Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

smardik
6. kvě 2008

melounek75: tak ted nevím, mě s právě jané zdál větší než quinny které máme zatím s přítelem na prvním místě (fotečku má v albu), ale ještě kuknu na ten quinny co jsi posílala 🙂. Finance zas nějak velkej problém nejsou, původně jsme chtěli koupit nějakou tu trojkombinaci at vydrží - určitě kvalitní, jedno jestli tříkolka nebo čtyřkolka, ale něco lehčího protože to budu tahat autobusem a na prvním místě je pohodlí pro mim (takže dostatečně velký)i. a žádný kočárek co by vše splnoval jsem zatím nenašla tak nevím ☹

romi.r
6. kvě 2008

Ahoj, tak my jsme právě kupovali Jane kvůli tomu, že má větší korbičku než quinny,quinny má prý jednu z nejmenších

smardik
6. kvě 2008

luucia: koukala jsem na ten tvůj bebé confort a vypadá super 🙂, i barvičky se mi líbí. Jen jsem se chtěla zeptat má sporták přehazovací rukojet (kdyby jo je přímo úžasný) 🙂 a pokud bych se ještě mohla zeptat na rozměry korbičky? Na netu jsem našla 77x34cm tak jestli je to pravda, pokud budeš tak ochotná to změřit

migula
6. kvě 2008

smardik: Už jsem z toho vážně mimo, teď jsem potkala kámošku, co má mimi nar. v říjnu a dva měsíce už má nový kočár - "KRABICI" 🙂 ( měla X-Lander ) a kvůli pohodlí museli měnit, prý už tam byl pěkně nahemovanej klučina....
Já mám termín v srpnu a mám z toho dost obavy, u nás je totiž zima pomalu do dubna... 😒 Na jednu stranu si zas říkám, že jeden klasickej kočár mám ve sklepě ( po první holčině ), tak bych ho přinejhorším pak vytáhla do léta, než by to bylo na sedačku...

smardik
6. kvě 2008

migula: ☹ jo na xlander jsem taky koukala, ale mě to fakt přijde jak pro trpaslíky. Ono nejideálnější by asi fakt byl klasický hluboký (Iglesina,Peg-Perégo), ale to jsem původně nechtěla. Mám termín v říjnu takže musím počítat mimi + fusak a chtěla bych at vydrží tak do dubna. Nelíbí se mi jak potkám maminy co mají 4-5měsíční mimi ve sportáku už v únoru či březnu a bobek se tam hrbí. Ted jsem koukala na ten bébé confort High trek a vypadá dobře a je větší než quinny které jsme chtěli původně tak uvidíme, musím ho obkouknout v obchodě.

migula
6. kvě 2008

smardik: Taky jsem původně chtěla trojkolku, ale kámoška říkala, že je to dost nestabilní kočár....i když ono každý něco k něčemu přidá a to by si člověk asi nekoupil potom žádnej...Taky nejsem pro to, vozit půlroční dítko ve sporťáku...u nás většinou jezděj dvě zimy v korbičkách, ale to už si myslím, že další zimu bysme to zvládli s nánožníkem...

smardik
6. kvě 2008

migula: já bych raději tu trojkolku, mě se více líbí 🙂, já osobně jsem jela s quinny, jané a cam a nestabilní se mi nezdá. Myslím, že nestabilní jsou spíš ty levnější trojkolky ale to je můj názor. Druhou zima už počítám s nánožníkem, ani jsem nepočítala s dvěma zimama v korbičce a snad jsem to ani neviděla, já naopak vidím hodně mamin s půlročním dítkem ve sportáku což se mi nelíbí vůbec a rozhodně to nepřichází pro mě v úvahu. Mám pocit že na výběr kočárku budu potřebovat snad stolet, mám termín v říjnu ale ráda bych ho koupila tak začátkem září, nebo kdyby byl slevněný tak i dřív a schovala u rodičů 🙂.

georgine
6. kvě 2008

ahoj holky snad u vás najdu nejake odpovedi, Co říkáte na kočárek pierre cardin toledo?? Byla jse na neho mrkat v obchode sice je korbicka pro spuntiky, ale myslim ze do leta snad muzem do sportáku a pak pres zimu to musime vydrzet ve fusaxccku s nánozníkem, sice nejde polohování zad dfo uplneho lehu -ve sportáku - ale skoro to nejde ani poznat, mozná ze je tak 5cm nad uplnou rovinou coz si myslim muze byt docela uzitecne, protoze miminko je trosku výs treba kdyz se mu spatne dýchá, nebo tak celkove..

co vy na to..
kuknete na www.sambaby.com nalistovat 3.stranu kombinovaných kočárku

smardik
6. kvě 2008

georgine: nevypadá vůbec špatně ale ta cena mi přijde moc malá na to že obsahuje korbu,sporták i fusák 😖. Když tak se poptej na diskusi na MMB, tam mají maminy v kočárcích dost zkušeností, některé mají pro půlroční dítě třeba pátý kočárek 🙂

migula
6. kvě 2008

smardik: Taky si myslím, že s tou stabilitou by to byla blbost, jinak by to ani nemohli dát do prodeje...Ale takhle mi to tá káma povídala....já zas musím vybírat něco z těch levnějších, ale zárověň chci, aby se líbil hlavně mě, neboť kdo s ním nejvíc kiláčků najezdí?...no přece maminka 🙂 ...zatím teda vítězí Atlantik a taky u nás ještě žádný nejezdí, i když do léta se jich ještě spousta může vyloupnout... ☹ , ale mám strach, aby se s ním něco po měsíci či po dvou nestalo... ☹

georgine
6. kvě 2008

už jsem se ptala dost a kukala jsem na neho sobne a je fakt uzasný, brza jde stasne lehko, pomalu jako klik n aklávesnici, korbicka se nasazuje na podvozek zacvaknutí, sportovní vlozka se upne taky zacvaknuti , a cvaknutí cvoku a pripevneni strisky, jako je fakt super, i ten spsorták je velky, a kdyz jsem kukala na rozmery x-landerovské korby tak vnitrní rozmery jsou u toleda 77x32 a u xka 76x32 - to jsou vnitřní rozmery, barvy i materiál potahu jsou super, skoro jako x-lander.

georgine
6. kvě 2008

migulko já jsem taky uvazovala mezi atlantikem a tim toledem,a le atlantik je pro me moc dlouhy má metr na delku a toledo o neco min, a nelibi se mi ta sedá barva celkove barevne kombinace - ale to je kazdeho vec - nic proti gustu 😉

smardik
6. kvě 2008

smardik: my máme štěstí že budoucí dědeček prohlásil že je povinností dědečka koupit kočárek a strop nedal tak můžem vybírat celkem neomezeně, jasně že ne za 25 000 nebo tak, já počítám do těch 18 max. 19 000, ale uvidíme no. Jinak taky chci at se líbí hlavně mě, jak říkáš budu s ním jezdit hlavně já 🙂. Zatím jsme s přítelem domluveni že já vyberu 2 nebo 3které se mi budou líbit a který přichází v úvahu a pak se spolu rozhodnem 🙂. Kromě toho atlantiku mi ještě nepřipadá špatný Bolder nebo ABC Design, taky jsem ještě koukala na Bebecar. Je jich strašně hodně, chce to asi vybrat na netu a pak v obchodě zúžit výběr. Nemáš icq nebo skype? bylo by to na psaní o kočárcích rychlejší

migula
6. kvě 2008

georgine: Mě na té délce tolik nezáleží, výtah nemáme a auto máme větších rozměrů 😉 ...jinak taky jsem i uvažovala o toledu,a le já zas mám jiný vkus barev a jak jsem objevila Atlantik, tak zatím nemá u mě moc jiný konkurenci, říkám, jen mám strach, aby to bylo OK....protože všechno je to zřejmě Polsko... 😒

migula
6. kvě 2008

smardik: Tak kdybys chtěla, tak můžeš kdykoliv písnout...474 - 009 - 386

georgine
6. kvě 2008

migul: to je fakt vsechno jsou to polaci, ale uz ne ti tradicní velke, tezke sice pohodlne, ale clovek se snima obcas pekne natrápí, taky máme velke auto, takze fakt mi jde jenom o výtah 😉

migula
6. kvě 2008

georgine: Pohodlné jsou pro nás maminy, jen aby to pohodlí tam měli mimi, když ty korbičky dělají čím dál menší, je to fakt hrůza, děti se rodí čím dál větší...jenomže tam nejspíš hraje roli každej cm, kdyby byly ty kočárky jen o malinko větší, asi by už neměly ten efekt a nebyly tak hezký... 😒

georgine
6. kvě 2008

jednim slovem to jsou blbci platis si kazdej pitomej cenťák korbice.. kdyz uz je velka tak je kocár tezky, nebo má blbé predni kolecky, neo je ukrutne drahý, proste je fakt umeni si neco vybrat..

smardik
6. kvě 2008

migula: jsem na skype a psala jsem ti, kdybych chtěla pokecat napiš 🙂

migula
6. kvě 2008

georgine: Přesně, mě už to taky nebaví brouzdat pořád po netu a hledat něco lepšího...i když ještě mám spoustu času na výběr...

maxkatka
6. kvě 2008

Ahoj, tak kočárek si vybírám od loňského května... a to jsem ještě nebyla vůbec těhu.... je jich strašně, strašně, strašně moc... od laciných po hóóóóóódně drahé...

Nakonec jsem si vybrala pár favoritů a měla jsem štěstí, že jsem si je mohla obhlédnout na veletrhu v Brně a byla jsem znechucena... dost z nich bylo sice vzhledově úžasných, ale buď byly děsné malé, nebo vše bylo z takových laciných plastů nebo byly těžké jako kráva nebo celkové provedení nic moc... (pohybovala jsem se v cenové relaci do 12ti tisíc... ) fakt jsem byla strašně zklamaná... až jsem při odchodu narazili na stánek firmy www.anicko.cz .

Jednou jsme už byli u nich na prodejně a koukali případně po klasickém kočárku BALERINA, ale prostě to nebylo naprosto to pravé co bych si představovala... ale jak jsem byla znechucena, tak jsem na něj šla kouknout znovu, že asi vyhraje on... ale světe div se!!!! Zrovna tam byla novinka kočárek JETT a ten mě naprosto nadchnul!!!!! a dneska jsem si ho objednala a v pátek si pro něj frčím!!!! Už se moc a moc těším... sice do porodu ještě čas, ale co kdyby pak nebyl.... sice nám ho nedodali v kompletní stejné barevné kombinaci - hluboká a sportovní verze a autosedačka ve stejné barvě (petrolejová), ale jen hluboká a sportovní je v té barvě a autosedačku k tomu beru v barvě černo-žlutá...

Takže hledejte, vybírejte a pak si ho hlavně dobře prohlédněte než ho koupíte, abyste nebyly zklamané...

uci
6. kvě 2008

maxkatka: ten link co uvadzas nefunguje ☹

haninka
6. kvě 2008

Ahoj holky,
nemáte zkušenosti s tímto kočárkem??
http://www.eshopbaby.cz/katalog/targo-country-k...

Díky 🙂

hhranolka
6. kvě 2008

holky,.. jaké jsou prosím oficiální stránky kočárků Jané? chci kouknout na nějaký přehled kolekcí atd.. díky 😉

smardik
6. kvě 2008

haninka: o tom tvém kočárku se zrovna dnes holky bavili na MMB a moc kladně hodnocený nebyl: kopíruju kousek s té diskuse: Hele tak jsem se pídila po tom kočárku I´coo Targo Contry a čtěte co sem se dočetla-cituji "Dobrý den,koupila jsem kočárek I´coo Targo Country.Asi po dvou měsících praskala po běžném používání vzpěra na podvozku kočárku.Kočárek se nám z reklamace vrátil opraven se sdělením, že oprava byla provedena nad rámec a reklamace nebyla uznána.Za další dva měsíce vzpěra opět praskla na stejném místě a kočárek byl opět opraven a vrácen se stejným sdělením.Nyní (po 8 měsících od koupě) nám stejná závada vznikla potřetí,můžete nám poradit jak nyní postupovat? Na internetu jsem se dočetla, že kočárek byl z důvodu konstrukční chyby stažen z prodeje..." Takže tento taky škrtáme ze seznamu pomyslných kupů

Na tento kočárek jsem četla někde jinde v diskusi o kočárcích špatné věci - že to zatáčení nápravy je na nic a zasekává se, atd, že do terénu zcela nevhodný, přestože se jmenuje "country", atd... I'Coo dělali suprové kočáry, co Platon 4 Air, to by měla být spolehlivá vozítka...

ještě jsem koukala na net a našla varování inspekce o nebezpečných kočárcích a ten tvůj tam sice nebyl ale byl tam jiný od této značky - http://www.modernirodina.cz/pozor-na-zavadne-ko... asi bych se koukala po jiném

maxkatka
7. kvě 2008

UCI omlouvám se, patří tam www.anicka.cz ale ten kočárek co jsem si objednala tam stejně nemají... mám ho v albu... on není ještě ani na oficiálních stránkách výrobce... www.babyactive.pl

luciska01
7. kvě 2008

Ahojky holky, taky pomalu začínáme vybírat kočárek a nestačím se divit, co je značek, druhů ap. První jsme vybrali Patron - ten nám hned byl kritikou vymluven, další byl na řadě DorJan, ale po zkušenostech známé, která má 3-měsíční dítě jsme ho také zavrhli. Mrňous se už do něj nevejde. Teď zvažujeme INGLESINU a FIRTON F7. Máte nějaké zkušenosti?? Chceme, aby trošku vydržel, nebyl těžký a max. kolem 10 000 Kč. Poradí někdo? 🙂 Díky!

maxkatka
7. kvě 2008

Lucisko01, proč Ti byl vymluven Patron???? Jen tak pro zajímavost... líbil se mi, ale pokud si spočítám na co by vyšel hluboký, sportovní a autosedačka, tak jsem se pohybovala kolem 13-14 tisíc... a já taky chci kočár kolem 10ti tisíc...

Pokud nechceš těžký kočár, tak se vyhni FIRKONU... jsem ho chtěla, ale po obtěžkání jsem si to rozmyslela... budu vše tahat po schodech, takže Firkon ne-e... ta F7 váží 16 kg!!!! a nejde nijak rozebrat, takže ho taháš celý!!! Já teda zkoušela Firkon Twist, který rozebrat jde a podvozek má 9 kg a k tomu hluboká korba má 7 kg!!!!!!!!!!!! Což mě dost dostalo...

DorJan ani Inglesii jsme nijak nezkoumala... takže nevím...

Já mám vybraný JETT od Babyactive (foto v mém albu) a ten má hluboká verze celá 13,5 kg a jde rozebrat - zvlášť hluboká korba a zvlášť podvozek... jednotlivé díly nevím co přesně vážní... a hluboká korba má v boudě zabudované madlo na přenášení tak jako třeba autosedačka, což je dost praktické a u dražších kočárků běžné...

Ten Jett mě výjde na nějakých 10,5 tisíce a je to hluboký a sportovní kočár, autosedačka s možností připnutí samostatně na podvozek, pláštěnka, moskytéra, taška na rukojeť a nafukovací kolečka s ložisky...

Sportovní verze jde do úplného lehu... a samozřejmě jde vše nasadit jak po směru, tak v protisměru (nemá přehazovací rukojeť)

V pátek bych si pro něj měla jet, tak budu moci více nafotit a napsat přesné rozměry... už si je z toho veletrhu nepamatuji...

luciska01
7. kvě 2008

Maxkatka > Patrona nám v obchodě samozřejmě vychválili do nebes, ale co jsme se ptali, tak s ním není zas tak velká spokojenost. Prý na tu cenu neodpovídá kvalitám, je těžký a ve vícero prodejnách mi řekli, že s ním prostě nemají dobré zkušenosti. Ani pak s následnými reklamacemi - arogantnost, dlouhá čekací doba ap. Jinak snad nic konkrétního negativního nevím. Jo a hlavně to je prý česká značka (Patron Bohemia), ale v Čechách se nevyrábí. Nevím, co je na tom pravdy 😉
Vidíš, s tím Firkonem jsi mě překvapila. Nevěděla jsem, že je tak těžký a o tom rozebrání taky ne. Myslela jsem, že to jde už u všeho...
Na Inglesii jsem se ptala taky v dvou různých obchodech - styl je spíš klasičtější styl a má být jeden z nejlehčích (nějaký spec. materiál konstrukce), údajně barvy neblednou a je prostorný vevnitř. Rozměry teď přesně nevím, ale je na stránkách www.bambinomio.cz/inglesina_web/ A také údajně minimum reklamací. Co jsem se dnes ptala jiné prodavačky, tak říkala, že nejsou špatný, ale jsou prý dost drahý. Proto je ani neodebírá. Zákaznice je nechtějí kvůli ceně.
Na a ten DorJan je údajně taky dost fajn. Bezvadně houpe, protože má nějaké řemínky, co se vyráběly dřív, atd. atd. Navíc ho vyrábějí ve spoustě barev, jen ta velikost, nevím no. Ale jak tak koukám, tak skoro všechno je dělaný docela malý. Zase když se vyndá ta taška, tak se tam vejde celkem dlouhý mimino - je tam i nějaký vak na nohy. A taky není těžký. Stránky:http://www.darababy.cz/ Navíc cenově dost ucházející - kolem 6500 Kč a údajně to není žádný šmejd.
A teď babo raď 😀
O to Jettu jsem zase neslyšela já🙂, ale co píšeš, tak to zní dobře. Jak to bylo dřív super, když byl jeden druh, co?😀

janana
7. kvě 2008

ahojky maminy! jestli mohu poradit, tak jedině Inglesina Magnum. Mám ho a jsem s ním absolutně spokojená. je lehoučký, dobře skladný, všude projede - nemůžu si fakt stěžovat. A hlavně korba je super velká. Je to sice taková klasika, ale to mi vůbec nevadí.