Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

elime
27. únor 2007

Dasho, tak naši chlapi by si asi spolu rozuměli. Mají na Rencky stejný názor 😀 , Renaulta nebrat, ostatně jako všechny auta od Frantíků 😖

dashak
27. únor 2007

elime, tak tak 😀

jana.1
27. únor 2007

V bývalé práci mého manžela měli Renaulty jako služební auta a stejně jako předtím Citroeny byly pořád v servisu…. I v těch německých TUV testech nedopadají Renaulty moc dobře. Máme Nissan Almera a ten drží zatím bez poruchy při šíleném zacházení.. Ale do kufru se nám vejde jen některá čtyřkolka a to jen tak tak. Dobře složitelná tříkolka by pro nás, co se týče kufru v autě, byla lepší. Já bych potřebovala nějaké takové testy na kočárek – na auta vždycky vyjde takový tlustý časák s testem ojetin – to není spravedlivé.

dendisa
27. únor 2007

nevím, jestli je to tu ještě o kočárcích 🙂, ale zeptám se: uvažujete někdo o Iglesina Classic? Co na to říkáte kromě toho, že je to na tak krátkou dobu použitelnosti šíleně drahé?

A v mém okolí všichni, co mají Renaulty, si je nemůžou vynachválit - Twingo a snad všechny verze Meganů. Sami dojíždíme deset let staré Twingo, lepší a praktičtější auto jsem nezažila. A chystáme se něco rodinného, každopádně kupujeme zase Renault.

noelka
27. únor 2007

Ahoj holčiny,
nemáte náhodou někdo zkušenost s kočárkem Mikádo Oxford? Případně nečetly jste někde nějaké recenze - hodně špatně se o něm hledá bližší info. Díky za jakýkoliv odkaz či osobní zkušenost.

kim
27. únor 2007

Noelko: taky je to jeden z mých favoritů 😀 objevila jsem ho v prodejně v Praze http://www.detskecentrum.cz/oxford.htm jinak jsem o něm četla povídání na emiminu, tam ho hodnotily maminy...tak zkus najet tam...

noelka
27. únor 2007

kim, díky za tip - zkusím tam juknout. 🙂

dagmik
28. únor 2007

Ahoj holky, já bych zase ráda znala vaše názory na trojkolky versus čtyřkolky. Moc se mi líbí trojkolky, ale manžel mi tvrdí,že to určitě bude strašně nestabilní, zvlášť, když třeba s kočárem sjíždím z obrubníku a bude mít váhu pouze na tom jednom kolečku. Nemám s tím žádnou zkušenost, tak jsem chtěla poprosit o zkušenosti, ještě než se vypravíme do obchodu. Jinak mně se moc líbí Quinny Buzz, ale zatím jsem ho viděla jen na obrázích a ne v realu, takže uvidíme.

apricots
28. únor 2007

Dagmik: My si koupili trojkolku, protože nám byla doporučena odborníkem na kočárky. V obchodě jsem si zkoušela čtyř i trojkolky a musím říct, že nechápu, jak někdo může raději chtít čtyřkolku...strašně špatně se s ní manipuluje. Oproti tomu trojkolkou můžeš krásně manipulovat, zatáčet třeba jedním prstem. Podle mého názoru i hezčí vypadají a o té nestabilitě je to prý pověra - to říkal ten odborník. Záleží to samozřejmě na vkusu a preferencích, spousta lidí je věrná klasice, ale já jsem zastánkyní trojkolek🙂Nevýhodou ale je, že jsou o něco dražší...my ale pořídili dvojkombinaci za jedenáct tisíc, to si myslím jde.

iga
28. únor 2007

Apricots, ja napriklad trojkolku pres jeji vyhody pri zataceni nechci, protoze k domu mame prudky najezd na schody a pri trojkolce by to znamenalo ten kocarek porad vynaset a snaset - a to se potom zase spatne manipuluje s trojkolkou 😉

gedren
28. únor 2007

S trojkolkou jsem objevila zatim jediny problem s tema schodama, coz v nasem pripade az tak hrozny neni (s kocarkem jezdi manzel, ja chodim s satkem). Jinak stabilita je v pohode, mame teda pevny predni kolo.

apricots
28. únor 2007

iga: jak to myslíš prudký nájezd na schody?jakože se nedají s trojkolkou vyjet schody a se čtyřkolkou jo?to vyzkoušené nemám, já teda naštěstí v okolí žádné prudké schody nemám a ty co mám se dají se zaaretovaným kolečkem vyjet stejně "pohodlně" jako se čtyř.

gucci
28. únor 2007

anebo se může kočár vytáhnout po zadních kolečkách

dagmik
28. únor 2007

No super, takže to vypadá, že trojkolka bude fajn. My v baráku žádný nájezd na schody nemáme, takže to mi taky vadit nebude, akorát asi třeba někde. Sice teď přesně nevím kde, ale, když říkáte, že to jde vyjet i s trojkolkou, tak to jsem ani nečekala a je to prima. A co značku, kterou doporučujete?

samanta
28. únor 2007

my sme koupili jane,v obchode sem se ptala,jakou značku kočárku by my tak doporučili,že chci rovnou slyšet,které jsou nejmín poruchové.Doporučili my cortinu a jane.Jezdíme s ním dva měsíce.Co bylo malýmu půl roku a začal sám sedět,tak sme přešli na sporťák. Předtím sme měli čtyřkolku,ale to se nedá vůbec srovnávat.U trojkolky je přední kolečko otáčecí velká výhoda a hlavně nafukovací kolečka,jezdíme hodně v terénu a je to super.

iga
28. únor 2007

Bydlime ve starem dome: ze dvora asi 10 schodu z ulice tak 15 a na nich je klasicky najezd pro kocarky, je teda fakt, ze prilezitostne se to da zvladnout i s trojkolkou, ale se ctyrma kolama je to proste na denni jezdeni fakt jednodusi. Proto chci radeji kocarek se ctyrma kolama. Zalezi spis na podminkach a ocekavani, idealni kocarek totiz neexistuje 😉

paja
1. bře 2007

Dendisa: ahojky, my se vyloženě s manželem zamilovali do kočárku Inglesina Classica a ostatní kočárky už se nám úúúpně přestaly líbit 🙂 . Jenže - přesně jak píšeš - ta cena je na hluboký kočárek, který člověk využije cca 9 měsíců docela šílená...Nakonec se nám ale poštěstila taková věc, že jsme v tom stylu koupili kočárek Nostalgie - použitý, po jednom miminku, je fakt jako nový, PC byla 19.000,- (tyhle kočárky jsou docela drahé) a my ho koupili od jedné paní ze Zlína za 7.000,- 🙂 . Je naprosto úžasný, dokonce se mi líbí víc než ten od té Inglesiny...
Jinak kočárky Nostalgie vyrábí nějaká firma v Mariánských lázních a jsou to kočárky v tom starém stylu, ale moderně udělané v tom, že nejsou tak těžké jako kdysi, dají se složit do auta atd.
Já jsem prostě úplně nadšená a vůbec si nedokážu představit, že bych měla jezdit s jiným kočárkem...Je to ale samozřejmě věc názorů a vkusu, nikomu to nenutím. Já nechodím moc sportovně oblíkaná, využívám spíš šaty, kostýmky apod., takže ke mě se vyloženě takový typ kočárku hodí 🙂 .
Takže asi tak...

jess
1. bře 2007

ahoj,já mám taky trojkolku a se stabilitou nemám žáden problém a do výjezdů i do schodu vyjíždím po zadních kolečkách.

Do prudkého nájezdu kočár i s miminem stejně nemůžeš vyvážet klasicky před sebou,vždyt by to miminko vyklouzlo 😕 😉

macanet
1. bře 2007

Ahoj paja, kočárek je moc pěknej, ale nedovedu si ho představit v normálním provozu,u nás jsou dlaždice na náměstí a podnikáme různé výlety, takže u nás by neuspěl.Takže pokud máte dobrej terén a budete jezdit převážně po hladkých cestách, volba bude dobrá.Stejně tak, jako řešíme jestli trojkolku, nebo tří, záleží na tom, co se nám líbí a hlavně, kde budeme jezdit.Důležitý je ale kočárek vyzkoušet už v prodejně, já počítám s tím, že ho půjdu vyzkoušet i před obchod, ono to jezdí jinak v krámě, kde je hladká podlaha a jinak v terénu.To budou mít ze mě v obchodě radost 😀

iga
1. bře 2007

Ty klasicke kocarky jsou fakt hezky - taky se ve me obcas probudi romanticka duse 🙂 Ale urcite ma pravdu macanet, je hrozne dulezite si ten kocarek poradne osahat a vyzkouset co nejvic. Me nakonec stejne nejvic presvedcil kocarek, ktery jsem videla u kamaradky, a s kterym jsem si i pojezdila ve meste i na lesni ceste. Ale ten pocit, ze se clovek nakonec zamiluje do kocarku pro sve nenarozene mimi je proste uuuzasnyyy.

paja
1. bře 2007

Jasně holky, máte pravdu - není to kočárek dělaný na výleta do lesa 😀 . Já jsem si vědoma toho, že je to vyloženě na ježdění ve městě a uvidím jak moc pohodlné nebo nepodlné, praktické nebo nepraktické to bude...Ale tohle je prostě srdeční záležitost a splnění nějakého snu a tomu se nedá odolat 🙂

macanet
1. bře 2007

pajo, tomu věřím, však říkám, že je moc hezkej 😀 Hlavně si odskoušej, jestli je nějak vyřešený pérování, nebo tak něco, protože kolečka jsou kovová asi moc pohodlný to pro miminko taky nebude.

paja
1. bře 2007

Já myslím, že přímo ten kočárek, který máme je pro mimi právě velice pohodlný - pérování je tam na klasických řemíncích - tak jako kdysi...Kočárek je velice pevný a stabilní, takže určitě lepší než některé moderní kočárky, které mi příjdou hrozně vetché, rozviklané a vůbec nepérují. Korbička u toho našeho kočárku je o něco větší než se dělají běžně, takže suma sumárum si fakt myslím, že co do pohodlnosti pro mimi je tenhle kočárek hodně dobrý... 😉

zlatka
1. bře 2007

Ahoj holky, vybíráme taky kočárek (z těch levnějších), jste tu některá maminka, která má s nějakým takovým kočárkem zkušenost a byla s ním spokojená? Uvažuju o roadstaru nebo rideru od trend-linu. Díky moc.

katarina82
1. bře 2007

ahoj holky, myslíte, že je Cortina X3 vhodná i do terénu? Nemyslím hory, ale máme u domu lesopark. Většinou chodníky, ale sem tam i jen udusaná hlína...

macanet
1. bře 2007

ahoj katarino, já vím, že tady maminky na broumovsku, kde jsou polňačky a horší cesty upřednostňujou maminy kočárky s nafukovacíma kolečkama, myslím, že Cortina je nemá, musíš uvážit, kde budeš jezdit.

mady
1. bře 2007

Kamarádka co má Cortinu si stěžovala na umělá kolečka. Nadělali se jí v nich dolíčky když jezdí s kočárkem po cestě kde jsou kamínky 😉 říkala že by šla raději do nafukovacích

katarina82
1. bře 2007

Kámoška zas nadávala, že když jezdí s nafukovacíma kolečkama po kamínkách, tak už píchla ☹ Dvakrát ☹ A to má nějaký drahý kočár, ale teď si fakt nejsem jistá jakou značku, ale stál pres 15 tisíc. 😒

katarina82
1. bře 2007

Já mám ještě spoustu času, ale už se tak rozhlížím a nevím co vybrat 😖 Koukala jsem i na Jané, ale tam se už se sedačkou do auta dostanu přes dvacet tisíc a to nevím, jestli projde ☹

sisstin
1. bře 2007

holky, já zatím vůbec nad kočárkem neuvažovala... 😕