Jak složit korbu kočáru Jane solo?

myia
27. bře 2010

Ahoj holky, koupila jsem si kočárek jane solo s korbou i autosedačkou (potřebovala jsem rychle složitelný, skladný a lehký kočárek budu ho mít doma celou dobu a nosit do třetího patra). Problém je v tom, že jsem teď docela překvapená jak se na něm korba po nasazení jakoby kývá, nemáte s tím některá zkušenost? Objednala jsem si ho přes internet, jsem na rizikovém těhu, tak cestování moc nepřipadalo v úvahu. A teď mě trápí, jestli to tak má být. Nebo je to špatně. :o(( Prosím poraďte, máte některá zkušenost??

sisa32
28. bře 2010

Ahoj Myia, se Solem nemám zkušennosti, ale se Slalomem. Tam to dělá taky. Zkus zvednout nožní opěrku až do roviny, jakoby až k té korbičce, tím se to to trochu zajistí, ale tročku kývat se to bude.

Já uvažuju, že si koupím Solo, tak mě docela zajímá, jak vypadá, jak je prostorný, jestli je odpružený, můžeš mi napsat svoje první dojmy, i když zatím si s ním nejezdila ?

myia
autor
28. bře 2010

Ahojky, první dojem byl úžasnej, můžeš mrknout jak vypadá na živo mám ho na blogu. Až na to hýbání korbičky, což si mě moc uklidnila, si myslím, že bude jezdit dobře, už jsem ho projela po bytě u ségry a fakt super 😀 . Dokonce má na zadních kolečkách nastavitelné odpružení. (jinak píšou že by měl být odpružený, odpoledne to zjistím až půjdu k ségře a vyzkouším, dám Ti vědět) Co se prostoru týče, tak má vlastně podložku pro menší mimčo, která se nechá vyndat. Opravdu bych řekla že je sedák téměř totožný s nomadem, jen konstrukce podvozku je jiná. Působí malým dojmem, není tak robusní jako je třeba nomad, nebo slalom. Hlavně musím říct, že je k nezaplacení jednoduchost složení celého kočárku, nevím, jestli slalom se nechá složit i s nastrojeným sporťákem. Ale tenhle je fakt malej když se složí. Hodili jsme ho do kufru sedanu úplně v pohodě. Jinak jsem si ho zkusila i odstrojit, sporťáček z konstrukce jak rychle to půjde sundat když bych to chtěla prát a byla jsem mile překvapena, že i když je to fakt pevně přidělané drží to pár cvoků a protažených přesek. Nikdy jsem to nedělala a sundaný a nandaný jsem to měla cca za dvacet minut. Jinak se nechá polohovat až do úplného lehu jak nožičky tak zádíčka, fakt super, je pravda že jsem v něm prcka ještě neměla, ale řekla bych že bych z jané řady jinak nevolila.

sisa32
28. bře 2010

Tak to jsi mě potěšila, zítra, jestli to stihnu, zajedu do Malvíku a možná si ho hned odvezu. Chtěla jsem původně golfáče jen jako druhej kočár, ale není na dva místo, tak potřebuju něco bytelnějšího a to asi Solo je. Jen se budu se Slalomem těžko loučit.

Jestli bude Solo v tom Malvíku vystavený i s korbou, tak ti to kývání ještě okouknu a pak dám vědět.

majka79
28. bře 2010

ahoj myia také se díváme po Solu chceme ho určitě koupit zdá se mi taky moc fajn ikdyž jsem ho nikdy neviděla naživo, mohu se zeptat kdy jsi ho objednávala Tvá barevná kombinace je moooc krásná takovou neznám

majka79
28. bře 2010

omlouvám se chtěla jsem napsat kde ne kdy ☹

sisa32
28. bře 2010

Myia, taky jsem okoukal tvůj kočárek a má super barvičky, nikde jsem je na netu neviděla. 🙂

myia
autor
28. bře 2010

Jee, to jsem ráda, že se Vám líbí. Je od paní která si ho přivezla z Itálie, nemá záruku, je úplně nový, prodala ho se slovy, že se jim něco přihodilo a už ho nebudou potřebovat. Koupili jsme ho hodně pod cenou. Jsem jí vlastně moooc vděčná, protože jsme se s mužským nemohli dohodnout tohle byl jediný kočárek nad kterým nám oboum spadla brada a chtěli jsme ho bez vyjímek oba :o)

myia
autor
28. bře 2010

jen k němu nemám tašku, nánožník a pláštěnky ☹. Pláštěnky se seženou to vím, ale ten nánožník mě docela mrzí.

sisa32
28. bře 2010

Tak to se ti povedlo. Já mám pořád pocit, že jsem ty fotky někde včera viděla, nedávala jsi je na MMB ?

Ten nánožník by se měl dát určitě sehnat, horší to bude s tou barvičkou.

sisa32
28. bře 2010

Ještě mě napadlo, že na MMB jsou maminy co ty nánožníky šijou na zakázku, takže pokud netrváš na originálu, mohly by sehnat tvojí barvičku.

myia
autor
29. bře 2010

Ne ne, i ty fotky takhle jak jsou nejsou focené u nás, to takhle nafotila ta paní a já jen její fotky použila, jsem hodně pověrčivá co se kořárku týče takže jsem ho měla doma všeho všudy 10minut. Nánožník jsem si říkala že sikoupím z barevné kobinace jané asi tuším H60 je to taková šedá se žlutou. Konec konců, ona je z boku také šedivá. Jinak ten kočárek je odpružený a zadní kolečka jsou nastavitelná jakoby výškově. No a jak jsi dopadla ty v malívku? Třeba se Ti budou líbit jiné, maj tam toho teď na jaro hrooozně moc. 😀 😀 😀

sisa32
29. bře 2010

Ahoj Myia, tak jsem byla v tom Malvíku. Na první dojem se mi moc nelíbily, takový nějaký rozhrkaný. Pak paní zjistila, že nejsou dole zaklapnutý, tak se to zlepšilo. Hodně se mi líbí dlouhá spojená rukojeť a pěkně odpružený kolečka. Taky polohování až do lehu. Trošku mě zarazila velikost sedátka, zdá se mi hodně úzké, Adél to měla akorát na šířku amínek a jen ve svetru, ale byla to ta verze Reverse, možná je užší než klasika Solo. Takže jestli je budu kupovat, tak bez tý otočný sedačky. Chtěla jsem je hned, ale mají jen jedny vystavený a modrý. Takže zatím nic. Okoukla jsem i Inglesinu Zippy, to byl favorit č. 2 a to je strašný mrňavý hrkátko. Pak favorit č. 3 Chicco Multiway, ty se mi líbí, vybrala bych červený, ale nějak jim divně hrkají kolečka. Takže zatím mám čas se rozhodnout.

sisa32
29. bře 2010

A zkoušela jsem tu korbičku, měli jen Slalom a kýve se taky.

myia
autor
29. bře 2010

Ahoj Sisa32, No já jsem měla ten solo složený vlastně ho má složený ségra ve skříni, a dokonce bych řekla že ten sedák tam otočný není. Zaklapává se polohování zádíček na jedné straně, myslím že přímo na tu konstrukci podvozku, takže je jako nožičkama od Tebe. Musím říct, že mně přišel stabilní dost, ale pravda je že žádné zkušenosti s kočárky nemám, jinak je opravdu problém někde kočárek solo vidět na živo. Já jsem po něm koukala v superbaby v Plzni a taky ho tam neměli. Zítra ten sedák změřím a napíšu Ti rozměry jak je veliký, budeš to moc porovnat. Docela mě to vyděsilo, aby se tam malá vešla, protože předpokládám, že ji tam budu muzset vozit už někdy od listopadu. Nedovedu si totiž představit jak dlouho se asi tak může do té korbičky vejít. A posuzovat to se ségry dětičkama je těžký protože jsou oba takový malinký :o) ten druhý má teď ve třech měsících tři a půl kila :o))

sisa32
29. bře 2010

Já si právě myslím, že ten s tou otočnou sedačkou jí má asi užší, jako je to u novýho Slalomu, ale nevím. Já ho fakt chci, ale manžovi se nelíbí. Ale zase kdo s ním bude hlavně jezdit, že jo ? 🙂

Teda, ségra má fakt mrňouska. 😉 U nás je to naopak, Adél je dlouhá, vypadá na dva roky.

myia
autor
29. bře 2010

Tak tohle jsme řešili doma tady, já jsem strašně chtěla jane nomad H65 takový ten hnědo oranžový je to ještě kolekce 2008, jenže ten můj doma vrčel, že se mu nelíbí korba že by na něj chtěl korbu z concordu černou a ta se zase moc nezamlouvá mně. No byl to boj, co si budeme povídat :o)) No malinkej je opravdu malinkej :o), říkáme že nemají být po kom velcí, protože Majda je 168cm velká a její mužskej snad stejně nebo o centimentr menší :o)) Kyž jsem ho položila do autosedačky že to vyzkoušíme jak to pak drží na podvozku tak mě rozesmál i s tím vnitřkem tam byl takovej zaprdlej :o)) je toprostě drobeček :o) A nekoukala jsi třeba na golfáčky Eurocart? tady je má jedna holka vozí v nich holčičku v lednu jí byl rok a musím říct, že jsou fakt moc hezké a mají polohovatelná zádíčka, docela se mi líbil, ale přijde mi dost nízkej, i když nejsem žádnej dlouhán.

sisa32
29. bře 2010

Ten oranžovo hnědý je pěkný, já se zase zamilovala do barvy Marine 2007, tak jsem si koupila starší verzi, i když nový jen kvůli barvě.
Ten Eurocart neznám, zkusím pohledat. Jenže já právě potřebuju větší kočár, měřím 180 cm. 😝

sisa32
29. bře 2010

Tak ten nee, mě se tyhle s těma sraženýma nožičkama nelíbí, navíc Adél sedí a má nohy do stran, ještě je schvélně vystrkuje.

myia
autor
29. bře 2010

Tak to by opravdu byl solo super, já jsem taky kolem těch 168 cm a musím mít madlo ohnuté jinak to mám strašně vysoko. Hlavně, podle Majdy je lepší mít glfky se spojeným držadlem, když byl Honzík malej koupila si na něj golfáčky od chicca. Řekla že to bylo hrozný, že se vůbec nedaly ovládat jednou rukou, že když třeba malej capal vedle a chtěla ho chytit za ruku a zároveň vést kočárek byl to nad lidský výkon. Tak si teď na toho druhého pořídila V-max líbil se jí podvozek i to že nepůsobí takovým tím objemným dojmem. Měl by jí během týdne přijít, tak Ti pak napíšu jakej je doopravdy.

sisa32
29. bře 2010

Tak jo, díky.
Zatím se tu stala změna, manžel okukoval Solo a Solo revers, to se mu nelíbí a to obyč joo, takže to vypadá, že ho objednám, ještě počkám do dubna a bude. Zatím ho mají stejně všude na objednávku, tak není kam spěchat.

majka79
30. bře 2010

ahoj tak zítra nám přiveze PPL naše Solo vybrala jsem hnědo oranžový už letošní a rovnou i nánožník 🙂 jsem na něj moc zvědavá

majka79
30. bře 2010

sisa také jsem se nemohla rozhodnout jestli otočné Solo nebo obyč. a četla jsem že otočné je užší a to bych nerada Lukášek je kluk jak buk a navíc chci aby v golfáčku ještě spinkal tak ať má větší pohodlí

sisa32
30. bře 2010

Majka, to hnědo oranžové se mi taky nejvíc líbí, už jsem ho skoro dnes objednala, nakonec jsem to zrušila. Až ti přijde, mohla by jsi mi napsat vnitřní rozměry sedátka + tvoje první dojmy ? A nějaké fotečky v reálu by byly bezva. Moc děkuju. 🙂
Jo a ještě, odkud jsi ho objednala ?

sisa32
2. dub 2010

Ahoj, tak jsem se už rozhodla pro Jané solo, i když pořád čekám, jestli Majka dá nějaé info. Jenže teď píšu do různých e-shopů a nikde ho nemají.

Nevíte některá, kde ho objednat, abych na něj nemusela čekat víc jak měsíc ?

myia
autor
9. dub 2010

http://www.babymania.cz/jane-solo-2010-j47-land...

Ahojík Sisa 32 zkus tady mělo by to být skladem, a asi do týdne bys ho měla mít. Kamarádka si ho odtut objednávala :o))

majka79
4. kvě 2010

Ahoj všem po dlouhém čekání jsme si nakonec objednali Solo 2009, kvůli barvičce, která se mi líbí už čekat nechci
mohu se zeptat máte někdo zkušenost s origo nánožníkem? Pasoval by 2009 nánožník určený pro Slaloma a Nomada nebo ne? Ráda bych ho koupila co nejdříve, aby se nedoprodala barva. Na podzim ho budeme určitě potřebovat.

majka79
17. kvě 2010

Ahoj tak nakonec máme doma Solo 2008 v barvě Urban i s nánožníkem, jsem ráda, že jsem už nečekala dál na novou kolekci protože takhle jsem dost ušetřila a jsem spokojená, golfáček splnil mé představy.

faron
26. kvě 2010

Ahoj,
také se mi moc líbí jané solo, ale koukala jsem, že starší kolekce má nějakou látku v košíku a kolekce 2010 to už nemá. Nevíte někdo co to je? 😒 Děkuji