Jak si vybrat kočárek? Podle jakých kritérií?

mysicka_lb
1. led 2014

Zdravím všechny maminky, našla jsem tu plno diskuzí o konkrétních typech kočárků, ale nepodařilo se mi najít nějaké obecné rady, podle čeho si mám kočárek vybrat (podle jakých kriterií). Prosím, jestli byste mi mohly nějak polopaticky napsat, v čem se jednotlivé kočárky liší a jaké to má výhody a nevýhody. Např. jestli je vhodnější trojkombinace nebo vše samostatně, jestli jsou lepší nafukovací kola nebo nenafukovací, kočárek houpací nebo nahoupací, na co si mám dát pozor, aby kočárek měl/ neměl. Na trhu je strašná spousta značek, ale přijde mi to v podstatě vše stejné a nevím, od čeho se odpíchnout. Nejsem ten typ, co by se do nějakého kočárku "zamiloval" a jiný nechtěl. Nemám ani žádné speciální požadavky, snad jen nějaká lehčí a snadno skládací konstrukce a nižší cena.... Jezdit budu jen po městě, ne v terénu.

lostakova
1. led 2014

@mysicka_lb Taky si počkám na rady, jsem z toho jelen 😉

mysicka_lb
autor
1. led 2014

@lostakova Asi nejsme samy, když nikdo nepíše🙂

lostakova
1. led 2014

@mysicka_lb Mně připadají všechny stejné, takže koukám hlavně na barvu 😀 Líbí se mi, když je korbička kulatá (ne hranatá), chci čtyři kola, aby byl lehký a abych s ním mohla i do terénu. Koukám po trojkombinacích, někdo mi doporučil nafukovací kola a myslím, že houpací je lepší. Když si nějaký kočárek ale vyhlédnu, ztrácím se ve výčtu vlastností a už si ho nedokážu porovnat s ostatními 😒

mysicka_lb
autor
1. led 2014

@lostakova To jsme na tom tak nějak stejně. S tím, že miluju červenou a růžovou, ale čekám kluka, takže se ani v těch barvách realizovat nemůžu🙂.

lostakova
1. led 2014

@mysicka_lb A to já zas jo 😉 Takže vybírám růžové až fialové, ale koupi raději nechám na únor po dalším utz, aby nás nečekalo překvapení.

elielizabeth
1. led 2014

Krásný večer, tak my jsme vybírali kočárky už 2x.
U prvního jsme neměli moc zkušeností, takže jsme vyhledávali nafukovací 4 kola a velkou korbu, protože se nám mělo mimčo narodit v květnu, což znamenalo, že v půl roce v zimě tam musí vejít na lehnutí i s fusakem.
Nechtěli jsme kombinaci, protože sporťák jsme pak chtěli přímo sporťák s vychytávkami a skladný a nelíbí se nám vožení miminek v těch vajíčkách.
U druhého mimča jsme se v pár případech poučili a vybírali takto:
- nafukovací kola (využili jsme i v terénu i ve městě, ta plastová či gumová u sporťáku mi lezla na nervy zvukem nebo přejížděním po kamíncích... ale zase se nemusí dofukovat no 🙂 ), ale určitě ta dvě přední otočná s aretací
- velká korba
- rukojeť kočárku molitanová, ne kožená, na té kožené se šíleně potily v létě ruce
- nákupní košík přístupný ikdyž je mimčo dané do lehu
- lehké složení a rozložení kočárku
- jsem spíš pro polohovací a otáčecí rukojeť než pro otáčení korbičky (když jsme jeli na procházku a otočili se, když malá spala, jen jsme přehodili rukojeť na druhou stranu a sluníčko ji do oček nesvítilo, nevím jak bychom pořád se spícím mimčem přehazovali celou korbičku nebo já sama. a u sporťáku jsme měli slunečníček, ale ten se točil, nedržel, když foukal vítr...

no momentálně si nic jiného už asi nevybavím 🙂

vlasanah
1. led 2014

Ahoj holky, taky si ráda nechám poradit. Já jsem sice teprve na začátku a tak to nechci zakřiknout, ale jsem blázen, který o všem nejdřív čte recenze a teď toho je tolik... Navíc každý má jiné zkušenosti a záleží na jaký kočár zrovna narazil. Někdo je 100% spokojený a vzápětí jsem se dočetla, že 4 holky kritizovaly kolečka a brzy... Myslím, že podle toho co jsem četla, tak žádný kočárek není 100% a vše chce vidět a odzkoušet si naživo 😉

lostakova
1. led 2014

@vlasanah To každopádně, ale nemůžu zkoušet jeden kočárek za druhým 😉 A já když přijdu do obchodu, každý se mi zdá stejný a nevím, na který mrknout...

vlasanah
1. led 2014

tak určitě nějakou představu máš ;) a třeba na heurece jsou recenze na různé kočárky, tak je dobré si ty názory právě počíst ;) ale je fakt, že na to člověk musí mít čas :D

lostakova
1. led 2014

@vlasanah Jo, ale nedokážu si je porovnat mezi sebou, když každý se zaměřuje jen na ten konkrétní kočár 😒
@mysicka_lb Četlas tohle? https://www.modrykonik.cz/blog/siera/article/jak-vybrat-kocarek/

mysicka_lb
autor
1. led 2014

@lostakova Nečetla (teda teď už ano). Přesně něco takového jsem sháněla, to je super, díky.

leni78
2. led 2014

Za mě opravdu na kocarku nešetřit. Hlavni kritéria : váha, jednoduche skladani, skládání bez sundavani sedacky, vysoka rukojeť, omyvatelny.

vlasanah
2. led 2014

to snad ani porovnat přímo mezi sebou takhle přes net nejde :/ to můžeš jen jestli se ti líbí víc ten nebo ten, jestli má větší kolečka... možná si to chce stáhnout, dát si je vedle sebe a porovnat velikost koleček a ty další věci :/ já jsem z toho taky jelen :D

katja77
2. led 2014

Tak ono záleží, jaké jsou tvé preference. Mně se nejvíc líbí kočárky typu Emmaljunga, Inglesina, zejména ODPRUŽENÉ, HOUPACÍ, dítě v něm může krásně a pohodlně spát.....Jeho páteř není zatížena. Dopálila jsem se s xlanderem, proto vím, že POLSKO UŽ NIKDY.VÍCE. Pro mně je.důležitý velký nákupní koš a velká korba, jelikož nechci nesedici.dítko dávat do sporťáku..... Dále bezpečnost., skladnost a tíha kočárku mi až tak nevadí. Rozhodni se.dobre a projdi si všechny možnosti, ať pak nemusíš svého rozhodnuti litovat, jako já☹

marukm
3. led 2014

Zdravím všechny, máte někdo tip na kočárek, který vám mimo jiné vyhovoval z hlediska skladnosti? Hodně cestujeme, takže bychom rádi kočárek, který se dobře skládá a nezabere v autě přehršel místa (máme Hyundai i30, kufr celkem velký). Díky!🙂

killi
3. led 2014

@mysicka_lb první kočárek jsme měli levný z Polska trojkombinaci, který po nějaké době rozpadl a druhý kočárek už jsem nechtěla nafukovací kola. Dvakrát jsem píchla, takže jsem ve městě lítala a sháněla někoho kdo by mi to zalepil, abych se spícím dítětem došla domů máme to asi 3 km pěšky. Určitě houpací kočárek s velkou korbou, polohovací a bezpečný. Dcera byla velká a do klasických kočárků by se asi v půl roce nevešla. Teď mám doma bébecar stylo class. Kdyby jsme měli větší auto tak jdu do inglesiny Classiky.

verena
4. led 2014

@elielizabeth také začínáme shánět kočár, v požadavcích bychom se shodly, prosím jaký kočár jste nakonec vybrali?

kamino
4. led 2014

@elielizabeth a jaky to nakonec vyhral? Potrebuji tipy pro segru😉

majkali
4. led 2014

@mysicka_lb Tady je pár tipů, jak vybrat kočárek: http://www.malvik.cz/Tema/Vybirame/Jak-vybirat-...

elielizabeth
5. led 2014

@verena @kamino Pro dcerku jsme měli Bambi Filo, ten měl ale koženou rukojeť a kola neotáčecí, ale byl veliký, takže na zimu v kočárku super. Náhradní jsme měli Dorjan Cross Country, ten už má rukojeť polstrovanou, ale taky neotáčecí kola. Při kočárku pro jedno mimčo mi to až tak nevadilo, jezdila jsem s nimi i dost často autobusem.
Pro druhé mimčo jsme chtěli Eco Line. Neměli jsme ale možnost vyzkoušet na vlastní kůži to předělávání korbičky..., protože jsme nakonec koupili kočár pro dvojčata - sourozenecký (větší dcerka a mimčo), takže máme Bumbleride Indie Twin.

verena
5. led 2014

@elielizabeth děkuju, podívám se na to, nějak mi připadá, že mým požadavkům vůbec nic neodpovídá, ani v kategorii 20 tis. a víc se neobtěžují ani dát ruční brzdičku. Nějak nevím, co bych s tím kočárem měla celé dny dělat v tom obchodním domě, na což se dnes asi kočárky vyrábějí 🙂 ten bumbleride sourozenecký má sestra v Norsku a velmi si ho chválila. Má kluky brzy po sobě...