Jaké jsou nejlehčí golfky? S polohovatelnými zády

fender
22. črc 2010

Pro malého mám sporťák se kterým jsem spokojená, přesto bych občas (na cestování, do MHD) uvítala něco lehčího a skladnějšího.
Priority:
1. co nejnižší váha a dobrá skladnost
2. polohovatelná záda
3. cena
4. stříška
5. ostatní, jako např. přední otočná kolečka apod. - praktické věci, bez kterých se ale dá existovat.
Budu vděčná za vaše názory a zkušenosti.

akcull
22. črc 2010

Já jsem měla maclaren quest sport, mají jen 5,5 kg, polohovatelná záda i nožičky, popruh na přenášení, krásně se s nima jezdilo. Měla jsem je na nákupy, k doktorovi, člověk je i s malou v pohodě vynesl do schodů.... jediné co je, že jsou docela drahé, přišly mi ale natolik kvalitní, že bych se nebála pořídit je z druhé ruky a nebo je pořídit v zahraničí, to vyjde levněji.
Teď jsme místo nich pořídili quinny zapp, ty jsou taky lehoučké, ale jsou už pro větší děti, nedají se vůbec polohovat ani nohy, ani záda, je to jen taková skladná židlička na kolečkách.

beruska2x
22. črc 2010

ja mam Chipolino Prego, jezdim s nima uz druhy leto a v pohode, mohly by mit hlubsi sedak ale s tim se potykaji skoro vsechny, co jsem videla 😒

jinak jsme ale spokojena, vozim na nich bezne nakupy, sama je dam v pohode do MHD, pekne se skladaji, jsou polohovaci, a cena 1390,- 😉

kjajule
22. črc 2010

@fender taky už nějakou dobu přemýšlím o golfkách ....hlavně chci lehouné a skladné...zatím mi nejlíp vycházejí

britax verve
+
spojená rukojet ( když bude malej tapkat mužu jednou rukou vést kočár a druhou ho držet)
lehounké cca 6kg
skladné ...složené jsou fakt malinké

-
tříkolka takže trochu nestabilní
nedají se polohovat jen do mírného polosedu
nejsou nejlevnější cca 3500 nové...

a pak jané energy
+
polohování zádíček i nožiček
váha jen 5,6kg

-
nemají spojenou rukojet
cena cca 3500-4000 takže takyx nic moc...☹
nevím jak je to se skladností hodí se mi spíše ta placka jako britax než jako deštník u těchto...

stále jsem na vážkách ale čím jsem si jistá že koupím z druhé ruky...
chci to jen na občasné popojíždění když jdu na poštu apod...
tak nechci dávat tolik za kočár...

tonica
22. črc 2010

kjajule - ja stravila nad vyberem golfek hodiny. Nakonec jsem vybrala Baby design Mini. Maji spojenou rukojet (coz byla ma hlavni podminka), velky nakupni kosik, vaha 6,5kg a hezka cena - 1790,-. Jezdim s nima uz 14 dni a spokojenost.

11adelka
22. črc 2010

@fender s golfkama nemám vlastní zkuše.Tak píši zkušenosti švagrové a kamarádky.
Golfáče LiteWay
Váha: 6,9 kg, Rozměry po složení: výška 109, šířka 27 cm, délka 34 cm
Opěrka se zad je nastavitelná do 5-ti poloh, polohovatelná je také opěrka nohou
2 799 Kč
Boudička je sklápěcí a zadní část je odnímatelná pro teplé letní dny
S otočnými předními koly s možností aretace, nákupní košík, fleecový fusak s kapucou v barvě kočárku s možností odepnutí na jednoduchý nánožník, pláštěnka

Golfáče MultiWay
Váha: 8 kg, Rozměry po složení: výška 110 cm, délka 34 cm
Opěrka se zad je nastavitelná do 5-ti poloh, polohovatelná je také opěrka nohou ( dají se polohovat do úplného lehu)
2 799 Kč
sklápěcí boudu s odnímatelnou zadní částí s průhledem a slunečním kšiltem
mají větší plastová kola (18 cm) s možností aretace, nánožník v barvě kočárku, nákupní košík, pláštěnka, držák na lahve, madlo

Snad jsem na nic nezapoměla. 🙂

jmisa
23. črc 2010

Já mám Jané Sonic Evo, váha kolem 6 kil, jsou o něco skladnější než Jané Energy, při složení jsou kratší, takže i do pidi kufru Fabie se vejdou podélně a zaberou minimálně místa. Nohy i záda jsou polohovatelné, ale ne do úplného lehu.
Další plus je teleskopická rukojeť, jde o pár centimetrů povytáhnout, což je pohodlné pro mého vysokého muže.
Cena 4-5 tisíc.

Stříšku mají, pláštěnku mají, otočná kolečka s aretací.
Já jsem spokojená, dobře se ovládají s trochou cviku jsem to zvládla i jednou rukou.

misi78
28. črc 2010

Golfky X-lander XS, maji 6,5 kilo, jsou vazne lehoucke, maji polohovatelna zada i operku na nozicky. Striska je tam take i otocna kolecka a nanoznik.

lamarika
28. črc 2010

@fender
Jané Energy nebo Sonic
1) váha 5,6 kg, velice dobře skladné. Rozměry složeného kočárku 109x29x30 cm
2) polohovatelné do 4 pozic
3) cena 4.100,- od výrobce, na některých stránkách 3.800,-
4) sluneční stříška
5) větší kolečka /přední s aretací aretací/, větší nákupní košík, pláštěnka v ceně, prací potah

Můžu jen a jen doporučit