Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

wighy
2. dub 2007

jeeej Jusnina, moc dakujem za odpoved, neviem ktoery je ten kocik este som sa k nemu nedopracovala 😅
vedela by si mi dat nejaku adresu kde si ho mozem okukat???
diky

jusnina
2. dub 2007

Třeba tahle
http://baby-direkt.babyexpert.cz/kocarek-moon-s...
Jsou dva druhy - značení S3 je tříkolka s korbičkou a T3 je s vložnou taškou. Ta je o trošku menší. Čekáme mimčo v srpnu, tak doufám že se mi tam v zimě ještě vleze. Barevné varianty najdeš tady:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/2693-moon-s3-+-na...
Dělají ještě čtyřkolku a mám dojem že šestikolku. Já se nějak upnula na ty tříkolky.
Na českých vyhledáváčích najdeš odkazů spoustu.
Kdybys ale narazila na něco lehčího a cenově přijatelného, určitě napiš.

margotka
2. dub 2007

ahoj holky,ráda bych se zeptala,zda jste některá neviděla nebo nevíte kde prodávají kočárek I coo pocco country???Měla by to být letošní novinka a váha pouhých 11,5kg,DĚKUJI

mejviz : Bebeto má kamarádka,je celkem spokojená až na váhu...okolo 20kg !
Pokud tě čeká přeprava MHD nebo denodenní tahání do schodů,tak
nedoporučuji.

eva265
2. dub 2007

Jusnino, meřila jsi prosím tě rozměry té vložené tašky u Moonu? Taky o něm uvažuju, ale ještě jsem se nedostala do obchodu, abych ho vyzkoušela a změřila. Na internetu jsem našla rozměry jen korbičky (75x32). Podle obrázku mi přijde taška větší než korbička, ale obrázek může mást. Díky.

pampadampa
2. dub 2007

Holky, nemáte některá zkušenost s kočárky

CITY ELITE

nebo

BRITAX VIGOUR 3?

Díky. a co takový MUTSY - podvozek URBAN RIDER a 3RIDER?

jusnina
2. dub 2007

Evi ta taška je vevnitř menší. Když byl kočárek vybírat brácha, tak to v prodejně měřili a korbička je FAKT o něco větší. Taška jenom zvenku vypadá velká. Pevně doufám že v zimě nepoletím někam do bazaru kupovat kočár s velkou korbou! Ale dělají i menší, tak snad to bude ok.

eva265
2. dub 2007

Jusnino, s tou korbičkou mám taky strach. Je zhruba stejně velká jako u Jane a známým se do Jane v zimě dítě nevešlo.

jusnina
2. dub 2007

Koukám že jsme skoro stejně těhotný. No doufám že se tam v zimě vejdem. Moon se mi fakt líbí a i cenově není tak přemrštěný. Má snadno odnímatelnou korbičku, takže by neměl být problém jí sundat, do jedný ruky podvozek, do druhý korbičku a šupajdit do schodů. Akorát bude průser když sebou potáhnu třeba nákup 😀 To už pak leda do zubů.

eva265
2. dub 2007

Já jsem ho ve skutečnosti ještě neviděla, ale na fotkách vypadá dobře. Ta cena je docela dobrá. 20 tis. za kočárek se mi teda dávat nechce. Nejdřív jsem si myslela, že koupím nějaký kočárek v bazaru, ale teď vidím, že je problém sehnat vůbec nějaký, který by mi vyhovoval.

macanet
2. dub 2007

jusni, tak to já řeším zase to, že sice máme místo na chodbě pro kočárek, takže to jde, ale 3.patro bez výtahu, v náručí dítě, nákup a pes 😀 A teď ještě řešíme, aby se nám pes naučil chodit vedle kočárku, aby se nebála, je to taková sralbotka 😉

wighy
2. dub 2007

nooooo ten moon je cekom pekny len som nikde nenasla vahu kociku, tak idem hladat dalej mozno na nejakej stranke najdem aj to 😀 😀

macanet
2. dub 2007

Tak koukala jsem na kočárek moon v bazaru, nebyl tam vyfocenej, ale maminka v inzerátu psala, že kočárek váží kolem 13kg 😉

jana.1
2. dub 2007

Holky já si nemůžu pomoct a nechci přehánět. My se v krámě projeli s moonem S3 i T3 nebo 4 (teď nevím) a přišel nám - i přes udávanou nízkou váhu - tak těžký, až jsme se skoro lekli .. asi to musí být konstrukcí toho podvozku. Nebo nevim. Možná to chtělo šoupnout madlo - nic jiného mě nenapadá. Akorát po zemi to šlo kvůli otáčecím kolečkům. Ale přizvedávání bylo horší. A připadal nám vevnitř i docela malý. Ale když vám to tak nepřijde, tak se to asi dá, mně se to jen zdálo a kočárek je v pohodě.

chechta
3. dub 2007

Ahojte děvčátka, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte některá zkušenosti s kočárkama per pérego? Nebo jestli nevíte kde v Brně by se dali zkouknout. Díky za odpovědi

anika
3. dub 2007

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niektora skusenosti s golfacmi Brevi b max on the road? Na SK strankach som o nich moc nenasla, tak skusam tu.Pacia sa mi, ale neviem sa rozhodnut, ci radsej inglesinu, PP alebo tieto.Dik za kazdu radu.Pa

mama04
4. dub 2007

ahoj, potřebovala bych odpovědět na pár otázek.
Máme škoda favorit a malou kapacitu uložného prostoru v kufru. Dá se dát nějaké folfky do tak mal. prostoru? Našla jsem pár kár , ale nechám si poradit.
Inglesina Espresso 07
Babypoint Solar
Baby Decign Viki
Peg Pérego Aria

mama04
4. dub 2007

Prosím pomoc, děkuji 🙂

klaris
4. dub 2007

my jsme původně chtěli moon S3, ale byl nám rozmluven, že je to tpický městský kočár, že není vhodný do horšího terénu a do sněhu. nakonec jsme skončili u jané.
hlavně, jak jsme ho viděli na vlastní oči (malá a úzká korba), tak jsme ho zavrhlli. taky mi vadila naklápěcí korba u sporťáku.

eva265
4. dub 2007

Klaris, díky za názor. Na fotkách Moon vypadá docela hezky, ale ve skutečnosti může vypadat úplně jinak. Třeba až ho uvidím, tak taky skončím u Jane. I když podle udávaných rozměrů, by korbičky Jane a Moonu měly být skoro stejně malé. Chtělo by to Jane podvozek s větší korbičkou a nižší cenou 🙂.

magika
5. dub 2007

mama04.....Inglesinu má sousedka a je s ní spokojená,do favorita se vejde,jim se vejde aj do staré škodovky 😉 Mně osobně se líbí Peg Perego,ale jestli se vejde do favorita,to nevím,ale snad jo.

andrissek
7. dub 2007

Ahoj budeme kupovat kočárek Firkon,máte někdo zkušenost?

balsiger
8. dub 2007

ahoj holky

chtela bych poprosit o radu, zalibil se nam dorjan spring cool, ale bohuzel nikoho neznam,abych se mohla zeptat na spokojenost atd... treba mate zkusenost nebo o nekom vite!

Napiste mi prosim do IP

moc dik

simona

samanta
10. dub 2007

nemáte někdo kočárek casualplay s4,sháním o něm informace.napište my prosim jaké má plusy a minusy.děkuji

aktaka
10. dub 2007

samanta, osobní zkušenosti nemám. taky se mi moc líbil, ale asi by mi na něm vadilo, že má dost malou korbu. oproti např. jané slalom pro o 8cm, což mi přijde dost. jinak ale jsem na něj četla jen samou chválu a i naživo vypadá opravdu dobře, stabilně.

aktaka
10. dub 2007

těch 8cm je na délku, jinak vnitřní rozměry lůžka u S4 jsou 70x30x16 a jané 78x37x21. přijde mi to málo pro letní/podimní dítě.

jitul
10. dub 2007

Margotko kočárky I´coo teď začali prodávat na batolata.cz, jen nevím, zda i tento typ. Každopádně se můžeš dotázat, seženou a objednají i to, co nemají. Majitelka je velmi ochotná.
Jinak se stejnou váhou (11,5kg) mám objednaný Quinny Speedi SX na detatko.eu za velmi slušnou cenu. Také pro mě byla důležitá váha. Navíc ovladatelnost je super. 😉

majkeela
10. dub 2007

samanta, aktaka - já jsem korbičku u S4 osobně měřila vlastním metrem a je 74x32. Jané jsem neměřila, takže nevím. V každém případě jsou dnes všechny korbičky u trojkombinací vyráběné pro mimčo do 5 měsíce... Podívejte se na diskuse na emimino.cz a naleznete tam zkušenosti maminek s kočárky:
Jané - velmi nestabilní, v MHD se začal s hlubokou korbičkou sám převracet, praská kryt na brzdičce. Jane má velmi špatné autosedačky. Zejména Matrix pro dopadla v crash testech jako nejhorší. I normální vajíčko je však dost hrozné. Navíc nemá zmenšovací vsadku pro malé mimi, které mu udrží hlavičku při nárazu. A materiál - to je taky škoda mluvit. U Casualplay si stěžují na výšku opěrky za zády mimi. Dvouleté dítě to má tak tak akorát za hlavičku, jinak čouhá nad. Jde o individuální proporci dítěte. Nejde u něj polohovat v hluboké korbě matrace jako u Jané a nemá madlo kolem boudičky... Bohužel žádný kočárek není optimální. Chce to prostě vybrat, z čeho bude člověk ochotný ustoupit...

chocolate
13. dub 2007

Ahoj vsem, byla bych moc rada, kdyby mi mohl nekdo poradit s vyberem kocarku, popr. okomentovat me favority 🙂

moje pozadavky - 4kolka, kombinace, nafuk. kola - predni stejne velka jako zadni, spis do prirody, moznost svetle modreho provedeni (ale neni podminkou), na cene moc nezalezi, ale nemusi to byt zrovna 30 tis 🙂

a libi se mi:
Hoco Diamond resp. Hoco Big Foot (Diamond by mel byt vylepseny Big Foot??)
Knorr Uno Air Elegance
Tako - Kiddy č. 01 nebo 04 - ale je nejak podezrele levny
nebo proste neco v tomhle stylu

dekuji za reakce

vrtule83
13. dub 2007

chocolate: Tak požadavky máme podobné až na barvu a cenu do 10000,-
Kočárky typu big foot vidím docela jezdit ale mě vadí že nemívá ukončovací nánožník jen tašku. Kvůli volnosti hlavně v létě a aby se tam drobek vešel v zimě.Na tako sliším dosti nadávat. My si vybrali dorjan cross country. Sice také polské výroby, ale slyším na něj chválu a prý dobrý servis. I ty dražší se často porouchají. Velký výběr barev. Ještě je ve variantě spring cool. Rozdíl v designu potahu a je hodně houpací, upevnění na řemeny.

chocolate
13. dub 2007

vrtule - diky za reakci, koukala jsem na ten tvuj a vypada dobre a tech barvicek co maji 🙂 Manzel byl dneska aktivni a hledal, co by se libilo jemu a nasel Hartan Racer XL, je nadhernej, ale za 15 000. Jsem si myslela, jak bude jednoduche kocarek vybrat a ono ne 🙂