Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

beruskablanka
30. říj 2007

qtinka, jsem se koukala na ty kočárky Firkon, vypadají pěkně, akorát mi přijde že mají malé ty vnitřní rozměry korby, v zimě se mi tam bude muset vejít dítě i ve fusaku a 75 x 32 cm mi přijde málo ☹

musko
30. říj 2007

beru - tam sa v zime s fusakom nevleziete.... Ale možno už zvládnete šporťák...

qtinka
30. říj 2007

Beruško s trošku jsi nás překvapila s těma rozměrama 😕 my našli d83xš35xv21cm na stránce výrobce v polsku.. Jinak asi 7 diskusí zpět ho má Lennis..

Musko nechceš nám vaše tchánovce půjčit 😀 😀

zuzik03
31. říj 2007

Holky, je pravda, že většina dnešních kočárků nehoupe ? Švagrová to poměrně podrobně zkoumala a přišla na to, že jich houpe jen pár (třeba Inglesina Magnum). Tak nevím, to by měl být přece základ, ne ?

beruskablanka
31. říj 2007

Qtinka, to jsou rozměry sporťáku, taška na dítě má ty menší rozměry.
viz. wewewe.batolatko.cz (korba - přenosná taška na dítě - délka lůžka 75cm, šířka lůžka 32cm, výška lůžka 18cm sportovní sedačka - šířka lehu 35cm, délka lehu 85cm)

eleonora
31. říj 2007

zuzik je sice pravda, ze vetsina kocarku nehoupe, ale na druhou stranu prcek si na to nezvykne a nebude to po tobe vyzadovat i doma. Ja jsem mela nehoupaci a vsechno bylo v pohode malej usnul jen jsme vyjeli ven 🙂

luciehl.
31. říj 2007

Ahoj holky,my vybrali kočárek Casualplay S4 celý komplet(hl.korba,autosedačka,sporťák),už ho máme u rodičů,zaujal mě svou lehkostí a snadným skložením.Uvidíme jak se osvědčí v praxi,ale to bude až v unoru. 🙂

qtinka
31. říj 2007

beruško díky za upozornění jsem už z toho vybírání celá tumpachová 😒 😒

zuzik03
31. říj 2007

eleonora - hmm, to je taky pravda, nenapadlo mě se na to podívat takto 🙂

beruskablanka
31. říj 2007

Qtinka, nic si z toho nedělej, já už taky nevím, na každej kočárek, který si vyberu přijdou negativní reference, tak jsem nešťastná, co koupit. Nakonec sundáme z půdy Libertu, ve které mě máma vozila a bude 😀

caritas
31. říj 2007

Ahojte, můžete mi někdo popsat zkušenost s kočárkem Inglesina magnum2006, popř. 2007? Uvažuji o jeho koupi. A s tím souvisí druhá otázka: Jak moc je důležité stavitelné madlo kočárku na obě strany(opatření proti sluníčku, větru)??? Předem díky za odpovědi 🙂

beruskablanka
31. říj 2007

Ještě jsem našla kočárek Liberta, stále se vyrábí 🙂 Nemáte ho náhodou některá?

kacka.va
1. lis 2007

caritas: pro mě to madlo na obě strany důležité není, ale záleží to asi na tobě 😉.
berusko: nejlepší je zajít do obchodu a prostě si jednotlivé kočárky projet a okouknout na živo, protože co vypadá dobře na obrázku, ti třeba vůbec nebude vyhovovat

lucielucie
1. lis 2007

holky nemate nektera zkusenost s kocarky pro dlouhe rodice 😀 ? Mame s manzelem oba pres 180cm a nerada bych, aby nase kocarkove obdobi odnesly zada...

zuzik03
1. lis 2007

caritas - mám stejného favorita - Inglesina Magnum. Má ho kamarádka, která už má ročního prcka a nemůže si ho vynachválit. Bude si ho kupovat i moje švagrová a já je budu obě následovat. Akorát se moc nedoporučuje kupovat si i autosedačku Inglesina, nemá moc dobré testy.

caritas
1. lis 2007

Děkuji za odpoveď kacko.va a zuziku03🙂 Začala jsem pilně sbírat info o lehkém kočárku s přesunovacím madlem - vyšel z toho kočárek české výroby - PATRON BOHEMIA APPOLLON ALLUX. Holky (popř. i chlapci - váš názor je také velmi ceněn, je-li podložen zkušeností🙂, máte s ním zkušenost? Můžete o něm něco napsat??? Stojí za to podpořit českého výrobce??? Do ledna, kdy se má mimi narodit, mám ještě trochu času, tak se pídím po tom nejvhodnějším... Díky moc a dobrou noc 🙂

tlap.ka
1. lis 2007

beru, nebuď z toho špatná, každá mamina má zkušenost s jiným kočárkem a je fakt, že kvalita je kus od kusu, prostě na jednom kočárku vydrží všechno a na stejném typu se něco rozsype.Já jsem pořád nakloněná tomu DorJanu, má to mamina tady u nás ve městě a když jsem se jí ptala, jak je s ním spokojená,tak ho chválila 😉 tak hlavu vzhůru 😉

caritas
1. lis 2007

Zuziku, a s jakým podvozkem o Inglesině mají tvé rádkyně zkušenost - je to ERGO BIKE METAL či ten druhý 😲

swetlus
1. lis 2007

Ahojte, jen nakukuju tak se omlouvam ze nezapadnu uplne do kontextu. 😅
My mame Roan Kortina. Jsme maximalne spokojeni, za malo penez hodne muziky. Stal 6.000, ma jak hlubokou vanicku tak sportovni sedacku, nastavitelne madlo (pro ty vysoke 😉 ) a kraaasne se houpe!! 🙂 Vanicka je fakt velka, nas Matysek ma ted 7 kg a s fusakem ho bude plny kocar. zahlidla jsem tu Patron Bohemia...tak ten jsme puvodne chteli taky ale ted jsme ho videli s jinou maminkou a jinym miminkem a bylo nam jasne ze jsme udelali dobre pac tam by ten nas drobek tedka teda rozhodne nevesel. Nechci tu delat reklamu jen pisu sve pocity tak treba to nekomu pomuze. Myslim ze ta Inglesina je dost podobna Roanu, ale zkusenosti nemam. Tak preju hezke vybirani, at jste spokojene 😉

kathryn
1. lis 2007

Zdravim , jsem sice kratce tehotna, ale uz mam jasno chci CASUALPLAY S4 😉 ma ho kamoska nemenila by ani za nic 😉 Me se s nim jezdi taky moc dobre. Tak uz se tesim... mejte hezky vecer K.

beruskablanka
2. lis 2007

Swetlus, kde jste ten kočárek koupili? Jsem googlila a objevila jsem jen inzeráty na prodej použitého kočárku. A nemůžu o něm najít žádné podrobnosti, co se váhy a rozměrů kočárku týká.

pavlinka3
2. lis 2007

holky, někde na netu mi tchýně vyhrabala toto:

Každý kočárek, který si vybíráte by měl mít minimálně tyto parametry, aby bylo zaručeno, že miminko bude mít dostatek prostoru pro zdravý vývoj.
Korba - ležící plocha minimálně 80x35cm
Sedák - hloubka 21-24cm, šířka minimálně 35cm, výška opěrky více jak 38cm

tak to na mě v krámě budou koukat jak na pako, když tam budu všechno přeměřovat 😀 stačí, že nám teď dělají nový výtah a já budu muset přeměřovat šířku koleček a hloubku kočáru od rukojeti po konec korby 😅

zuzik03
2. lis 2007

caritas - má podvozek BIKE, u toho druhého je prý problém, že se dolů nevejde moc věcí a ta látka se snadněji potrhá.

tvarohacek
2. lis 2007

my máme také inglesinu magnum..už se tááák těším na projížďky 🙂

swetlus
2. lis 2007

Blani, meli jsme ho vyhlidnuty na Ajuty (www.ajuty.cz) ale koupili jsme ho nakonec tady ve Vyskove v mimi obchodu. No nevim, covece, myslim ze ty rozmery ale stejne nikde nejsou napsany 😕 My si ho vyhlidli ze se nam libil a na netu jsem cetla samou chvalu, tak jsme si ho pak sli osahat do obchodu a rovnou ho koupili 😉 🙂

swetlus
2. lis 2007

Tak jsem vam to premerila, takze vanicka na Roan Kortina je asi 80x35 cm 😉

beruskablanka
4. lis 2007

Holky, kde je v Praze (případně v okolí Prahy) nějaký velký obchod s kočárky, kde bych si mohla prohlídnout víc značek kočárků a ne jen pár vyvolených jako jsou Inglesina, Jané ...

yasmin07
9. lis 2007

ahoj, nemáte některá zkušenost s kočárkem chipolino gemma?
A ještě jeden dotaz...není v kočárkách tmavých barec (černá, šedá) v létě mimču horko? Logicky mě napadá, že když jsou tmavý, že do toho musí sluníčko docela ,,prát".. 😵

krista
10. lis 2007

Yasmin07 projeď si tuhnle diskuzi, tam se o Chipolino Gemmě dost mluví 😉
http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/J...

A řekla bych, že do kočárku v tmavých barvách to opravdu pere trošku víc než do světlého 😉

chala
15. lis 2007

Ahojky,prosím nemáte někdo kočárek Babypoint V3? Nějak mi neni jasné,jak se polohuje sportovní verze.(Pokud jste to tu už probírali,tak mi prosím nasměrujte 😉 ).Dík