Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

monik111
1. bře 2007

Ahoj holky,já už teda kočár mám a snad bude v poho.I když žádnej kočár není nej..a na každým se pak neco najde.Já vybrala od Patronu F4.Chtěla jsem totiž českou značku a taky trochu rozumnou cenu.Vešli jsme se i se sedačkou do 14 000.-Mýslím,že je to taková ta zlatá střední cesta.Ale opravdu do polskýho kočáru jsem jít nechtěla a na kočár za 20 litrů prostě není.Měl by být dobrý,ale káždýmu vyhovuje něco jinýho,tak uvidím jak bude sloužit.Pak podám hlašení. 😉 papa pěkné sny vám i mimiškum 🙂

andrissek
2. bře 2007

Ahoj maminky nemáte prosím někdo zkušenost s kočárkem baby smile twistr.

macanet
2. bře 2007

Andrissku, já ho viděla tady u nás ve městě jezdit, je moc hezkej,ale nevím nic blíž, koukni na www.delfinek.cz nová kolekce 2007, barvy jsou moc hezký 😉

jankar
2. bře 2007

Andrisku já ho taky ještě v reálu nikde neviděla,ani na netu o těchto kočárcích moc není,prodává se v málo obchodech,co jsem našla na netu tak nejvědší výběr má tato stránka
http://shop.internetshopping.cz/index.php?node=...
jinak si myslím je dost podobný X Lander XA,teď je nová kolekce

macanet
2. bře 2007

andrissku, já s ním jezdila v polsku v krámě a nakonec se rozhodla pro X-lander XA, je totiž dost podobnej, i korbyčka je nastejno dělaná 😉 Jinak moniku, přeju ti, abys měla štěstí a kočárek ti sloužil, jelikož holičce, co k ní chodím se dvakrát složil i s miminkem přímo na ulici, ale třeba to je jinej druh.Myslím, že měla Bohemia Patron, ale asi ne tenhle co máš ty.

dagmik
2. bře 2007

Holky a co je to za pověru s kočárkem, že nemá být doma, než se to narodí??? Znátu tuhle blbost někdo a řídíte se tím?? Já to někde slyšela, na pověry normálně vůbec nevěřím, ale přece jen.....

macanet
2. bře 2007

Jo u nás se tato pověra taky používá, takže můj kočárek poputuje k našim.Neměl by být v bytě, kde se má miminko narodit, prý to přináší smůlu.

andrissek
2. bře 2007

Taky budeme mít kočárek u rodiču.

dagmik
5. bře 2007

aha, takže když bude někde jinde, tak to nevadí...dobře a ještě na něco si mám dát pozor??? 🙂

macanet
5. bře 2007

dagmiku, já vím akorát o tom kočárku, jinak na tebe nesmí nikdo bafnout, když jseš těhotná, např.při bouřce se nemá chytat za břicho, jinak, když vidíš i blesk a držíš se za břicho, tak bude mít dítě oheň/skvrny na obličeji, nebo těle/ jinak nevím, co se ještě říká, je toho dost, ale neber si to moc do hlavy 🙂

iga
5. bře 2007

Jo a taky v tom kocarku prej musi byt neco cerveneho, aby kdyz kazdy kouka na mimi, ho to uchranilo pred uhranutim 😀 To je dobre co? Uplne vazne mi rikaly sousedky, at si na to dame pozor!

kakula
5. bře 2007

macanet: kde jste byli v Polsku pro kočárek? přemyšlím, že by jsme se zajeli podívat taky.Jsou tam levnější i věcičky a potřeby pro mimi?kdy je tam nejlepší jet v týdnu nebo sobota?platí se korunama? a jak reklamace? díky za info

macanet
5. bře 2007

igo, tak to mám štěstí, že sporťák chci červenočernej 😀 Ale do korbičky budu muset teda něco červenýho sehnat. Jinak kukul, my jsme z Broumova, takže to máme blízko do Polska, jak do Klodska přes hraniční přechod OTOVICE,nebo do Kudowy Zdroj přes Náchod, nebo do Walzbrychu přes Meziměstí.Ale jezdíme do toho Klodska do kamenýho obchodu pro děti, je to tam obrovský a kočárek, co mám vybranej já tam je o 2000,-levnější a postýlka o 1000-1.500,-kč jmenuje se Kajtek, mají i internetový stránky, ale občas jim blbnou www.kajtek.ng.pl, zkus to mě to minule nešlo ☹ Věcičky se taky vyplatěj, zvlášť v tomhle obchodě, kde jsem koupila kalhoty mám je v albu červený lacláčky za necelých 150,- a dupačky s kabátkem a 2 bodýčka za 80!! a to je polská výroba, velice kvalitní.Jinak v Klodsku se může platit korunama i v tomhle obchodě.Jinak např.ve Walzbrychu chtějí jen Zlotý. Reklamace nevím, ale myslím si, že to v tomhle obchodě není problém, jelikož dostaneš paragon, na tržnici ne, to je jasný.Kdyby jsi měla nějaký dotazy, klidně mi napiš do Ip. zatím!! 😉

macanet
5. bře 2007

Jinak kukul, lepší jet v týdnu ráno, protože teď se blíží zase velikonoce a lidi budou bláznit.Nebo v sobotu ráno, aby jste tak kolem osmý- devátý byli na místě, jinak to potom je mazec.

dagmik
5. bře 2007

Tak dobrý, já na ty pověry taky nevěřím a už asi ani nechci vědět, co dalšího se říká, ale preventivně si zřejmě také kočárek nebudu nechávat doma 🙂 Je to teda blbost, ale slyšela jsem to už od docela dost lidí...

andrissek
6. bře 2007

Já teda taky na pověry moc nedám,ale opravdu je lepší nevědět potom to v člověku hlodá.Jediné co teda tak taky že nechci kočárek v domácnosti kde se mimi narodí.

manuka
10. bře 2007

Ahoj, nemáte někdo peg perego venezia? Zajímá mě, jaké je tam polohování zad a nohou. Jaké s ním máte zkušenosti? Díky

carlisse
10. bře 2007

Tak kočárek máme s manžílkem předvybraný tenhle, barevná kombinace červená s šedou. Má ho kamarádka a je prý naprosto skvělý.

http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-cross-country

myschka
10. bře 2007

Ahojky, dorjan je i muj favorit. a uplne nejlevnejs ho maji na www.detatko.cz my chceme červeno-cerny

carlisse
10. bře 2007

myschko my ho pojedeme někam koupit, na téhle stránce ho mám jen na ukázku🙂

andrissek
11. bře 2007

My máme vybraný tento http://www.petto.cz/shop/?s=produkt&id=1626 🙂 🙂

jitkak
11. bře 2007

Ahoj, potřebovala bych radu. Mám sice ještě spoustu času, ale po kočárku už pokukuju a padla mi do oka Cam Cortina X3. Chtěla jsem se zeptat někoho, kdo ji má, kolik je vnitřní rozměr korbičky - nemůžu ho nikde najít a zda jde korbička použít místo autosedačky do auta jako třeba Jané. Díky.

macanet
11. bře 2007

jitkok, záleží na tom, jak to třeba v internet.obchodě měřej.Já koukala do různých internetových obchodů na korbičky X-lander a měli různý rozměry, buď to měřili zevnitř, nebo z venku.Nejlepší je kouknout v obchodě, nebo napsat výrobci, nebo distributorovi, jako jsem psala já do X-landra.

ladunka
11. bře 2007

jitkok, změřila jsem to a vnitřní rozměr korbičky Cortiny X3 Evolution je na délku v místě lehu 76 cm, na šířku 34 cm v nejšírším místě - směrem k nohám se korbička mírně zužuje. Korbička se určitě nedá použít na převoz dítěte v autě, na to je součástí kombinace regulérní autosedačka, kterou lze přidělat na podvozek kočárku místo lůžka.
Osobně bych ale ani Matrix od Jané jako autosedačku nepoužívala, viděla jsem testy bezpečnosti, které pro Matrix nevyznívaly vůbec dobře.

kilona
13. bře 2007

carlisse já jsem si taky vybrala dorjan akorát novější tip - spring coll

kilona
13. bře 2007

myschka jo tak barvu tu ještě nevím ,ale nechala jsem to na panímámě moc se na mimčo těší..

kilona
13. bře 2007

carlisse dívala jsem se na ten odkaz...koukám ,že novější verze je ta tvoje tak to jsem zblbla,viděla jsem ho takhle v obchodě,tenhle tip tam ještě neměli,ale jinak oba jsou hezký,tedy pokud má někdo podobný vkus,jsou maminy který nedaj dopustit na Jané a mě se právě moc nelíbí..

jitkak
13. bře 2007

Ladunko, děkuju moc za radu, mimi čekám v září a zvažuju, zda se mi tam ještě celou zimu vejde. 76 cm ale není málo, tak myslím, že ano. S tím převozem máš asi pravdu. Švagrová má Jané a používá korbičku do auta na převoz, ale asi to nebude tak bezpečné jako autosedačka. Jsi s Cortinou spokojená?

linda02
13. bře 2007

ahoj taky se chci zeptat těch co mají už Cortinu X3 doma jestli jsou spokojeni 🙂 😉

stovinda
13. bře 2007

DorJan cross country je prozatím i můj favorit. 🙂 Ale ještě se dívám. Prý je trochu těžší, ale proti DELTIMU skippy je to asi pořád lepší.

Mluvila jsem teď s jednou maminkou, co má asi 9 měsíců X-lander a trochu si stěžovala, že se nikam pořádně nevejde, protože rozteč zadních koleček je moc velká. Prý se nevejde u rodičů do výtahu a občas ani různě do dveří. tak si na to holky dejte pozor. A některé kočárky taky mají dost malé vnitřní rozměry korbičky hlub. kočárku, že se tam jarní dítě už v zimě nevejde s fusakem.