Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

rady
autor
28. srp 2007

Teda nevím, jak ten koník počítá, ale v průkazce mám fakt 8.týden + 1 😉

kuci
31. srp 2007

Ahojky holky.Prohlížela jsem si starší fotoalba a na stránce 70 jsem objevila v albu Náš krteček mod coxy hluboký kočárek.Je tam 2x,pokaždé v jiné barvě.Moc se mi líbí ale nevím co je to za značku,pokud víte napište prosím.Předem děkuji

jardazabak
31. srp 2007

Ahoj, vybírám kočárek pro našeho Drobka a líbí se mi BEBECAR Stylo AT. Máte s ním prosím někdo zkušenost? Díky

blanka_k
2. zář 2007

Mně se líbí tohle: http://www.prckove.cz/sportovni-kocarek-chipoli... ale nevím, kde se na něj podívat. Za tu cenu je hodně dobře vybavený.

zazrak
18. zář 2007

Ahoj holky, taky tápu ve výběru kočárku.pozor na Patron Bohemia, už je spousta negativních reakcí.Taky jsem na něj koukla ale odradila mě jeho váha, je moc těžký.Trhá se látka, konstrukce táhne k jedné straně a strašné problémy s reklamací.Asi bych volila něco jiného.Ty maminky ho namají dlouho a vytrhané čalounění je průšvih.Pevné nervy při výběru. 🙂

andilek
19. zář 2007

rozhodovala jsem se mezi Jané slalom pro a Cortinou a zvítězila Cortina - má větší hlubokou korbu

tlap.ka
19. zář 2007

ahoj holky, sice máme ještě dost času,ale už se taky rozhlížíme po kočárcích,pročetla jsem tady diskuzi,ale stejně jsem z toho zmatená 😉
poradíte mi?:
-mimčo se narodí na přelomu března a dubna
-chci nejlépe kombinaci - kočárek do 10tis
-4kolečkový, ale ne s "otočnými" kolečky
-hodně jezdíme do přírody,takže nějaký do terénu

líbí se mi třeba DorJan - Cross Country nebo Tako - Baby Heaven nebo Tako – Kiddy a nebo Trendy LUX a nebo Patron Bohemia a taky Mikado Ox ford,... prostě spousta a pak si mám vybrat jeden 😉

musko
19. zář 2007

Tako nedoporučujem.... Vobec, pop mojich skúsenostiach s takouto kombináciou 2v1. Sú pomerne ťažké a hlavne strašne neskladné. Takže ak už, vrelo Ti doporučujem Inglessinu Magnum. Aj po debatách s kamoškami, čo ju majú.... Ja osobne už pojdem do klas. hlbokého a potom dobrého šporťáku ( keď to bude aktuálne).

acornika
20. zář 2007

Ahojík maminky a těhulky, po dlouhém vybírání jsme s taťkou narazili na kočárek Roan Marita ( mám fotku v albíčku ) a zdál se nám nejlepší, miminko se má narodit v únoru a my bychom chtěli kočárek dobrý do sněhu, s hlubokou korbičkou, čtyřkolkový, ne moc těžký a aby byl i na větší dítě, nemáte nějaká zkušenosti s tímto kočárkem Roan Marita??? Děkuji

eleonora
25. zář 2007

ahojky tlap.ko vubec ti nedoporucuji kocarek Tako, DorJan apod. protoze jsou to vetsinou kocarky s Polska a nejsou mo c kvalitni pises ze jezdite do prirody tak se koukni na kocarky jako jsou Knorr, Big foot apod. Ja jsem nas prvni mela Knorr a byla jsem s nim max. spokojena. Cenove jsme se vesli do deseti tisic uplne v pohode

kachnik
25. zář 2007

Holky, koukejte taky na ČOI, zda kočáry prošly...

tlap.ka
25. zář 2007

eleonoro, díky za rady 🙂

mircka
27. zář 2007

Zdravím, já finišuju s výběrem kočárku. Mým favoritem je Patron Bohemia - Apollon Alux a Bebecar - Stylo City. Má tu někdo nějaké zkušenosti s těmito kočárky? U Patrona se mi líbí,že má přenášecí tašku - zdá se mi to super pro přenost do bytu a na případné dospání miminka - a samozřejmě velikost korbičky a jeho celková hmotnost (14 kg). U Bebecaru se mi líbí možnost aretace předních kol a vyměnitelné korbičky - byť je cca o 3 kg těžší než patron, který vozí sporťák s sebou. Díky za odpovědi.

eleonora
28. zář 2007

ahojky mircko, hlavne zalezi na tom po jakem terenu budes jezdit podle toho vybirej kolecka to jak je tezky kocarek na tom taky dost zalezi teda podle toho jestli jezdis mestskou dopravou nebo ne. My jsme museli taky koukat na to jestli se nam kocarek vejde do vytahu a bohuzel patron f4 byl dole moc siroky u toho bebecaru se zase podivej jak jsou potom polohovatelny zada jelikoz prcek se ti do korby dlouho nemusi vejit tak, aby mel pohodly potom ve sportaku. Nam se malej do prenosny tasky vesel jen do 3 mesice a to jsme jezdily pres leto. Doufam, ze ti to nejak pomuze pri rozhodovani tak ahoj 😅

mausi
29. zář 2007

Mircko, ja sice osobne s temi znackami zkusenost nemam, ale z vlastni zkusenosti potvrzuju, ze je straaaasne uzitecny, mit vyndavaci tasku. Ja jsem nosila maleho vsude v ni, protoze kocarek casto musis nechat venku pod schody (u dr., na uradech, na navstevach, proste skoro vsude) a mrnouse tak muzes vzit vsude s sebou. Vzpominam si, ze jsem vsude nosila tasku s malym s sebou na rameni, a to treba i na 2 minutky do obchodu. I na to dospani je to vyborny, to jsem taky vyuzivala casto - maly spal doma v te tasce v klidu dal. My jsme tehdy meli Deltim Voyager, u toho ta taska navic byla lehounka a prostorna, takze jsem byla moc spokojena. 🙂

makinka.1
29. zář 2007

Jaky mate nazor na kocarky X-lander?Podelte se o zkusenosti,prosim.

kachnik
30. zář 2007

makinka.1 - taky mě zajímá, spíš x-lander XA zda se do něj vejde zimní miminko i s fusakem. Tak holky, pište.

eleonora
30. zář 2007

nevim jak je presne velka korbicka, ale spis se pak zamer na sportovni sedacku nejde moc polohovat (jdou snad jen dve polohy) tak jestli ti pak bude vyhovovat a hlavne prckovi na spani

musko
30. zář 2007

Baby, diskusia ku XA je vo Voľnej diskusii - tam sa dočítate všetko užitočné!

womann
30. zář 2007

mircka-ja mela patron bohemia apollon alux.Spokojena budes,podle toho,co cekas.Jestli srovnas napr.s 20 kilovym deltimem,tak o.k.,ale jestli srovnas s Quinnym,Cortinou,nebo Jane,tak 😅
Nam po cca 4 mesicich tahnul doleva,rozbil se nam zip na boude,a nesly nandavat po vyndani kolecka.Ale reklamace probehla bez problemu.Jako sportak jsme ho nepouzivali vubec.Na druhou stranu prenaseci taska O.K.,i kdyz po cca pul roce jsme se do ni nevesli 😅 ,kocar byl stabilni,mel velky kosik na nakup...Ted mame quinnyho,a je to proste bomba.Na dalsi mimi koupim jedine quinnyho speedyho sx,komplet,i se spotrakem.Ale uz jsme bohuzel v jinych penezich nez u patrona 😖

mircka
1. říj 2007

Díky všem za různé rady, tipy a připomínky k výběru. Pomalu a jistě u mne začíná vítězit Bebecar. Poslední dobou se začaly množit stížnosti na Patrona (že by po získání ISO certifikátu začal výrobce výrobu kapku "šidit" - omlouvám se za malé rýpnutí 😉 ) a navíc si později pořídili sporťák. Já plánuji, mít tento kočárek po celou dobu, co jej Mrňousek bude potřebovat.
K bytu se pohodlně dostanu výtahem (díky za velký výtah)a na patře plánuji i parkovat kočárek (kočárkárna s kolárnou v jednom pro 50 bytů se mi zdá málo)😒 .
Je mi jasné, že se spoustou kočárků patřící do "lepší třídy" se nejspíš Bebecar nedá srovnávat (např. hmotnost kočárku), nicméně pak i ta cena se šplná do jiné výše ☹ (tak jak podotkla womann)
Hlavně mi jde, abych dostala to nejlepší pro Mimi v poměru kvalita / pohodlí / cena.
Pokud by se tu našel ještě nekdo s nějakou připomínkou, zkušeností nebo tipem ráda uvítám - čím se krátí čas (Prcek se má narodit v prosinci), tak jsem čímdál nerozhodnější ☹ A to jsem měla dojem, že mám hned ve výběru kočárku jasno 😀

lennis
1. říj 2007

Ahojda holky, taky jsem loni takhle tápala, malýmu bude zítra 5 měs, měla jsem vybranej Jané v oranžový barvě, krásnou trojkolu i s autosedajdou, jak prodávají ten set. Jenže moc s malým necestuji, abych využila autosedajdu, navíc se mu v ní moc nelíbí, takže když jedeme na nákup, tak ho stejně nosíme v rukách nebo ho uspím a jedu no obchodu s kočárem, pak přes léto mi většinou v těch vedrech kočárek stál pod oknem na zahradě a bylo mi líto 20tis pro využití kočárku cca na rok, protože upřímně, myslím, že až ten náš rarach pozná na co má nohy, tak bude chtít chodit a tak jsem si vybrala nejlehčí golfky, který jsem zatím našla Jané Energy maj jen 5,6kg. Nakonec jsme vybírali kočárek dle technických parametrů, někde jsem se dočetla, že je dobrý mít v hluboký krobě polohovatelný záda a je to fakt, je mu 5 měs a už si sedá, takže mu je trošku nadzvednu a krásně vidí už ven a je spokojenej, taky se mi teď tam bude vejít s fusakem ještě do hluboký korby, nemusím dávat sporťá a nebude na něj tak táhnout v hlubokým kočárku´, navíc jsem chtěla houpací kočár, ať chcete prcka uspávat houpáním nebo ne, stejně vás to bude nutit s tím kočárem min jezdit po hrbolech aby usnul, já musím houpat brutálně aby usnul, takže jsem šťastná, že máme odpružený a krásně a jsem ho rozhoupala, tak a nakonec co máme za kočár, obyč polskej zn Firkon, trojkolka za 6tis. Stále se mi moc líbí Jané, ale já myslím, že to dítě je v tom dost krátkou dobu a vzpomeňte si v jakých loďákách jsme jezdili my a taky jsme vyrostli, jde jen a jen o peníze a o využití, jak jsem již zmiňovala, chtěla jsem do toho inevestovat, ale pro nás celkem zbytečné a za ty peníze jsme malýmu nakoupili spoustu hraček a všeho možnýho jinýho a navíc stejně je radši z kočáru venku 😀 , ale chtěla jsem jen napsat moji zkušenost, po kočárkách koukám furt, taky se mi moc líbí Herqules, každý kočár má svoje pro i proti a chce to jen rozmyslet, kde a jak se budete s prckem pohybovat, jestli hodně cestujete samy nebo s manželem, který těžší kočár v klidu do auta naloží, jestli MHD nebo normální městská dlažba atd...

makinka.1
2. říj 2007

Diky 😀

beruskablanka
7. říj 2007

Ahoj holky,
začínám se rozhlížet po kočárkách. Rozhodně chci 4kolku, nafukovací a kombinaci a nějaký levnější. Docela se mi líbí GUGU Style,máte s ním některá zkušenost?

qtinka
30. říj 2007

Ahojky těhulky a maminy máte některá kočár firmy Firkon Twist (trojkolka)?

rozak
30. říj 2007

Berusko mám doma po 1.dítěti gugustyle. Byl sice levný, prostorný, ale brzo začala plavat kola a jako sporťák nepraktický - nešel dát do roviny a malej pořád při spaní jezdil směrem dolů. Takže zpětně bych si ho určitě jako hlavní kočár nekoupila - max na balkón, doporučuji spíš nějakou zánovní Inlesinu..

beruskablanka
30. říj 2007

Ahoj, tak na GUGU Style neboli Deltim Ekonomic prišlo více negativních referencí ☹ , tak od něj asi upustíme, další kočárky, co postoupily do výběru jsou DorJan Cross Country a Deltim Sport. Takže pokud znáte, měli jste, máte, dejte prosím vědět, jak jste spokojené.

qtinka
30. říj 2007

Berusko kamarádka měla Cross Coutry.. Po 2 měsících vrzal, nefungujou brzdy, za jízdy upadávají kolečka.. na reklamaci se nedá s výhradním dovozcem (ve Val. Meziříčí) domluvit.. My sami teď hledáme a přemýšlíme o kočárech Firkon..

caira
30. říj 2007

tak my uz jsme se rozhodli pro Quinny buzz { komplet cely set s hlubokou korbuo, sportakem a autosedackou} a myslim, ze je to docela dobra volba, puvodne jsem chtela Xlander, ale ten se tady v anglii sehnat neda 😒

Jak je to u vas, kupujete si kocarek sami nebo se vam nabidli rodice atd? nam nastesti kocarek poridit tchanovci, tak nam to usetri starosti, protoze jinak bysme na to asi nemeli