Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

uci
8. kvě 2008

maxkatka: celkom sa mi pozdava ten tvoj favorit, sice som chcela prehadzovaciu rucku ale zavisi to aj od toho ako vyzera sportova verzia (napr. ci sa da strieska preklopit uplne dopredu tak aby clonila proti slnku?) - tak potom ked budes mat dalsie fotecky urcite hod, som zvedava 😉
my mame zatial favorita peg perego uno 2008, len sa trosicku bojim ako sa bude babo citit v tej akoze hlbokej verzii, ktora vznikne ked sa uplne vyrovna ta sportova

georgine
8. kvě 2008

uci: ja byxh spise obávala jak se bude mmco citit na tech golfiových koleckách, podle meho názoru jsou takove kolecka naprosto nevhodne - proroze je mimco jak vv tankodromu.. hodne drkocaji,a jsou hlucka..tot muj názor.. 😕

uci
8. kvě 2008

georgine: golfovych koleckach? myslis tym akoze su otocne? no neviem ja som prave rozhodne chcela otocne, lebo s tymi fixnymi sa podla mna vobec neda kocik kerovat, no a skusali sme s nim jazdit a bola to praveze lahoda, nic nedrkotalo

georgine
8. kvě 2008

já jsem koukal na to pegperego a nemá náhodou plastové kolecka..me se zdálo ze má klasické golfáčové kolecka..kdyztak sem hod link, treba sem se divala na neco jineho.. 😅

uci
9. kvě 2008

georgine: ja bohuzial neviem co su to klasicke golfove koliecka - to vies, som v tomto smere zaciatocnicka 😉 ale tento uno ma plastove ale z nejakeho speci plastu (uz neviem presne akeho - nieco akoze sa prisposobuje teplote ci co, mam ho inac v albume), nafukovacie som nechcela - s tymi vobec neviem kerovat a aj je tam to riziko defektu a to by sa mi fakt nechcelo riesit niekde na ceste

jana.1
9. kvě 2008

Já taky doporučiji Inglesinu Magnum na houpacím podvozku. Při výběru mě zajímaly věci jako ruční brzda, rozdíly mezi umělými a nafukovacími koly, délka korby atp. V praxi mě začaly zajímat jiné věci. Inglesina je kvalitní kočárek, defekty kol a praskání konstrukce se nestane. V zimě a občas v létě je třeba pro běžnou údržbu promazávat podvozek, ten můj ale dostává záhul, je od začátku od minulého léta a přes celou zimu jen venku (nonstop). Párkrát zavrzal, to ale není vada. Jinak je to kočár lehký, otáčecí kola nepotřebuje, ruční brzdu taky ne. Lehko se ovládá jednou rukou, přizvedávám ho jen do ostrých zatáček - taky jednou rukou. Jednou rukou se otočím na místě. Má dobré těžiště. Těžiště + váha hraje velkou roli. Pro dítě je pohodlný, houpe, tlumí nerovnosti, jezdím s ním všude, zastaví mě jen obří hrboly. Stavba, pole, drny, výmoly... žádný problém ani pro kočár (žádná porucha), ani pro mě (manipulovatelnost) ani pro dítě (nenadskakuje tam). Prostorný košík, naložím tam plnou polní (bágl, deky, bundy, když je vedro, jídlo, pití.. v krámě víkendový nákup). Kočárek je vhodný pro maminky, které se často pohybují v přírodě nebo budou každý den chodit na kočárky po nerovných cestách. Korba otočná po i proti směru jízdy a je plně polohovatelný z úplného lehu do úplného sedu, což velmi oceňuji. Kolem 5 měsíců dostává většina dětí v kočárku hysterák a nechtějí ležet, tudíž putují do sporťáku bez ohledu na prostornost korby. V tomto věku jsou to však ještě taková miminka, i když už se začínají hýbat a pouze neleží na zádech.. Jinak netáhne tam a má supr větrání. Větrání v boudě je výborně řešeno do r. 2007. Od r. 2008 už je tam jen malá čtvercová síťka 😖
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3811-inglesina-ma...
Já koupila ve výprodeji loňskou kolekci (v mém případě 2006) za 9 500,- včetně hygienické vložky.
http://janule1.rajce.idnes.cz/At_zijou_novostavby/

smardik
11. kvě 2008

Holky jaké máte zkušenosti s tímto kočárkem Sada Trio S3 A-fix, značka chicco? padl nám s přítelem do oka 🙂

maxkatka
12. kvě 2008

ahoj, tak už mám kočárek doma...

Mám ten Jet od Babyactive...

Pocity z něj: krásně se s ním jede, manipuluje, barva je pěkná.... toto vše je o.k., ale jako všechny kočárky má i své mouchy, ale spíše vybavením...

1. není u toho pláštěnka, takže tu budu shánět... ta je potřeba... (i když prodejce tvrdil, že by měla být ve výbavě, tak možná budu volat, abych se ujistila... )

2. není u sporťáku nánožník... ☹ a to nevím co s tím... asi budu muset shánět nějaký univerzál, ale nevím, jak se tam bude připevňovat, protože tam na to není nic nachystaného...

3. u hluboké korby mi chybí v boudě větrací okénko... u sporťáku je, ale u hluboké ne-e...

Jinak vnitřní rozměr korbičky, patří bohužel k dnešnímu standardu a to je 77 x 34 cm...

Vnitřek hlubokého kočárku je vyndavatelný (i s okrajem) a tak se dá vyčistit... u sporťáku jsem ještě nezkoušela jak moc jde vysléknout...

Autosedačka je klasické vajíčko... potah jde sundat a vyprat... a nasazuje se na podvozek s pomocí adaptéru...

Během dneska si založím album a dám tam nafocený ten kočárek...

A jinak už se moc a moc těším, až s ním vyrazím ven... 😉

peff
14. kvě 2008

Nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Baby Welt typ Riva Air, moc se nám líbí sporťák.

caira
14. kvě 2008

tak k doporuceni kocarku, ja doporucuji Quinny buzz, jsem s nim nadmiru spokojena a je to jeden z nejlehcich kocarku na trhu. 🙂

kulllisek
15. kvě 2008

Cairo, ale Quinny buzz není moc do terénu, viď, jenom tak na procházky do města a obchoďáků 😒 Ale jinak co se týče designu, tak je boží, ale praktičnost...nevím, nevím. Prý z něj brzo dítko vyroste (myslím ze sporťáčku).

micanek
15. kvě 2008

ahojky holky ... píši pouze názor na můj kočárek. 4TEC od ABC designu.
Jelikož je malinkej ještě v pupíku ... tak ho nemám vyskoušenej, ale chci napsat, co mi na něm vadí ... to si člověk uvědomí, až ho má doma.

Pro mě je zas tento nejhezčí, ale štve mě, že stříška není polohovací ... buď musí bejt vyplá a nebo uplně položená. Vůbec nevím proč to tak blbě udělaly. Vždyť přece je tím pořád potřeba hejbat. No a to ještě nemám skušenost z praxe ... brzo už tedy bude 😀 ...a doufám, že se ještě neobjeví něco, co mě bude vadit. Všimly jsme si toho až doma.

frankie
18. kvě 2008

Ahoj maminy, uvažuji, že si pořídím kočárek Bohemia patron fenix f4 a nebo Jane slalom pro. Máte nějaká zkušenosti s těmito kočárky? děkuji

kristyna.sildova
26. kvě 2008

Ahoj maminky nastavajici nebo uz 100%.
Chtela jsme se zeptat. nemate nahodou nektera kocarek bebecar s podvozkem Stylo AT s nachuk.koly???
Pokud ano jake mate zkusenosti?? Mimco se mi ma narodit n zari tak bude potrebovat at mi vydrzi celou zimu ve vanicce.
dekuji.

adriana1
26. kvě 2008

Ahoj holky,
chtěla sem jen dodat jak sem psala že sem si koupila x-lander XA 2007. Jsem sním hrozně spokojená a jiný bych ani nechtěla.
kristi: neznám nikoho kdo má tenhle kočárek,promin že jsem ti nepomohla

frankie
26. kvě 2008

Ahoj, dneska jsem objevila kočárek CASUALPLAY S4, máte nějaká zkušenost?

petrvece
2. čer 2008

Ahojky,jsem tu dnes poprve a chtela jsem vykoumat, jestli by mi nahodou nekdo z vas dokazal poradi, jeslti jde sehnat na trhu ☹ kocarek Peg-Perego GT3 v barve Anice, je to tusim kolekce 2006 a mela bych o nej obrovsky zajem, bohuzel se nikde nemuzu dopatrat - pouze kolekce 2008 a ta me neoslovila - pokud muzete, prosim o radu - kde nebo kam se obratit. Moc diiiiik. 🙂 Petka 😉

lili03
3. čer 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s bruslením na in-linech s kočárkem. Chtěla bych kočárek, který to umožňuje, jinak si asi moc nazasportuji (a že jsem vždycky sportovala ráda-kolo, běh, plavání, lyžování...). Například ten kočárek bude asi muset mít ruční brzdu a tím už se mi zase zúží výběr, nebo nemusí mít i nějak jinak upravený spodek, abych při bruslení do něj nekopala?

uci
3. čer 2008

lili: no velmi ti asi neporadim, lebo s korculovanim s kociarom teda skusenosti nemam, ale rucnu brzdu ma napr. peg perego uno 2008 - to je zatial nas favorit, tak mozes na neho mrknut do albumu

treperenda
13. čer 2008

Ahojda, nemate nektera nahodou informace o DorJan - Cross Country 2008 (jak pozitvini, tak negativni). Videla jsem ho v krame a docela me ucaroval. I ta cena byla prijemna - nechceme kupovat nejaky drahy kocarek, protoze ho budeme nechavat dole v kocarkarne (mame vytah jen do mezipatra a tak by me cekalo dvojte drncani po schodech a to se mi moc nezda☹ Cekame mimiska v prosinci. Kujuuu 😉

ma12
13. čer 2008

Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s kocarkem Neonato zeta 8 tris. Moc se mi libi, zatim je to favorit, ale nikde moc nejsou na to nazory. Diky

kacka.va
13. čer 2008

lili: ruční brzdu má Jané Slalom 😉

scher
13. čer 2008

treperenda- ja mam kočárek DorJan Cross Country 2007, (myslím, že krom barev se tam nic jiného nezměnilo) a nejsem si jista, zda bych si ho nyní opět koupila. Je docela těžký, nemá vpředu otáčecí kolečka, takže vyžaduje trošku větší manipulaci, navíc mi zatáčí mírně doprava (mé kamarádce prozměnu doleva) a třetí byla reklamovat polohování pod zádíčky. Docela brzy začal vrzat, ale to není zase takový problém, pokud ho jednou za čas namažeš.
Co má ale fajn, je velmi prostorná korbička, takže dcerka v 8 měsících má ještě stále dost prostoru kolem sebe i za hlavou, takže mimi nemusí jít předčasně do sporťáku, když třebas jetě ani nesedí, jako je tomu třeba u X-Lendra apod. Velký nafukovací kolečka jsou taky fajn, zvládneš snimi jakýkoliv terén, i fakt hodně nerovný. řeknu ti to asi takhle: Cena odpovídá kvalitě. 😉

lili03
13. čer 2008

Díky holky za tipy 😉 Poslední dny jsem surfovala a zatím na mě nejvíc zapůsobil Hoco taifun, ale zatím jen na internetu, tak si ty kočárky musím hlavně osahat. Jsou různá pro a proti, zjistila jsem, že žádný kočárek prostě nemá všechna kritéria, která požaduji 🙂
Někdo říká, že trojkolky nejsou dost stabilní, někdo zase třeba, že s otočným kolečkem se líp zatáčí...
Taky jsem přemýšlela, že bych koupila nějaký starší hluboký kočár, od října do jara by to možná bylo ideální, a na jaro až pak samostatný sporťák na ty brusle. Ty hluboký jsou vyšší, houpací, mají velkou korbu i nákupní koš. Ale zase nemají vyndavací tašku, která je podle mě dobrá, třeba když se jde k doktorovi a tak. A hlavně v zimě funguje místo fusaku. Využíval jste někdo zvlášť koupenou vložnou tašku do jiného kočáru, než je určená?

frankie
16. čer 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s kočárkem Depemo V cross?

maxkatka
17. čer 2008

Tak náš kočárek už je konečně volně k prodeji i na netu.... já jsem zatím spokojená....
http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...

smajlik
24. čer 2008

ahoj holky, prosím o váš názor - chci trojkombinaci nebo čtyřkombinaci, a vždycky když si čtu k nějakému kočárku reference, tak tam je že kočárek co má 15 kg je šííííleně těžký. Ovšem nejlehčí co jsem našla měl 12,5 kg a ještě to byla taková ta "hanbatá" konstrukce a na ní něco málo látky jako lehátko pro miminko. Opravdu je patnáctikilový kočárek tak hrozný? Vždyť spousta váží i 19 kg ... díky za rady . Vím že je brzo, ale já jsem od začátku těhotenství doma na neschopence víc a ven přes den nemůžu protože je mi zle z horka, tak musím něco dělat a běhám na internetu 😅 . Jen pro doplnění - zatím se mi nejvíc zamlouvá Bambino Sprinter a Dorjan Cross country 2008 (ale na něj jsem našla dost špatné ohlasy)

lili03
29. čer 2008

Konečně jsem si kočárky osahala "na vlastní ruce", do té doby jsem jen surfovala na netu. A trochu jsem změnila názor,v bazaru jsem objevila Jané slalom a dokonce celou trojkombinaci za 10 tisíc, ale opravdu mi připadal dost nestabilní, kdyby se dítě naklonilo přes okraj, už celý kočár letí (aspoň mi tak připadalo). Ale je fakt, že je to opravdu lehký kočár! Prodavač říkal, že trojkombinace jsou prostě nestabilní, že je to logické. Navíc přední kolečko bylo v zaaretovaném stavu trošku vyvrklané k jedné straně, takže jsem se s ním zkoušela projet a pořád jsem musela tlačit na jednu stranu, aby jel rovně,takže bych za chvíli měla na jedné ruce pěkný biceps 🙂 Ptala jsem se na kočárky vhodné na in-liny a prodavač mi doporučil X-Lander - ten s těmi zadními naklopenými většími koly. A opravdu - byl jedniný stabilní! Ale já se nějak nemůžu smířit s tou vizáží kočárku, připadá mi prostě jak invalidní vozíček.
Já jsem tedy stejně rozhodnutá koupit si trojkolku, těch in-linů se prostě nevzdám 🙂 Navíc se s nimi skvěle zatáčí. Jen si vezmu ještě trochu času na rozmyšlenou a na zimu si koupím klasický hluboký, v těch bazarech měli docela velký výběr.
Prosím jen o zkušenosti s těmi trojkolkami, stalo se vám někdy, že se vám dítko opravdu převrhlo?

pipinka
29. čer 2008

já bych chtěla kočárek TAKO, nevím čím, ale něčím mě ty kočárky zaujaly. Přítele sestra si koupila kočárek-nevím co je to za značku 😅 , ale tak lehoučký, že to není možný

lili03
30. čer 2008

Já jsem na Tako četla nic moc ohlasy, že prý je dost poruchový, ale nemůžu soudit, nezkoušela jsem s ním jezdit.