Jaký je nej kočárek do terénu? Prosím zkušené o radu

suesta
30. zář 2013

Ahojky maminy 🙂 musím Vás požádat o radu...jaký je nejlepší kočárek do terénu , do sněhu, na lesní cesty a podobně.Finanč. částku asi cca do 15 tisíc.
Navrhněte?? zda máte zkušenost.....co třeba xlander?? Děkuji , za Váš čas na mou otázku. 😎

ivcacekb
30. zář 2013

Máme Roan Marita, máme u domu svah, rozbitou cestu, blízko les, chtěli jsme houpací(houpání snižuje otřesy miminka), rozhodovali jsme se mezi Roan Marita a Inglesina Magnum, cenově vyhrál ten první. Nový v kombinaci se sporťákem jsme sehnali za 6500,- (tisícovka byla sleva kvůli tomu, že byly nové barvy v kolekci a náš červený byl "vyšlý", jinak je paní měla za 7500,-, byli jsme ale na dvou jiných prodejnách a tam stál skoro 10. tis., takže chce i koukat i po cenách....koupili jsme ho v Jičíně. Nechtěli jsme kolečka s aretací, v terénu se rychle vyčvachtají a v zimě je lepší, když máš dvě stopy, než tři. Je vysoký, korbička dlouhá, fakt paráda. Holky okolo mě mají kočárky daleko nižší, menší korby, dražší a závidí nám náš, hádají se při hlídání, která bude houpat. Fakt jsme spokojeni, neměnila bych. 🙂

ivcacekb
30. zář 2013

takový máme

mima2867
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janapavlik
1. říj 2013

Taky jsme vybírali kočárek do terénu a vybrali jsme JEDO http://www.mimikocarky.cz/bartatina/bartatina-a.... Měl by být odlehčený, má nafukovací kola, tak uvidíme, jak budeme spokojení 🙂

janinafox
1. říj 2013

@suesta teda zkušená ještě nejsem, jen jsem zatím koukala co by se mi líbilo - taky budu potřebovat nějaký "pořádný" kočárek - na vesnici, rozbité cesty, polní cesty a tak... koukala jsem na Firkon vario nebo swing (houpací na páskách). Nebo na Roan Marita - ale nevím jestli bych nechtěla spíš s polohovací rukojetí - s kloubem....
@ivcacekb můžu se zeptat na roana? na tu rukojeť - je to asi o zvyku, že?

zoyka
1. říj 2013

@suesta X lander mi do terénu nepřijde vůbec, hrozně skáče, beru ho jen na asfalt. Doporučila bych Hartana, ale je dražší - tak co třeba z druhé ruky? My máme po 2 dětech a pořád je v pohodě, akorát parádu s ním moc neudělám, ale v lese je to fuk 😀 Dává kameny, kořeny, obrubníky, prostě všechno... http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...

vashaa
1. říj 2013

@suesta Kámoška má X-lander a já si ho asi budu kupovat taky. Říkala, že s ním v terénu neměla problém. Asi záleží, jakou konstrukci zvolíš.

suesta
autor
1. říj 2013

@ivcacekb děkuji ti za tvoji odpověd moc si jí vážím děkuji 😀

atinkaa
1. říj 2013

tu som nasla krasny albumik, kde je kopa kociarikov co by sa do terenu mohli hodit....mozno pomoze
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/marketa97/al... 🙂 😉

nas tu nie je iba jemu velmi podobny https://www.modrykonik.cz/fotoblog/marketa97/al... a bol do terenu supersky....teda nie do nejakych extra hor ale klido na prechadzky, dostali sme sa vsade ..mali sme tento, niekde ho este stale dostat kupit aj ked zu len velmi zriedkavo....netusim preco sa vytratil ked inak vo svete sa tesi celkom oblube 😉 http://www.airbuggy.com/eng/index.php

suesta
autor
1. říj 2013

@janinafox Ahoj hele já vůbec netuším zatím nemám ani páru o ničem proto jsem chtěla ty zkušené mamky co už ví a rady poradí. 😉

janinafox
1. říj 2013

@suesta zkoukni rady a pak to bude chtít si ho "ošahat" na živo... až to bude aktuální u nás, zkusím kouknout na ten firkon - ten se mi líbil vzhledově i "funkčně", ale "v ruce" jsem ho neměla. Koukala jsi na něj na netu - firkon vario a nebo swing - to jsou dva modely který mám za favority já...

kikimaruska
1. říj 2013

Měla sem X-landery XA a jezdila s nima všude, pak nej byl již nevyráběný český trend Line Rider/racer, nyní máme Quinny speedyho a jsem spokojená.Celkově sem teda vyzkoušela, ehm, dejme tomu "více" kočárků, dražší i levné, takže sem testovala dost značek. Celkově do terénu sem jezdila i s modely s menšímy koly ve předu, ale větší kola jsou prostě výhodou.

zoyka
1. říj 2013

@suesta Teď se dívám, že existuje i odpružený xlander - x1. Tak ten by možná šel. On jako jinak je mi xlander hodně sympatický, ale ten xa, co máme my, není odpružený a fakt na nerovnostech skáče.

suesta
autor
1. říj 2013

D
@zoyka děkuji 😀

suesta
autor
1. říj 2013

@janinafox koukala jsem nejsou špatné , ale jelikož se mi to narodí v březnu, tak si myslim, že 84 cm je do zimy málo na korbě.Jinak ten Verano je moc pěknej a co myslíš ty kolečka??

ivcacekb
1. říj 2013

@janinafox rukojeť je v pohodě 🙂 , drží se dobře, zatím fakt nevidím žádné - 🙂

janinafox
2. říj 2013

@suesta Ahoj, no myslím že víc asi neseženeš, myslím že větší korbičku asi nenajdeš - leda takový ty kočárky kombinovaný co nemají zvlášť korbičku a zvlášť sportovní nástavbu - tady na koníkovi je rozšířenej název "tank" - tak tam bys měla větší prostor když to bude hluboký kočárek.
Otočná kolečka - no já ti nevím, to ti spíš musí poradit holky co už zkušenosti mají. Já osobně (až jednou...) tak do otočných nepůjdu - přeci jen pokud to má být do terénu, na lesní a polní cesty - to bych se z toho asi zbláznila 🙂) podle mého názoru je na tenhle tvůj požadavek asi nejlepší klasický podvozek - 4 pevná kola, asi nejlíp houpací, aby to trošku tlumilo ty nerovnosti.
Jinak myslím že u toho firkonu můžeš koupit zvlášť konstrukci - že bys měla jeden podvozek "do lesa" a jeden na asfaltky a tak... mně se ten firkon líbí, ale uvidím co bude až to u mě bude aktuální. A hezký je ten Roan marita - jak ti psala @ivcacekb , a je dobře že u toho nepostrádá tu kloubovou rukojeť, to bylo tak první co mě napadlo když jsem tenhle kočárek prvně viděla. Je fakt že tohle je taková ta krásná klasika, u nás na vesnici taky jeden je, a je fakt že v zimě na neshrabaných cestách úplná pohoda (chodili s ním polem pod námi) a když tam šli myslím s dorjanem nebo něčím takovým s předníma menšíma kolečkama, tak to vypadalo že se docela nadřou (a to vezl tatínek 😀 )

suesta
autor
2. říj 2013

@janinafox Ahoj já určitě otočná kolečka nechci chci pevná a větší kul sněhu...to byla jen otazka výše na slečnu co mi poslala jeji kočárek.Jinak děkuji myslím si , že zitra je v Letňanech na výstavišti veletrch vše kolem dětí , kočárů a tak , tak tam vyrazím a juknu.... 😲

janinafox
2. říj 2013

@suesta tak dej vědět jaký se ti zalíbil - okoukni to a napiš, ať jsem taky moudřejší, jo? 😅

mamka86
2. říj 2013

Měli jsme Roan Maritu, na obě děcka a za nic na světě bych ho nevyměnila, v zimě když u nás nebylo prohrnuto jsme neměli žádný problém se s ním někam dostat, když jsem viděla ostatní mamky jak ty jejich kočárky rvou v tom sněhu. Klidně jsme jezdili i po louce, prckové se krásně houpali a byli spokojení. Vešli se mi dovnitř i v roce 🙂

kikimaruska
2. říj 2013

Ještě k otočným kolečkům. Při nerovnostech, v terénu atp.se musí kolečka aretovat, to je jasné...plní pak stejnou funkci, jako klasický pevný čtyřkolák 😉. Kolikrát sem vidělala maminy, co s tím zápasí a netuší, že se to aretovat dá a proč vlastně. Ale jak píšu, já po loukách, v lese, prostě všude jezdím i s menšími kolečky vepředu(samozřejmě aretované),protože hodně chodíme ven, takže pro mě je přednější, aby byla možnost je mít otočná (hlavně ve městě, v nákupních centrech a obchodech, kde se kolikrát musím otočit a kličkovat mezi regály, což sem s tankem v některých obchodech prostě nedala), ale v případě potřeby zaaretuji a jedu.

kristynasefer
2. říj 2013

Ahoj,doma mame Mutsy Urban rider a jsem velice spokojena.velka stabilni kola,uz jsme vyzkouseli bahno,polni cestu,snih,pisek.a to jezdim kazdy den na ca. hodinovou prochazku po z casti kamennite ceste,zbytek je lesni cesta.jedine minus -mala korbicka,neco okolo 70cm.

suesta
autor
2. říj 2013

@janinafox Jasan 🙂

lucikpraha
2. říj 2013

My jsme používaly a ještě občas pouzijem kort do sněhu tako ballilu stema velkyma kolama jezdí se sním výborné a do terénu byl úplně skvělý, takže ho mužů jen doporučit navic má dost místa jak v hluboké korbě tak i ve sportovni

petsil
2. říj 2013

Ahoj, my máme Inglesinu Magnum (typově podobný jako Roan Marita, je tedy dražší, ale určitě se dá koupit pěkný i bazarový), používáme již na druhého prcka a jsme stále naprosto nadšení, jak se s ním skvěle jezdí, hlavně právě v terénu. Tu první zimu nám projel i velké závěje, kdy jiné kočárky s menšími a otáčecími předními koly neměly šanci 😉

pejsanek
3. říj 2013

@suesta My budeme mít Roan Maritu. Bude z druhé ruky od jedné moc hodné paní tady z bazárku. Už jsme se na něj byli i podívat naživo a jsme nadšeni. I manžel se svými 190 cm se k němu nebude muset hrbit a že nemá rukojeť kloub se mi nezdálo jako problém. Moderní kočárky se mi nelíbí, chtěla jsem klasiku, s velkými kolečky, ať nemáme problém na výletech po polňačkách a houpavý a to právě Roan splňuje. Miminko se nám narodí v březnu, tak jsem ráda za prostornou korbičku.

suesta
autor
3. říj 2013

@pejsanek Ahoj také miminko se narodí v březnu,ta korbička je větší fakt lepší.... juknu se na ten kočárek.Děkuji

suesta
autor
3. říj 2013

@lucikpraha je docela pekny...a ani jsem nekoukala je to i sportak??

suesta
autor
3. říj 2013

@janinafox na ty mé nároky a není špatný mě docela zaujal tento jukni....http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/2437-t...

suesta
autor
3. říj 2013

Tak jsem si našla favorita škoda , že je tak drahej budu o něj hodně uvažovat 😀 i´coo Peak Air 😀 😀