Jak vybrat kočárek?

papus
4. led 2010

ahojte ženské,
čekám miminko v dubnu a vůbec nevím jaký kočárek pořídit 😒 dívám se po všech možných,ale opravdu si nevím rady původně jsem chtěla X-Lander,ale rezence mě zrazují ty levnější jsou sice lehčí,ale zase prý nevydrží.
Tak uvítám,když se některá ozvete co máte stejný problém nebo poradíte!!! 🙂

ivika18
4. led 2010

papus, hlavně si musíš ujasnit, co od kočáru chceš - v jakém terénu budeš jezdit, kolik kol, jeslti potřebuješ odpružení, jestli chceš hlavně velkou korbu nebo pořádný sporťák - většinou má kočár buď jedno nebo druhý, jestli přehazovací rukojeť, atd. A pak taky ta cenová relace.

josifek
4. led 2010

Papus Ivika má pravdu musíš zvážit priority pro kočárek jaký chceš. Já mám Danny sport2009 a jsem spokojená, není to žádný zázrak ale jsem z něj nadšená, je to 4 kombinace což jsem chtěla a nebyl drahý stál mě jen necelých8000kč. Je to 4 kolka s otáčejícími koly předními,a sporťák se dá dát oběma směry.pro nás je dost velký jěště pořád v pohodě jezdíme v hlubokém.Výroba poská , a autosedačka jde na podvozek,výhoda při nákupech mimi domov 😉
http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...

kubinkov
4. led 2010

papus: Máš jednu jistotu, že dokonalý kočárek neexistuje. Co je pro jednoho ideál, druhý odsoudí... To si nevybereš. Mě se osvědčila autosedačka připevnitelná na podvozek. 😉 A šla bych do co nejlehčího kočárku. ( Nerada to píšu, ale Jané Nomad. nebo Bogaboo Cameleon.)Ale ta cena! 😝 )

ivika18
4. led 2010

My jezdíme s Jané Slalom Pro a neměnila bych - měli jsme celkem 4 kočáry. A z moji zkušenosti je lepší připlatit.

papus
autor
5. led 2010

holky děkuju moc za rady 😉

Josífku jukla jsem na ten tvůj kočárek tento se mi líbí ještě od jiné značky jsou skoro stejné 😉

musko
5. led 2010

som Ti zabudla do IP napísať, aby si si dala pozor ná váhu kočíka - lebo mimi rastie a naberá na váhe a tlačiť nap. v snehu cca 20 kg je fakt náročné - po vlastnej skúsenosti. Preto mám ako šporťák Jané - jeden z najľahších na trhu.

editah222
5. led 2010

Já jsem si vzala papír a tužku a sepsala jsem si co od kočárku požaduju a bez čeho se prostě neobejdu 😀 no a pak jsem začala hledat. Pak jsem zjistila, že kočár, který splňuje všechny moje požadavky neexistuje ☹ Nakonec jsem vybrala Teutonii Spirit, splňovala většinu požadavků, jen cena byla o dost vyšší než jsem původně chtěla. Dnes po skoro 4 měsících můžu říct, že jsem vybrala docela dobře, jen bych už příště nešla do 3kolky, ale to je můj osobn pocit.

romana29
5. led 2010

Ahojky, pokud bydlíš v paneláku, tak si napřed změř výtah 🙂, to je asi nejdůležitější 🙂)), pokud budeš jezdit po městě, kde ti nehrozí žádné neodmetené silnice, krásné rovné cesty, tak si vlastně můžeš vybrat kočárek, jaký se ti líbí, pokud bydlíš někde, kde jsou šílený silnice, samý překážky v cestě, tak určitě raději bytelnější.
My bydlíme na maloměstě, měla jsem DorJan Crosscountry, absolutně bez problémů, rok v něm Danda vegetoval i 5x denně a super. Takže ho použiji i při našem druhém dítěti.
Hodně zdaru při výběru a stovky spokojených najetých kilometrů 🙂

ivika18
5. led 2010

Nevím, jestli to tu už někdo vzpomněl, ale taky to chce změřit kufr auta a rozměry složeného kočáru, zvlášt pokud máte menší auto.

johnatanka
5. led 2010

jané slalom pro, měla jsem Firkon twist a byla jsem nešťastná po 3měs, reklamace atd... 😖 , pak Jané nomad pro, super lehký, taky doporučuju, slalom byla moje láska, takže jsem se vrátila k nafukovacím kolečkům 😵 a tříkolce 😀

yellowbanna
5. led 2010

ja mam prave taky pocit, jak uz tu nekdo psal, ze kocarek, ktery by mel vsechno, co chci, proste neexistuje 😕 chtela bych ctyrkolku s otacivymi prednimi koly, nafukovacimi, trojkombinaci se sedackou a samozrejme co nejvetsi korbicku...opravdu toho chci tak moc?? uz jsem skoro byla rozhodnuta pro Tako Jumper nebo V travel, ale zase jsem neslysela uplne pochvaly...ted jsem objevila Brevi Ovo - jenze to uz jsme v jine cenove kategorii..presto - znate ho nekdo?? Moc recenzi jsme na nej na webu neobjevila...

ivika18
5. led 2010

yellowbanna, narazila na zajímavý kočár Sweet Years, ale nenašla rozměr korby. A pak mě napadá ještě Mutsy 4rider, ale oba cenově jak ten Brevi. A z těch cenově přijatelnějších X-lander?

musko
6. led 2010

yellow - podobný ako Takko je X - lander - mali sme XA 2005 z druhej ruky ako šporťák pre staršieho synka a nachali sme si ho ako tereňák aj pre menšieho - okrem toho, že je trochu ťažší, je skvelý, je dlhý - Petrík v ňom popoludní spával do 3 rokov a nie je žiadny drobček :o)
Takko nie je spoľahlivá značka ☹

papus
autor
6. led 2010

Holky já si ještě vyhlídla od ABC Desing Mamba 2010 je za přijatelnou cenu lehký,kolečka jsou sice ve předu menší,ale otáčejí se je dobře manipulavetlný,ale to se samozřejmě nezjistí,když se člvěk projede jen po prodejně 😒

musko
6. led 2010

papus - je síce pekný, cena príjemná, ale šport. časť polohuješ v celku - teda aj v leže dieťa sedí a to nie je dobré, nie je to fyziologické. Lepšie sú kočíky, kde polohuješ zvlášť záda a zvlášť nohy, ideál je ak ide dať do úplného ľahu.

kubinkov
6. led 2010

Ještě bych si odměřila délku opěrky u sportovní části a výšku boudy nad sp. sedačkou. A počítala bych +2-3 kg na váze, přeci jen je to polský kočár.

ivika18
6. led 2010

souhlasím s musko, mimčo se potřebuje v kočáru i protáhnout a změnit polohu a ne být pořád v sedě, takže přestože jinak vypadá pěkně, tak bych do toho určitě nešla.

josifek
6. led 2010

Papus koukni já bych ho brala znovu nevahala bych zase má vychytávky ale to je můj osobní názor 😉
http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...