Jaké parametry kočáru ke sportu? Poraďte

janickabez
4. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě jaké parametry Vašeho kočárku jste využily, pokud s kočárkem sportujete. Jako např. 3kola nebo 4kola, pevná nebo otočná kola,nafukovací kola, brzda na madle a pod. a jaký sport s kočárkem vykonáváte?

Já nejsem nějak sportovně založená, ale teď přmýšlím o in line bruslích a trojkolce...určitě je tady dost maminek, které poradí....

pokud tohle nebo podobné téma tady už je, tak se omlouvám, ale hledala jsem téměř hodinu..... 😅

domina
5. kvě 2008

Já jdu na brusle až tento týden, takže neporadím /nebo poradím až vyzkouším/.ale mám 3kolku s ruční brzdou, otočním i arestovacím kolečkem vpředu a zvonkem, takže si myslím, že v poho 😉

Ale máme 3kolku vyzkoušenou v terénu a kdo se bojí, že 3kolky nejsou vhodné do terénu, tak si myslím, že jsou.My s ní v pohodě zvládly jízdu polní cestou, kde byly vyjeté koleje od traktoru, nebo v lese pak kořeny a dobrý.Kočár jsem občas i držela jednou rukou a vyjeli jsme vše bez větší námahy.Na lesní cestě jsme si zamkli přední kolo a pohodlně projeli mezi kameny, kořeny.Jediné, kde nám 3kolka nesedne, je na najíždění na obrubník a myslím i v hlubokém sněhu taky bude lepší 4kolka.

Nechci tady rozebírat přednosti 3kolky a 4kolky, ale turistika je také sport, ne? 😉 Jani, tohle se myslím už někde rozebíralo, bud právě u 3kolek, nebo u 4kolek.Ale nevím jak se to téma přesně jmenovalo.

tlapicka
5. kvě 2008

jani, na jogging a inlinema bejt trikolka s pevnym kolem, soudim podle voziku za kolo 🙂