Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

cincalabuncu
13. led 2007

Ahoj,mam nemate nekdo zkusenosti z Jane Slalom? Trojkombinace je nas favorit. Miminko se narodi v dubnu, takze pocitam s tim, ze v zime bude ve sportaku s fusakem.Vejde se nam do kufru klasicke Fabie ? Taky me zajima, jak se s nim jezdi v horsim terenu. Bydlime v "satelitu", kde nejsou hotove silnice - takze je vsude sterk a bahno. Diky.

lennis
14. led 2007

cincalabuncu: nemám osobní zkušenost, taky je to můj favorit, ale pročti si tuto diskusi zpět a je tam nározů spousta i na jiné kočárky, mně to moc pomohlo i když nakonce asi do Jané Slalom nepůjdu.

martik
15. led 2007

Ahoj kočky,

máte některá zkušenost s kočárkem Peg Pérego GT 3 s korbičkou Navetta? Manžel se do něj zamilova, takže přesvědčit ho o něčem jiném bude asi problém 😀 😀 😀 tak bych ráda slyšela nějaké názory. Ještě mu chci předhodit k posouzení Inglesinu Magnum.

martik
15. led 2007

Případně Peg Pérego Pliko?

nelis
15. led 2007

ahoj holky, čekáme miminko na konci srpna, takže pořád přemýšlím o kočárku, který má prostornou korbičku pro miminko, protože s ním budeme jezdit celou zimu....máte některá zkušenost s X-Landerem X1 na zimu? Prosím o radu. Díky!

martik
15. led 2007

Jak máte prostorné korbičky? Poraďte mamky 🙂

baruna
15. led 2007

Tak my u Cortiny zrovna moc velkou korbičku nemáme. Ale vzhledem k tomu, že mimčo se narodí v březnu, tak to ani moc neřeším. Příští zimu, už stejně bude ve sporťáku.
Ale pokud bych měla mimčo v létě, hodně bych se koukala právě na velikost korbičky.

martik
15. led 2007

No právě. My čekáme mimi v červenci, takže v prosinci mu bude nějakým 5 měsíců. Tak přemýšlím, jestli 76,5 x 37 cm (vnitřní rozměr vaničky = korbičky) je dostatečný 😒

linda02
19. led 2007

AHoj chtěla bych se zeptat jestli někdo neuvažujete o koupi kočárku CAM - Cortina Tris X4. Nebo jestli nemáte někdo zkušenost s tímto koučárkem. Mají ho jen na internetových obchodech. Díky Linda 😉

pessy1
19. led 2007

ahojky, máte někdo zlušenosti s kočárkem od TAKA - Voyager?

helabella
19. led 2007

Ahoj holky, už jste to tady někdo zmiňovaly, ale můžu doporučit kočárek Inglesina Magnum. Patří sice k dražším kočárkům, ale je skvělý. Naše Kačenka se narodila v srpnu a zatím se do kočárku krásně vejde i fusakem. Kočárek dobře péruje, všude vjedu (máme nafukovací kola), mimi je uvnitř přes zimu dobře chráněné a perfektně se ovládá, dá se to zvládnout i jednou rukou.

helabella
19. led 2007

Zapomněla jsem dodat, že je to poměrně lehký kočárek, což je pro mě hodně důležité.

iza
19. led 2007

ahoj holky 🙂
lindo já bych se akorát u Cortiny bála, že nemá nafukovací kolečka(teda myslím že nemá) apak mi taky ta korbička přišla dost nízko,ale jinak pěknej kočárek na pohled,ale tady někde v diskuzi ho holky kritizovaly(někde na začátku, že se dost často reklamuje)

iza
19. led 2007

ještě jsem se chtěla zeptat neuvažujete(nebo nemáte)některá kočárek Quinny Speedi? Stjí sice 16tisíc ale mě se celkem líbí, kamarádka ho má a nestěžuje si, jen bych ráda info ještě od jiných holek..dík moc

linda02
19. led 2007

Já jsem právě o něm tady nečetla jen o COrtina X3 ta X4 TRIS EVOLUTION 2007 je teď novinka a má i nafukovací kola. Tak nevím to je děs všude tolik kočárků a jak vybrat ten nej. Vůbec nevím podle čeho vybírat. Je jich tolik 😒 😒

baruna
19. led 2007

Lindo, Cortina už na nás čeká v obchodě. Je to super kočárek, splňuje více méně všechno, co od kočárku očekávám. Než jsme ho vybrali, psala jsem si s holkama, co už ho mají a hodně ho chválili. Dokonce jsem v jedné diskusi četla, že tyhle kolečka jsou lepší než nafukovací.
A co jsem se ptala v obchodě, tak nejvíc reklamací mají na polské kočárky a na Patrony a X-landery. Tak uvidíme, doufám, že jsme alespoň trochu vybrali dobře.

lenchita
19. led 2007

iza: já mám připravený pro svoje miminko tenhle kočárek. Ještě jsme s ním teda nedrandili, takže mi chybí praktické zkušenosti, každopádně se moc dobře ovládá, je lehounkej, prostě jsem zatím s vlastním výběrem spokojená a můžu ti poradit, kde ho sehnat levněji - přes internet jsme ho kupovali za necelých 13.000,-
co mi na něm trochu vadí je, že sporťák nemá madlo, že se nedá otočit proti směru jízdy a taky mám trochu strach z příští zimy, až v něm budu malou vozit - že mi přijde takovej dost málo zateplenej...ale máme ho, takže pozitiva převážila negativa 😉 dám ti vědět, až ho vyzkoušíme v terénu, až konečně porodím 😀

pmk
20. led 2007

Ahoj,nemáte někdo prosím zkušenost s kočárkem Deltim fokus,hodně se mi líbí.Mimi čekáme v červnu a líbí se mi na něm prostorná korba a i možnost nasazení korby a sedečky v obouch směrech.Jediná nevýhoda,nejde nastavit rukojeť.

mady
20. led 2007

Ähojky všem! Hele co se týká cortiny cam tak zas takovej zázrak to není za ty peníze. Korbička je dost malá a na hluboké korbě jak je ten nánožník (nevím jak se to pojmenuje) tak tam není zvednutý lem. Což je dost důležité neboť na mimčo dost fouká. A jezdit pořád s pláštěnkou?! No nevím. A s těma kolečkama zásadně nesmíte jezdit po kamení takže třeba asi ani po dlažebních kostkách ve městě. Neboť kámoška ho má od podzima a na jaře musí koupit nová kolečka.No jinak ještě reklamovala brzdy ty taky nešly a zatím až tak spokojená není. Dobrý je že je lehkej a tudíž dobře ovladatelnej. Tak to je vše co o něm vím 😀 tak všem co ho kupují držím palce ať nemají špatné zkušenosti jako kamarádka

morusa
20. led 2007

Ahojda, tak jen přispěju svojí troškou do mlýna. Zrovna jsme si dnes Cortinu X3 přivezli z obchodu, byli jsme se na něj několikrát dívat, různě jsme ho zkoušeli, dobré je,že přední kolečko jde zaaretovat, celkově kočárek je lehkej a když jsem se dívala na korbičky jiných kočárků, tak bych řekla ,že dokonce o něco málo větší a nebo nastejno, bohužel přesné rozměry ted z hlavy nevím, neb už je u tchánovců. Taky jsem pročítala reference na netu a byly kladné a poslední, kdo mě potvrdil správnost mého výběru, je kamarádka, co má pětiměsíčního chlapečka a právě Cortinu a nemůže si ho vynachválit, právě mi i říkala, že jezdí různě do lesa a naprosto bez problémů. Chápu ,že někomu se může stát, že ho už reklamoval, ale to se ostatně stane asi u každého výrobku, že se naskytne nějaký nepovedený, tak doufám ,že ten náš to nebude.

makyna123
23. led 2007

Ahoj holky,
než budete kupovat kočárek, mrkněte na bazar třeba na seznamu....nebo kdekoliv jinde.Nám se podařilo sehnat inglesinu (jeden z těch dražších kočárků), který byl používaný jen 4 měsíce, takže ho máme ještě v záruce až do Dubna 2008 s plnou výbavou i autosedačkou, no prostě se vším za 13500kč..kočár je jako nový, ta paní před náma ho používala jen 4 měsíce... 🙂

monrougemerise
23. led 2007

Ahoj holky, nemá někdo zkušenosti z kočárkem Casualplay S4? Moc se mi líbí a není nejlevnější, ale bohužel jsem nikde nenašla nějaký názor na něho? Nemáte s ním někdo zkušenosti? Moc děkuju! 🙂

musko
23. led 2007

má malú vaničku, ale inak sa mi tiež páčil. A je ktátka aj šport. časť - dieťa ju rýchlo prerastie.

monrougemerise
23. led 2007

Musko, děkuju za odpověď. Malá vanička mi ale vůbec nepřipadá, právě naopak!

musko
23. led 2007

Mrkni na diskusiu o kočiarikoch na WWW. rodina.cz

majka07
25. led 2007

pro ty co nemají rády výrobce deltim, tak zde odkaz, páč aj X-lander je od deltimu
http://www.deltim.com.pl/premier.htm#tech

a servis zajišťuje deltim

http://www.xlander.com.pl/

ollca
25. led 2007

Ahoj holky četla jsem tu několik názoru na kočárky,ale já ze své skušenosti bych už nechtěla kočarek deltim,který se mi líbil,ale po použivaní jsem byla zklamana.Je těžký a po sestavení jako sesle je pořád mohutný a při vození miminka pořád zatáčel na jednu stranu ,problému s ním jsem měla více. 😢 Těd čekáme druhé miminko a při výběru kočárku už si budu dávat více pozor na to jaký kočárek si kupujeme. 😉 🙂

alcatko.j
26. led 2007

Holky, prosim vas, nevite, kde na Morave bych nasla prodejnu, kde bychom si mohli "osahat" kocarek quinny speedi sx???? Jestli se pro nej rozhodnem(ja jsem desna, jeste nejak furt mam porad "dost" casu), tak bychom ho objednali pres net, ale osahat si ho musim, ze jo...Diky moc.

rady
autor
26. led 2007

Holky, nemáte některá reference na moon s3? Moje další těhotná kamarádka si ho chce koupi, tak jsem slíbila, že se poptám. Jinak je moc pěkný a dost podobný guinny.

janica..
26. led 2007

nelis, my si ho budem objednávat příští týden, tak ti pak dám vědět. Taky se nám nejvíc líbil, i ta cena jde a hlavně manžel hledal kočárek s pořádným odpružením 🙂. A jestli jseš z Přerova, tak se zajeď podívat do Olympie v Olomouci, tam ho mají v pompu.