Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

smardik
28. bře 2008

Holky můžete mi poradit s výběrem kočárku? Zatím mám favorita Quinny Speedi, mimi se má ale narodit koncem října tak bych chtěla vaše názory zda mimi vydrží v hlubokém celou zimu - aspon do toho února apod 🙂 popřípadě radu s jiným kočárkem - nejraději nějakou kombinaci

fim
29. bře 2008

Smardik: já v kočárcík taky plavu a termín máme dost podobný, čili i problém. Kooukala jsem na ten Quinny a korbička se mi zdá dost úzká. (27 cm) - to je zatím nejmíň, co jsem viděla. ☹
Dělám si pro sebe takový přehleda zatím u mě vyhrává buď Cam Cortina (se vším stojí 16 000,- 😲 ) nebo Patron Bohemia F3 (se vším 12 400,- 😅 ) Ten má ale bohužel místo hluboké korby "jen" vložnou tašku. Tak se bojím, jestli v ní nebude v zimě zima. 😕

smardik
29. bře 2008

fim: cortinu jsem vyloučila co vím tak si na ni maminky stěžují že není dobra tak uvidím, jinak quinny se mi zda taky uzká tak nevím, ještě jsem koukala na jané a ted hodně maminek chválí Toutonii tak uvidím co nakonec vyhraje 🙂

x.j.x.
29. bře 2008

Ahoj holky, tak s manželem jsme zúžili favority v kočárkách a máme tyto. na prvním místě Maxi Cosi Mura 4 (http://www.maxi-cosi.cz/cz/mura.php), pak Herqules Razor 4 Spin, pak X-Lander a nebo ještě Breaker. ale ten první vede, je i s autosedačkou. ale nemáte s ním některá zkušenosti?

kolca
29. bře 2008

tak já doporučuju Teutonku - máme Spirit S3 a zatím jsem nadšená, má ji i kámoška, ta už s ní 3/4 roku jezdí a taky spokojenost. Za velkou výhodu považuju, že sporťák jde úplně do lehu, a sedačka je otočná po i proti směru jízdy. Jo a taky ač se to nezdá, se nám vejde v pohodě do kufru krátké Felicie i s hlubokou korbou - jen vycvaknem jedno kolo.

kolca
29. bře 2008

jinak ji mám nafocenou v albíku, kdyby někoho zajímalo jak vypadá

fim
29. bře 2008

Fíha, kočárek pěknej, ale ta cena. 😲 To by mi asi doma neprošlo. 😅
Holky, co myslíte, nevadí, když je mimnko přes zimu jen v té vložné tašce?

tlap.ka
29. bře 2008

taky jsme řešili kočárek a nakonec jsme koupili z téhle loňské série

http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-cross-country

přesvědčilo mě to, že je kočárek prostorný a mimčo se do něj na zimu s fusakem vejde, teda pokud nebudume mít obříka 😉

ale přesně vím,jak Vám je - než jsme se rozhodli,tak to byl taky boj 🙂

mery.luu
29. bře 2008

fim - já si naopak myslím, že ve vložné tašce je dítěti tepleji než v korbičce, protože ta taška, tvoří další izolační vrstvu...já mám opačný problém, čekám mimi v létě a mám strach, že mu ve vložné tašce bude příliš teplo....

x.j.x.
29. bře 2008

tlap.ka: ten tvůj se mi moc líbí, je podobný jako ten Breaker http://www.babyactive.cz/ ale manžel chce a vydipává si to ... otočná přední kolečka, že se s tím pak lépe jezdí, k tomu zkombinovat velkou hl.korbu, když v ní bude mimi i na zimu je problém.

tlap.ka
29. bře 2008

xjx - no já jsem právě otočný nechtěla, často jezdíme ven do terénu a nedovedu si otočný kolečka představit někde v lese na kořenech 🙂 😉 když si na tý stránce, co jsem Ti poslala trochu pohledáš, tak tam najdeš i novou kolekci těchhle kočárků,ale je fakt, že ta loňská se mi líbí víc 😉 🙂 jo a jinak jsou si podobný s tím Breakerem - oni už teď dělají poměrně "betelný" kočárky. Já jsem nechtěla takovej ten s malinkou korbičkou, chtěla jsem takovej, který budeme moct používat co nejdýl a bude i za přijatelnou cenu 🙂 😉

x.j.x.
29. bře 2008

tlap.ka - celkem s tebou souhlasím, o ceně mi nemluv, páč ten Breaker a Maxi Cosi je strašný rozdíl. ale prostě manža si myslí, že ty otočný kolečka jsou strašný plus. do terénu se zafixují, a nejsou žádná malá kolečka, takže to prý půjde. ale ještě uvidíme.

tlap.ka
29. bře 2008

ono to chce kočárek vyzkoušet přímo v prodejně nebo si ho půjčit od známých 😉 já jsem vozila kočárek s otočnýma kolečkama a nijak mě to nenadchlo,ale někdo na ně nedá dopustit. A jsem asi moc líná na to, abych je fixovala pokaždý, když budu muset 😉 🙂 a o penězích ani nemluvím - nakonec jsme se vešli do 10tis i s autosedačkou a zdravotní matrací a ještě nějakou drobností 😉

tylinka
1. dub 2008

Ahoj holky, nemohly by jste mi poradit, jaký zvolit kočárek pro letní mimi? 😅
Zatím patří mezi favority Roan Marita nebo Vydeko Princess, ale vůbec si nejsem jistá. A čas tlačí. 😅

beruska2x
1. dub 2008

ahojky, ja mam objednany na letni mimi Implast bolder, je dost velky, snd vydrzime v nem i na zimu... 😉 koukni do alba... prijde mi prakticky, ne zbytecne drahy a hezky 😉

bongiorno18
1. dub 2008

lucinecka: No jsme od Karlových Varů, takže do Brna to snad už ani dál mít nemůžu 😀 U nás bohužel nikde Sofiu nemají, mám už to zjištěné - moc obchodů s kočárky tady není, ale byla jsem i v Plzni a asi do 7 obchodů v Praze jsem psala mail, jetstli ho tam mají a všude mi napsali, že mi ho objednají, ale vystavený ho nemají..jeden chlápek mi dokonce napsal, že se jich prodá 0-1 za rok a že si dneska nikdo nekupuje hluboké kočárky, takže se jim nevyplatí ho mít vystavený - drzoun 😠 Co mě je do těch trubek ženskejch, co si koupí minikočárek, co vypadá jak na panenky a pak brečí, že se jim tam 3měsíční dítě nevejde, že? 😖 No ale už jsme rozhodnutí, že to risknem a objednáme si ji..podvozek jsem viděla, protože Magnuma u nás mají a podvozek Ergo Bike je stejný a korbička snad bude O.K. 🙂 Tak děkuji i tak za pomoc, pa pa 😉

janab78
2. dub 2008

Holky, které máte inglesinu, jak to děláte, když na mimi svítí sluníčko? To opravdu otáčíte celou boudičku?

eva.konczynova
2. dub 2008

beruska2x - Implast se mi taky líbí, koupili jste celou sadu i s autosedačkou? Na kolik vás vyšel se vším?

bongiorno18
2. dub 2008

janab78: ještě Inglesina sice nemám, ale plánujem každopádně koupit univerzální slunečník, takže by na mimčo sluníčko svítit nemělo odnikud...Snad se mi to osvědčí, protože přendavat každou chvíli boudičku by asi bylo nad mé síly anervy... 😒

janab78
2. dub 2008

bongiorno18:Tak to jsem ještě neslyšela. Ten slunečník se nějak dá připevnit na kočár? To normálně prodávají? Musí být ten slunečník od značky Inglesina?

adriana1
2. dub 2008

janab78: např madrkér(nevím jak se to píše) prodává univerzální slunečník a jedno jakej typ kočárku máš

bongiorno18
2. dub 2008

janab78: Právě myslím, že nemusí být Inglesina, jsou to univerzální slunečníky, ketrý se dají připevnit na madlo kočárku jako ze strany (nevím, jak to popsat) a jsou v dolní části ohebný, že si ho vždy nasměruješ, jak potřebuješ. Tohle jsem našla, tak se podívej, jak o myslím:http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=6732112&tab=2 🙂

bongiorno18
2. dub 2008

janab78? Posílám ještě odkaz na uni slunečníky 😉 : http://www.anicka.cz/shop/showGoodMark.php?good...

beruska2x
2. dub 2008

eva.kocz... ahojky, koupili jsme jen kocarek, auto nemame a na ten prevoz mi staci od kamaradky, ale maji ji vzdy v barve kocarku, stoji s sdapterem 3500,- a kocarek 11990,- se vsim, taskou, plastenkou i sitkou..akorat slunecnik je zvlast za 450,-... nakonec jsem si vybrala na www.kocarkov.cz z nove kolekce barva 603
+ bily slunecnik 😉 , libil se hlavne 100% i manzelovi

janab78
2. dub 2008

Bongiorno18 a adriana1-Holky, díky za info. To jsou vymoženosti 😉

adriana1
3. dub 2008

janab78 není zač

frankie
7. dub 2008

Ahoj holky, zkoumám kočárky a je jich na trhu hrozně moc, že mi z toho jde hlava šejdrem 🙂 Mimčo se mi narodí v září a koukám a sbírám zkušenosti. Ráda bych používala hlubokou korbu tak do dubna, jenže při těch dnešních rozměrech hlubokých korbiček a velikosti miminek si nejsem až tam úplně jistá, jestli to vydrží. Chtěla sem se z eptat, jestli máte nějaká zkušenosti s kočárkem Patron Fenix F4 trojkombinaci? Docela mě zaujal, tak bych se ráda něco dozvěděla. Moc děkuji všem.

beruska2x
7. dub 2008

Ahojky 🙂 ja cekam mimco na prvni tyden v srpnu a ze mi vydrzi korbicka pres celou zimu jsem doufala taky, ale kamaradky me z toho vyvedly, pry ani nahodou, a vubec ne u kombinace, to bys musela mit origo hluboky kocarek a hoooode malinkate miminko a ani to by asi nestacelo 😅 .
Např. kamaradka ma holcicku od 25.rijna, byla malinka a uz je asi 3 tydny na sportaku - nevejde se (ma Casualplay)
ja ma vybrany a objednany Implast Bolder, korbicka ma 37x82, co je jedna z nejvetsich pevnych, tak uvidime 😉
a je i cenove super - za 12tis. kombinace+taska+plastenka+sitka. Mrkni do alba, mam ho tam 😉
Mej se

adriana1
8. dub 2008

hodně prostorné korbičky jsou u kočáru Jane ale jsou moc drahé.
beruš ono ikdyby se vešla ještě do hluboké korby tak by jí to tam už nebavilo. Takhle velké děti nebaví jenom ležet. Kámoška má kočárek od knoru, místo korby má tašku. Taška je velká ale ta konstrukce kočárku je těžká.
Holky sepište si co chcete aby ten kočár měl a pak podle toho vybírejte.
Např. já sem chtěla kočár lehký, dobře ovladatelný, čtyřkolku s předními otočními kolečky, trojkombinaci aby sem sní mohla do terénu

andy80
8. dub 2008

Ahoj holky,

tak já jsem prvního syna odvozila v hlubokém kočárku CHICCO, měla jsem ho v lednu, takže na zimu byl ten hluboký super. Pak jsem koupila sporťáka ABC Desing a byla jsem s ním moc spokojená.

Na druhé mimčo jsem chtěla koupit kočárek ABC Desing komby kočárek Pramy Luxe 2008 http://www.spuntik.cz/abc-design-kombi-kocarek-... bohužel nikde neměli barvu cool silver a jinou barvu jsem nechtěla. Když jsem ho nesehnala, tak jsem koukala po dalších kočárcích a na celé čáře to vyhrál X-Lander X3 v barvě ASH. Má prostornou hluboku korbičku a potom je z něj hezký sporťáček. Kočárek vypadá moc hezky, je lehký, dobře se skládá a vyjde v kompletu i s autosedačkou asi na 12.200,-- Kč. Bez autosedačky je to asi 9.000,-- Kč. Já ho mám bez autosedačky, protože autosedačku mám po prvním dítěti, tak mi to přišlo zbytečné. Ale kočárky X-Lander jsou opravdu moc hezké. Ještě se mi líbil X-Lander XA, má otočná přední kolečka, ale tan byl už krapet dražší.

Jinak, jak tady píšete, že některé potřebujete hluboký kočárek na celou zimu, tak to se asi v dnešní době nevejde dítě do žádného kočárku, takže ho nahradí sporťáček se teplým fusáčkem a nánožníčkem.

Adriano, pokud chceš kočárek lehký, dobře ovladatelný, čtyřkolku s předními otočnými kolečky, tak doporučuji buď X-Lander XA : http://www.kocarky.cz/kocarek-x-lander-xa.html nebo Atlantic baby desing: http://www.ajuty.cz/shop/kocarek-atlantic-babyd...