Jak vybrat správný sporťáček, golfové hole?

jita2
17. pro 2006

Na jaro sháníme golfové hole, sporťáček, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s jakou značkou, který kočárek je lehký, dobře se vozí, skládá atd.

dudri
14. črc 2009

Zalezi ake polohy chces skladat golfac?
ja chcem skladat uzko, dame priemiestit na chodbe
aj da sa prec striesku...
ale nakupna taska do 3kg

peg perego si neviem ???

zajo79
14. črc 2009

tamika, urcite ano, zaklad, ze ide takmer do lahu, a ma polohovatelne nozicky.

tamka84
14. črc 2009

no ved práve preto sa mi páči, aj aj clonu proti slnku má. Niečo podobné ako PP sí , ale lacnejšie nepoznáte??? 😀

zajo79
14. črc 2009

tamka, tiez teraz vyberam...a mam taaaku hlavu. este sa mi paci casualplay downtown, ale ten je drahsi..tak isto chicco trio.

lite way - nieje zly, za tu cenu super, ale oproti si, nieje o com - si vedie.

tak asi vyhra si. davame na reklamaciu pp skate, tak budem asi bez kocika - zajtra ho chcem objednat, som zvedava, kolko bude trvat, kym su ho schopny priniest.
Paci sa mi oranzovy, len neviem ci natom nebude vsetko vidiet.

martinano
14. črc 2009

babulky my sme mali pp A3, teraz plico ja si nemozem vynachvalit tym,ze zijeme v studenej krajine riesila som to aby bol maly chraneny a bola som spokojna A3sme menili preto,ze uz bol stasri.to plico mame pol roka teraz posuvame ak by ste niekto chceli

zuzi2
15. črc 2009

Ahojte 🙂 Viete, ci sa da na chicco lite way a casualplay downtown nakliknut vajicko?

dosa
15. črc 2009

zuzi2 - na chicco lite way urcite nie - mam ho doma, nie su tam ziadne drazky na to a ani som sa o tom v navode nedocitala. na casualplay downtown ano - pozri: http://www.babytrend.sk/popup_image_additional....

zuzi2
15. črc 2009

☹ ten lite way sa mi pacil, skoda. Diky dosa. Su tie vajicka BABY ZERO a BABY PRIMA polske?

zajo79
15. črc 2009

tak suhlas, najlepsi kocik co bol - pp atlantico 3.. skoda ze uz ich nerobia, take nieco zhanam 😀

aj pliko je fajn, len drahsi ako si.

na downtown sa da nakliknut.

dosa
15. črc 2009

tak to teda neviem, ci su polske - casualplay je tusim spanielska alebo aka znacka - ale kde sa vyrabaju, to netusim. aj peugeot je francuzsky a vyraba sa na SK 😀

tereziep
15. črc 2009

tamka záleží na tom, jaké golfky chceš. Mě říkali, že bych měla dítě do golfek dávat, až si samo sedne. Jinak ne. Myslím, že by se tam naší stejně nelíbílo, pokud by v nich ležela - pokud jdou do lehu.
Jinak já bych asi koupila golfky s většíma kolama - kvůli zimně. Já mám teda jenom ty obyč bez polohování půjčený, když jednu na nákup. Jinak používám sporťák. Malá tam má daleko víc místa a hlavně má podepřené nožičky a neplandají jí, jako u většiny golfek. Mě se to nelíbí, když dítě leží a nohy mu visí ve vzduchu a nemá je ničím podložené. To u těch obyč nemá.

tamka84
15. črc 2009

tereziep, malá už sedí takže s tým by nemal byť problém. Ani mne sa nepáči ked dieťa leží a visia mu nožičky, a ako myslíš, že ich nemá podložené? ked sa dá polohovať nánožník, to je to isté ako pri šporťáku ked sa dá polohovať, nie? ale vtedy nožičky sú podložené nie? neviem či sa chápeme.. 🙄

yanna.o
15. črc 2009

tamka, polohování opěrky nožiček je fajn, ale když pak sklopíš dolů (jako sed prostě), tak dítě musí o něco mít opřené nohy.. chodidla-boty. A to něco je u mnoha gofláčků nemožně nízko.. a někdy jen takový šikmý proužek.. chce to vybírat ty s bytelnějším stupátkem, opěrkou nebo jak to nazvat.. a taky když mrkneš na fotky, tak záleží, jak vysoko nad koly je to umístěné. Čím níž, tím hůř. A protože máš 8měsíční mimčo (skoro), tak aby šly hlavně dolehu a ten leh byl dlouhý. Mně se líbí Inglesina Zippy (ale je úzká), PP Pliko (překážejí kšíry - my nekšírujem a široké taky není). Pak Chicco Multiway jsou taky dobrý a pěkný a za supr cenu. a já koupila Knorr Buggy Eagle. Právě proto že nám sedí opravdu skvěle. Jinak pokud chceš, aby s nima šlo dobře manévrovat, tak něco jako Baby design travel. Větší kolečka než golfky, váha jako těžší golfky, spojená rukojeť a lepší těžiště než golfky (klasické s berany) = supr ovladatelnost, velký košík, dobré odpružení (určitě větší než mají golfky), ale kvůli skládání musíš odepínat pultíky (a já skládám do auta denně). a ten leh mají možná kratší, nicméně dolehu jsou taky. Samozřejmě skorolehu, úplný leh se u golfek nedělá.

na co koukat..

- odepínací madlo a jak snadno
- bouda překlopná vpřed (sluneční, větrnná, dešťová stříška)
- dostatečná šířka, délka
- dostatečně dlouhá zádová opěrka (aby dítěti brzy nezačala přečuhovat hlava)
- ne mrňavá kola, zasekneš se o každou škvíru
- nějaké opružení (na poměry gofů)
- textilní odepínatelný pás přes madlo zabrání vzteklému nepřikšírovanému dítěti projet pod madlem při posazení do kočárku
- jak hodně jdou sklopit dolehu (některé jdou totiž jen poměrně dost šikmo, některé víc, jiné míň)
- jak vysoko je opěrka nožiček - botiček - chodidel, aby dítěti neplandaly nohy
- jak hodně dopředu pustí dítě madlo (když je madlo moc vzadu nemůže se dítě předklánět, je víc připláclé) - my chtěli volnost pohybu
- jak je velký a přístupný košík (ten jsem oželela, byť jsem byla zvyklá na obr koš 😒 )
- zda není na boudě moc průhledů, které nejdou zakrýt (aby dítěti nesvítilo do očí)
- jak je hluboká bouda a chrání proti nepřízni počasí

Obecně bych nekupovala golfky s malými koly. Čím jsou kola menší, golfky jednodušší, tím jsou sice lehčí¨, ale v podstatě se s nima nedá jezdit, na kočičích hlavách se člověk zasekne doslova na každém kroku (viděla jsem maclareny s malými kolečky, paní nemohla přejít přes přechod) a s dítětem to strašně klepe (to platí u všech golfek, ale u některých je to síla).

yanna.o
15. črc 2009

a ještě jak se skládají, většinou by to mělo jít snadno jednou páčkou vzadu za opěrkou zad

tamka, jestli chceš řídit jednou rukou (mobil, párek v rohlíku, deštník, druhé dítě..), tak si nekupuj berany (goflové hole). Jestli je ti to fuk a zvykneš si (jako já), tak si je klidně kup, jednou rukou sice uřídím, ale jen někdy a chvíli.. Jednou rukou se uřídí jen takové ty golfosporťáčky se spojenou rukojetí, která vede trochu dozadu. Jako je třeba ten Babydesign travel a jemu podobné.

zajo79
15. črc 2009

ja mam vybrate...namiesto pp sí, zoberiem pp pliko, maly ma pol roka, budem ich potrebovat aj cez zimu, sí su take letnejsie. 😵 😵 😵

uz len doriesime farbu.

tamka84
15. črc 2009

yanna.o tak teraz som už naozaj pomotaná z tých kočiarov.... ☹ Ale jedno viem isto, určite ho nebudem hľadať na nete, to čo si mi napísala sa dá asi zistiť len naživo, takže by som mala pobehať nejaké obchody s kočiarmi.. 🙄 Myslela som si , že si vybrať golfáč bude fakt jednoduché. Ale dakujem, určite si mi pomohla pri výbere.

tereziep
16. črc 2009

tamka yanna to napsala dobře. My vzhledem k tomu, že nám je rok a malá je hodně velká tak v těch obyč golfkách už dosáhne na ten jak napsala yanna šikmý proužek. Jinak jsem skoušela Chicco Multiway a tam nedosáhneme. Vzhledem k tomu, že my tam malá spala do 11 měsíce venku a teď když nějam jedem tak tam spí i teď a myslím, že v kočárku ještě bude spát dlouho, tak pro mě je jednoznačně nejlepší sproťák. Do golfek jsem šla jen do obchodů, kde vím, že malá neusne.
Jinak když vezmeš golfky polohovací a trochu bytelnější, tak jsi někde na 8-9kg. Ty s nánožníkem mi připadají spíš jako sporťáky než klasické golfky. Takže pokud chceš golfky i na zimu, tak to budeš muset jít do těch golfospurťáku, jak jim říkám já. Chce to si na netu vybrat a pak jít do prodejny a zkusit si to. Nejlépe i s dítětem.

yanna.o
16. črc 2009

tamka, jestli ti to pomůže, tak nějaký fotky golfek jsou tady (dole na stránce)
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/

yanna.o
16. črc 2009

tereziep má pravdu, že vymakanější golfky jsou také těžší. Např. Inglesina Zippy váží skoro jako Jané Nomád (to je takový lehký golfosporťák), ale ten se líp ovládá díky supr těžišti a spojené rukojeti. Má i větší a odpruženější kolečka než golfky. Ale zas zabere složený víc místa, boudička nelze překlopit vpřed, na boudě u několika kolekcí je velká průhledná slída. Dítě nikdy nedosáhne na stupátko pro chodidla. Jezdí se proto s nataženou opěrkou nožiček a tedy i nataženými nožkami. Dítě je opřené v polosedu, protože nejde moc dosedu opěrka zad. To někomu může vadit. Jinak je to kočár pohodlný a velmi prostorný a skvěle se ovládá. Je to jiná kategorie než golfky. Zippy jsou pěkně vybavené, kolekce 09 má dobrý nánožník, co lze obtočit jak přes madlo, tak připnout až k boudě, když je jó hnusný počasí. Mají prostorný koš (na poměry golfek), bouda lze překlopit i dopředu, má kšilt, vzadu lze odepnout v létě kvůli větrání její část. V ceně je krom nánožníku i pláštěnka a snad možná držák na pití. My je ale nevzali, protože byly úzké u ramínek, ručiček.., když se malý opřel, lehl si..

yanna.o
16. črc 2009

já golfky kupovala až v roce a půl, takže jsme na většinu stupátek nožičkama dosáhli, i když zdaleka ne na všechny, jsou často opravdu moc nízko..
a ještě bych řekla, že některé golfky jsou hodně těžké. Např. Hartan Buggy nebo Bebeconfort loola. Ty jsou těžší než Jané Nomád, ale i než jiné sporťáky, jenže mají berany, takže se ovládají hůř než třeba ještě o kilo dvě těžší sporťák. Těžší je taky peg perego pliko SWTICH, které má otočnou sedačku. Ale ty výše uvedené golfky jsou ještě těžší. Proto bych je nekoupila.

astrane
16. črc 2009

nebo místo golfek pořídit lehký sporťáček 🙂 Kamoška si koupila tříkolku od Haucku-roadster.Stála asi 3 tisíce,má velký kola,ale rozchod jen 60cm,takže všude vleze.Je moc pěkná a váží asi 9kg,takže jako bytelnější golfáč.Akorát myslím,že se polohuje pomocí zipu,ale nevšimla jsem si,že by jí to nějak vadilo.Na drobnější děti to myslím taky není špatná volba.Obřík se tam nadélku bohužel nevejde

zuzi2
16. črc 2009

Ahojte, mate niektora skusenosti s Bébé Confort Loola Comfort? Ma to byt najlepsi buggy na trhu, ale zda sa mi, ze sa nonoznik neda polohovat.

zuzi2
16. črc 2009

A aky je rozdiel medzi Loola Comfort a Loola up?

astrane
16. črc 2009

zuzi-jestli jsem to správně pochopila,tak loola up má spojenou rukojeť,ty druhý ne
jestli mají polohovací opěrku nožiček nevím,ale myslím,že jsou na golfky docela těžký( a podle mě i zbytečně drahý...)

zuzi2
16. črc 2009

7kg sa mi nezda moc - v porovnani s ostatnimi, je to celkom ok. Ten nanoznik ma ale dost zaujima, lebo, myslim zajo pisal, ze to je dolezite. A to,ze je predrazena, to je jasne, ale dufam, ze za viac penazi, to bude faro 😀

kacka.va
16. črc 2009

yanna: co se týká Nomadu, tak mám holku skoro v klasickém sedu ne polosedu, ale ono záleží, jak se to přitáhne, do toho úplného sedu už to jde hůř, ale normálně to tam dostanu 🙂. Jinak já mám taky tu slídu na kočáru, jak jsi o tom psala, ale řeším to hozenou plínkou a teď si budu šít takový pruh látku na cvočky, který tam buď dám nebo ne 🙂).

astrane
16. črc 2009

zuzi http://www.bebeconfort.cz/technicka-data.php tady píšou 11,5kg.To je teda na golfáč dost ne? 😉

zuzi2
16. črc 2009
astrane
16. črc 2009

No fakt...to je divný....tak se zeptej někoho,kdo s nima jezdí...myslím,že tu nějaká diskuse o nich byla..

zajo79
16. črc 2009

to myslia vahu bez koleciek a prislusenstva