Jak velká má být korba u kočárku?

martinakl
3. čer 2012

Ahoj, vybírám kočárek a už mi z toho jde hlava kolem 🙂 Proto potřebuju rady zkušenějších mamin... Hrozně se mi líbí kočárek Alpiron, je úžasně lehký a ovladatelný a za super cenu. Akorát má docela malé korby (vnitřní rozměr hluboké 76x35cm, sportovní 86x31cm). Co si o tom myslíte? Stačí hluboká korba pro průměrné miminko, aby v něm mohlo jezdit celou zimu? (V březnu mu bude půl roku). A co ta sportovní korba? není moc úzká i krátká? Ani nevím, jak dlouho se dítě v kočáru vozí. Navíc možná budem uvažovat o sourozneci 🙂 Jinak jsem polukovala po Taku Laret, je větší, ale těžší. Já budu jezdit hlavně ve městě a taky se psem a MHD, takže lehký by se mi opravdu hodil. Poraďte, prosííííím 🙂

kacka.l
3. čer 2012

Nevím, jestli poradím písnu svůj názor. Korba se mi zdá dostačující, pokud jde sporťák do lehu a nemáte dispozice velkého miminka. Nevím, každý chce 80cm korbu, ale do roku se miminko nebude vozit vleže, chce vidět. Já měla korbu 73cm a protože byla zima a i když se ve fusaku jakž takž vešel, šel do sportovního v 4,5 měsíce a nijak mu to neuškodilo. 🙂 záleží na mamince, kamarádka vozila v témže typu i fusaku do 8 měsíce. 🙂
Sportovní část je přiměřěná. Zjistila bych zádovou opěrku a pokud má alespoň 45cm, nebránila bych se kočáru, pod 45cm, bych určitě nešla, nožičky, ať si klidn čouhají ven, ale když se nedá opřít hlava, je to pro mě hrůza. 🙂
A co třeba espiro enzo evo?

martinakl
autor
3. čer 2012

@kacka.l Diky moc za reakci, docela me potesila 🙂 Tu operku zmerim v obchode, nikde na netu jsem to nenasla, vsude pisou jen ten celkovy rozmer. Ten Espiro je taky pekny, ale ja bych se prave rada dostala pod tech 16kg, co ma i Laret (jinak bych sla urcite do nej a mozna pujdu, protoze i pres tu vahu, je celkem snadno ovladatelny).

ivanka86
3. čer 2012

Ahoj, my čekáme první miminko, takže ještě nemáme vyzkoušeno, ale hledali jsme dlouho kočárek s velkou hlubokou korbou, aby se nám tam miminko vešlo i v zimě s fusakem (termín máme v srpnu). Nakonec jsme vybrali Dorjan Danny Sport trojkombinaci. Máme informace, že není moc poruchový, tak snad jsme se trefili 😕 Cena také příjemná. Ale záleží, jaké máš na kočárek další požadavky. Pravdou je, že my chtěli čtyřkolku do terénu, spíš než na drandění po městě. Původně se nám líbil X-lander, ale bohužel korbička i sporťák jsou opravdu prťavé ☹

martinakl
autor
3. čer 2012

@ivanka86 Ja jsem Dorjan taky zkousela na prodejne. Ale o neco lepsi mi nprisel ten Laret. Jak na ovladani, tak hlavne vzhledove 🙂 Ja uz jsem v podstate byla rozhodnuta pro Laret, ale pak jsem vyzkousela jen tak ten Alpiron a ta lehkost me uchvatila 🙂

kubinkov
3. čer 2012

@martinakl I 16 kg je na kočár docela dost. Jsou kočárky lehčí a praktičtější. Fakt je, že prodejci polských kočárků tak 1-2 kg uberou, aby to vypadalo lépe. Váhu žádný prodejce v prodejně nemá a přes internet se to ověřit nedá. Hluboká korba 76 cm opravdu bohatě stačí. U sporťáku je důležitá opěrka zad a i 45 cm je podle mě žalostně málo. Nejlepší je vzít si s sebou do obchodu alespoň dvouleté dítě a posadit ho do sporťáku a vyzkoušet ležení, nánožník a manipulaci. To už prodejcům dojdou argumenty, když tam takové batole nechce sedět a boudu má přímo na hlavě a podobně. 😉

martinakl
autor
3. čer 2012

@kubinkov Mne prave prijde, ze tech lehkych tolik neni, pokud nechcem dat za kocar 20tis... A s tim ditetem, to je super figl, az na to, ze nevim, kde to dite vzit 😀

kubinkov
3. čer 2012

@martinakl Když potřebuješ koukat na peníze, tak koupí polského těžkého tanku opravdu neušetříš, protože tahat do MHD 16 kg kočár + 10 kg dítě ( váha ročního dítěte, které s kočárkem zdaleka nekončí) tě stejně donutí ke koupi dalšího kočárku a to jsou peníze navíc.
http://www.ondalek.cz/produkt/mutsy-transporter...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56281909&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=55941818&tab=3
Máme tenhle kočár už 3 roky, je stále bez funkčních vad a docela slušně pořád vypadá. Jezdily jsme opravdu hodně a hodně jsme cestovali. Ještě teď se do něj vejde čtyřapůlletý syn, když je to nutné, a vyspí se v něm.
🙂

martinakl
autor
3. čer 2012

@kubinkov No ono prave ne vsechny polske jsou tezke, napr. ten Alpiron nebo Coletto Giovanni, ten je taky lehky.. Spis jde asi o kvalitu, u polskych je to vetsi risk. Ale podle recenzi treba ten Laret nebo i Giovanni poruchove nejsou.. A na prejizdeni MHD bychom treba poridili nejake golfky, ktere drahe nejsou a jsou lehke.

kubinkov
3. čer 2012

@martinakl No zkušenost se stejně přenést nedá, tak přeji dobrý výběr a hlavně zdravé miminko.

martinakl
autor
3. čer 2012

@kubinkov Dekuju moc za info, urcite o tom popremyslim, jestli radej tedy neporidit nejaky jiny kocar ale z druhe ruky... Pekny vecer 😉

megy
4. čer 2012

tak my máme Tako warrior GT - polský kočárek a jsem maximálně spokojená. hluboká korba má cca 79cm, výborně se s ním manipuluje, do MHD nemáme potíže, teda pokud dementní řidiči nezastavují kilometr od obrubníků 🙂 jezdíme pořád MHD a nikdy jsem jiné potíže neměla - spíš je to o lidech než o kočárku a váze 🙂
navíc máme kola, která jsou dělaná do terénu - je to čtyřkolka. celá trojkombinace nás přišla na 6500kč a nemyslím si, že dražší jsou lepší nebo výhodnější, jelikož každý kočárek má své pro a proti.

@martinakl Laret je moc pěkný kočárek, uvažovala jsem nad ním. 🙂 alpiron jsou taky krásné i dorjany, ale vyhrál tako warrior - je nový ne z bazarku za tu cenu, jsou jsem napsala

martinakl
autor
4. čer 2012

@megy Dekuju za nazor 🙂 Tak to je super, ze mas takovou zkusenost s MHD. Ja si to zatim neumim moc predstavit. Laret je (mam pocit) jeste o neco lehci nez Warrior, takze by to mohlo byt v pohode 🙂

mojsha
4. čer 2012

ahojda, napíšu svou zkušenost, na prvního klučíka který se narodil v lednu jsme koupili kočár abc design, který jsme si mysleli že je dobrý ale postupem užívání jsme přišli na spoustu jeho chyb, např. že v zimě slída kočárku měla malé zvýšení a do korby dost táhlo, navíc byla dost úzká kluk mi tam přišel že nemá vůbec pohyb a to byl spíš dlouhej než cvalík, nakonec jsme ho po 5ti měsících prodali a koupili už jen sporťák od x landeru, nyní čekáme druhé - holčičku a vybrala jsem si tako laret má vše co jsem u předchozích postrádala a už se na něj strašně těším

brisalek
5. čer 2012

ja napisu svoji zkusenost, taky jsem chtela velkou korbu, ze mala bude v cervenci a my jsme vsichni vysoci, tak i ona bude dlouha atd.atd. koupila jsem Roan Marita, ze pak sportak koupim jiny(na penize jsem zase tolik koukat nemusela) a nakonec v hlubokem kocarku prakticky nebyla,protoze jak se do nej polozila hned rvala jak tur☹🙂.Takze pak uz byla porad v gessleinu sportaku s vloznou taskou, kterou jsem pouzivala jako fusak bez vytuzi a puvodne jsem ji vubec nechtela koupit🙂.

javyb
5. čer 2012

@martinakl my mame jen vloznou tasku-77x28cm a Baru v ni byla 7mesicu,a to byla velka,mela v 6m 9kg. Narozena je na konci zari. Podle me nepotrebujes nejakou extra obri korbu,to co mas vybrane,je velke dost🙂

alemari
5. čer 2012

@martinakl ahoj, mám 2 kluky, taky jsem nejdřív vybirala kočárek podle korby ale je to nedůležité, spíš se zaměř na kvalitu podvozku, a velikost sportáku, do korby dáš mimi dokud se ti nezačne točit a vylézat, takže i když by byla dost velká a mimi už bylo hodně obratné, tak stejně vytáhneš nebo pořídíš sporták, já mám stejnou značku kočárku jako @javyb jen nemám tašku ale klasickou korbu, a ten náš spoŕták je obrovský, což je rozhodující 😉 tak dobře pořidˇ 😵

vyrubka
21. srp 2012

holky poradíte mi prosím nějaky dobrý kočrek?ale jsme hodně naročna 🙂
1velka korba i sportak s velkou boudičkou
2 otočna předti kolečka
3oba směry jízdy
4 dobrá skladnost do auta
rozhodně nechci xlander nebo jordan

díky moc

vyrubka
21. srp 2012

jooo a tako taky ne 🙂)))

vyrubka
21. srp 2012

ještě jedna zásadní věc...mimi bude v listopadu, takže aby mu tam nefoukalo 🙂)