Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

finesa
5. únor 2007

Pro linda02: Ahoj Lindo, mám úplně stejný problém. Vybrala jsem si Cam Cortina X4 Tris Evolution 2007. Volala jsem na Černý Most a bylo mi řečeno, že tyhle čtyřkolky vůbec nemají. Taky jsem byla v CHICCO v HK,paní mi po telefonu řekla, že tam tyhle čtyřkolky mají, ale není to pravda, mají tam jen tříkolky nebo šestikolky. Mimi čekám v dubnu a už začínám být zoufalá! 😢 ☹

linda02
5. únor 2007

pro finesa: tohle mi dneska přišlo od jedné paní, která ho má v internetovém obchodě.
Dobrý den, tak tento model je opravdu 2007 jsou si dost podobné jako r.2005, ale 2007 má nové uchycení korby momentálně skladem nejsou je o ně velký zájem takže jsou vyprodané a další budou koncem února. Prý se moc do kamených obchodů nedodávají jelikož prodejce se specializuje na internetové obchody, ale pokud to nemáte daleko do Brna tak je možné je koncem toho února vidět u zastoupení této značky v jejich skladu pěkný den Chrpová
Tak snad sem tě trošinku uklidnila. 😉

eva265
6. únor 2007

Ahoj, mohli by jste mi poradit sportovni kocarek pro dite narozene v srpnu? Libi se mi X-lander XA (kvuli velkym nafukovacim a zaroven prednim otocnym kolum), ale bojim se, ze se dite do korbicky uz ke konci zimy nevejde. Diky moc.

finesa
7. únor 2007

Ahoj, nově jsem si vyhlédla novou kolekci od Jané Nomad Pro 2007, je sice trochu dražší, ale výběr barev super. Už ji někdo máte? Dejte vědět, díky!

petrusam
8. únor 2007

Ahojky, nemate nekdo kocarek Jané? Zajimalo by me info o tomto kocarku, dekuji.

pucik
9. únor 2007

Ahoj holky, nevím, jestli už to tu bylo,ale kdy jste kupovaly nebo budete kupovat kočárek. Vybrali jsme si v krámu jeden, který se mi strašně moc líbí, ale jsem teprve 15 tt těhotná a bojím se, aby to nebylo moc brzo, přeci jenom člověk neví, co se ještě může přihodit, zvlášť , když jsem na rizikovém. Díky za rady a odpovědi a hodně štěstíčka vám i miminkám 🙂 😉

protea
9. únor 2007

Ahojky,
už si to nepamatuji přesně, ale mi kupovali kočárek někdy koncem pátého měsíce těhu.
Já bych ho koupila klidně i dřív, protože tvrdím že jestli se má něco stát, tak se to stane a jestli budeš mít koupený kočárek nebo ne na to podle mne žádný vliv nemá.

PS:možná ještě narazíš ale později na daleko hezčí kočárek, takže nekupuj první který se ti líbí 😉

morusa
9. únor 2007

Ahoj pucíku, my ho kupovali koncem ledna a termín mám konec dubna, takže tři měsíce před.Jak píše Protea, tak jestli má být něco špatně, tak bude a je jedno, jestli budeš mít koupený kočárek nebo ne. Já každopádně se vším čekala až do 20tt na Tripple testy, až pak jsem koupila první ponožtičky, prostě jsem chtěla mít jistotu, že vše je ok, aby mě to potom nemrzelo.Trochu nechápu holky snažilky, co teprve plánujou a už kupujou výbavičku, přijde mi to víc než zvláštní,ale to je na už jiné téma..

markibie
9. únor 2007

ahojte holky my jsme kupovali kočarek koncem září a termin jsem mela koncem října měli jsme ho doma a prvni věc jsem mimisku koupila ve 16tt 🙂

pucik
10. únor 2007

díky holky, asi počkám tak do toho 20 tt, až budu mít hotovej ultrazvuk a uvidím toho našeho mazlíčka. Byla jsem se kouknout už v mnoha obchodech a prostě ten jeden nepřebil ještě žádnej. Zatím jsme taky nic nekupovali, jen jako oznámení rodičům, pěkně pod stromeček ponožtičky tchýni. No byl to samo nejlepší dárek,ale užili jsme si i srandu,protože přišel manželův bratr a koukal, co to máma dostala a ptal se, jestli je to její. A ona mu řekla, že jo, tak to vybalil a půl hodiny to všelijak roztahoval a hrozně se divil, že se ty malinkatý ponožtičky vytáhnou na její nohu, no já učurávala smíchy. No jo někdo má holt kratší vedení 😀

mohelno
10. únor 2007

my sme měli kočar od bambina,a nic moc.po pěti měsících se nám rozbil,koupili sme si jane trojkolku a sme s ni moc spokojeni,je lehoučká,všude se krásně vejdem a místa je v ni taky dost.můžu jen doporučit

fanyna
11. únor 2007

ahoj , mohl by mě někdo poradit jak vybrat dobrý kočárek trojkolku? Líbí se mě trojkoka Knorr a Baby welt oregon. Nedávno jsem narazila na kočárek Roan Volter , ale je k němu strašně málo info. Předem moc děkuji

marcipann
12. únor 2007

Ahoj,a co český výrobce Bohemia Patron?Kamarádka mi dala typ,mile mě překvapila jeho váha - 13kg mi přijde moc fajn.Čeká mě každodenní tahání do schodů 😖

fanyna
12. únor 2007

no na Patron jsem slyšela nějaké stížnosti, ale znáš to někdo chválí a někdo kritizuje. Ale díky . Mě se moc nelíbí 😖 To nošení do schodů ti teda ale vůbec nezávidím.

jankar
12. únor 2007

ahoj holky máte někdo kočárek CORTINA X3 TRIS EVOLUTION???
poslední dobou se mi líbí,ale moc o něm nevím,hlavně bych potřebovala o něm něco vědět od maminek co ho používají....najde se někdo??? 🙂
Kočárek budem kupovat na srpen 2007
Dík za každé info 😉

perada
12. únor 2007

Jankor, dobrý dotaz, mě se tenhle kočárek taky moc líbí!! Cena mě teda docela kazí to nadšení, ale uvidíme. POkčám si taky na reference 🙂

macanet
12. únor 2007

ahoj marcipann, musím se přidat k fanyně, kočárek Bohemia Patron není moc dobrá volba, kamarádce se začal vrklat/kymácet do stran/ musela koupit novej ☹

jankar
12. únor 2007

ahoj perada 🙂 já myslím že cena se dá...na netu se dá sehnat už za 16 400 (korba,sporťák,autosedačka)možná i méně,moc jsem to nestudovala,ale toto je tak nejmíň co jsem našla já,jen mě na tomto kočárku mrzí jedna věc,že nemá nafukovací kola,proto bych byla ráda jaké s ním mají maminy zkušenost.... 😉

kebulka
12. únor 2007

Ahoj holky,

máme kočárek Cortina X3 Tris Evolution. Kupovali jsme celou trojkombinaci - vana, autosedačka i sportovní sedačka. Marťovi jsou 4 měsíce, takže už jsme s kočárkem něco najezdili a zatím k němu nemám JEDINOU výhradu. Máme samozřejmě vyzkoušenou jen vanu a autosedačku. Jezdí se s ním velmi lehce, velmi snadno se skládá i rozkládá, je krásně lehký. Všichni mě před tříkolkou varovali, že je nestabilní. Nevím, odkud to vzali, neměli jsme problémy ani v 10 cm sněhu ...
Já jsem při koupi váhala mezi tímhle kočárkem a Jane Slalom 06. Ale věděla jsem, že budu celou zimu jezdit s fusakem (netušila jsem, že zima nebude 🙂) a Jane je proti Cortině strašně malé. Nevím, jak teď Jane Slalom 07. Koukala jsem, že maj nové barvy, nevím jestli taky nezvětšili korbičku.

Máte-li konkrétní dotazy, sem s nimi 🙂

kebulka
12. únor 2007

Ke kolečkům - opravdu nejsou nafukovací, ale nejsou to ani taková ta tvrdá kolečka od sporťáku. Drncají samozřejmě víc než nafukovací, ale nemám s tím problém a Marťas taky ne 🙂

jankar
12. únor 2007

kebulka 🙂 díky moc jsi zlatá,to jsem chtěla slyšet 😵
Prosím vyjádři se k tem nenafukovacím kolům,to je asi jediné co mě trápí 😒
Jo a jezdíš s Cortinou výtahem?

jankar
12. únor 2007

no napsala jsem to pozdě... 😀 dík

jankar
12. únor 2007

kebulka-Já tu Cortinu dnes byla obhlédnout v obchodě,zkoušela jsem si s ní jezdit,a fakt to jelo skoro samo 🙂 je sice delší,než ostatní kočárky,ale už jsem měřila náš výtah(1.30cm)tak by neměl být problém,úplně se s tímto kočárkem vidím na ulici,taky jsem potkala jednu maminku a taky si ho nemohla vynachválit jak se spokojená,měla 5měsíční dítě

perada
12. únor 2007

Kebulko bezvadný!! Já zatím moc kočárky ještě neokoukávala, ale zatím co jsem viděla tak ta Cortina mě uchvátila. Líbí se mi moc ještě x-lander..tam je právě cena za trojkobinaci přijatelnější 😅. Tohle bohužel u nás bude hrát taky roli..

kebulka
12. únor 2007

Výtahem jezdím. Máme malinký a navíc má vnitřní shrnovačky. Najedu diagonálně a trošku kočárek složím, korbičku mám normálně nasazenou, nákup v košíku. Jen to složení jakoby naznačím a vejdeme se v pohodě - teda manžel musí v dalším kole 🙂

jankar
12. únor 2007

kebulka,no teda!!!samé dobré zprávy 🙂 díky moc jsi zlatá....
perada,já měla taky spadeno na X lander XA,ale ta korba k těmto kočárkům je strašně malá 😒 nevím kdy se vám to narodí,ale vážně mám pravdu,navíc celý komplet X landru výjde asi na 13 000,to není zas oproti Cortině takový cenový rozdíl..... 😉

kebulka
12. únor 2007

Nevím, jestli u X-landeru jde nasadit sportovní sedačka oběma směry, to u Cortiny jde, i u korbičky a autosedačky.

majkeela
12. únor 2007

Ahoj hoky,

máte prosím někdo zkušenosti s kočárky TEUTONIA???? (www.teutonia.de) Ráda bych si koupila trojkolku mám zatím ve výběru (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Na Teutonii shledávám nejméně nevýhod, ale neznám a ani jsem neslyšela o nikom kdo ho má. Ráda bych reference z praxe. Díky Vám moc.

macanet
12. únor 2007

U X landra nejde korba nasadit směrem k mamce.Ale to nevadí, miminka se prej vyvracej, když seděj čelem k vám a stejně chtěj vidět dopředu, to bych tak neřešila 🙂

kakula
12. únor 2007

Kebulko pravě jsem narazila na toto tema a jsem ráda.Já totiž o Cortině přemyšlím už od listopadu.Mimčo se ma narodit začátkem června.A zatím to je naš velkej favorit.Takže asi ho koupíme.Jen se chci zeptat zda si myslíš, že na zimu se do něj vejde mimi i s fusakem.Sporták budeme používat až na jaro.

Koukala jsem na jiny kočárky a ty korbičky to je fakt malinky.Jinak by jsme šli do hlubokyho a pak koupili sporták.