Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

kamus77
23. kvě 2007

Prada, díky za info. Nevíš, nestěžuje si tvoje švagrová na tu bílou? Není moc choulostivá? Ta barevná kombinace se mně taky líbí, navíc třeba budeme mít druhou holčičku 😉. A pro holku by moc modro-zel. kombinace neseděla 🙂

prada
23. kvě 2007

Zatím si nestěžuje, ke všemu je typ, co musí mít vše perfektní a pintlich...takže to bude určitě v poho(kdyby se jí to zdálo nepraktické, tak si tu barvu určitě nevybere-si myslím...

kamus77
24. kvě 2007

😉 dík za info

anatanka
28. kvě 2007

Ahoj, ted jsem nekde zahledla kocarek Alu Sprint. Mate s nim nekdo zkusenost? Docela se mi zamlouval, ale na prodejne jsem ho nikde nevidela, abych ho mohla ozkouset a bez toho se mi ho kupovat nechce.

hopsajda
28. kvě 2007

zuzule pozor na tříkolky já jí mám sice jsem jí kupovala až když byly malímu dva.Jela jsem jako princezna frnák na horu s tím že tady u nás nikdo nejezdí s takovím sportáčkem.Zastavila jsem se v květinářství jak maj květiny venku malího na chodníku zabrzdila byla jsem od něho tak deset centáků,něco mu spadlo už nevím a on se za tím naklonil a přepadl(byl přikšírován)i s kočárem do silnice,byly tam zaparkovaná auta při chodníku a on spadl rovnou mezi ně.Nebudu popisovat tu hrůzu co ve mě je do dnes když si vzpomenu co by se mohlo stát.No naštěstí jen boule.A vůbec už nekupovat trojkolky které nemají otočné přední kolo, nedá se zatáčet.Když něco kupujete pozor na polské značky neslyšela jsem na ně nic dobrého.Měla jsem čtyřkombinaci když se malej narodil pozor na to když jdete nakoupit nenechávejte dítě samotné venku já to udělala nedalo se tam vjet a já chtěla jen žvíkačky.Jako by mě něco řeklo podívej se ven já zbělela on se kočár sám rozjel a opět do silnice vlastně kde nejsou že.nevím zdali ho někdo odbrzdil ale na to pozor když něco kupujete at ty brzdy jdou dobře zabrzdit já když skoušela brzdy na nových kočárcích tak mě tam jednoa brzda zapadla a ta druhá ne tak hodně zdaru jo a jinak mám ted pro mimi nový i s autosedačkou tak budu zase machr snad se už nic takového nestane.papa 😎

nikeske
28. kvě 2007

ahoje maminy a tehule! ja mam chicco S3 trojkombinaciu /trojkolka/ a som spokojna. je sice drahsi, ale na kociku sa asi neoplati setrit...
brzdy su super, je tam aj rucna, ked ideme z kopca, predne koliesko sa da zaaretovat. Ak je povolene, v pohode sa snim otocite na mieste.
Vyhoda je aj ked si na nakupy vezmeme podvozok, na to bachneme vajicko autosedacku a super.
pa,pa

kviki
28. kvě 2007

Ahojky holky.Chtěla jsem se s vámi poradit.Mimi se mě má narodit v srpnu ale pořád jsem ještě nevybrala kočárek.Moc se mi líbí Peg Perego GT3 ale bydlíme na vesnici a tak nevím jestli je ta trojkolka vhodná.Pokud máte někdom zkušenosti pisněte prosím 😉

macanet
28. kvě 2007

Anatanko kočárek alu sprint od Mikrusu má švagrová, pokud chceš napiš mi do IP 😉

kristi
28. kvě 2007

kviki, trojkolku na vesnici radsi neee

kviki
28. kvě 2007

no já jsem si to myslela,ale kamarádka si trojkolku koupila a je také z vesnice a velice si ji chválila.Ale já jsem chtěla znát také jiné názory a zkušenosti,abych nekoupila špatně,přece v kočáru budu vozit mimčo,tak aby bylo v pohodlí a v bezpečí

nikeske
28. kvě 2007

no ja sice nebyvam vo vesnici, ale rozkopane su tu vsetky chodniky, takze na to potrebujem poriadne kolesiska 😀

lenusak
28. kvě 2007

Čao maminy.Měla bych takovou menší prosbičku.Líbí se mi kočárek Herqules Razor 4.Jenže nikde jsem neviděla žádné fotečky s hlubokou korbou.Všude je ta korba vyfocená samostatně.Nevíte,kde bych našla ňáké fotečky.A pokud máte s tímto kočárkem ňáké zkušenosti(ať už dobré nebo špatné) tak mi prosím napište.Ať vím do čehu jdu

zdenickazipo
29. kvě 2007

ahojky, v listopadu čekáme přírůstek a jsme na začátku s výběrem kočárku. Chtěla jsem poprosit o nějaké typy a rady pro výběr. Limit na kočárek je do 10 tisíc, hodně se mi líbí kočárky značky free line a deltim. Taky ještě dorjan ale je na něj mnoho negativní kritiky a tak z něj mám obavy. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti nebo postřehy tak předem děkuji za rady. 🙂

romana27
29. kvě 2007

zdenickazipo - kde máš ty kritiky na DorJan prosím? 😉 Ráda si přečtu, zítra jsem si ho totiž chtěla jít objednat 😀

zdenickazipo
29. kvě 2007

romana27- dala jsem si do vyhledávače DORJAN a pak sem to jedno po druhém otevírala a tak sem je našla stránky už si přesně nepamatuju 😖 , ale psali tam hodně že se často polámají brzdy a že se láme konstrukce takže nevím nevím navíc, že reklamace jsou děs a hrůza pokud ti ji vůbec uznají.

romana27
29. kvě 2007

no právě ho má moje kámoška a ta si ho koupila na doporučení své kámošky 🙂 a obě jsou maximálně spokojený.
Má jedno z největších lůžek, nafukovací kola a snadno se skládá, tak proto ho chci. S těma reklamacema netuším.
Jinej mě ale nenadchl právě...takže já nemám z čeho moc vybírat, je to děsný :(

zdenickazipo
29. kvě 2007

jsem na tom obdobně když sem ho viděla poprvé tak sem řekla ten a žádný jiný, mají i spoustu barevných kombinací a strašně se mi líbil je fakt že většina těch negativních příspěvků co jsem na něj četla tak byli na starší modeli ale nevím moje kámoška dělá v BABY STARU a tam je taky prodávají tak se tam chci za ní stavit a zeptat se jí na ně. Vyhovuje mi totiž i cena a to lůžko je opravdu jedno z největších který sem kde četla.

romana27
29. kvě 2007

no vidíš, tak to máš super, určitě ti řekne pravdu v tom, jak často ho třeba lidi reklamují nebo tak. Mě tady paní u nás říkala, že v našem pidiměstečku 🙂 jde na odbyt právě nejvíc DorJan a pak ještě Roan a TAKO. Tak nevím, jen už mám málo času to řešit 😀 ale dobře mi tak, pořád jsme to odkládali🙂

anatanka
30. kvě 2007

Mikrus Alu Sprint neprodavaji snad ani v jednom obchode v Praze, tak na nej kaslu, protoze do kocarku bez vyzkouseni nejdu.
Presla jsem teda na X-lander, ale na jednom serveru o nem pisou, ze neprosel kontrolou, to me docela prekvapilo.

prada
30. kvě 2007

Anatanko, my jsme X-landera koupili, prosím tě kde jsi to četla? Já jsem nějakého X-landera našla v tom únorovém seznamu z testu ČOI, ale tam byl jiný typ(starší) než máme my.

anatanka
30. kvě 2007

Nevim, kde to jsem to vyhrabala ani jaky typ meli na mysli - nechci te tim nijak stresovat, kdyz uz ho mas doma. A jak se ti libi? Mas kombinaci i s autosedackou? Na kolik te vysel?

prada
30. kvě 2007

Máme XA, celou kombinaci-sporťák, korbičku i autosedačku.
Jedna známá ho má taky a nestěžuje si. Vyšlo nás to na 13.500,-Kč + 750,- taška na rukojeť.
Pokud bude nějaký problém, tak od toho je reklamace,ne?

prada
30. kvě 2007

už si to nepamatuju přesně, ale taky jsem někde četla, že na X-landera trojkolku by nevyhovuje ta korba(nebo tak nějak to tam bylo)-ale vzhledem k tomu, že máme čtyřkolku, tak to neřeším.

macanet
30. kvě 2007

U X-landera to bylo to, že měl ostrý šroubky, nebo nejtky v konstrukci, že se může dítě rejpnout.Tak to bych zrovna neřešila, protože to může kdekoliv 😉 Co to bylo za tip nevím, ale byl to nějakej z loňský kolekce.Myslím X1 ale nechci kecat 😉

prada
30. kvě 2007

Je to fakt, dítě se může rejpnout kdekoli.
Já jsem ten náš v obchodě ohlížela a ošahávala pěkně dlouho, manžel byl ze mě už na nervy, a nezdálo se mi, že by tam bylo něco nebezpečného. ale to není jisté u žádného kočárku.

bufinka
30. kvě 2007

Ahoj holky,

máte nějaké reference nebo zkušenosti s tříkolkou Jané Slalom Pro? Díky. 😉

prada
30. kvě 2007

Bufinko, zkus si pročíst stránky zpátky, o tomhle kočárku se tady určitě mluvilo.

prada
30. kvě 2007

Romano a zdenickazipo, narazila jsem na kočárek Dorjan a zarazila mě jeho váha(a to bez miminka) 21kg(sporťák s vložnou taškou)-to je teda síla....nedovedu si představit, že bych ho tahala.

zdenickazipo
31. kvě 2007

Prado dorjan cross country váži 17kg začínám se ale ještě rozhodovat pro x-landra vyšel by mě sevším všudy na necelou desítku což by mi vyhovovalo akorát nevím jestli si vybrat X nebo XA ta má totiž otočný přední kolečka a z tech mám trochu obavy.

reruna
31. kvě 2007

AHoj, Dorjan cross country je sice těžší, ale zkoušela jsem ho a jde s ním docela dobře manipulovat. X lander se mi moc líbí, ale zdá se mi malá korba, mimi se narodí v září, takže celou zimu budeme potřebovat hluboký kočár.