Jaké jsou vaše zkušenosti s Teutonia Cosmo?

franzovka
12. bře 2009

ahoj maminky, příští týden chceme objednávat kočárek - nejvíce jsme nakloněni Teutonii Cosmo, ale protože je to nejnovější model, je i málo informací od přímých uživatelek, na které ale ty budoucí určitě dají. Takže maminky, co tento kočárek? 😉

denisab32
12. bře 2009

franzovka
je to môj favorit 😉 , určite odporúčam...ak potrebuješ nejaké konkrétne info, skús Michala, nájdeš ho v téme Kočíky teutonia alebo kľudne mi napíš do IP...

franzovka
autor
13. bře 2009

s Michalem jsme tam tuhle debatu už zavedli, doporučoval víc spirit, o kterém je toho všude napsáno habaděj, tak mě zajímají zkušenosti maminek, které s ním denně jezdí - co zima, obrubníky, jízda v terénu, skládání...Tím, že je cosmo novinka, je těch přímých odezev hrozně málo 😖

jmisa
13. bře 2009

Teutonky se skládaj všechny dobře, je to stejný princip.

Co se týká jízdy, tak můj názor je, že záleží, kde budeš jezdit. Na běžně upravených cestách, chodníkách apod. s tím uděláš stejnou parádu. Kdybys asi víc jezdila v lese nebo chtěla jezdit i na kolečkových bruslích apod. tak bych asi volila Spirit. ikdyž jsem viděla jezdit na bruslích i s obyčejným Takem.

Nástavby jsou stejné u Spiritu, Cosma i Fun, tam se to neliší.

labutka
17. bře 2009

mam doma cosmo, ale zatial pouzivam len hlboky kocik. je super, lahky, dobre sa ovlada, krasny. 🙂 vybrali sme urcite dobre, som spokojna.

kikimaruska
27. bře 2009

Ahojky, koukám téma přímo pro můj kočárek. Máme ho doma od včerejška, sportovní verzi, tak se ptejte, budu vám dávat reference, jak se nám jezdí. Máme černou s paprskovými koly. Jinak prozatím tyto postřehy: Nejlehčí ze všech kočárků co jsme měli a užívali. Příjemně odpružená (a nevrže), lehké ovládání, ruční brzda brzdí a nožní drží (detaily, ale u předešlého kočárku nožní chyběla a ruční nedržela-nebrzdila), sporáček
lze po směru i proti směru, my jezdíme-budeme zatím proti směru, malý ještě často spinká. Jde do uplného lehu, do střední polohy a uplného sedu. Je příjemně vypolstrovaná. Boudička je s okénkem co jde zakrýt či odkrýt a s větrací sítkou. Vodoodpudivá úprava vypadá dobře-kapky z látky sami sjíždí a nevsakují se. Reflexní prvky jsou taky praktické, většině kočárků chybí. Skládá se snadno i rozkládá. Jediné co jsem nenašla je pojistka proti rozložení, ale tu jsem bud nenašla, nebo chybí...každopádně tu nemá každý druhý kočárek. Celkově jsem nadšená a uvidíme užíváním 🙂. Jinak přední kolečka nejsou tak malá jak se zdají a nějaký ten terén s ní také zkusíme. Foto dodám po víkendu. 😉 .Skladnost je lepší, než u jiných kočárků co jsem měla...

kikimaruska
27. bře 2009

Tedy ode dneška - já už mám po půlnoci 😀

lulii
18. zář 2009

Ahoj maminky, ráda bych oživila tuhle diskuzi. Pište prosím vaše zkušenosti, ať jsou jakékoliv. Moc vám děkuji a přeju hezký víkend

jasminet
19. zář 2009

lulii - my mame cosmo, jazdime s nim necele 3 mesiace, je super, lahko sa ovlada (dokonca aj moja 80 rocna babka si ho nevie vynachvalit - kuk album) 😀 inak vela aj o cosme je v teme Kociky Teutonia...

vendulal
16. únor 2010

Zdravím,
nechystáte se někdo výhledově prodávat Teutonii Cosmo s brzdou?
Do poloviny roku bych ráda koupila kočárek příp. i s korbičkou a autosedačkou, poté jen sporťák.
Za nabídky děkuji- vendula.luxova@seznam.cz

ziza55
3. srp 2010

ahojte kocky...neviete kde sa da teutonka cosmo kupit vyhodnejsie?som uz aj rozmyslala ze by som sla do nemecka..kedze su to nemci...vyrobca...hm

mmiirrkkaa
16. srp 2011

Ahoj, pokusím se oživit tuto diskusi. Máte některá zkušenost s tímto kočárkem? Prosím o klady i zápory. Díky moc!!!

jancahor
4. bře 2012

Ahojda,

chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost, že by se Vám miminko do kočárku Teutonia cosmo nevešlo? je o něco menší než ostatní a při tak velké investici se pak bojím, abych s prostorem pro miminko neměla problém...vše moc děkuji za odpověd🙂

imzadi
4. bře 2012

@jancahor ja mam...z korby jsme sli uz v 5mesicich, nevesel se...ted v.zime narvat prcka do obleceni a fusaku, tak tam nema zadne misto navic...☹ a to kuba ma v roce 11,5 kg...proste malo prostorny...ale pozor, korba i rozmery sedacek jsou shodne i pro spirita...

jancahor
4. bře 2012

@imzadi Ahojda, moc děkuji za odpověď...my čekámě mrně na konec září, takže relativně by měl snad do března vydržet, ale nerada bych si koupila tak drahý kočárek a pak další zimu řešila málo prostoru a aby tam byl chudák jak sardinka...ale kočárek se mi hrozně líbí, manipulace, skladnost a především lehkost...jelikož jsem menšího vzrůstu je to pro mě hodně pohodlné....jak si sním spokojená...lituješ, že jsis ho koupila kvůli tomu prostoru nebo to zvládáte? díky moc hrozně váhám...

imzadi
4. bře 2012

@jancahor ja lituju koupe...velikost, ale treba i kvuli otvorum ve strisce, kterymi sviti slunicko na lezici mimco, nemoznost polohovat podperku nohou, absence original doplnku jako stupatko, drzak na pyti...no je toho vic..jako konstrukce super, ale do terenu moc ne...zalezi kde a jak chces kocar pouzivat...a hrozne mi chybela prehazovaci rukojet...tu ted ma be you

evkaspa
4. bře 2012

Podla mňa je to super kočík. My sme boli vo vaničke do 7 mesiacov, a teraz v dvoch rokoch ho ešte stále používame (12,5 kg).

imzadi
4. bře 2012

@evkaspa je to opravdu o diteti...my v roce a mesici mame temer 12 kg, az dam pryc fusak, tak to bude zase lepsi...ale ja jsem proste zklamana, prijde mi, ze za tolik penez by to mohlo byt lepsi...

evkaspa
4. bře 2012

@imzadi máš pravdu, že to záleží najmä na dieťatku, ale neviem, za aký iný kočík by som menila. Jediný rozdiel by som urobila v tom, že by som sa snažila kúpiť používaný kočík, pretože na Teutoniách nie je vidno používanie - sú dosť pevné.

lucinkalu
4. čer 2012

Ahoj maminky 🙂 Troška prispejem o svojej skúsenosti s teutoniou cosmo. Používam ju 14 mesiacov, prešli sme si s ňou moooooc km a moooooooooc hod9n sp8nku 🙂 Vr8tim sa na začiatok, keď sme vyberali kočík.... Na nete ma teutonka absolutne nezaujala... mala som ine favority ako stokke, concord, .... ale keď som prišla do predajne a mala som možnosť všetky "obhmatať" a prejsť sa s nimi... teutonia cosmo bola láska na prvý pohľad. Mala som pocit že kočík vie kam chcem isť a bola som z toho unesená. Zvolila som si nádhernú kombináciu... vanička je fialova a vnútro kvetinovej farby... Možno si bude veľa maminiek myslieť že som šiši ale ja som vyberala kočík hlavne výzorovo, lebo viem že všetky kočíky v určitej cenovej kategórii sú super, niektorý má viac výhod vo váhe, v skladnosti druhý zasa v lepšom ovládaní.... proste som pozerala hlavne na vzhľad.. čo teutonia cosmo mi úplne vyrazil dych hlavne v zhľadom a ovládaní. Po príchode domov som niekoľko hodín strávila v lustrovaní netu a hľadaní recenzií, čo ma nakoniec presvedčilo že je fakt úžasný. Nebola som nútená hľadať najskladnejší kočík pretože mám veľké auto a ani na váhe mi až tak nezáležalo... lebo na trhu sú aj spratnejšie a ľahšie kočíky samozrejme tomu zodpovedá aj komfort pre dieťa a využitie kočíka. Prvých šesť mesiacov s teutonkou sme prežili vo vaničke... a moja malá bola riadny obrík už od narodenia a nemala problém sa zmestiť do vaničky, poskytovala dosť miesta aj viac ako 6m. Bolo to úžasné... na prechádzkach ma zastavovali cudzí ľudia že aký mám krásny kočík... bola som dašená. Po čase sme prešli na športovú časť. Dieťatko v nej krásne sedelo od začiatku ... veľmi pohodlne... Nakoľko bývam na dedite a chodili sme veľa aj po horšom teréne teutonka nemala problém narozdiel od mojich kamarátiek s inými kočíkmi. Som nadšená z úzkej konštrukcie kočíka s ktorým sa zmestím absolútne všade a zároveň tak neskutočne stabilným v zlom teréne. A keďže moje dieťatko do teraz cez deň spinkávalo iba v kočiariku bola som šťastná že sa dá dať do úplného ľahu aj športová časť.. ktorá poskytuje aj vačšiemu dieťaťu dostatok miesta a pohodlia. Kočiarik beriem absolútne všade so sebou... či na prechádzky či posedieť v cukrárni a v prípade potreby sa jedným šmahom zmení na pohodlnú postieľku 🙂 A nákupný košík absolútne perfektný. Taška teutonia tiež úžasná aj keď je dosť veľká ale je to prvá taška kde nič nehľadám a je všetko na svojom mieste. Kočík sa tiež veľmi jednoducho skladá a zmestí sa aj do malého auta. Podvozok super odpružený a kolesá kočíka fantastické. Neviem z akého materiálu sú ale v zime sa na ne absolútne nelepí sneh ... úžasné! Ďalšia fantastická vec sieťka v strieške... v letné horúce dni sa dá časť látky na strieške odopnúť kde zostane len sieťka a dieťatku tak fantasticky vetrá... tak isto priesvitná strieška kde sa dá krásne pozorovať dieťa a v prípade potreby sa dá zakryť. Spomeniem ešte jedno veľké plus... strieška kočíka sa dá dať úplne dopredu čo zakryje skoro celé dieťa až po nožičky... Keď fúka vietor alebo svieti slnko.... úžasné!!! alebo keď doma zabudneme pláštenku a prší.... Spomeniem však aj mínusy: Rúčka kočíka sa nedá prehodiť takže keď chcete dieťa otočit v mere alebo protismeru jazdy treba prehodiť celú sedačku... čo napríklad už MADE FOR YOU má vyriešené a tak isto sú kočíky čo sa dajú zložiť aj na menšie. Ďalej mi chýba na strieške nejaké vrecko na mobil a to je asi všetko čo mi na ňom vadí 🙂 Myslím si že ešte minimálne rok spolu prežijeme a som neskutočne vďačná že cosmo mám. Každej maminke prajem nech si vyberie kočík s akým bude spokojná a nech nezabudne, že to má byť láska na prvý pohľad nech je ten kočík akejkoľvek značky 🙂 <3

000terka
10. led 2013

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli lze sporták cosmo složit i tak, že se nemusí sundávat ta korbička ( sportovní). Já už totiž viděla tolik kočárků, že v tom začínám mít zmatek. Doufám že jsem položila otázku dobře. Díky moc za odpověd.

martinaj23
16. led 2013

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli lze korbu Maxi-cosi MURA dát i na jiný podvozek? Mám Teutonii Mistral S s adaptáry na maxi-cosi autosedačku a docela by mě lákalo na podvozek použít velkou hlubokou korbu MURA

franzovka
autor
18. únor 2013

@000terka my korbičku při nakládání do auta nesundáváme, ale asi záleží na velikosti kufru auta, resp. jeho výšce. Pro lepší představu kouni na některé z videí na

https://www.youtube.com/watch?v=9YNBVZgkQNY
lea162
8. dub 2013

http://www.malvik.sk/Kocarky/korbicky/teutonia-...

Baby co je to korba .. to je vanicka .. alebo vlastne ?

Chcela by som velmi Teutoniu ale najviac sa mi paci v tejto farbe .. ak by niekto vedel stranke kde ho objednat prosiiim ..

lea162
8. dub 2013

Este som sa vas chcela opytat kde ste prosim vas objdnavali vasu teutoniu .. velmi by som chcela tu cosmo .. ale v tej ruzovo hnedej co som pridala vyssie .. zijem v uk tak mam dost problem to niekde najst tu sa nepredava .. dovoz zo sk alebo cz by som si vedela zariadit ... tak prosim vie mi niekto pomoct ... dakujem

luliu
8. dub 2013

@lea162 ahoj, teutoniu predavaju v BA v Babymarkete

lea162
8. dub 2013

@luliu Dakujem to viem .. ale niesom z Ba zijem v uk a na sk uz nepojdem do porodu .. a cez tu stranku zase , tam nemaju tu konkretnu far kombinaciu . Ale dakujem .. ak by ta este nieco napadlo tak daj vediet budem velmi vdacna .. dakujem 😉

lea162
8. dub 2013

@lucinkalu Skoda ze si uz neaktivna .. super recenzia dik

lucinkalu
8. dub 2013

@lea162 dlho som tu nebola 🙂

hojda
8. dub 2013

@lea162 U teutonky bych se vůbec nebála bazarové, ty potahy jsou opravdu kvalitní a vypadají jako nové.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=64472958&tab=2