Jaká se vám líbí jména?

elynka
4. črc 2012

Ahojky,
jsem teprve 3+5tt, nikdo, kromě mě a vás, maminek na koníkovi to neví 😉 Chci se zeptat, jaká se vám líbí jména 🙂
My jsme se s manželem už kdysi bavili, že kdybych náhodou otěhotněla, tak bychom dali Viktorii x Tomáše, aby se jméno hodilo ke jméně našich dětí 😉

vanule
4. črc 2012

@elynka Viktorku mám roční neteřinku, takže jméno je moc pěkné a na klučinu Tomáš určitě taky 😉 Za mě by prošly!

elynka
autor
4. črc 2012

@vanule _ My jsme hledali ke jménu Vladislav nějaké "vyspělejší" 🙂

vanule
4. črc 2012

@elynka a my jsem zase chtěli nějáké obyč, nic extra. Takže Tomáš by byl mezi nima. i když manžel chtěl po sobě 😨 (Eduard)

jaja01k
4. črc 2012

Mně se Viktorie moc nelíbí. Ale asi je to tím, že znám jen jednu Viktorku, a to je naprosto nezvladatelná prvňačka, která terorizuje ostatní děti a ani s rodiči není rozumná řeč. Tomáš je hezké jméno 🙂

elynka
autor
4. črc 2012

@jaja01k _ Mně se zase nelíbí Kristýna, vždycky znám Kristýnu nějakou pipku 😀
@vanule _ My máme po tatínkovi, protože Vladislav se jmenuje v rodině od tatínka každý kluk (kromě strejdy Daliho 😀)

sarkar
10. črc 2012

Holky nemáte třeba nějakou pomůcku jaký jména se hodí k určitým příjmením? Třeba jako když příjmení začíná na N, tak jaký jména k tomu znějí nejlíp? Existuje něco takovýho vůbec?

nunacek
23. črc 2012

@sarkar O takové pomůcce nevím. Ale nedoporučuje se dávat jméno, které končí na to samé písmeno, co začíná příjmení, např. Prokop Procházka. Ani se nedoporučuje dávat jméno, které je obsaženo v příjmení, např. Jan Trojan.

sarkar
24. črc 2012

@nunacek Tak my už máme vybráno. Přítel se jmenuje Neuman a z recese tlačí jméno Stanislav (po Stanislavu Kostka Neumanovi). Můj táta i děda jsou Stanislavové, takže to asi povolím 🙂 . Holku vyberu já, asi to bude Natálka. Stejně myslím, že budeme mít kluka.

antymania666
9. srp 2012

my premyslime nad liduškou,tak se jmenovalki nase babicky

kathule
9. srp 2012

Ahoj holky tak já mám Natálku a Tobiase, obě jakoby "cizí" jména...taky jsem dostala "pojeb" od mého otce prč jsem dala tak "blbý jména" že od jeho manželky má bratr Pepíka a to je úplně super..... no nestýkáme se už 😀 😀
Mě se líbyla pro holku Valerie a pro kluka jsem chtěla Robina ale nakonec zvítězil přítelův návrh 🙂 chtěl aby to pasovalo k jeho příjmení jenže syn má příjmení po mě...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zenazaba
26. únor 2013

@elynka Ľuboš a Dáša 🙂