Jaký je nejlepší kočár pro dvojčata?

garfieldka
13. črc 2011

Poraďte prosím, co máte dvojčátka jaký je nejlepší respektive nejobjemnější kočárek-kárky nebo golfky, aby se mi tam vešly v zimě roční dvojčata i s fusakem. Ale golfkama asi neprojedu zas sněhem .
Mám Dorjana Danny Sport Twin šířku 79cm a teď už jezdíme bez korbiček a holky jsou docela natěsno v kárkách(holkám bude 7m), tak sem do nich dneska zkusila dát 1,5 ročního chlapečka, podotýkám je drobnej a už se tam nevešel. Takže ho musim prodat a koupit něco širšího. Jestli máte zkušenosti z jiným kočárem tak prosim poraďte ☹

cherryann
13. črc 2011

To je zajímavé, na stránkách píší, že ten Sport Twin je do 3 let, ale jestli je to opravdu 79 cm, tak to je celkem málo...co třeba tohle: http://www.spuntik.cz/jane-powertwin-pro-2010/ ?

hehena
13. črc 2011

Já si teď pořídila Baby Jogger City Elite. Měla jsem Teutonii Spirit a syn mi z ní vyrostl v podstatě v roce - strašně těsno pod stříškou. BJ je parádní kočár s lepšími jízdními vlastnostmi, než má Teutonia, má naprosto dokolanou stříšku, pohodlný polohování, brzu na konstrukci kočáru a u rukojeti kočáru je látkovej pultík pro rodiče na drobnosti. Jsme z toho kočáru s manžou naprosto nadšený a mě je fakt líto, že jsem ho nekoupila dřív. Jediný, co mě blaží je, že ho ještě užiju na dalšího sviště. Takže pokud vám nevadí (a neomezí vás to), že má sezení vedle sebe, tak fakt doporučuju! Oproti Teutonii má BJ pod stříškou o 11 cm víc místa, což je teda sakra rozdíl, má lepší těžiště, celkvoě se s ním mnohem líp manipuluje a prcek se v něm hodně rád vozí. Mám v albu i rozměry solo kočárku.
JInak se mi pro dvojičky ještě hodně líbí Bumbleride Indie Twin, taky hodně prostornej kočár s velkou ložnou plochou (dle toho, co jsem četla snad nejdelší ložná plocha 100 cm), kterej dle mě využijete opravdu dlouho, s dobrou stříškou, polohováním nohou, myslím, že hodně maminek bylo spokojených!
Pak v albech hodně vídám Easy Walker Duo, ale ten má dle mě nedostatečnou stříškou a nemá polohování nohou vůbec.
Všechno tyhle kočáry mají plnohodnotný sezení - což znamená vedle sebe, takže pak záleží kam chodíte nakupovat, jestli se vejde do výtahu atd....
moje kamarádka má kupříkladu Oregon (jako sourozenecký) - sezení za sebou.
Přeju dobrý výběr ! 😵

kathy.skal
14. črc 2011

ahojky, tak jsem chtěla napsat, že máme DorJan Danny sport Twin a koukám, že ty taky 🙂 Já upřímně doufám, že v zimě už budou holky v tom sporťáku, protože jinak to vidím bledě, kočík je opravdu odst úzký

ivarei
14. črc 2011

My měli od narození Jané twin two a využili jsme ho úplně maximálně - všude projdu (v krámě u kasy a mezi regály, v nemocnici, na úzkém chodníku jsme mohli jít s kamarádkami vedle sebe, děti se vzájemně nebudily, když na sebe neviděly, prostě paráda ve všech směrech). Protáhli jsme ho i v lese na houbách a na horách, skvěle se skládal do auta - jedním tahem, bez námahy, navíc je lehký, nezabere moc místa při skladování doma... Jako sporťák ale moc nevyhovuje, děti už na sebe chtějí vidět a navíc Adámek vzadu má málo místa na nožičky, nicméně rok sloužil naprosto výborně.

Teď jezdíme střídavě Zekiwou, ta je dobrá, ale dost těžká a navíc už nemám ten "luxus", že projdu kdekoli. Mají tam ale ohromně místa, navíc se tam vešla i kamarádky čtyřletá holčička, když ji začly bolet nohy na procházce.

Pak jsme pořídili dvoje golfky a mezi ně spojku (tu vyrábí například chicco), na tom je bezva, že když děti marodí /často/, můžu třeba s jedním vyrazit ven a druhého nechat s tatínkem doma - nebo v místech, kde prostě neprojdu dvojkočárkem (naposledy letiště) a taky se dobře skládají do auta. Fotky mám v albu 😉

jancule79
19. črc 2011

Ahoj, já mohu doporučit EasyWalker Duo. Mám ho sice na sourozence, ale nevadí. Když se narodil mladší syn, staršímu bylo 18 měsíců (měl 87 cm a 13 kg) a vešel se tam úplně v pohodě, i další rok poté. I teď ve 2 a 3/4 letech se tam na šířku i délku vejde (a to má přes 100 cm), ale už kočárek moc nepoužívám. Takže kočár je fakt prostornej.

agamka38
19. črc 2011

Ahoj,tak my jezdíme s Emmaljungou a naprostá spokojenost.Je prostorný a pohodlný,krásně se řídí i s jednou rukou.Máme ještě Graco,sedačky za sebou-ten používáme spíš na cestování,skvěle se skládá do auta.

ladybugie
18. srp 2011

Holky, máte některá zkušenost s kočárkem Patron F4 Duplex? Dneska mi ho vychvaloval pán v obchodě, ale nevím nevím

zuzka1
19. srp 2011

Ahoj holky, my mame Bumleride Indie twin a jsem moc spokojena. skvele se slozi a projedu normalnima dverma 🙂

petranela
19. srp 2011

Všem dvojčecím maminkám doporučuju kočárek Baby jogger city select 🙂
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=2...

https://www.youtube.com/watch?v=OUQbMebYXCA


Je opravdu úžasnej, všude se dostanu, jezdím běžně MHD a bez sebemenšího problému, děti spolu komunikují, dobře se ovládá, má veliký košík a kolečka, je variabilní, lehoučkej, skvěle a rychle se skládá, veliký stříšky proti dešti a sluníčku, dá se použít ji jen pro jedno dítě, no nedám na něj dopustit je prostě výbornej 😵 spousta maminek mne zastavuje a ptá se co mám za kočárek a že se jim líbí 😉

lucy82
19. srp 2011

Máme Bubmleride a naprostá spokojenost, šířka je 76cm, projedu všude a holky mají 22 měsíců a v ppohodě se tam vejdou, i s fusakem. Určitě do jara ještě využijeme, pak půjde dál, ale golfky kupovat už nebudu. Je pravda že kamarádka má o měsíc starší dvojčata a měla taky Dorjana a musela pořídit něco jiného, holky jsou hubený a dlouhý a už se tam taky nevešly 😕

venuss
22. dub 2013

zdravím maminky, mam 2 mesicni miminka a kočárek easy walker duo. Vubec s nim nejsme spokojeni, korbicky jsou silene uzke a navic se neda ani nijak houpat a miminka citi kazdy otres. Chtěla bych nějaký měký a hlavně houpací. můžete mi prosím poradit jaký?

jennyska
22. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informacích o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s Dvojčaty a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/dvojcata/ . Hodně to pomůže ostatním maminkám, které právě čekají dvojčátka. Přečtou si jak základní, obecné info o Dvojčátkách a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team