Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

girl.misel
2. pro 2006

ahoj nemáte některá zkušenost s kočárkem bebetto?Je to od začátku můj favorit.Má velký vnitřek 93cm,je odpružený,vhodný i do terénu a cena je velmi pěkná 5300kč.

musko
2. pro 2006

Ahoj!
Ale je prišerne neskladný - okrem bebetta do auta nič nedaš, ak nemaš auto dlhé alebo veľké....

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
baruna
2. pro 2006

A je tu někdo, kdo má osobní zkušenost s Cam Cortina X3 evolution?

kocurek
2. pro 2006

Ahoj holky, mnohe z vas me kontaktuji ohledne kocarku JANE CARRERA PRO
Ja koupila trojkombinaci za 7.500 kc.

MATRIX,bohuzel obchod nema vlastni web stranky, zrusili je, ale kontakt vam samozrejme mohu dat. Jen chci upozornit, ze obchudek je ve Spanelsku.

Almacenes Sanchez
Ctra. Grinon, km 6,5
Grinon (Madrid)
Tel/FAX: +34 810 39 02

🙂

kocurek
2. pro 2006

Vim, ze mnoho testu nedopadlo dobre, ale clovek nesmi vybirat podle toho, jak nekdo neco hodnoti, a podle obrazku ci netu, ale osobne. JA zacala vyhledavanim na netu, pak obesla par obchodu...a zjistila, ze to, co se mi na netu libilo, ve skutecnosti bylo dost nepohodlne pro male, nebo by z nej hned vyrostlo....nebo bylo jen na 1 pouziti. Pokud vam mohu doporucit, obehnete si par obchodu.... 😉 . Zde v Madridu mi ve 3 obchodech doporucili JANE a CHICO

gedren
3. pro 2006

baruno ladunka ji ma, tak ji zkus napsat 🙂 My jsme o ni taky uvazovali a asi bysme ji koupili, kdybychom nesehnali tu ojetinu Jane 🙂.

baruna
3. pro 2006

Gedren díky moc.

adusum
21. pro 2006

Raculka : syn začal sedět celkem brzy v 6 měsících, hlubokou korbu bych používala (samozřejmě záleží v jakém období se mimi narodí )tak do 7-8 měsíců.Syn se narodil v prosinci,za rok už měl sporťák (s nánožníkem),druhého syna budeme mít na začátku března a až bude zase zima, to mu bude cca 8-9 měsíců a to už budu zase používat sporťák s nánožníkem a s fusakem - doporučuji od Emitexu Combi - je super!Zdravím!

szedivka
8. led 2007

Ahojky, otevírám tuto diskusi protože bych se chtěla poradit co říkáte na kočárky Patron-Bohemia Apollon Alux a Dorjan Cross Country? Obojí mám v albu. Mimčo se mi narodí v květnu, takže jsem vybírala podle korbičky, obojí mají délku korbičky 85cm, což si myslím postačí. Máte některá podobný vkus a podobné dilema jaký kočárek vybrat? Líbí se mi i Tako, ale nebyli zde dobré reference na tuto značku, tak mám trochu strach. Díky za rady a příspěvky.

protea
8. led 2007

Ahoj Szedivko,
já uvažovala o Patronu, máme to kousek do jejich vzorkové prodejny přímo u výrobny.
Moc se nám kočárky líbily, ale nakonec jsem si nevybrala barevnou variantu-přijdou mi barevně trochu chudší.
Korbička je u Patronu snad největší na trhu, co se týče kombinovaných kočárků.
Mi nakonec koupili Hoco Diamond-mám ho taky v albíku.
Líbil se nám víc barevně.
A nějak jsem zavrhla ty polské kočárky, ne proto že jsou polské ale kvůli tomu, že jsou vidět na každém rohu.

sasaes
8. led 2007

Dobrý přehled a hodně informací o spoustě druhů kočárků, které se k nám dováží je na http://www.babydirekt.eu/kocarky

betule007
8. led 2007

Dobrý den,nevlastníte náhodou někdo některý z kočárků firmy Trend line?Máme v plánu si některý koupit,tak sonduju,jestli je to dobrá investice.Jejich adresa je trend-line.cz.Díky

poolman
8. led 2007

Ahoj, prosím o radu jako brzy začínající rodiče sháníme pro svého budoucího potomka nějaký dobrý kočárek, a proto se ptám zkušených a znalých co si myslíte o kočárku Trojkombinace - TAKO - City Voyager. Naše představa je kočárek tak do 7000,- Kč takže jestli někdo víte o nějakém jiném typu budu za každou odpověď velmi rád. Předem Děkuji

raculka
8. led 2007

poolman-projdi si tu starší diskuze, stačí dát do vyhledávače TAKO 😉
Já jsem na TAKO slyšela dost stížností,ale samozřejmě každý má jiný názor a vkus.Když už levnější,tak bych spíš byla pro DELTIM než Tako. 😉

raculka
8. led 2007

szedivka-nám se taky Patron líbil,ale nakonec jsme vybrali jinou značku,i když toho skoro lituju(ten náš má menší tašku😝 ).Jedna kamarádka je s PATRONEM moc spokojená.Mně se líbí,že má velkou vloženou tašku a nánožník.Taky je docela začínám vídat v ulicích,takže jejich obliba asi stoupá 😉
Do Taka bych asi nešla 😕

lennis
8. led 2007

raculka-jaký jste vybrali? Dnes jsem běhala po obchodech a jsem čím dál tím bezradnější...................... ☹ BTW kámoška má Tako a absolutně NENÍ spokojená. Doporučuje mi klasický hluboký a pak lehký sporťák.....tak nevím

gedren
8. led 2007

szedivko, ja jsem si ten Dorjan Cross Country potezkavala v obchode a byl fakt priiserne tezkej 🙂

poolmane, Tako maji povest dost nekvalitnich kocarku, ale osobni zkusenost s tim nemam 🙂

Sama bych asi nikdy (zvlast po zkusenosti s Jane 🙂) nesla do takovych tech "textilnich kolosu" 🙂, coz je asi vetsina kocarku, zvlaste tech levnejsich znacek - ono se to sice honosi tim, kolikakombinace to je, ale vetsinou jsou hrozne tezke a neohrabane, takze pak maminy stejne hodej dvacetikombinaci do sklepa a koupej novej lehkej sportak 🙂 Optimalni volba podle me je bud sportak s volitelne pridelavaci korbickou (jako napriklad Jane, Cam cortina, X-lander...), nebo koupit za par korun obyc hlubokac na ten pulrok a pak investovat do kvalitniho lehkeho sportaku.

A neni to otazka penez, jen volby - ojety kocarek poslouzi stejne dobre jako novy (take mame jety, jak uz jsem tu psala) a vejdete se s nim do temer libovolne stanovene hranice 🙂

raculka
8. led 2007

lennis- my jsme vybrali německý Knorr Nizza ( skoro stejný jako HOCO Diamond nebo HOCO Big foot).Jsme s ním spokojený,ale kdybysme měli větší dítko,byl by to asi problém.Vloženou tašku jsme přestali používat po 5.měs. - byla i s fusakem pro mimi děsně těsná(takže taky záleží kdy se mimi narodí).Takže vozíme ve fusaku a sportovní verzi.Mně to teda nijak nevadí,ale radši bych asi tu korbičku používala tak do 3/4 roku.
Jinak ale jako sportovní kočárek do terénu je naprosto super a váží asi 15 kg,což je oproti Taku nebo Deltimu docela dobrý( ty mají snad 20 kg).
Taky mi vyhovuje lehké skládání,přehaz rukojeť a spousta vychytávek.
Nevím,jestli bych příště nevolila levnější hluboký (kvůli prostoru) a pak nějaký sportovnější.I když asi neexistuje univerzální rada.Já jsem nechtěla kočárek po cizím mimču a kupovat tři kočárky (hlub+sporť+golfáče)se mi taky nechtělo.😒

lennis
8. led 2007

raculko: díky za tipy, mrknu na Knorr, moc se mi líbí Jané, ale začínám přemýšlet taky o klasickým hlubokým, co se pěkně houpe a je prostorný, mimi čekáme koncem dubna, takže na podzim bude půlroční, pak jak začne sedět, tak přemýšlím o nějakým lehkým sporťáku se zimním oddělávacím nánožníkem, aby pak v roce na jaře, to už bude zas větší mohla jezdit s lehkým sporťákem. No nevím, ještě uvidíme. Manžel rozhodne 🙂 i když tvrdí, že tohle nechává na mně. Jaké máš barevné provedení, barvy drží??? 🙂

adusum
9. led 2007

Holky, ať už si vyberete jakýkoliv kočárek, první, na co koukejte, je určitě manipulace s ním a hlavně váha! Já mám kočárek těžký 14,6 kg - super.Některé váží samotné skoro 20 kg, k tomu si připočítejte třeba už 8 kg mimčo + malý nákup v košíku...je to pak dřina.U prvního syna se mi později osvědčil kočár (něco mezi klasickým sporťákem a golfkama (byl polohovatelný, s nánožníkem )- byl lehký, skladný.

musko
9. led 2007

Lennis ahoj!
V podstate súhlasím s raculkou, ale ja pri druhom mimi určite budem voliť klasický hlboký kočiarik a potom dobrý šporťák - hlboký preto, čo písala raculka - lepšie ochráni dieťatko a je pohodlný. Kamošky u nás majú Roan Marita a v hlbokej verzii mimčo vyvozíš aj do roka - čo by u Taba bolo fajn, prežiť zimu dobre ochránení. Má poloh. záda a húpe, cena je fajn. A adusum má pravdu, hľadaj ľahký kočík, lebo sa nadrieš 😉

szedivka
9. led 2007

gedren, já se právě dívala jednak na velikost korbičky, ale taky na váhu toho Cross Country a tam psali že váží 15kg, takže mi to přijde tak akorát - aby byl jednak manipulovatelný a jednak stabilní pro aktivnější mimčo... Taky jsem přemýšlela koupit zvlášť hluboký kočárek a pak sporťák, asi je to spíš na volbě, obojí má svoje... Zůstávám u trojkombinace.

baruna
9. led 2007

Cross Country byl můj favorit - než jsem si ho vyzkoušela naživo. Je strašně těžký a neohrabaný. Druhý můj favorit byl Patron F4, ale u toho mi zase vadila těžkopádná výměna korbičky za autosedačku. Takže nakonec padl výběr na Cortinu.
Já myslím, že je potřeba si nejdřív ujasnit, co od kočárku očekávám. Např. moje podmínky byli: stabilita, co nejmenší váha, autosedačka, která jde přidělat na podvozek. A hodně budu i s kočárkem jezdit sama autem, takže další požadavak byl, aby se dobře skládal a nakládal do auta. A navíc máme malé auto, takže kočárek musí být skladný.
Což u polských kočárků je nemožné - na ty musí mít člověk combíka.

majka07
9. led 2007

ahoj našla jsem pár zkušeností maminek na různé kočárky, je to až dole pod článkem, no ve finále nakonec souhlasím s tím, že ideální kočárek neexistuje:o))) Pokud tu už odkaz je, omlouvám se, nečetla su celou diskusi

http://www.rodina.cz/clanek4544.htm

lennis
9. led 2007

Ahoj muško, čím víc o tom přemýšlím, tak se přikláním k tomuto názoru nejdřív hluboký a pak řádný sporťák. Nebydlíme zrovna v kopcích, ale rovinky tu taky nejsou a navíc máme chatu na horách, kam budeme jezdit a ta je v kopci, takže těžký kočár určitě nechci. Na zn Roan jsem narazila včera v jednom obchodě, moc se mi líbily, ale nevím jaký to byl typ. Musím se podívat na netu na nabídku. Vím, že je to polský kočárek vyráběný především na vývoz jak tvrdila prodavačka a nejsou na ně reklamace, proto je prý berou a prodávají. Byl právě krásně velikej uvnitř a cenově přijatelný. Moc se mi líbí jak Cortina tak Jané Slalom, ale nemám žádnou zkušenost s trojkolkou ani nikdo známý je nemá, tak nevím jak se osvědčují na kostkách, po městě, kde jsou výmoly a spousta přejíždění na chodníky atd.

lennis
9. led 2007
gucci
9. led 2007

holky a co říkáte na kočárek Quinny Speedi SX?

mady
9. led 2007

Ahojky Lennis! Kamarádka má cortina cam a spokojená moc není. Kromě toho že má minimální pérování které se mimískům dost líbí tak jak jezdí domů po kamenité cestě tak má zničené kolečka. Malej se narodil před 2 měsíci a už musí kupovat nová. No říkala že už by do tohoto nešla. 😉 Druhá kamarádka má Roan Marita a je s ním moc psokojená. Mně osobně se nelíbí sporťák ale hlubokej je dobrej a hlavně dost lehkej. Já uvažuji o Roan Hugo 2007 neboť jsem chtěla kombinaci. 😉

jess
9. led 2007

http://mimi-vyskov.com/Web/Aktuality.aspx ,Tadyk je také veliký výběr kočárků,mnoha značek-má oblíbená internetová stránka 😉