Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

astrane
8. črc 2009

já myslím,že ten náš je moderní ažaž 😀
Ale jasně,že chápu,že se ti nelíbí....navíc bys jeho vlastnosti nedocenila-nepotřebuješ je,máš zase jiné nároky a proto ti vyhovuje speedy 😉
JOJo,vydrží naprosto cokoli-co vás napadne,to už má nejspíš za sebou 😀 prakticky denně-skály,potoky,bahno,rozoraný pola,díry jak traktorový kolo,lesní cesty i mimo cesty,nepokosený louky,hromady sněhu....přenášení přes lávky a brody,kde už bylo moc vody,2x týdně skládání do auta a výlet,,za kulturou"-jeden rok.Nepředstírá,že je něco,co není,to je pravda-je to funkční terénní kočár,prostorný,pohodlný pro dítě i pro mě a není přeplácaný.Nemá nic zbytečného,nic navíc,nic aby byl hezčí....taky proto není těžký-není na něm tuna textilu ani jiné prvky jen pro design...Jsou kočárky,které by se mě osobně vzhledově líbili víc,ale většinou se mi u nich nelíbí cena a často mě nepřesvědčili,že mají výdrž,kterou požaduju.

yanna.o
8. črc 2009

ještě k tomu přehazování korby, ručky..
jsme s malým nemocný, já to chytla od něj. Měl horečky, já mám zatím jen zvýšenou, ale je mi blbě.. on už horečky 2 dny nemá, ale zato se přidal kašel. A já s ním chci na ten vzduch, aby se mu to uklidnilo. Zatím moc nekašle, je v klidu.. Jenže venku vítr jako kráva a já mám golfky jen po směru. V magnumu bych malého zabalila a nastavila sedačku proti směru jízdy a možná by se nechal i uhoupat 😅 (i když.. 😖 on mi v kočáru totiž už neusne několik měsíců..). Golfky mám polohovací do skorolehu. Mají teda překlopnou boudu, takže asi pojedem tak, že on si to překlopí, to ho baví a bude tam schovaný a budou mu čumět nožičky. Taky ho přikreju.. ale prostě mohla bych jet, povídat mu, on by na mě koukal, byl by víc zakrytý, tolik by na něj netáhlo.. Takže jak je vidět, možnost změny směru se hodí i ve dvou letech 😉

astrane
8. črc 2009

i skoro ve dvou a půl 😉

yanna.o
8. črc 2009

na speedim mi vadí větší otevřenost, průhledy skrz boudu a dřív tam snad byly na boudě jen takové pláty, které ani nedržely u sebe a foukalo jimi i ze stran. Taky to, že je jen po směru. To jsou důvody, kvůli kterým hned škrtám. Plus další věci jako to polohování atd. Jsem strašně mlsná 😀

astrane, já kvůli těm plusům překousla i to promenádování ve městě s houpacím kočárem 😀 Protože co ten vydržel.. a ten podvozek chudák neuklízený na mrazu i slunci.. nestál ani pod stříškou.. Jsem hrozná... jiní se starají a já toto.. Já si fakt kolikrát říkala, že jsem mohla mít jakýkoliv jiný i designovější.. jenže pak jsem si tady vždycky rozklikla nějakou diskuzi a pokaždý jsem si řekla, co to ty lidi řešej nebo o čm si myslej, že to překousnou.. Já nic překousávat nemusela. Kočár jede, nerozbíjí se a dostával tak zabrat, že jiný už by byly v servisu. Pohodlí pro mě i dítě a praktický. V podstatě nemůžu nic zásadního vytknout. Jen detaily, ale ty jsou vážně úplně všude a není to nic podstatného.

yanna.o
8. črc 2009

tady je video k bugaboo, kde je vidět přehazování ručky i sedačky. Působí to dobře, ale má to tolik blbostí, že bych do toho nešla a už vůbec ne za ty nenormální peníze za pár tyček a kus hadru, když to tak řeknu, nezlobte se prosím.. 😅

https://www.youtube.com/watch?v=0FzfV9IJ8qk


polohování rukojeti na sto let, protože se musí zajistit otáčením nějakého čudlíku
brzda kol umístěná ze strany na rukojeti a ovládaná pouze rukou
aretace malých kol umístěná tak, že se musí zajistit i odjistit ručně, tzn. je třeba se hrabat rukama u zablácených kol
u sportovní sedačky podle mě v poloze vleže trčí nožky nahoru
bouda nemá odvětrávací zakrývatelnou síťku
koš je nepšístupný v případě nasazení hluboké korby, která nemá polohování zad (možná lze nějak naklopit celá, ale to by pak asi dítě sjíždělo..)
dát velký kola dopředu stačí na jízdu po lesní cestě, ale ne po necestě, kdy se musí přizvedávat na zadní (malá)
je to moc osekaný
skládání je nepraktický
po sundání textilu z korby ji už hned tak nenasadím, kdybych si to rozmyslela, textil je pak na sporťáku..
Dobrý na jízdu ve městě, cestování.. není to samozřejmě klasická kombinace. Je to golfosporťáček s možností nasazení korbičky, ale jeho cena je nemožně předražená.

yanna.o
8. črc 2009

hm.. nánožník musím odepnout celý nebo ho mít zaplý (nejde jen porozepnout a odvětrat škvírou)
polohovat sedačku lze jen ze stran - stlačit dva čudlíky a ještě přitom naklápět s dítětem.. elegantnější by bylo zatažením páky zezadu, ale to by narušilo design. Dítě leží v jednoduché bedně nebo sedí v ďolíku na co nejjednodušší konstrukci. Nic navíc pro zvýšení komfortu. Někoho tohle video osloví, většinu tedy asi ne. Nechápu, co všechno jsou lidi schopný přehlížet jen kvůli originálnímu designu.

belinkaa
24. črc 2009

Ahoj ,právě nás pustili z porodnice a doma mě čekalo překvápko v podobě kočárku per perego gt3.Je moc pěkný,ale chtěla jsem se zeptat,jestli nevíte co vše je součástí tohoto kočárku.V obchodě jsme dostali neoriginál.pláštěnku,jen od emitexu a že prý pasuje na sporťák i hlubokou korbu naveta,a tak samo s moskytierou.mohly byste mi někdo poradit??? A taky zda se po nasazení hluboká korba mírně posunuje do stran na podvozku,v obchodě tvrdí,že to tak má být.Děkuji za odpověď.

zelvatko
28. črc 2009

ahojte. holky.. nedávno jsem našla supr kočárek, ale hlupka jsem si ho nikde neuložila, takže nevím jak se jmenoval.. byla to trojkombinace, trojkolka s předním dvojtým "jednokolem" a měla brzdu a hlavně byl kočár za velmi příznivou cenu.. kdyby jste některá na nějaký takový narazila při brozdání netem..prosím o pomoc.. 😵

prcekkiki
14. zář 2009

Ahoj holky, taky přispěju s radou ohledně výběru kočárku. Mám Cortinu x3 tris evolution a jsem s ní maximálně spokojená. Přední otočné kolečko je super, kočárek se dá pohodlně ovládat jednou rukou což je při nakupování s košíkem v jedné ruce a s kočárkem v druhé super. Samozřejmě babičky mi tento kočárek nedoporučovaly, ale nenechala jsem se ovlivnit, protože stejně z 99% používám kočárek já. Malý se narodil v lednu a do kočárku se vešel i s fusakem úplně v pohodě. Teď bude mít 8 měsíců a pořád je v hluboké korbičce, ale už brzo přejdeme na sporťák. Velkou výhodou je i rychlé rozkládání a skládání kočárku a nasazení sedačky na podvozek.Je to bezvadné , když jedeme nan delší nákupy, tak nemusíme brát celý kočár, ale jenom podvozek do kterého zaklapneme autosedačku. Kolečka máme plastová a jsem s nima spokojená, nafukovací bych určitě nechtěla. Kočárek mám vyzkoušený i v nepřístupném terénu (po lesních cestách) a problém s tím nebyl. Jediná nevýhoda je snad ta, že kočárek není houpací, což mi neustále předhazují babičky, ale jinak převažují klady.

pavla26
18. zář 2009

prcekkiki jaké má rozměry korbička Cortiny?

Já váhám stále mezi tříkolkou a klasickým houpavým čtyřkolákem. Hlavním kriteriem je pro mne velikost korbičky a vysoké madlo (manžel má dva metry). Váhám mezi Cortinou a Roanem Marita. Udávané rozměry korbiček těchto kočárů se v různých nabídkách liší, tak nevím. Zkoušela jsem jet s oběma kočáry, mají je mé kamarádky, u Roanu vítězí houpání, ale zase manipulace s ním a zatáčení je oproti lehce manévrovatelné Cortině... 😒

musko
18. zář 2009

pavla, ja mám Maritu - už pri prvom synovi som po skúsenostiach s tým nemožným kočíkom, čo sme mali - som vedela, do čoho pojdem pri druhom miminku - a Marita bola jasná, mala ju kamoška.
Vedela som, že nechcem trojkolku, a Roan je ľahučký, do nášho terénu ideálny, často chodíme do lesa, aj sa menévruje dobre. A veď s tým hlbokým budeš jazdiť tak 9-10 mes, potom sa Ti oplatí investovať do dobrého šporťáčku - my máme Roan z druhej ruky a už mám Jané Nomad ( to bol tiež jasný kočík od začiatku 😉 )

pavla26
18. zář 2009

musko, no já chci taky jezdit hodně do terénu - pole, les (s pejskama) a tam mi přijde že to houpání by bylo fajn. Navíc Roan má tuším 80 cm korbičku, že, takže i velký mimčo (což mi asi mít rozhodně můžem) se do ní dlouho vejde. Jen manža říkal, že to madlo mu přijde u Cortiny výš než u Roanu. Sportovní sedačka se mi u Roanu vůbec nelíbí. Pak by připadalo v úvahu koupit jak ty říkáš jiný sporťák. Ona ta Marita není drahá, takže proč ne.
Proč jsi nechtěla trojkolku, jestli se můžu zeptat? ta manupulace s ní je úžasná 😵

musko
18. zář 2009

Pavli, Roan má 2 polohy rúčky, moj muž aj otec sú vysokí a v pohode. Ak by Ti teda šlo len o hlboký kočík, tak čo tak Deltim Premier? Ale zas je fakt, že na pohľad je tá Marita krajšia, hlavne tá tohoročná kolekcia..... a kedykoľvek ju ľahko a dobre predáš. A ano, tiež mi išlo o veľkú korbičku, my sme tiež vysokí..... A v mestečku máme chodníky z kociek - aj mačacie hlavy aj vačšie kocky...... Jazdíme 2 mesiace a me spokojní, akurát potrebujete vačie auto - ten hlboký v kufri zaberie dosť miesta.....
Trojkolky sa mi proste nepáčia - a zdajú sa mi labilné, i keď to nie je pravda 😎

misulenka9
27. zář 2009

Ahojte maminky, chtěla bych od vás radu. Koukáme se po kočárku, ale jsem z té nabídky už celá zmatená...je toho tolik, že nevím kde začít☹ čekáme první mimi v únoru a nevíme co je lepší si pořídit kombinace x hluboký? a pak sporťák?

valentovak
2. říj 2009

Ahojky maminy, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s Teutonii Spirit S3. Mě se moc líbí, ale mám starch z těch plastových koleček, aby zvládly i těžší terén - lesní cesty, ve městě kostky, jízdu na in-linech..apod. Prosím, poraďte a předejte zkušenosti nastávající mamince. Díky moc a hezký den 🙂

musko
2. říj 2009

valentovak - na in - line Jane slalom, TFK, X-lander nová trojkolka. S Teutonkou si to neviem predstaviť.

josifek
2. říj 2009

My máme Dorjan pro sport a jsme s nim skvěle spokojeni očaroval mě hned a také jsem si ho koupila a nelituji 😀

majka79
2. říj 2009

ahoj valentovakTeutpnia Spirit S3 nemá klasická plastová kola. Jsou komorová je v nich dutina jsou měkká přirovnala bych je spíš ke gumě. A hlavní je že jsou výborně odpružená. Zatím jsem neměla jediný problém s terénem šterk, písek, zahradu i polní cesty zvládá dobře.

valentovak
2. říj 2009

Holky, moc vám děkuji za typy a zkušenosti. Jak to tak vidím, tak asi do Teutonky půjdu. Ještě by mě zajímalo zda kočárek houpe nebo trojkolky vůbec. Mimi čekáme koncem února, tak budu muset pomaličku objednávat. 😉 Jak se kočárek chová v zimě na sněhu, máte někdo zkušenost? 🙂

majka79
3. říj 2009

ahoj valentovak nedá se přímo říct že by Spirit houpal, ale pohupovat s ním jde, je měkce odpružený, když Lukyho položím pohupuju s ní líbí se mu to a usne mi snadněji, ale každé mimi je jiné

marmal
3. říj 2009

Ahoj, já jsem také vybrala Teutonii Spirit ... první kočárek jsem už dala pryč. Udělala jsem si dnes čas a byla jsem se dnes podívat ve Špuntíku v Praze. Ujala se mě tam jedna skvělá paní prošla se mnou úplně všechno a Spirit je přesně to, co jsem potřebovala... doposud jsem vše vybírala jen podle internetu, a sledovala tadz diskuzi, ale proti tomu, co jsem se tam dozvěděla během jedné hodiny... to vůbec nejde srovnat 🙂 Opravdu výborná zkušenost, takhle by to mělo vypadat všude!

valentovak
3. říj 2009

Taky se chystám do Špuntíku, pak ho tam rovnou i objednám. A co zajímavého ses dozvěděla, poděl s námi o to.. 🙂 Mě taky ohromil, takže asi nebude co řešit.. 😅

marmal
3. říj 2009

Nevím jestli tě ohromil Špuntík nebo Spirit - mě oboje 😀
Spirit je ve skutečnosti opravdu moc krásný, tak jak mi ho ukázali umí všechno, co jsem chtěla. Korbička sice vypadala malá, ale po přeměření je jedna z největších. Houpe tak akorát, je celý odpružený, nejde píchnout a když jsem si s ním zajezdila, bylo rozhodnuto 🙂
Špuntík je úplně jiný, než všechny obchody, které jsem navštívila. Sice to tam mám přes Prahu hodinu MHD, ale rozhodně se to vyplatí. Mají tam všechno, jsou neuvěřitelně ochotní a to tam byl opravdu nával. Navíc jsem hned k objednávce dostala zákaznickou kartu. Už teď mi to ušetřilo skoro 4 tisíce korun a ještě mi na kartě zbylo i do budoucna. A přímo ve Špuntíku toho měli daleko víc než na celém slavném veletrhu 😲

tehulienka77
3. říj 2009

Ahojte, vedeli by ste mi odporucit nejaky dobry kocik? Trojkolku, trojkombinaciu, resp. poslat link na vase kociky?
Dakujem 🙂

zajo79
3. říj 2009

jane slalom alebo teutoniu spirit.

aj bumbleride inde je fajn..

zalezi od cenovej kategorie

mishutka
5. říj 2009

Ahojky, já se rozhoduju mezi Chicco s3 a Cortinou. Včera jsem byla v obchoďáku a zatím vede Chicco! Poraďte podle čeho vybírat?
Pro mně je důležitá funkčnost a pohodlí...
Jiné kočárky jsou hezké, ale vždy mě odradí různé adaptery apod.!?? 😖 🙂

pavlina81
6. říj 2009

je důležité si vybrat ten spravný kočárek, ale je důležité si ho objednat také včas. Já objednávala kočárek emmaljunga v červenci a dnes po 13. týdnech nemám ještě vše. Když jsem zjišťovala jak je to mozné tak jsem myslela ze za to muze emmaljuga ale oni ten kočár v prodejne objednaly az v srpnu proste odborníci na svem miste (baby expert).

lumixii
23. lis 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti se sportovním kočárkem Promex??

mischali
26. lis 2009

zdravím, nemá někdo zájem o sportovní kočárek Graco Treko v modré barvě, je používaný necelý půl rok, kdyby byl zájem do IP napíšu více info a jedna fotečka je v albíčku ale pošlu víc

mishutka
27. lis 2009

ahoj, tak už jsem zakotvila asi u x-landeru 😀