Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

astrane
23. únor 2009

Mě se právě na té kombinaci líbilo,že má zakončovací díl,tkže když bylo mimi větší,vytáhla jsme tašku a měla v podstatě hluboký kočárek s polohováním zad 😉Jde to do úplné roviny. Přece jen ještě to dítě leží a do sportovní a tím pádem otevřené úpravy bych ho v 6 měsících v žádném případě dávat nechtěla

beruska2x
23. únor 2009

to ja taky ne proto cekame na jaro 😀

blka
23. únor 2009

Beru, fakt? Tak to bych asi neměla odvahu 😅

beruska2x
23. únor 2009

fakt a nelituju.. 😉 vzdyt ho muzes do 14 ti dnu vratit bez duvodu... ale maslim ze to nehrozi 😀 😀 😀

blka
23. únor 2009

Jo, to máš pravdu.

beruska2x
23. únor 2009

nebo si ho obhlidni v obchodu a pak objednej, vyjde to vetsinou levneji 😀

blka
23. únor 2009

Beru, tak to nejspíš udělám. Ale manža je na tohle konzerva 😀 a kvůli případné reklamaci a poslání zpátky je lepší kamenný obchod. Ještě mám čas, tak uvidíme. V březnu jedeme na veletrh, tak doufám, že tam bude spousta různých kočárků (nejenom casualplay, jané, atd.) a tam si vyberu 🙂

beruska2x
23. únor 2009

na veletrhu taky muze byt firma buhvi odkud tak to si nevyberes 😀

blka
23. únor 2009

Beru, já jsem nemyslela, že bych ho tak koupila (napsala jsem to blbě). Ale že bych si vybrala jako tak, že ten chci a pak bych hledala nějaký obchod v okolí, kde ho mají a kdybych žádnej nenašla, tak až pak objednala přes internet.

astrane
23. únor 2009

já ten náš objednala taky přes internet a vyšel tak o 1500levněji než v kamenném obchodě.vybrala jsem si prodejnu v Brně,protože bydlím kousek,tak abych to v případě reklamace neměla daleko 😉 Zatím jsme to naštěstí nepotřebovali a už je po záruce...

lilithka
29. dub 2009

Ahoj, koupili jsme si kočárek Firkon Ivone a chci se zeptat, jestli je normální, že autosedačka na podvozku se mírně vykle, že tam nesedí pevně. Myslím jako že se vykle v tom adapteru, Sice jen mírně, ale stejně nás to zarazilo, jestli to atm nemá být na pevno. Možná je to tak u všech kočárků firkon, můžete poradit? Prodavačka říkala, že je to normální. Díky

barca1
6. črc 2009

ahoj holky nedá mi to abych vám nenapsala pár řádek z mých zkušeností s kočárkem peg pérego GT3 do kočárku jsem se zamilovala na první pohled když ho poprvé přivezla nemohla jsem se na něj vynadívat a teď po 7měsících používání musím bohužel napsat že jsem hodně zklamaná a nejvíc z přistupu firmy kenyo která kočárky dováží na český trh a spravuje záruční servis mám celý komplet kočárku navetu,autosedačku a sporťák to je vše ok ale z čeho jsem hodně zklamaná a co je nedokonalý je podvozek tohoto kočárku prostě se nám stalo to že jsem kočárek začali používat v listopadu 2008 takže přes zimu od miminka na běžné procházky normální chůzí ale samozřejmě ve sněhu.Po6měsících užívání nám začalo přední kolečko při mírně rychlejší chůzi při nájezdech třeba na hrbolky na začátku chodníku pro nevidomé atd kolečko rozkmitávat takovým způsobem že nepřestane kočárek jsme museli zastavit kolečko sundat a znova nasadit pak to zas chvíli šlo nakonec to dopadlo tak že začalo lítat pořád další problém nastal s brzdou a to takový že když jsem jí stiskla brzdila jen jedna strana kočárku a kočárek začal šíleným způsobem vrzat to mě už teda dostalo protože kočár za 20tis.a takové závady každý se za námi otáčel no ostuda pak se nám na to kolečko díval jeden náš kamarád a zjistil že u předního kolečka je vůle a že je zřejmě víc vysoustružené pouzdro uložení a řekl ať to pošleme na reklamaci a necháme si všechno seřídit a opravit.jo ještě další věc kočárek jsem samozřejmě promazávali celou zimu byl neustále vyleštěný manžel je na toto docela puntičkář a i přesto osička v předním kolečku celá zrezla(nekvalitní materiál)Další problém jsme měli v tom že kočárek jsme kupovali přes net z prodejny v praze takže o to složitější že jsme reklamaci museli posílat poštou neb jsme z Brna a neměli ho jak odvézt.Takže jsem kočárek celý umyla kolečka zabalila každé zvlášť do igelitky a oblepila páskou aby se neušpinil od oleje a vazelíny a poslali ho na reklamaci s tímto textem:
Dobrý den,
Po naší telefonické domluvě cca před týdnem, Vám zasílám k reklamaci podvozek s kolečky ke kočárku Peg-Pérego GT3.Jedná se zejména o přední kolečko.Podvozek zasílám poštou nemám jak doručit a prosím o zpětné doručení opět poštou.
Popis vady:
Když je kolečko odaretované a přejede jakoukoliv menší nerovnost( př.spoj na chodníku,jízda z mírného kopečku,nebo když je chodník ukončen hrbolkama pro nevidomé nebo když zrychlím chůzi ale i na úplně rovném povrchu) tak se kolečko okamžitě rozkmitá a kočárek celý delší dobu vibruje,s kočárkem se pak nedá jet a musím ho zaaretovat aby to přestalo nebo kolečko vycvaknout a opět zacvaknout.Jelikož máte prodejnu v Praze a musím kočárek posílat poštou, byla jsem závadu konzultovat v prodejně babystar Brno(jsou výhradní dovozce kočárků Peg-pérego do ČR)a bylo mi tam zděleno, že to vypadá, že je ve stupátku špatně vysoustružené pouzdro do kterého se zacvakává osička od kolečka a je tam vůle a kolečko se v něm viklá a taky že se mírně hýbe stupátko a středová osička v předním kolečku i přesto, že jsme promazávali, tak je zrezivělá a díky tomu že reziví se na ní vybrušuje drážka a kolečko se prý díky tomu ve vidlici ve které je uchycené hýbe a nesedí uprostřed vidlice( zřejmě nekvalitní materiál) a proto mám podvozek poslat k okamžité reklamaci na Vaší prodejnu ,že jsme zřejmě měli smůlu na špatný kus.
Jinak podvozek má ještě dvě další vady a to, že když zmáčknu brzdu tak brzdí jen jedna strana podvozku(levá z pohledu od rukojeti) a druhá(pravá z pohledu od rukojeti) téměř vůbec
nebrzdí a druhá vada je ta, že levá strana(z pohledu od rukojeti) u zadního kolečka vrže a občas píská(zřejmě plasty) přitom o podvozek se staráme a podvozek promazáváme.Proto prosím o kompletní údržbu, ikdyž mě tak napadá, zda by nebylo lepší podvozek vyměnit a udivuje mě, že je podvozek jen po 6 měsících užívání( a to ještě od miminka takže žádná zátěž) v takovém stavu, přitom je jeden z nejdražších na trhu tak by to měla být už taky kvalita a ne jen to, že platím značku.
Je to můj názor a nechávám na posouzení druhým.Kdyby nebyla tato vada, tak si nemůžu kočárek vynachválit, je fakt super co se týče designu,lehkosti a ruzných vychytávek a hlavně prostoru pro dítě. Předem děkuji za vyřízení reklamace.
Reklamace proběhla celkem rychle necelé 3týdny ale jaké bylo naše překvapení když jsem začali číst vyjádření od firmy kenyo chtělo se mi brečet
jejich text:
bylo zjištěno uvolnění nýtových spojů uchycující závěs předního kola.Dále bylo zjištěno značné optřebení uložení předního kolečka které je uchycené v přední vidlici.K takovému opotřebení nemůže dojít užitím při běžné chůzi cca 4km za hodinu není možné uznat jako reklamaci.nad rámec záruky byla oprava provedena zdarma.nabízíme možnost dokoupení předního kola cca 700kč udržba vidlice je předního otočného kola je popsána v bodu č.7 záručního listu.Brzdový mechanismus kočárku byl odborně seštelován.brzda levá byla napnutá v napínáku skoro na maximum pravá brzda nebyla napnutá vůbec.dále bylo zjištěno neodborné napnutí napínáku na rukojeti značnou silou,kde došlo k lehkému poškození tohoto napínáku.brzdové obložení je opotřebované provozem není možné uznat jako reklamaci.tento výrobek není určen ke sportování viz.návod použití.
Takže z tohoto jste mohli vypozorovat že veškerou vinu svalili na nás.nejhorší na tom je že kočárek byl používám běžným způsobem nikdo nikdy s ním nesportoval takže tohle tvrzení se mě dotklo s kočárkem jsem nikdy neutíkala ani nebruslila nebo tak podobně nechápu jak mi toto chtějí dokázat a jak mě z tohoto můžou vůbec obvinit.paradox je že kočárek má přepínání podle terénu ale když jsme přečetli vyjádření došli jsme k závěru že kočár se dá použít jen na chodník mravenčí chůzí nebo ta jejich oprava zdarma to je nelogické už tím přiznali svojí vinu proč by to opravovali na vlastní náklady?na brzdy taky nikdo nesahal.nicméně manžel nelenil a okamžitě volal do toho servisu kde se snima staršně dohádal chlap neustale mlel svojí že jsem s tim sportovala a že musim jezdit jen 4km za hodinu taková blbost a že jen mi víme co jsme delali až se manžel neudržel a řekl mu že je bl... a že snad spadl s marsu či co a že to teda budeme řešit jinou cestou a on nato že se nebojí a ta si davame bacha že telefon je monitorovany další blbost protože když to tak je musí být na začátku hovoru o tomto upozornění a ikdyby tak co.no hrůza jednání tak mu pak manžel řekl at si da v klidu kávičku a že to vyřeší jinak a položil mu to.Hned po té šel kočár vyzkoušet ven na procházku za hodinu se vrátil uplně rudej že kočár neskutečně vrže ještě víc než předtím že se za ním každy otáčel tak že hned zas volal chlápkovi a chtěl mu to dát poslechnout ale už to nikdo nezvedl. kolečko vydrželo v pořádku cca 2dny ted už zas kmitá a zjistili jsme další závadu a to tu co popisovala zuzka28 zadní kolečka mají vuji a když je chytnete a zahýbete s nimi viklají se opět na to koukal náš znamy a řekl že kolečka mají průmyslová ložiska ktera jsou i v autech nemusí se promazávat promazávají se sami spíš jde o to že v pouzdech je další oložení do kterého se zacvakují kolečka jenže to uložení je umělé a mělo by být kovové a proto že je umělé tak při provozu se vytvaří větší a větší vůle jakoby se to uvnitř hobluje.prostě kočár budeme posílat opět na reklamaci.byli jsme na obraně spotřebitelů a tam nám poradili jak postupovat a co napsat.docela se paní smála těm 4km říkala že je to protiprávní a úplný nesmysl.taky nám řekla že tím že opravili nějakou závadu na vlastní náklady tak to je další nesmysl proč by to dělali tím uznali svoji vinu a za další kdyby jsme reklamaci stihli do pul roka meli jsme narok na vracení peněz protože kočárek má více jak tři závady uteklo nám to o měsíc.takže holky pokud se to u vas objeví posílejte na reklamaci včas.my pokud ted neuspějeme jdeme přes soudního znalce tak nám držte pěstí at to dopadne každopádně já kočár už nikdy nikomu nedoporučím.

xxksena
7. črc 2009

Ahoj, chci se zeptat, má někdo z vás zkušenost s kombinací Leviroo? Potřebuju ji do města, ale i na louku a lesa. Bydlíme kousek od zeleně, ale do centra Prahy určitě taky pojedu 😝

honeybany
7. črc 2009

Ahoj holky maminky🙂, chtěla bych Vás poprosit o radu při koupi kočárku, už jsem z toho dost zoufalá. Mám desetiměsíčního syna a mám xlandera xa, jenže mi dost vadí, že si s ním při jízdě nemůžu ´povídat´. Takže sháním sporťák s přehazovací rukojetí. Máte některá z vás zkušenost s nějakým takovým, ale skladným! (do auta) a lehkoovladatelným? Našla jsem chipolino flora, ale bojím se, že když si dám rukojeť ta, abych viděla prckovi do tváře, bude se mi špatně najíždět na obrubník (jsou tam ta zdvojená kolečka) nebo dále jsem našla quatro rally, ten se mi zdá dobrý, jen je stejně těžký jako xlander, když už, tak jsem chtěla alespoň lehčí.... Oba jsou za dobrou cenu, máte maminky nějakou zkušenost s těmito nebo jinými kočárky s přehazovací rukojetí (aby se mi ale vešel složený do kufru velkého asi jako má fabia? Díky moc, už vážně nevím. Z internetu je to navíc risk, v kamennýchz obchodech tyto kočárky moc nemají... Jinak k příspěvku Barca1 a kočárku Peg perego, kamarádka ho má a je spokojená až na to, že jim taky strašně vrže, mazání nezabírá. S předním kolečkem problémy (zatím) nemají... ahoj Hanka 🙂

yanna.o
7. črc 2009

barco, hustý 😖 🙄

hanybany, mrkni na peg perego uno - lehké a s přehazovací rukojetí, jen po přehození se ti dostanou malá kola dopředu (azdní jsou velká) a je pak horší např. najíždění na obrubník atd. Je třeba si zvyknout - viz diskuze na baby-cafe, tady a tak. Má i velký košík. Pak třeba golfky Peg perego pliko switch mají přehazovací sedačku, ale tím jsou těžší než obyč plika a na golfky už jsou těžké.. i na ty robustní vybavené (pliko p3, inglesina zippy), tak nevím, jestli jít do takhle těžších golfek, protože berany s krátkými rukojetěmi se samozřejmě ovládají hůř (jednou rukou, přizvedávání..) než golfosporťáčky se spojenou rukojetí vedoucí trochu dozadu za kočár..
Klasické sporťáky s přehazovací rukojetí mívají konstrukci do A, což znamená, že po přehození rukojeti se ti změní těžiště, páka a pak se to opravdu blbě ovládá, přizvedává.. To je pak lepší přehazovat sedačku a neměnit moc těžiště (ono se taky změní na konstrukci do A, ale ne jak u přehození rukojeti). Já mám Inglesinu Magnum a protože je houpací, tak má konstrukci do X a to těžiště se po přehození sedačky změní ještě míň, vlastně je skoro stejné.. Je to znát hlavně při jízdě do kopce, to se jede líp se sedačkou po směru, když v ní sedí těžší dítě. Na přizvedávání je to jedno a u lehkého malého mimča taky. Přehazovací ručka je zas pohodlnější a rychlejší řešení změny směru než přehazování sedačky. Přehazovací rukču i sedačku zároveň má golfosporťák Bugaboo Cameleon, předražený kočár.. dá se koupit levná napodobenina se stejnými funkcemi, např. Dema Nexxus. Přehazovací sedačku mívají taky některé Teutonie (ručku taky) a přehazovací ručku má celkem dost levnějších sporťáků. KOčárky se musejí promazávat, nejen houpací kočáry, ale i středy kol a tak, je to stejný jak u jízdního kola. Když byla zima a podovozek stál nonstop venku nezakrytý, tak jsem musela mazat co týden dva, jinak to vrzalo. V létě stačilo za dva tři měsíce 😉

honeybany
8. črc 2009

díky!!!! yanna.o!!!! moc díky, mrknu 🙂 snad nebudou moc drahé.. 😲 , uvidím, ale díky!!!!

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Honeybany, jak psala yanna, vyloženě přehazovací rukojeť má ze sporťáků jen bugaboo cameleon (v golfkách se nevyznám, proto tuhle část nechám na povolanějších). U BGB je problem (krome ceny 🙂) trochu se sportovni sedackou, mne osobne nepripada jednak moc velká, takže doporučuju vyzkoušet přímo s dítětem a navíc se "naklápí" jako celek, jinými slovy nemůžeš polohovat nohy a záda zvlášť, ta sedačka je jakoby pořád v pozici "sedu" a naklápíš ji jako celek, což mi nepřipadá ideální.
Pokud bys vyloženě netrvala na přehazovací rukojeti a spokojila se "pouze" s možností nacvaknout sedačku pro i proti směru jízdy, pak i tohle není moc časté. Umí to například Teutonia, o které psala Yanna (ale to je cenová relace jako BGB Cameleon, navíc má dlouhé čekací lhůty, pokud bys nebrala něco přímo na prodejně), dale BebeCar (nevím ale, jestli všechny podvozky) nebo BebeComfort (urcite varianta Trek, ovšem ten na mě nepůsobil moc kvalitně, navíc se sportovní sedačkou je ten samý problém jako s BGB, tj. naklapi se jako celek a navic je opravdu velmi mala a v sedu ne prilis hluboka - dite pak z ni skoro vypadava).

sisstin
8. črc 2009

tak mně právě přijde naklápění celku úplně bomba 😕 nějak nevím, k čemu je polohování noh a zad zvlášt..přece když dítě leží, tak má nohy vodorovně, když sedí, tak je má dolů 😕 já bych do Hightracku šla ihned 🙂

sisstin
8. črc 2009

já teda nikdy nepoužívala různé mezi polohy zad, prostě bud úplně sedí nebo úplně leží..možná, že když to někdo využívá, tak mu to naklápění celku přijde blbé... 😉 mně to přijde geniální, jednou rukou ovládám celou sedačku..příště už bych šla jenom do takového kočárku..favorit je právě High Track 🙂

astrane
8. črc 2009

deltim travel-nrvypadá,ale do malýho kufru se fakt vejde 🙂 Ale váhově by sis moc nepomohla,to xa je ještě o půlkila lehčí....ale zase by tě to skoro nic nestálo-nový se dá kopit asi za 2500,když víš kde 😉 jedna známá tady má quatro rally,ale jezdí s ním jen s dítětem po směru,tak nevím,jaký to je opačně....jak je skladný to netuším...
Jinak jsem měla v ruce golfáč s přehazovací rukojetí od ABC design,prodávají ho ještě v brně v Babycaru na Lidické a popravdě-nešla bych do toho-proti normálním golfkám je to těžký a špatně manipulovatelný a skrátkou zádovou opěrkou a tato ani nešla dát úplně do sedě a když byly ty zdvojený kola vzadu,tak teda jízda nic moc....hlavně kvůli těžišti...Musíš to omrknout v reálu a vyzkoušet,třeba od PP to bude lepší,nevím
Hele zkus se mrknout na Espiro Vector Lite(nebo Air),Tam jde myslím sportovní sedačka oběma směry....tak třeba by to stačilo...jen není vyzkoušenej,ale měl by být fakt lehonkej a ten sporťák vypadá na obrázku moc dobře a pohodlně.Ale je to kombinace,takže bys tam zbytečně platila za korbičku-leda bys ji měla schovanou na příště,kdyby byl fakt dobrej....V Brně ho prodává Růžový Panter,ale jestli je tam i vystavenej,to netuším....
kuk:http://www.svetkocarku.cz/kocarek-espiro-vector-4-lite...
http://www.ajuty.cz/shop/espiro-vector-4-lite-k... tady je nafocenej i se sedačkou v protisměru....
ještě mají air-má ty zadní kola nafukovací

yanna.o
8. črc 2009

sis, na mě ten high treck působí taky nekvalitně - tedy ta sedačka.. viděla jsem to v krámě, tokový kus hadříku s průhlednými částmi na boudě kudy svítí slunce.. a když si tam malý sedl, tak měl boudu málem až na hlavě. Je totiž celkem nízko a vzadu svírá s opěradlem malý úhel. Já tady občas zaregistrovala nějaké pochvalné příspěvky, ale když jsem to viděla, tak bych do toho nešla, není to tak vymakaný jako třeba to moje Magnum (ale to je houpací kočár a na to dost lidí nemá náturu 😀 Já teda jo, do roka a půl parádička a pak jen golfky)

sturnus má asi na mysli to, že když naklopíš sedačku dolehu, tak nožky trčí nahoru. Obzvláště patrné je to u Quinny Buzz, tam trčí hodně a sedačka je uzoučká. U Hightrecku je to o dost lepší a u Nurse Hello se to naklápí taky celé, chytne se zezadu za páčku na zádové opěrce (určitě pohodlnější než u Bugaboo, kde se to chytá z boku ze dvou stran) a pak se navíc dají polohovat samostatně nožičky, což BGB nemá. I Nurse Hello jde otáčet po a proti směru a je poměrně levný.

hanybany, klidně jdi do ojetin. Např. Bugaboo je nenormálně předražený. Levný je třeba Hauck Shopper, má taky přehazovací ručku, ale je to v reálu takový, že ač to má výhody ve váze, přehazování, velkém koši a tak, tak to provedení sedačky na mě udělalo takový dojem, že bych do toho nešla.

U sedačky se vždycky musí koukat na délku lehu (nebo pololehu), když ti tam dítě spí. Mělo by to mít delší zádovou opěrku, aby mu v pozdějším věku nepřečuhovala hlava, překlápění boudy vpřed je milý bonus. Taky je dobré, když nožičkama dítě dosáhne na opěrku nožiček - stupátko. A větší přístupnější košík není od věci. Pokud jde o ovládání, tak vždycky se hůř ovládají berany než spojená rukojeť vedoucí trochu za kočár (čím delší páka, tím lepší přizvedávání). Kočáry s konstrukcí do A (většina těch s přehazovací rukojetí) se po přehození rukojeti špatně ovládají kvůli zkrácení páky vůči těžišti. Ale je to dobré, když se jede po rovině, nemusíš furt manipulovat s kočárem, můžeš na dítě vidět nebo ho chránit proti větru, když jedete jedním směrem. Některé maminky pak přehazování rukojeti moc nevyužívají právě jen proto, že po přehození se s kočárem špatně manipuluje. Z tohoto pohledu je lepší na ovladatelnost pouhé přehazování sedačky, kdy se na samotné konstrukci nic jiného nemění a nejlepší je konstrukce do X s přehazováním rukojeti nebo sedačky. To se musí vyzkoušet, u nějakého kočáru je to lepší, u jiného horší, musí se hledět i na pohodlí dítěte a nejen na pohodlí rodiče při jízdě (samozřejmě když to nejede, tak do toho nechodit). No a pak záleží na kolečkách a odpružení. Nejlehčí typ kočárku - golfky - mají malá tvrdá kolečka a nízké odpružení, víc to drncá, nepřejedou zdaleka tak velké nerovnosti jako velká gumová kola. To je jasné. Golfosporťáky jsou něco mezi, odpruženější mají třeba jen jeden pár kol nebo mají jedna kola větší, druhá menší nebo mají kola velkostně někde mezi, odpružení větší než golfky ale ne jak klasické sporťáky s velkými koly. X-lander velká kola má, ale odpružený moc není. Astranin kočárek Deltim Travel je odpružený tak, že se s ním dá houpat.
Zkus si vygooglit třeba "kočárek přehazovací rukojeť" a tak.. ono jich je poměrně hodně, ale jsou různé ceny a také právě různé podvozky, odpružení a velikost kol. Je to furt dokola to samé, vyrábějí to různé firmy, ale ty jednotlivé typy jsou stejné a moc se neliší ani rozměrově a váhově.
Golfky s otáčecí sedačkou jsou i Bebeconfort Loola, ale ty jsou naprosto nejtěžší mezi golfkami, jsou těžší než některé sporťáky a díky beranům hůř ovladatelné. Jsou těžší než PP Pliko Switch a to je těžší než Jané Nomád. Nomád a PP UNO jsou podobně těžké, ale Nomád nemá přehazovací ručku. bYtelnější golfky Inglesina ZIppy se váhově blíží ke golfosporťáku Nomádu. Já bych vzala klidně i něco z druhé ruky, ženský ve městech to moc nezničej (pokud se to neničí samo o sobě jízdou po rovném chodníku 😒 )
Tady je hodně kočárků, je to furt dokola, pár opakujících se typů..
http://www.eshopbaby.cz/

astrane
8. črc 2009

Ono taky záleží na tom,jestli s ním chceš jezdit po městě nebo pole-lesy-louky.Na to druhé je deltim travel pro mě číslo jedna 😀 do města bych omrkla ten espiro-ta váha a design a ta sedačka....myslím,že by to stálo za omrknutí in natura 😀 Jen škoda,že se neprodává i bez korbičky,jen jako sporťák s možností si tu korbu přikoupit....ale i tam to není až tak drahý,jen je to zbytečný....

sisstin
8. črc 2009

yanna.o:má ho kamarádka,já na něm nenašla jedinou mouchu,nohy v leze nahoru malá neměla,bylo to v rovině,bouda je právě super dlouhá,takže není potřeba žádná hnusná clona ani slunečník,má obří košík,a malá sedačka mi teda nepřijde,ale já mam hodne drobné dítě,nám by byl v pohodě do tři let...

astrane
8. črc 2009

můžeš mrknout ještě na retrus otto a retrus twister,ale kvalita tam nejspíš nebude nějak extra...pokud to chceš jen na jedno dítě a nechceš to schovávat,třeba by to taky šlo....

yanna.o
8. črc 2009

hm, ten espiro vector nevypadá zle, váha supr. Chce to zkusit s dítětem po přehození sedačky, stejně jako ten
nurse hello - váží víc a je levný jako obyč golfky
http://www.eshopbaby.cz/katalog/hello-sportovni...
A u přehazvání sedačky je dobré se zaměřit na to, jak se přehazuje, jak to jde snadno vyprostit a nacvaknout a zda je to proveditelné i s dítetem. I když ve vyšším věku stejně dítě vypustíš na trávník a přehodíš si to klidně i před jízdou.
Mimochodem ten Espiro je stejný jako chipolino lumina, kterýho jsem si teď náhodou všimla tady
http://www.eshopbaby.cz/katalog/hello-sportovni...
na těhle stránkách je vidět taky pár dalších typů kočárků s přehazovací sedačkou nebo ručkou a je na to patrné, jak se to furt opakuje dokola
Nejsou tam ale klasické sporťáky s velkými gumovými koly a konstrukcí do A nebo do X s přehazovací ručkou..

astrane jo jo 😀 to teda záleží, kde se s tím jezdí. Já jsem teď 2 měsíce mimo bydliště. U rodičů ve středně velkém městě a můžu ti říct, že je to nebe a dudy. Tam izolace, žádná rodina, kamarádi, kurzy pro děti daleko a v kolonách, kolem domu samé kopce, hrboly. Tady všechno u nosu, návštěvy, pestrý život (dopoledne k jezírku, odpoledne na plavání, jindy ke kamarádce, pak do lesa, do hor je to kousek, jindy zas nakoupit si do jednoho z X krámů..) a jízda převážně po chodnících. No tak na to mi stačí opravdu jakýkoliv kočár, tam bych snad jen koukala na pohodlí pro dítě, rozměry a tak. Život tady je naprosto o něčem jiném. všechno je to o desetiminutovém popojíždění od bodu k bodu.. Úplná sranda.. 😉

yanna.o
8. črc 2009

siss, jo ten heigtreck je právě i po sklopení tak vleže, že ty nožky moc netrčí - naorzdíl od těch ostatních se stejnou funkcí. To je pravda, to na něm je lepší než u konkurence. Jenže když jsem tam malého dala, tak měl látku boudy hned u čela, pokud ležel. A obřík není. Mrňous taky ne. Je tak nějak normálně velký 😉 A to jsem to zkoušela někdy v zimě.. v roce a půl.. 😕 Na mě bebeconforty nedělají dobrý dojem obecně. Při bližším ohledání všechno taková látečka, široké rozchody, někdy těžší (např. golfky Loola), bouda nic moc látka s průhlednými okny (v létě nepraktické, protože nejdou zakrýt). No takový a další detaily, co bych chtěla jinak, něco zas chybí nebo není ono.., to nebudu jmenovat.. nějak mě to neoslovilo.. Já taky mám vyšší požadavky na sporťák vzhledem k tomu, kde bydlím... do města bych to tolik neřešila 😉 Ale i tak.. dalo by se na něm leccos vylepšit 😀

sisstin
8. črc 2009

ono s tou velikostí...já mám Speedaka, kterej má ve svý kategorii snad největší místo ve sportáku, ale zas kvůli tomu mi tam syn někdy do 16m dost plaval a seděl tam jak ožrala, ted už je to ok 🙂

sisstin
8. črc 2009

yanna: kámoška na něm žádnej otvor neměla.. 😕 jen kousíček vzadu, ale to mám na speedákovi taky 😕 ty loola up mi přijdou úplně boží, sice vzhledově to není úplně můj typ kočárku, ale na funkce( na to, že jsou to golfky), tak úplně úžasnej..no každej má jiný požadavky, takže asi obecná rada se moc dát nedá 😝

sisstin
8. črc 2009

yanna: tak mně se to, že je ta bouda nízko líbí právě 😕 kvůli tomu zaclonění proti slunci, já mám bodu při sezení vždy stáhnutou, a to i v zimě..dolů je na ležení a to vůbec nevadí, že je nízko 🙂

astrane
8. črc 2009

No já mám přehazovací rukojeť na obou teréňácích a moc to nevyužívám,vždycky se s malým dohodnem,jak pojedem a za jízdy už nepřehazuju 😀 fakt je,že ten trend-line je po přehození fakt blbej...v tomhle ohledu se s deltimem nedá srovnat,tam se to skoro nepoznalo...
siss-to je právě to,že mě třeba ne těchto kočárcích vadí,když na dítě pořádně nevidím,taky ho chci mít proti sobě,ještě dneska tak jezdíme a ,,kecáme" 😀 A to většina trojkolek nemá,jen teutonie a babywelt(pokud jsou ještě další,tak jsem je zatím nezaregistrovala-ještě trend-line,ale to je trojkolka naprd,páč ta zase nemá otočný kolo)
PS ten babywelt-oregon nebo booster- by taky nemusel být špatnej,jen je už zase těžší....