Jaké golfky? Polohovatelné, složitelné do auta, letadla

grisgot
6. únor 2008

Ahoj maminy, vím..je tu podobné téma sporťák nebo golfky..já bych ale spíš potřebovala poradit, když golfky, tak jaké? Chtěla bych, aby bylo možné polohovat záda a aby se dobře složily do auta, popřípadě do letadla, chystáme se na dovolenou..cena nerozhoduje, bude to svatební dar.. 😉 Díky..

martimarti
1. zář 2009

Jinak dnes vyšel v MF Dnes článek o škodlivosti některých kočárků, opíšu ti část textu:
"...výrobci přizpůsobují kočátky čím dál víc pohodlí rodičů než dětí...největší problém je v tom, že řada kočárků je málo odpružených. Dětské tělo by nemělo trpět otřesy při jízdě. V pořádku nejsou ani kočárky, kde dítě neleží ve vodorovné poloze, ale v jakémsi polosedu. Nejmenší děti však potřebují rovnou plochu!"

aatjen
2. zář 2009

pro juku: dávala ho do pp pliko, ale sporťák je určitě lepší, kvůli tomu odpružení

fim
2. zář 2009

Holky, dík za doporučení. Trochu jsem se v tom zorientovala a mám nějaký výsledek. Teď jen doufat, že budu mít štěstí na kočárky v obchodech, abych si tam mohla posadit Toníčka a vyzkoušet live. 😉
Měla jsem tyto nároky:
- deštníkové skládání
- všechna kola zdvojená
- přiměřená cena (max. 6 000, tj. za Pliko)
- max. hmotnost 10 kg (Toník není nejlehčí a nevěřím, že 6 kg golfky mi ho unesou do 2,5 let alespoň)
- čím větší košík, tím lépe (vím, že mají určitou nosnost, ale nechci neustále hlídat, jesli mi vypadla nebo nevypadla složená bunda apod. drobnosti)
- samozřejmě velká kolečka

Bohužel mě zajímá i bitelnost kočárku a zapínací přezka. Bohužel vím, že Zopa ji má pro mě nevyhovující. 😒
No a závěry byly tyto:
- Heike Hauck Design Como (favorit)
- Chicco Multiway (stále výborný, ale záloha)
- Zopa Jumper (až na tu sponu)
- Römer Yanis
- Esprit Alu King
- Hauck Condor
- PP Pliko P3
- Chipolino Pooky

Nemáte nějaké reference na ty Heike, Römera, Esprit, Haucka a Chipolina? Myslím tedy ty konkrétní modely. 😉

fim
2. zář 2009

Jo, co mě teda dojímalo, tak když napíšou, že je kočárek prostorný a vzápětí zjistíte, že má šířku sedu 30 cm. nebo že je lehoučký a váží 10 kg. Vtipálci. 😖
Nebo myslíte, že 30 cm by nám taky stačilo? Toníkovi bude 11m a kolem těch 11 kg už má. 😅

beruska2x
2. zář 2009

film.. mam Chipolino prego asi mesic, malej ma na roce 11kg a 81cm a mista ma dost, jsou pekne polstrovany, pohodlny, peknou strisku a super skladani...nejdriv jsem golfky vuuubec nechtela ale ted jsem spokojena, kdyz jedeme na pisek, k babi a tak, nemusim tahat velikej kocar... hmotnost pisou 6,5kg a bytelny mi prijdou dost, madlo se da vepredu rozpulit - rozepnout, nevim jak to napsat 😅 😉

http://www.medabeda.cz/Prodavane-znacky-46154/c...

fim
2. zář 2009

Beruško, dík. Taky jsem na ně koukala, ale odradila mě ta šířka 30 a velikost koleček.Myslíš teda, že 30 cm stačí taky? 😕

beruska2x
2. zář 2009

myslim ze jo, malej ma i volnost ze tam nacpe i nohy i hracky a otaci se tak to nebude tak desny 😀 bohuzel ho v nich nemam vyfocenyho a ted spi, tak treba zitra dam fotku 😉

fim
2. zář 2009

Jé díky, to budeš hodná. 🙂

beruska2x
2. zář 2009

dala jsem nabit fotak tak vecer hodim foto 😉

martimarti
2. zář 2009

Fim, já když vybírala golfky, tak moje nároky byly hlavně na pohodlnost dítěte, tj. pevná záda, to hlavně, a prodloužená opěrka pro nožičky, aby je dítě mohlo mít narovno, když v nich náhodou bude spát, to mnoho golfek nemá. Nic ve zlém, ale tvůj seznam nároků je hlavně pro tvé pohodlí, to chápu, ale sedět v nich bude Toníček 😉 Tak mu vyber nějaké, ve kterých mu bude fajn 😉 😀
Já dlouho vybírala golfky a nakonec máme Chicco Multiway, protože byly nejlepší v časopise Test, kde testovaly různé parametry /bezpečnost, pohodlí dítěte, manipulaci, skládání,...atp./ a Multiway vyšly nejlépe. Mám je už 14 dní a jsem moc spokojená a Zuzanka myslím také 😀 😀 Koupila jsem nové z Německa z aukce E-bay, kde přišliy na nádherných 85 euro.

beruska2x
2. zář 2009

jojo to polohovat jde.. 😉

fim
2. zář 2009

Marti, a proč myslíš, že na Toníčkovo pohodlí nemyslím? Vždyť já Chicco vůbec nezatracuju, ba naopak u mě vedou. Akorát bych jim namontovala jinej košík. Ale jinak taky není k zahození. 😉
A dík za tip na ten e-Bay. 🙂

martimarti
2. zář 2009

Fim 😉 já to brala podle tvého výčtu požadavků dnes /viz výše/, ale když jsem dočetla zpět, tak jsi na minulé straně psala požadavky na pohodlí, tak promiň, unáhlila jsem se, ale nebylo to myšleno ve zlém 🙂 😉 . Někdy mám pocit, že některé maminky tak moc chtějí pohodlný kočárek pro sebe, že pohodlí dítěte jakoby opomíjejí. Ono se není ani co divit, někdy toho máme dost, mě osobně děsně bolí záda 😒 , ale nedá se nic dělat. Ale když vidím děti v titěrných golfkách s nepolohovacími zádíčky, která jsou navíc látková, takže má dítě kulatá záda, tak je mi smutno ☹ Jednu takovou maminku potkávám při procházkách denně, vozí v tom chlapečka už od roka - prostě šílený.

Není to lehké vybrat ty správné golfky 😉 Jinak jsem tě o Multiway nepřesvědčovala, jen píšu svoji zkušenost, která by ti mohla pomoci při rozhodování.

Tak ať se dobře rozhodneš a vybereš Toníčkovi nějaké parádní pohodlné vozítko 😉

Jinak na německé e-Bay vycházejí snad všechny kočárky levněji, kamarádka tam pokukuje po PP Pliko P3, to prý jsou bezvadné golfky a jsou tam také o mnoho levnější, seženeš je tam už kolem 190 euro.

fim
3. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem zase tu - byli jsme se včera podívat v dalším obchůdku údajně plném různých golfek. Byla jsem na něj celá natěšená, že si konečně naživo vyzkouším svoje favority. To je právě to, co postrádám u těch na netu - člověk si může dělat statistiky jaký chce, ale jak jsou dělaná záda, jak jsou vachraltý apod. tam stejně nepozná. A musim říct, že jsem rezignovala. Zní to blbě, Multiwaye jsou super, ale štve mě, že jsem vpodstatě do nich donucena už jen z toho důvodu, že jsou to jediné golfky s Plikem, co snad nabízejí. Jo, ještě tam měli nějaké Esprity. Jinak všechny s jednoduchými kolečk,y což nechci. Na to, že jsem měla výčet alespoň 6 kočárků se slušnými parametry.... no, zklamání. Teď už jen zjisti, jestli u Chicca nebudu postrádat servis, když je koupím přes eBay. 😉
Marti, já to zle ani nebrala. 😉 Pobavilo mě to, pže vím, že jsem bez viny. 😀
Beruško, díky moc. Ale jak píšu, nakonec je stejně nikde nemají a do Prahy kvůli tomu nepojedu. 😒

petulak
7. zář 2009

Ahoj přemýšlíme nad kočárkem zatím jsem jen tak jukala po netu máte někdo skušenosti s tímto kočárkem?
http://www.moje-miminko.cz/kocarky-golfove-hole...

http://img.mimishop.cz/babyparadise/0/a1150059.jpg

já v tom nějak tápu chtěla bych aby měly polohování nohou a zádová opěrky aby šla až do lehu větší kolečka a já nevím co všechno 😀 děkuju

sisa32
7. zář 2009

Ahoj, moc se mi líbí Chicco For Me. Máte nějaké zkušennosti ? Třeba jen okouknuté z obchodu ?

spetra
15. zář 2009

Ahoj já mám použité hauck shopping - nedoporučuju, jsou špatně vyvážené, hrozně se s nima najíšdí na patníky

beruska2x
15. zář 2009

film.. jak to myslis nemaji?? objednala jsem je pres net a asi 4ty den byly doma 😨

fim
15. zář 2009

Beruško, myslím to, že je nemají naživo. Na netu sice seženeš všechno, ale nechce se mi to posílat sem a tam, kdyby mi nevyhovoali. Prostě bych je ráda zkusila v kameňáku a i je tam koupila - má to svý výhody. 😉
Jsem už rozhodnutá pro ty Chicco Multiway. 😉

urbi
15. zář 2009

Fim a co se mrknout na Babypoint Solar? ty jsem teď koupila já a super - hlavní klad považuju polohování nožiček i zad do úplného lehu, jsou skvěle vypolstrované, tzn. prima pro pohodlí dítka, za výhodu oproti chicco multiway, které jsem původně chtěla, považuju hlavně fakt, že jsou takové víc "bytelné" - mají polstrování i po stranách apod., tzn. dítko je chráněné víc, tolik na něj nefouká apod. fakt jsem s nima moc spokojená, jediné, co mi chybí na nic, je nějaká kapsička, což je kosmetický detail 🙂

spetra
2. lis 2009

nevíte někdo o golfkách s nafukovacími koly? existují?

lenka0605
1. pro 2009

je, ja nasla v bazarku maminku, ktera prodava chicco multiway za 2500, nesezenu nekde trochu levnejsi?

lenka0605
1. pro 2009

baby, to e-bay je super!ty ceny jsou silene!proc neumim nemecky??? 😲 😢

beruska2x
2. pro 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lenka koukni se, urco ti poradi 😉

lenka0605
2. pro 2009

dekuji

myky
27. led 2010

Ahoj holky, sice tu už dlouho nikdo nebyl, ale třeba sem někdo koukne. Potřebovala bych nějaké info o golfkách Römer Yanis mars? Nemáte je některá?

myky
27. led 2010

Nebo jestli víte o golfáčích které by nám seděli, tak prosím hoďtě info. I třeba do IP. Dík.
1. šíře max 50cm
2. váha tak 8kg
3. polohovatelná zádová i nožní opěrka
4. nejlépe odpružené, alespoň částečně
5. zadní kola po jednom kolečku. Né zdvojená. Ale to není tak nutné 😉
6. pultík pro dítě, také není bezpodmínečný 😉

To je co? Jsem zvědavá, jestli něco najdu. Zatím vítězí Römer Yanis, ale nemůžu ho najít nikde, kde bych se na něj mohla kouknout a osahat. Každopádně děkuju za případné rady 🙂

zofik
27. led 2010

já mám též babypoint solar, kupováno před 14 dny a jsou super...a sehnala jsem je ve výprodeji za 2500 kč-nové 😉

pavlina05
27. led 2010

myky
proč ne lehčí?
Já propaguji golfky lehounké, těžší jak 7 kg mi přijdou zbytečné,na to mám pak spor´ták.
Včera jsem koupila Moon fit.Váha 6,8 kg 😉 jediná nevýhoda,že nemá polohovat.nožičky.Ale to mi teda nevadí 😉