená prodavačka. Má totiž jednu velkou nevýhodu - sportovní sedačka je fakt hodně malá a když pomyslím i na to, že mimi bude v zimě ve fusaku,tak je to fakt jen na chilku. Hluboká korba i autosedačka jsou v pohodě, ovšem sporťák určitě větší!

fanyna
15. únor 2007

viděli jsete už někdo kočárek Volant ? máte ho některá nebo znáte někoho kdo ho má a má s ním zkušenost? napište prosím 🙂 viděla jsem ho na netu , ale je k němu strašně málo info . Moc se mě líbil i barvičky jsou fajn 😉

jess
15. únor 2007

finesa,já mám neonato,je to stejný kočár od Camu jak ta cortina,malá má dva roky,měří už 90cm a má tam místa habaděj.Jo a hubeňour není ani zdaleka 😀

llucinka
15. únor 2007

Ahojte holky, mohly byste mi poradit, jestli má některá zkušenost s kočárky INGLESINA, vybrala jsem si novou koleci hlubokého kočárku pro rok 2007 Magnum. Zajímaly by mě zkušenosti maminek, které třeba tuhle značku mají doma. Moc děkuji! 🙂

monik111
15. únor 2007

Ahoj holky,máte někdo nebo znáte někoho kdo má zkušenost s kočarky od Patronu.Mám vyhlídlej F4.Tak snad bude dobře sloužit 😉 Díky 🙂

kakula
15. únor 2007

fineso,taky jsem měla do včerejška vybrany od Camu Cortinu.Ale včera mě prodavačka ukázala par rozdílů kočárků.Mam mít mimi v červnu a na zimu nic moc.Takže mame favority Jane Slalom a Peg Perego GT3.Cena je teda hrozná.Tak mame tak do dubna o čem přemyšlet.Mě se hlavně u Jane líbí ty nové barvy-veselé.

bertica.h
15. únor 2007

ja možem doporučiť X lander XT.super kočík

raculka
15. únor 2007

eva265- my máme kočárek Knorr Nizza(firma DEPEMO je dováží,jestli už jsi koukala na jejich stránky...).Jízdní vlastnosti jsou dobré,lehce se ovládá a je hodně terénní.Ale...vložená taška na mimi je úzká a není moc dlouhá.Zimní fusak je fajn,ale není to klasický nánožník,takže až bude dítko větší,s dekou ho tam rozhodně nenacpu.Přemýšlím pak o koupi nějakého univerz nánožíku (nebo skoro stejné jsou kočárky HOCO).Takže doporučuju porovnat s ostatními kočárky.Pravda je,že ty kombinované jsou těsnější než hluboké. 😒

raculka
15. únor 2007

monik- kamarádka byla s Patronem moc spokojená,ale nevím,který typ to byl 🙂

enaya
15. únor 2007

Ahojda, jsem tady dnes poprvé, přečetla jsem CELOU diskuzi a jde mi z toho opravdu hlava kolem, asi dnes ani neusnu! Mým favoritem je také Cortina X3 a jsem ráda, že jsem konečně narazila na někoho, kdo ji má už vyzkoušenou. I když názory se různí, ale snad jsem pochopila, že klady převažují...Na obrázku mi taky nepřišla až tak malá, ale mimi budeme mít na začátku července a zima pak bude dlouhá. A co ta kolečka? Nemíním ji sice tahat po horách, ale ty věčně rozbité chodníky, vysoké obrubníky...Ještě jsem ji neviděla v reálu.U nás na malém městě ji nemají, příští víkend jedu do Pardubic, víte prosím někdo, kde bych si ji mohla "osahat"? Díky moc za každou informaci!!!

kakula
16. únor 2007

enaya:Ahoj mym favoritem byla právě Cortina!! No taky jsem na ní jen koukala na netu, ale pak jsme jeli okouknout kočárky a bylo vymalovano.Mimčo mam mít na začátku června.Ta Cortina je fakt malá a hlavně uzká.Ale je to pěknej kočárek.A jelikož jsem si myslela , že v hlubokym kočárku to odvozím až do jara tak mě paní prodavačka vysvětlila to že jako néééé.Leda ve sportáku.A na další zimu větší dítě ve fusaku a v ty uzky sedačce nebude mít prostor.A mě se tak moooooc líbila.Ale mym dalším favoritem je nova kolekce Jane Slalom Pro jsou pěkně byrevny ,ale taky ta cena je o něco vyšší než Cortina a pak Peg Perego GT3.No mame z toho hlavičku těžkou.Fakt dneska vybrat kočárek není nic lehkyho.Opravdu se to chce zamyslet kdy porodíš,jak bude dítě velké!!! atd.
Jo a ty kolečka u Cortiny nejsou nafukovací.Někdy s nima není spokojen a někdo je.Já bych radši nafukovací.Podívej se na diskuze na www.emimino.cz je tam o Cortině.Docela si jí holky chvalej.Takže ti opěkně zamotaj hlavinku jako mě.
Jinak se můžeš podívat v Pardubkách prý otevřeli novou prodejnu dětskýho.A taky ji mají v Hradci Králové u Tesca je dětský ráj Chicco.
Přeji ti dobrý vyběr a pevné nervičky.Taky z toho pomalu nespím.

krikri27
16. únor 2007

Aojky, máte někdo zkušenosti s kočárkem Donna Twist? Případně s internet. obchodem Krteček? Děkuju moc za odpověď. Kri

dashak
16. únor 2007

Holky, já měla první kočárek s nafukovacími koly, ale nebyla jsem spokojená a nakonec jsem si koupila v bazaru druhý - hooodně velká korbička a plastové kola, nemůžu si to vynachválit. Malá bude mít 11 měsíců a pořád jezdí v hlubokém kočáru. Ale není to žádný značkový, nějaký obyčejný, původně koupený v Polsku, ale je ještě v záruce a byl jak nový.

lennis
16. únor 2007

Ahojda, určitě je velký výběr v Pardubicích v BabyCentru, je to bývalá Delvita, je to u rychlodráhy, vedle Penzionu Berdie, taky jsme to tam hledali. Pak v HK John Nell. Kdybys chtěla popsat cestu, tak mi písni do IP. Byla jsem unešená z Jané Slalom Pro, ale koupili jsme nakonce úplně jiný kočárek, který nám vyhovoval po všech technických stránkách. Byla jsem "hotová" z toho oranžového kompletu. Ale chce to vidět, osahat, projet se s tím. Nakonec jsme dali přednost levnjšímu, ale se vším co jsme chtěli a navíc jsme mohli koupit spoustu dalších krásných věcí pro mimi, ze kterých mám radost ještě teď. Záleží kde s tím kočárkem budeš jezdit a co od něho očekáváš.

vveerraa
18. únor 2007

Ahoj holky. Jsem ve 14 tt a začínám pokukovat po kočárcích, ale na trhu je jich hrozně moc. Líbí se mi kočárek HOCO Diamond. Máte s ním některá nějakou zkušenost? Z profilu vypadá dobře, ale zjistila jsem, že spousta kočárků není houpací. Předem děkuji za odpovědi. Mějte se krásně.

dashak
19. únor 2007

vveerraa, jedna maminka co měla se mnou mimi na nedonošencím si Hoco kupovala, ale nevím, který typ. Říkala, že si ho vybrala, protože si ho vyzkoušela u kamarádky a je prý lehký a dobře se skládá. Ona bydlí v baráku bez výtahu a hodně se pohybuje autem. Ale pak už jsem ji neviděla, takže nevím jestli, splnil její očekávání 🙂
My máme kočárek hodně houpací, obě strany jsou na takových packách, protože je tam přehazovací rukojeť a nemůžu si to vynachválit. Jak malá začne řvát tak ji uhoupu 😀 Taky jsem trvala na tom, že musím mít houpací kočárek, velkou korbu a hlavně vysokou - prostě to co uměly kočárky, když my jsme byly děti 😅 Nelíbí se mi třeba ty trojkombinace typu Tako a Aro a já nevím všechny ty značky - přijdou mi to takové malé "žebráky" a jsou hrozně nízko, člověk aby se do toho kočárku pořád ohýbal, a to já nejsem žádná žirafa 😀
A ty úplně moderní značkové za x tisíc mi přijdou strašně malé korbičky, dyť ty miminka se tam ve 4 měsících už ani nemůžou vlézt ne?

chaluska
19. únor 2007

Dashak, mám stejný pohled na věc, můžeš prosím napsat značku?

dashak
19. únor 2007

Chaluska, je to PALEX. My ho máme teda z bazaru, protože s 1. kočárem jsem nebyla spokojená, tak jsme koupili druhý, ale už ne nový.
Ale původně je koupený v Polsku v Bielsko Biale, je tam takový velký obchod s věcma pro dětičky. Nevím teda kolik stál původně, ale my máme rok starý ani nebylo poznat, že v něm někdo jezdil a stál 2100. Je velký hluboký a uvnitř je tak fajně miminkovský. V létě jsem jezdila bez toho potahu na korbičce a vypadalo to strašně krásně. Uvnitř je bílá látka s nějakýma kytičkama - to je pratelné, protože se to z toho dá vytáhnout. Taky má polohovací zádička, takže malá když je zvědavá, tak ji to trošku zvednu, ať vidí ven. Na stříšce se dá rozepnout pruh, ve kterém je síťovina, aby v létě mělo miminko vzoušek. No a je k tomu i sportovní verze, takže se pak sundá korbička. Má přehazovací rukojeť, takže můžeš mimi vézt jak s výhledem na tebe tak ven. Brzdy jsou na obou stranách, takže nemusíš řešit, kde máš zrovna rukojeť. Ta rukojeť se dá polohovat nahoru i dolů, což jsem ocenila hlavně v našem mini výtahu, protože jinak bych se tam nevešla. I ten koš dole je super. Já jezdím hodně nakupovat s kočárem, protože manžel je do večera v práci a vejde tam plno tašek. Nevím jak chodí nakupovat holky třeba s Tako kočárkem????

Jinak ho máme vyfocený v albumku - v tom prvním, je tam jak fotka zevnitř, když tam leží malá, tak potom celý kočár z venku, když jsme byli na silvestra na horách.