Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

aponchie
2. únor 2008

ja nechi vypadat jako kravka co nekomu zavidi neco ale z vlastni zkusenosti s kocarkama bych do te trojkolky nesla viz stabilita mala korba at si rika kdo chce co chce proste je mensi ovalna a kdyz koukam do nich venku deti sou v tom jak jitrnice!pak sou predcasne davane na sportaky pac se tam uz nevlezou nevyjimaje ginglani do stran misto houpani nasledne rozvrzani atd ta cena je desna ale fajn sou takove mamky co to chcou treba se jim to libi nebo jim to prijde prakticke atd anebo proste je to IN 😀 ja jsem zastancem klasickych hlubokych kocarku bud kombinaci nebo pak golfek.zkusila sem hodne znacek a muj vkus je Roan Marita Inglesina atd.jezdi se dobre ze vsema kocarkama co maji aretacni kolecka vepredu takze troj i ctyrkolky.Tako jsem mela a nevedela ze je vadny mela sem ho rok dobre poslouzil atd reci jak je tezky a ujizdi atd je pravda ale da se to resit prece pokud mam male auto nejdu do taka abych pak lamentovala jak je velkej a tezkej takze zasadne zkouset s autem.Hartan,Hercules a Hoco jsou podle me taky velmi dobre kocarky dobre kryte i nozky pevne obklopene coz trojkolky nemaji,peruji atd.a ted me klidne ukamenujte 😀

niko
6. únor 2008

ahoj holky, nemáte některá zkušenost s kočárkem bartatina
http://www.babydirekt.eu/kocarek-bartatina

aponchie
6. únor 2008

podobnej roan marite neznam ale

kikimaruska
10. únor 2008

Dobrý večer, máte někdo informace nebo zkušenosti s kočárkem HAUCK ONTARIO ?

bielanevesta
10. únor 2008

Ahojky, važne rozmyšlame s manžewlom nad kúpou športového kočíku pre malú...potrebovala by som poradit nejaku značku co je levna, spolahliva a v kufri auta nezabereie moc miesta 😉 Dopredu dakujem za tipy 😉 🙂

theres
13. únor 2008

Ahoj holky, už skoro dva měsíce trávím na netu a vybírám sporťák pro mého lumpíka,je to težší než jsem čekala, potřebovala bych spojit tak tři kočárky dohromady a bylo by to fajn.Když se mi nějakej líbí, jedu do obchodu a musím ho vidět, jinak vypadá, ale skutečnost je někdy děsivá.A zkušenosti s prodavačkami v některých obchodech je někdy taky děsivá.Vybírám mezi: Jané Nomad, X-lander XA,Peg Pérego AT4,cCasualplay s6.Chtěla bych vás moc poprosit, jestli máte nějaká zkušenosti, o pár rad, ty se hoděj vždycky.Děkuji.Holkám, co se ptaly na kočárek Atlanthic, taky jsem o něm uvažovala, byla ho vyzkoušet, ale nevyhovoval mi,opěrka nohou má zakončení jakoby zarážku, je to takovej oblouk na konci a jelikož mi ještě pořád jezdíme s opěrkou nožiček nahoře a synek je dlouhej, už tam moc místa nemáme a to nám je teprve rok,pro nás má ještě malej sed a je celej málo prostornej,hlavní je pohodlíčko pro ty naše zlatíčka,proto jem ho vyškrtla ze seznamu.P.S.Omlouvám se za slohové cvičení

niobbe
22. únor 2008

ahoj holky, také sedím již několik týdnů na netu a vybírám kočárek a pořád nejsem rozhodnutá, nemáte některá zkušenosti s Bebecarem, typ podvozku vector? Asi nejde o podvozek či hlubokou korbičku, to se mi líbí, jen mám obavy o sporťák, zdá se mi malý a celkově hůř provedený než korbička. Napište mi prosím, jak jste spokojeni se sportovní nástavbou. Díky moc

snezenka123
25. únor 2008

Ahojky,prosím Vás má někdo zkušenost s nákupem kočárku v Polsku? A kde přesně -v jakém městě?A jak je to s kvalitou popř.reklamacíí,cenou...Moc děkuji.

prada
25. únor 2008

Theres: My máme kočárek X-lander XA, zatím používáme korbičku, ale brzo přejdeme na sporťák.
Já bych už asi do něj ale nešla-ikdyž je fajn, teď se mi taky právě líbí moc Jané Nomad-ale manža je bohužel proti. To XA má fajn kolečka-což se mi jako jediné u Nomadu nezamlouvá, ale zase má ty zadní dál od sebe a do spousty dveří se s ním nevejdu 😠 .Ty ostatní neznám, takže nevím.

alenka83
27. únor 2008

ahoj holky, tak koukám, že jsme na tom všechny stejně. Také vybírám nějaký ten kočárek pro mimi, co se narodí v červnu a nevím. Mým zatím velkým favoritem je Cam cortina X3 a pak trojkolka Chicco, ale prostě nevím. Neporadíte někdo ze své zkušensoti?

theres
27. únor 2008

Prada:Kamarádksa má taky XA a je s ním moc spokojená.Teď máme Patrona Fenixe a ty nafukovací kolečka jsou výborný, což Nomádek nemá, já jsem z něj teda unešená, ale taky nedáš nic většího do koše, jsou tam takový blbý tyče, teď mluvím o Jané.
snezenka123:Měla jsem kočárek tako ale asi jen 14 dní, než se mi složil i s mimčem, když jsem přecházela silnici, tak šel okamžitě do světa.Cenově jsou na tom docela dobře, seženeš ho už od tříapůl tisice za novej.Máme chalupu pár kilometrů od polských hranic a víceméně ho tu má každá maminka.Ale bohužel ti už neporadím s těma ostatníma otázkama.

helenapce
27. únor 2008

alenka83: ahoj my máme chicco tříkolku kombinaci s autosedačkou loňskou kolekci. Má spoustu vychytávek, ale zatím nemám praxi. Tak ať se daří při výběru.....

adriana1
28. únor 2008

Ahojky holky, já sem si koupila kočárek X-lander XA 2007. Zatím sním nemám praxi. Každému vyhovuje jiný typ kočáru.Rozhodně se mi sním dobře jezdilo po krámě. Krásně se ovládá díky předním otočním kolečkám.
Alenka83: kámoška má tu cortinu jak chceš. Říkala že má jednu nevýhodu,že když blbě najede , že má tendenci se naklánět.

mirka755
29. únor 2008

theres: prosím jaký přesně typ Patronu máš? Mě se líbí Fenix F4R, nikde jsem nenašla diskusi na tento kočárek. Jak se ti jezdí s Fenixem? Má nějaké zápory? Díky Mirka

kristynka7.6
29. únor 2008

Ahojky holky, potřebovala bych radu líbí se mi kočárky: ABC http://www.detskyraj.cz/zbozi/3827-abc-design-r... nebo 4 kolová verze: http://www.detskyraj.cz/zbozi/3832-abc-design-4.... Bohužel nemůžu nikde najít žádné typy od někoho kdo s nimi má zkušenosti. Prosím poradíte mi někdo? 🙂 Taky se nemůžu rozhodnout jestli 3 kolovou nebo 4 kolovou verzi, budu jezdit hodně po městě, ale také na chatu do terénu. Netušila jsem jaká je to věda vybrat kočátek ☹

adriana1
29. únor 2008

Ahoj kristýn to záleží na tobě. Tyhle kočárky taky neznám. Já mám x-lander XA 2007 čtyřkolku s předníma otočníma kolečka budu sní jezdit taky do terénu. X-lander sem slyšela hodně chválu tak sem si ho koupila. Další věc která by měla bejt pro tebe důležitá kdy se ti na rodí mimi. Oni korbičky jsou různě dlouhý a široký. http://www.x-lander.cz/x_uvodp_n.htm

kristynka7.6
29. únor 2008

Adriano díky za odpověd. Miminko čekám ted na jaře 7.6. takže už nemám moc času 😒 Taky se mi pořád nechce ukázat jestli je to holčička nebo chlapeček tak čekám i kůli barvě kočárku. Právě taky řeším, že přes léto když bude horko bude schovaný v korbičce, které mi občas přijdou hrozně nevzdušný a humpolácký, a pak v zimě když už začne růst tak aby mu nebyla už korbička malá, protože je pravda, že některé ty trojkombinace mají pidikorbičky 🙂 je to fakt věda. Teším se, že za 14 dní skončím v práci a začnu dělat nájezdy do obchodů tak snad něco vyberu. Ale určitě děkuju za všechny rady na další značky!!! 🙂

mirka755
29. únor 2008

ahoj Kristýnko7.6, mě se narodila dcera loni v dubnu a měla jsem na ní trojkolku s vložnou taškou. Byla fakt super, do zimy jsem jí vozila v tašce-v pohodě se vešla i s fusakem a teď jí mám už jen ve sporťáku. Jak říká Adriana, X-lander je velmi dobrá volba. Kamarádky ho mají a nemůžou si ho vynachválit, nafukovací a přední otočná kola-super!!!

theres
29. únor 2008

Mirka755:Mám Fenixe F4, je super, akorát teď budu kupovat kočárek s otočnýma kolečkama, protože uvézt našeho drobečka je někdý dost fuška, ta F4R má otočný, ale zase vím, že bych nechtěla takhle malý přední kolečka, jezdíme hodně v terénu,ale stačej i koleje v Praze a není šance, cokoliv přejet, to je moje zkušenost.Proto jsem se teď asi rozhodla pro XA x-lander.Jinak jestli se ti líbí jdi do něj, já jsem s ním max spokojená, je velikej, bytelnej, hodně toho vydrží, hezky vypadá, což se o většině říct nedá, ale to člověk zjistí až za pochodu.tak hodně štěstí při koupi.

licina
1. bře 2008

Ahoj holky,

já kočárky prodávám už pěknou řádku let........
Někdo jste tady psal o ABC Designu řadě Tec - je to hit letošního roku. FAkt povedenej kočárek. Akorát si musíte předem říct, kdy se dítě narodí a jestli máte v plánu jezdit do terénu nebo spíš jen po chodnících kolem baráku a nebo hlavně po nákupních centrech. To je při výběru hrozně důležitý.
A pak obecně platí, že se sporťákem toho najezdíte daleko víc než s hlubokým, takže já bych hlavně řešila právě tu sportovní verzi.
Dneska vzhledem k velikostem hlubokých korbiček počítejte s tím, že v ní mimčo stráví cca 1/2 roku. A v případě, že to bude letní dítě, tak půlročák přes zimu s fusakem, navlečenej, zababoušenej do dek, bude v hluboké korbě hodně bojovat, jestli se tam ještě vůbec vleze......
Obecně platí, že dvojkolečka nejsou vhodná do terénu, sněhu a pod.... a je jedno jaký mají kola průměr.
Trojkolka se nepřevrací - je pouze nutné se s ní naučit jezdit, což některým maminám může dělat problému, zvlášť když mají zkušenosti s vozením čtyřkolového kočárku....

mirka755
1. bře 2008

Theres: ahojky, bydlíme ve městě takže malá kolečka nám nevadí. Moc děkuju, jsi zatím jediná která mi odpověděla ohledně Patronu. Moc díky pa

alenka83
2. bře 2008

ahoj Licina, co takhle cam cortina? Všude jí celkem chválí, ale ty nové barvy jsou docela nic moc. Moc se mi líbí ta černo šedá, ale nikde jsem nenašla fotky všech jejích částí. Nemáte někdo zkušensoti?

kachnik
2. bře 2008

Holky, máme Neonato Reverso tris sport a super, jsme spokojeni. Vybírali jsme hlubokou korbu, aby byla dlouhá pro zimní mimi a hlavně přenosná, to vše splňuje. Přední kolečko je zdvojené a není tak vystrčené jako u Cortiny. Všechny tři části jdou přicvakounout jak ve směru, tak vproti směru jízdy. Zatím nemám zkušenost se sporťákem. Letošní kolekce je ještě úžasnější jak ta loňská, vybrala bych si hned jinou barvičku 😀 a cenově se dá sehnat do 15tis. Taky se mi líbil Jané, ale ty jsou strašně nizoučké. Držím palce při výběru.

alenka83
3. bře 2008

kachnik, je to podle mě stejná konstrukce jako u cortiny, ale přijde mi, že má docela malý kolečka, což ta cortina má větší. Ale barvičky má orpavdu hezky. To u té nové cortiny je docela těžký najít praktickou barvičku. Jooo, jsou moc hezky, ale celý bílý mi nepřijdou velmi praktické. Takže fakt nevím. K tomu ta barva, co se mi líbí je nafocená jen u hluboké korbičky, ale sporták nevím, jak by vypadal a nikdo to ani z prodejců nemá, což mi nepřijde úplně nejlepší.

larva
3. bře 2008

Zdravím všechny, jsem tady poprvé a nedá mi vám nenapsat něco ke kočárkům. Osobní zkušenost je taková: Mám 10 měsíční holčičku a od 0 - 9 měsíců jsem ji vozila v kočárku ROAN MARITA, což je super kočárek za příznivou cenu ( asi 8 tisíc korun ). Je velký, skvele pruží, dostatečně teplý, nafukovací kola, lze polohovat do sedu - což jsem hojně využila od půl roku, kdy už Lindička chtěla sedět. Je velmi podobný Inglesině, která je také úžasná, ale stojí jednou tolik. Teď jsem si koupila Cortinu x3 a k ní si dokupuji nafukovací kola, která využiju na horším terénu, je to tříkolka, ale velká, stabilní, moc pěkná, má exklusivní designe. Myslím, že každé mamince už ten hluboký kočárek leze po čase krkem a tak je ráda, když si koupí něco úplně jiného, shodly jsme se na tom se všemi maminami. Ze sporťáků je krásný a kvalitní Jáne, tady ale počítejte s cenou okolo 15tisíc , casualplay - velmi pekný kočárek s vyměnitelnými barevnými vložkami - cena také asi 15 tis. Cortina stojí 9tisíc. Pěkný designe mají kočárky X - lander, v šedé barvě jsou naprosto úžasná, ale trojkolka nemá otáčivé kolo, což je škoda, ostatní X - lander jsou údajně širší a špatně se vejdou do výtahu atd. Určitě bych nedoporučovala kočárky tako apod, jsou nízké a vaše záda budou trpět, jsou často reklamovány. Přeji dobrou volbu, pa 😀

deni
3. bře 2008

ahoj, nevíte Brňačky, kam zavítat, abych na vlastní oči viděla tento kočár?
http://www.autosedacky-kocarky.cz/kocarek-jane-...

pavlina05
3. bře 2008

deni, ahoj!!!
Odkaz je na všechny kočárky,...takže nevím který konkretně myslíš???
Dle názvu v odkazu?? Jané???? Tak ten mají u Pantera na křenové a na Tomkově nám. v hUsovicích 😉 Zkoušela jsem jej a je bezva 😉

larva
4. bře 2008

Myslím holky, že všechny kočárky budou mít v Chiccu u nákupních center ( Olympia atd). Ještě poznámka ke Casualplay. Včera jsem potkala známou a ta si u tohoto kočárku stěžovala na polohování, nedá se údajně dát do úplného sedu a větší miminko má v zimním nánožníku problém s prostorem, u Cortiny s tímto není problém, kočár je dostatečně velký.

mery.luu
4. bře 2008

Ahojky,
já jsem začala uvažovat o kočárku Herqules Raptor 3 - viděla jsem ho ve skutečnosti a moc se mi líbí. Má bytelnou konstrukci a úplně úžasně a lehounce se sním zachází. Psala mi i jedna maminky, která s tímto kočárkem měla zkušenost a říkala, že to byl nejlepší kočár co měla - má 3 děti, takže jich vyzkoušela hodně.... Tak já má na 95% rozhodnuto, ale taky se mihodně líbí X-lander a Quiny Freestyle, tak ještě budeme uvažovat. HQ je třeba tady.... http://delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=22... dá se k němu dokoupit i hluboká korbička nebo vložná taška...

eva.konczynova
4. bře 2008

Holky, dokázaly byste poradit kočárek s tak velikou korbičkou, aby se mi mimi, které se mi má narodit v červnu, do ní vešlo pak následně ještě v zimě, tj. za půl roku? Nechci ho totiž v zimě vozit ve sporťáku, to mi připadá dost nepraktické (a navíc kdo ví, jestli už bude sedět). Díky