Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

michaela
6. lis 2006

Ahoj holčiny, někdo se tu ptal na Kolín. Já jsem spíš pozorovatelkou těchto stránek, ale přístup a jednání všech v obchodě Daniela mě natolik nadchnul, že si to nemůžu nechat pro sebe. Měli jsme zájem o kočárek Jané Nomad, je to sice jeden z těch dražších, ale když to čověk rozpočítá a hlavně ta jeho lehkost a snadnost ovládání - rozložení - složení atd. Jelikož v Praze jsme ho nikde nenašli "in natura", jeli jsme do Kolína. A tam nejen, že nám ho předvedli po technické stránce, ale i ve všech barvách. Všichni se nám báječně věnovali a už dlouho jsem se s takovým přístupem nesetkala. Dokonce věta "u nás zavíráme až s posledním zákazníkem" (měli totiž do půl dvanácté, ale i po té době chodili další zákazníci a oni kvůli nim zůstali, my sami odcházeli kolem dvanácté s již objednaným kočárkem) Takže pokud to nemáte příliš daleko, hurá do Kolína. Určitě jsme tam nebyli naposledy.

kristi
6. lis 2006

michaela: naprosty souhlas....taky jsme se bali, zenam zavrou v pul 12, ale ten pan povida manzelovi, ze otevreno maji dokud je potreba. Navic jeste dodam,ze pokud jste aspon 30-50 km od Kolina, dostanete 10% slevu na zbozi, rezervace je u nich mozna za 1000 Kc, coz je super a kocarek vam nechaji do kdy chcete ve skladu atd atd...

ladunka
6. lis 2006

Ahoj, připojuji se... kočárek jsem koupila tady v Praze, ale na stránkách obchodu Daniela jsem se často inspirovala a rozhodovala... nakonec, když jsme koučárek koupili a v Daniele jsem při nákupu jiných věciček poprvé viděla všechny barevné kombinace. Zdálo se mi, že jsme vybrali ten náš špatně, a v obchodě nám sami od sebe nabídli výměnu toho našeho v Praze koupeného za ten v té jiné barvě. Nevyužili jsme toho, ale nabídka to byla myslím velmi velkorysá. Jinak jsme tam nakupovali vybavení a jako nezkušené mamince mi opravdu hodně pomáhali.

mori
6. lis 2006

Teda ten obchod Daniela v Kolíně musí být opravdu super, jak tu píšete. Hodně sem holky některá prosím webowky, ať se můžem také juknout - určitě nebudu jediná, koho to bude zajímat. Díky.

My jsme zakoupili kočárek přes e-shop od www.detskyraj.cz Mají obchod v Praze a v Liberci. Do Liberce to máme kousek a už jsme tam taky 2x byli. Než jsme si kočár X-Lander objednali, tak tam jsme si ho "ošahali", vše nám tam ochotně vysvětlili a ukázali. I spoustu dalších věcí než kočárky, až jsme sami koukali, co vše už existuje. Takže taky můžu jen doporučit!

kristi
6. lis 2006

takze adresa na Danielu je www.kocarky.cz....snad nam to nesmazou

mathias
6. lis 2006

Mamči, poraďte mi prosím, jsem v 11tt a pomalu začínám šílet po kočárku, potřebovala bych jenom hluboký, sporťák mám už po prvnám synovi, děkuji moc za všechny rady. Cenu si předtsavuji tak do 10 000.

michaela
6. lis 2006

kirsti a vsichni....stranky na Danielu je www.kocarky.com

lumpi
6. lis 2006

Tak já se s tak skvělým přístupem setkala ve Studénce u Nového Jičína - velkoobchod Promi...mají i webovky.Byli naprostí profíci,v sobotu tam s námi i ostatními byli taky aspoň hodinu po zavíračce a ten přístup - jedna báseň...!!!!!!Naprosto dokonalé!!!Taky vřele doporučuju!!
A cena není samo všechno - my jsme od kočárku potřebovali vše - hluboký,sporťák a taky sedačku,takže jsme rádi,že se nám povedl dobrý kup ( právě v Promi) a z kočárku jsme prozatím nadšení - uvidíme,jak se bude líbit tomu našemu mrňouskovi!!Má fakt bezva vychytávky a nemusíme nic shánět,vše je to pohromadě - což je pro mě ideál.Takže já tleskám Cortině 3x evolution 🙂 !!

ladunka
6. lis 2006

lumpi, já mám ten samý kočárek a doufám, že ho zítra poprvé vyzkoušíme - pokud budeš chtít, budu referovat 🙂

lumpi
6. lis 2006

Ladunko,
strašně moc moc gratuluju k miminku!!!!Koukala jsem už předtím na fotečky - Karolínka je nádherná!!Strašně závidím,že už máte své mimi u sebe,já se taky tak těším.. 😉
Určo referuj,jsem moc zvědavá!!! Bez miminka se s ním jezdilo naprosto skvěle,tak jsem zvědavá 😉
Tak hodně zdravíčka a ať kočárek dobře slouží a určo napiš 🙂

zany
7. lis 2006

Taky jsme byli v Kolíně a vše nám tam ochotně ukázali, rozložili, složili,... Paní hned nabízela další věcičky a poznala, že čekáme mimčo v lednu (v té době asi nejvíc chodily lednové mamči 🙂 ) Ale vzhledem k tomu, že to máme do Kolína dál než do Prahy, tak jsme se rozhodli koupit kočárek v Praze v Dětském ráji. Tam nemají sice barvu kterou chceme, ale ochotně mi nabídli, že ho seženou a že to není vůbec žádný problém. Takže můžu taky vřele doporučit jako Danielu v Kolíně...

cermonca
9. lis 2006

muzu se zeptat jak dopredu kupujete kocarek?

kristi
9. lis 2006

monco, jde o to jeslti maji skladem anebo ho musi objednat....

lumpi
9. lis 2006

Cermonco,
tak to těžko říct...Někdo říká,že je lepší později,kvůli záruce,ať zbytečně nestojí několik měsíců dopředu doma.Někdo zase kvůli zásobám a nepředvidatelným okolnostem (dřívější porod,nemocnice a tak) dřív.
My ho máme doma asi 14 dní,takže v 6. měsíci 😉

cermonca
9. lis 2006

myslela jsem kvuli poveram,tchyne porat strasi,ale konec koncu je to nase vec.

kristi
9. lis 2006

my ho mame zaplaceny tyden, takze stejne jako Lumpi

protea
9. lis 2006

Ahojky, já ho chci koupit do Vánoc a termín porodu mám až 5/4/2007 ale chci mít na výběr dost času.
Na pověry nevěřím.
Tchán mi taky říkal, že plaším zbytečně brzy.To on prý kupoval kočárek, když byla jeho žena v porodnici🙂

andrea73
9. lis 2006

Tak já jsem taky dost pověrčivá, ale jak to tu vidím, spousta mamin mají kočárek doma dlouho před termínem porodu, a je vše v pohodě. S první dcerou jsem to měla tak, že jsem si ho zaplatila a nechala v obchodě, jakmile jsem porodila, přítel ho jel vyzvednout. Ale to opět díky mé mamce, která mi právě kvůli pověrám neschválila mít ho doma předem.

andrea73
9. lis 2006

Zapoměla jsem připsat, že ted budu mít kočárek doma min. 2 měsíce předem, nebot jej budu objednávat přes internet.

baruna
9. lis 2006

Tak my už máme kočárek vybraný. Vyhrál CAM od Cortiny. A byla to láska na první pohled. Sice je příšerně drahý, ale zase když spočítám, co všechno je v ceně, tak to zase až tak hrozný není. A hlavně je lehoučký, stabilní a hrozně dobře se s ním manipuluje. Úplně nejdřív jsem měla vybraný Patron F4, ale když jsem si ho zkusila in natura, tak cam jednoznačně zvítězil. A kočárek bude na prodejně a budeme ho i platit až v březnu - nebo prostě až odrodím 😀

protea
9. lis 2006

Andrej ty budeš kočárek objednávat přes net?
Já to taky chtěla tak udělat, ale naživo je naživo.
Jak jsi to vyřešila, vyzkoušela jsi ho na prodejně a teď ho objednáš na netu?

andrea73
9. lis 2006

Protea-budu ho zkoušet prvně na živo a pak ho objednám přes net. Ale i tak jsem na něj slyšela jen samou chválu. Jedná se o Bébécar. Mám ho v albu.

protea
9. lis 2006

Tak to jo, to je rozumné vyzkoušet ho naživo a pak přes net bude třeba o tisícovku levnější toho jsem si všimla i u jiných kočárků.
Ten tvůj vybraný je moc hezký, ale na mne má malá kolečka, já potřebuji větší a nafukovací-do terénu.

lumpi
9. lis 2006

My to taky tak udělali - viděla jsem ten náš na netu,líbil se mi,koukli na něj v obchodě a objednali na netu - za 14 dní jsme ho měli doma,takže perfektní!!!A na netu byl v akci o 4.000,- levnější než u nás v obchodě 😖
Takže tenhle postup doporučuju - my navíc byli i v tom obchodě,odkud jsem ho nakonec objednávali přes net,takže jśme měli perfekt přehled... 😉

mmmk
10. lis 2006

Je lepsi mit ten kocarek doma, treba u babicky, protoze ho nechate vyvetrat. Ony ty kocarky vetsinou "smrdi" novotou 😝

wipaja
10. lis 2006

My už máme kočárek doma asi 2 měsíce, teda ne přímo doma, ale na zahrádce.

andrea73
10. lis 2006

Protea: já jsem při prvním měla velké kola a ted jsem chtěla změnu. Ale možná si to ještě rozmyslím, v té firmě Bébécar mají více druhů. Prostě uvidím až na místě 😵

luciass
12. lis 2006

jestli to trošku pomůže s rozhodováním...
http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/J...

linda02
12. lis 2006

ahoj chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s kočárky od firmy Motherscare. Myslím přímo jejich kočárky. 🙂 Děkuju L.