Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

kilona
28. bře 2007

jana.1
já už teda třetí neplánuji jedno už mám,takže kočár bude jen pro jedno,jedině že bych ho nechala dceři ale do té doby bude určitě tenhle stará šunka,chtěla jsem taky lehký a chci houpací-to je moje taková podmínka nemám ráda to pérování připadá mi to dost tvrdý-není to tak plynulé.A tu váhu to taky řeším.
Jinak napíšeš mi kde bydlíš v CV třeba se tam potkáme.

jana.1
28. bře 2007

kilona: je mi to jasné, nemá smysl se pak výběrem kočáru nějak nervovat.
už přes tři roky jsem v praze. v chomutově to nešlo, tam i když jsem chodila do práce a byla jsem třeba pár dní nemocná, tak jsem si musela nechat dorovnávat výplatu do životního minima - děsný. Takže se tam objevuju sem tam o víkendu. Ale teď v těhu se tam dostanu už hodně málo. Vždycky jedeme za manželovo maminkou - ta bydlí hned u nemocnice.

kočár jsem si dala dneska do alba, píše se o něm v tomhle katalogu (formát pdf)

http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...

podobný mi připadá například ten roan
http://www.kocarky.info/

jana.1
28. bře 2007

chybička, opravuji 🙂
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/katalog/...

a ten roan má hezkou prostornou korbičku, koukala jsem na něj v krámě..

kilona
29. bře 2007

jana.1
mo to je škoda,já bych v Praze asi zabloudila i když ...třeba jde o zvyk,jinak stránka velmi inspirativní moc hezký,ty kočárky mi připomínaj takovou tu klasiku .Ale jak jsi říkala nemá smysl se s tím ted nervovat takže jdu relaxovat zatím pa

carlisse
29. bře 2007

Tak jsem definitivně rozhodnutá pro kočárek DorJan. Kamarádka co ho má mi ho teď rozložila, vše mi ukázala, ozkoušela jsem si ho a navíc bydlí na vesnici a potřebovala zrovna s malou k doktoru, tak jsem jí nabídla odvoz, takže jsem si vyzkoušela, jak se mi vejde do auta. Nemusely jsme ho ani rozkládat, jen jsme snížily podvozek a šup tam s ním. Vejde se i do klasického úzkého panelákového výtahu.
Vřele doporučuju🙂

macanet
29. bře 2007

Taky máme vybráno 😉 Původně mel bát X.lander, ale ten padl, kvůli korbičce, pak měla být barva červenočerná, je oranžovočerná, měla být čtyřkolka, bude trojkolka 😅 Vyhrála stabilita kočárku, jak sporťáku, tak s korbou, velikost korby a skladnost a manipulace s kočárkem.http://www.maxis-babywelt.de/shop/images/p... tak snad nám bude dobře sloužit 😉

macanet
29. bře 2007
prada
29. bře 2007

Macanet, ten X-lander padl kvůli velikosti korbičky nebo z jiného důvodu korbičky?

macanet
29. bře 2007

No kvůli velikosti, mě se hrozně líbil i v obchodě, ale pak na mě pán kouknul a povídá v létě a já jo vlétě a on, jé tak to ne, ten si kuujou spíš maminky, co budou rodit v zimě nebo na podzim a pak nasaděj sporťák ☹ Tak to mě přesvědčilo, když jsem viděla tenhle, tak bylo rozhodnuto, sice trojkolka, ale drží stabilitu fest a korbička je přeci jen větší, vnitřní rozměry jsou 40 cm a na délku 78cm a sporťák je taky velkej. Byla jsem ještě před vstupem do krámu rozhodnutá, říkám jdu si objednat X-lander, ne abyste mě někdo přesvědčoval a takhle to dopadlo 😀

macanet
29. bře 2007

Korbička toho X.landru je moc úzká, s fusakem nevím no. Ty ale čekáš v září, tak by to ještě šlo.Navíc jsem četla na mimibazaru, co mamči prodávajk kočárky, že korbičku měli 4-6 měsíců ☹

prada
29. bře 2007

no,uvidíme. X-landerje jedním z našich favoritů. Díky za názor.

macanet
29. bře 2007

Já vím, blbě se to poslouchá, já byla taky docela zklamaná, psala jsem si i tady s maminkou, co měla X.landera, myslím, že jsem založila i diskuzi kočárek X-lander XA. Taky se mi hrozně líbila ta nová kolekce, ale já budu mít mímo v červenci a to by se tam v prosinci asi fakt nevešlo ☹

eva265
30. bře 2007

Macanet, kde jste ten kočárek prosím tě objednávali a kolik zhruba stojí? Taky jsem přemýšlela o X-landrovi, ale mám stejný problém jako ty. Paní v prodejně mě sice přesvědčovala, že ty malé korbičky jsou OK, protože v půl roce můžu přejít na sporták položený do roviny, ale i tak se toho bojím. Taky X-lander má příliš veliký rozchod zadních kol, takže by se nám skoro nevešel do výtahu. Ještě jsem teď objevila podobný kočárek Patron Fenix F4R, ale ten nemá nafukovací kolečka. A protože s ním chceme jezdit po lese, tak teď nevím. Díky.

jana.1
30. bře 2007

Také jsme chvíli přemýšleli nad X landerem. Ta korbička je opravdu užší a kola jsou dál od sebe. U sporťáku, jestli jsme se dobře koukali..., drží (polohuje) zádíčka jeden vodorovný popruh za opěrkou, který má nějakou určitou délku, takže nejdou dát až do lehu a nejsou pevná. Zároveň sedátko je mírně naklopené nahoru, takže děťátko by tam bylo trošičku jakoby do písmene V. Nevím jestli to pro něj není špatná poloha... U sporťáku 2006 se nám nelíbilo průhledové okénko na stříšce, protože si myslíme, že by do něj mohlo téct. U 2007 už udělali slídičku. Na internetu jsem viděla pár inzerátů do 8 tisíc celkově za cca 4 - 5 měsíců používanou korbu a nový nepoužitý sporťák.

eva265
30. bře 2007

To polohování do lehu mi v prodejně ukazovali i u Jane Slalom a taky to není úplně do roviny. Podle prodavačky by to mělo být pro půl roční dítě už OK, ale já nevím. Bojím se, že do těch malých korbiček se letní dítě v zimním fusaku nevejde dřív než v půl roce. Autosedačky taky nejsou úplně do roviny, ale tam bude trávit rozhodně míň času než v korbičce.

macanet
30. bře 2007

Ahoj Evy, nevím, jestli myslíš tenhle kočárek, co jsem na něj dala odkaz, ale asi jo, mají je v Opatovicích nad Labem, ale zatím maj jen dva a příští týden mají přijít další kočárky z Veletrhu z Brna, tohle je novinka Německý výrobce.Jen na těch stránkách Opatovic nad Labem je jen kontakt a mail, zkus tam napsat.www.babytrend.cz 😉

eva265
30. bře 2007

Macanet, díky. V žádném českém internetovém obchodě jsem ho nemohla najít. Ještě jsem přemýšlím o kočárku Moon T3, ale zatím jsem nestihla se na něj zajít podívat.

macanet
30. bře 2007

Ne ne byl pouze na Veletrhu v Brně a od tamtud ho přivezli do prodejny ,ale budou další 😉 Moon jsem viděla je taky moc hezkej, ale korbička stejná jako X.lander rozměrově. To samý je i Quinny.

eva265
30. bře 2007

A myslíš, že by šlo u Moonu nepoužívat korbičku, ale jen ten nánožník (tašku)? Podle fotek mi přijde ta taška dost pevná. Myslím, že třeba Knorr má podobné tašky místo korbiček.

macanet
30. bře 2007

No podle toho, jak je ten nánožník silnej, aby se tam v zimě taky vešel fusak a hlavně jak jde polohovat nánožník.No budeš to muset všechno omakat ale bez korbičky bych to neriskovala,přeci jen v tý korbičce je chráněný.

jana.1
30. bře 2007

evi: jasně, většina sporťáků neje úplně do lehu. Tady nejsou v rovině ani nožičky a nejsou pevná záda. Moony jsem viděla. Kočárek má otáčecí kolečka, takže se s ním dá díky nim na rovině manipulovat, jinak nám ale připadal opravdu docela těžký (bez ohledu na udávanou váhu), pokud se měl trošku přizvednout (když jsme ho chtěli vrátit zpátky na stupínek).
mací: ten tvůj kočárek vypadá vábně 🙂

macanet
30. bře 2007

Jani díky, ještě chvíli ho chval 😀

eva265
30. bře 2007

Tak z www.kocaky.cz mi napsali, že na Moon S3 korbičku potřebuju, ale na Moon T3 stačí vložená taška. No, ještě se na to podívám v obchodě.

macanet
30. bře 2007

No já na to taky koukala, na tu vložnou tašku, ale podle toho, jak je velká.Musíš osahat , pojezdit a hlavně palbu otázek pokládat 🙂 Určitě to chce kočárek ohmatat, takhle od oka bych to neobjednávala.

mejviz
30. bře 2007

Holky uvažujete některá o kočárku Bebetto?

magika
30. bře 2007

Tak my jsme si pořídili kočárek Deltim Focus a musím říct,že je príma.Koupili jsme jej včetně autosedačky,korbičky i sportáku.Je skladný,všude se vejde.Tak se těším,až budem vozit.Snad nebude problémový.A stál jen 8000tis.

dendisa
1. dub 2007

ahoj holky, co říkáte na plochu lůžka korby Peg Pérega 77x39? Je to dost pro zářijové dítě?
Máte někdo zkušenost s Peg Péregem?

macanet
1. dub 2007

Ahoj Dendi, určitě je to dost, když budeš mít mimo v září, já v červenci a tahle korba je 40*78, takže snad jo. 😉 Jsou i menší 😉

wighy
1. dub 2007

ahojte babulky.

uz par dni brazdim po internete a hladam mne vyhovujuci kocik. No bohuzial sa mi to nedari, nastastie mam este cas tak dufam ze to dobre dopadne

ja mam najvacsi problem v tom ze musi byt co najlahsi, pretoze byvam na 4poschodi bez vytahu a moznosti uskladnit kocik v pivnici, takze uz teraz ma viac ako porod mata ako budem vlacit kocik aj s babom do bytu a z bytu ☹ ☹
ak najdete nieco vhodne budem vdacna za kazdu radu.

jusnina
1. dub 2007

Wighy, jsme na tom podobně, akorát já to budu tahat do třetího patra. Uvažujeme o kočárku Moon S3. Koupil si ho brácha, koncem měsíce by se jim měl narodit chlapeček, tak čekáme jak budou s kočárkem spokojený.
Je hezký, skladný, lehký, má snadno odnímatelnou korbičku a ta cena taky není tak strašná.