Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

licina
4. bře 2008

Ahoj holky,
tak v Brně jsou tyto celkkem velké obchody:
Chicco u nového Tesca, Balli v Husovicích a Babystar v Komárově(www.babystar.cz) - tam mají už i novou kolekci Jane

pipisek
4. bře 2008

eva.konczynova
mě se malá narodila 30.7. a vozila jsem ji v jané hl. korbě kol.07 do 6,5měs., jasně že i s fusakem. pak šla do sporťáku, za prvé se už blbě do korby vešla a za druhé, když nespala tak řvala a zvedala hlavu, chtěla koukat kolem sebe 😀
porodní váha 3,67kg a 51cm byla dlouhá, v půl roce 7,40kg a 69cm, ale je to hodně individuální...
jinak ta korba od jané je na zimu dobrá, mimi je tam dost schovaný, protože ten vrchní potah korby má i takovou jakoby ochranu proti větru a je i celkem dost zateplený. já si nemůžu stěžovat, myslela jsem si, že půjde do sporťáku dřív a jsem ráda za to, že m v korbě tak dlouho vydržela 😀

eva.konczynova
4. bře 2008

pipisek - díky za radu, kterou verzi jané máš? Slalom Pro, Carrera Pro??

alenka83
4. bře 2008

ahoj evi, také řeším to samé. Mimi také čekáme v červnu a nejvíc jsem asi pro Cortinu X3. Ta korbička je rozměrově skoro to samý jako u Jané a to i co se týče hmotnosti.🙂 Myslím, že v zimě, po NOvém roce stejně už vytáhneme sporták🙂

frankie
4. bře 2008

Zdravím Vás tady. Chtěla sem se zeptat, jestli máte zlušenosti s kočárkem Jané Slalom pro trojkombinace. Docela se mi tenhle kočárek zamlouvá a proto bych chtěla vědět, jak ste spokojené?

motylek
4. bře 2008

Ahoj holky, dost se mi líbí Implast Bolder, máte ho některá??? Četla jsem, že je snad dost málo prostornej, máte ho některá. Je toho tu tolik, že se mi to nechce všechno projíždět. Díky 🙂

alenka83
4. bře 2008

ahoj motylku, na koníkovi je o Implastu samostatná diskuze, myslím že v ostatních tématech. Jukni tam, je tam dost referencí na něj🙂 Tam Ti poradí, ti co ho mají...

mirka755
4. bře 2008

ahojky velkou korbu má Firkon trojkolka - 80 cm. Což si myslím , že jeden z mála kočárků který je takhle velký. Zkus: www.batolatko.cz nebo http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php?str...

pipisek
4. bře 2008

eva konczynova
mám slalom pro

frankie
já jsem spokojená moc, viz. můj příspěvek výše, super skladný kočárek, technicky vymakaný, hlavně korba a jede soro sám - jednou rukou řídíš a druhou piješ kafíčko z automatu 😀 😀

frankie
5. bře 2008

Ahoj Evi, děkuju za odpověď. Docela mě pobavila ta věta s tím, že si piješ kafíčko při řízení kočáru 😀 Moc se mi právě líbí to technické vymakání kočárů.

jjaanca
5. bře 2008

Motylek - a jde ti o Implast Bolder 3, nebo 4? My se jeli podívat do obchodu na ten Implast Bolder 4, a ačkoliv se mi vzhledově mooooc líbil tak jsme ho nevzali protože jak má vpředu ty kolečka, tak se neotočí okolo vlastní osy (jen se trochu natočí) a tím se s ním špatně manipuluje. Tak jsme vzali X-lander XA, ten je ovladatelný jednou rukou. Ale jestli chcete trojkolku, tak tam je to asi jiné.

kachnik
5. bře 2008

alenka83 - kolečky malá nejsou, jen o něco menší než u Cortiny, navíc mě se moc u Cortiny nelíbilo to přední kolo, že je hrozně vystrčený dopředu. Měla jsemproblém, když jsem ho zkoušela u známých, pořádně odhadnout a někam najet nebo vjet 😀 , tady u toho mého je to přesně pod korbou... Jinak je to opravdu podvozek od Camu, je to tam i napsané.

fim
7. bře 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že nedočítám - to ani náhodou nejde. 😅 Ale napadlo mě, jestli neexistujou náhodou stránky, kde byste si zadaly parametry na kočárek - já nevím - přední brzda, trojkolka,.....- a ono vám to vyplivlo nabídku? Kdyby náhodou, tak mi pls písněte na IP. Děkujuuuuuu. 😉

kachnik
7. bře 2008

fim, to by bylo fajn, to by tady brala asi každá z nás, tedy když jsme vybíraliy 😀

girll
8. bře 2008

Ahojky holky,
prosím vás včera jsme byli na tom pražskym veletrhu for kids a moc se nám tam líbil kočárek značky silver cross, tento http://www.mamasandpapas.cz/?show=produkt_detai... .Nemáte s ním někdo zkušenosti???Děkuji moc za radu 🙂

alenka83
8. bře 2008

Girll a jaký byl ten veletrh? Bylo tam hodně stánku třeba s nějakou dobrou veletržní cenou? My dneska byli v Praze na Černém mostě v Babyexpertu a tam mají také neskutečně velký výběr všeho, jak kočárků, tak doplnků a tak. I tam doporučuji jet se podívat...

bleschka
8. bře 2008

Ahoj alenka83, vidím, že uvažuješ o cam cortině x3. Já jsem si ji koupila použitou a i když jsem s ní ještě nejezdila, tak nelituju. Mám ji totiž vyzkoušenou od švagrové a jezdí se s ní moc dobře. Ale je pravda, že když sjíždíš z chodníku a naopak, tak je to lepší po těch zadních dvou kolečkách. Mám tu z kolekce 2007 - oranžovo-béžovou. Tak přeju dobrý výběr a spokojenost. 🙂

bleschka
8. bře 2008

Jo a ještě jsem si vzpoměla, že uvažuju o dokoupení nafukovacích koleček k té mojí cam cortině x3 tris evolution, tak se chci zeptat, jestli s tím holky máte některá zkušemost, jestli jsou lepší než ty plastový - na dlaždičky a do terénu.

girll
9. bře 2008

Alenka... no bylo tam docela dost lidí tak že pro mě s vysokym tlakem docela blbé, třeba kočárků tak měli dost málo,jen tu značku co se nám líbila a pak kočárky z kiky.Jinak sem myslela že tam bude větší výběr všeho a třeba nějaký akce,ale to tam nic takovýho nebylo,aspon tam dávali zadarmo časopisy tak mám maminku,miminko a máma a já 🙂 Díky za tip tak to se tam sjedem s budoucim tatkou podívat. 🙂

alenka83
9. bře 2008

jůůů, tak to mohlo být dobrý, aspon by se vrátili třeba penízky za ty časopisy. Já právě slyšela, že to tam není moc dobrý výběr, tak jsme am ani nejeli, tak fakt zkus do toho Babyexpetru, tam si určitě vybereš. Aspon nějaký model a pak si to třeba koupit levněji na netu. Mají to tam celkem drahé oproti jiným obchodům a netu.

Bleschka, o cortině opravdu moc uvažuji a když jsem jí teď viděla na živo...neváhám a jdu do ní. Nafukovací kolečka si chci také dokoupit, jsou prý lepší, že necítíš každý kamínek. Snad se s ní bude i hezky jezdit, přeci jenom v tom obchodě to nejde tak posoudit... Koukám, že s ní vyjedeme skoro nastejno, tak si pak můžeme sdělit dojmy🙂

lucinecka
9. bře 2008

Ahoj holky, pro Brňandy mám tip na kočárky. My dnes koupili Inglesinu v HM studiu v Tescu na Vídeňské (bývalý Carefour). Mají tam akci do konce dubna, za nákup nad každých 250Kč dostanete 50Kč slevu, takže my na koupi kočárku a postýlky ušetřili skoro 5 tis. Potom to vyšlo nastejno jako z internetu. Měli tam také Quinny a Maxi Cosi, víc jsem nekoukala, ale akci mají na celý sortiment 😉

sius
9. bře 2008

Ahoj holky, v prodejne mi ukazali tento kocarek: http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3..., nemate s nim nekdo zkusenosti? Moc se mi libi, ale neznam nikoho kdo ho ma. Jsou holandske, pry dobre, ale to mi rekli v prodejne. Diky za nazory🙂

anki
10. bře 2008

Ahojki holky já jsem si koupila casualplay S6 tak snad budu spokojena 🙂 😀

bongiorno18
10. bře 2008

Ahojte, prosím máte někdo zkušenosti s kočárkem Inglesina Sofia podvozek Ergo Bike? Jedná se o hluboký kočárek, je poměrně drahý, kolem 14.tis., takže ho nikdo nemá, ani v obchodech ho nemaj vystavený..Nebo alespoň nějaké zkušenosti se značkou Inglesina...Děkuji...

bleschka
11. bře 2008

Alenka, kdyby sis objednávala po netu ty nafukovací kolečka za dobrou cenu, tak dej, prosím, vědět. Já jsem je zatím našla nejlevnější za asi 950,-, ale ještě počkám. Dík 😉

zuzik03
11. bře 2008

bongiorno18: já mám inglesinu magnum, kupovala jsem na doporučení několika zasloužilých maminek, které s ní jsou dlouhodobě spokojeny, je dobrá i do terénu. krásně houpe a je dobře úzká a lehká.

lucinecka
11. bře 2008

Bongiorno, nevím odkud jsi, ale pokud to nemáš do Brna daleko, tak doporučuju HM studio jak jsem psala výše. Nebo přímo na stránkách Inglesiny jsou jejich prodejci, tak si je najdi v místě svého bydliště a určitě budeš moct Inglesinu Sofia omrknout naživo. Já mám teda Inglesinu Magnum, měly ji i mé kámošky a spokojenost veliká 🙂

pavlina05
12. bře 2008

lucinecka v tom HM mají jen ten hle kočárek , nebo i jiné značky??? Díky.

smardik
24. bře 2008

Holky můžete mi poradit s výběrem kočárku? Jsem teprve na začátku (mimi se narodí až v říjnu) ale už mi to nedá a koukám po kočárcích 🙂. Požadavky: nejraději kombinaci, cena je celkem jedno kupuje ho budoucí dědeček 🙂, mimi se narodí v říjnu tak aby v hlubokém strávilo zimu 🙂, raději bych přehazovají rukojet at na mimi vidím ale to moc kočárku nemá ☹

flor1
24. bře 2008

Ahoj holky, taky uvažuji o Inglesině...lucinecko, mají velký výběr v HM studiu?
Webové stránky ani telefon nemají, tak abych tam nejela zbytečně..
Jinak jsem se byla podívat i v Bali, na Tomkově náměstí, ale hrozná obsluha, vůbec nebyli ochotní a když jsem chtěla vyzkoušet kočárek, složit atd.tak se jim do toho vůbec nechtělo..prý to u toho kočárku ještě nedělali a nechtějí ho zničit..no prostě supr, cesta zbytečná.. 😒