Jaký kočár na zimu pro velkého 5ti měsíčního kojence?

apocalypsa
18. srp 2010

Prosím o radu. Syna (5 měsíců, 70 cm, 8 kg) zatím vozím v hluboké korbě kočárku, ale vydržíme už max. měsíc. Je mu ťip ťop, chybí sotva 5 cm. Chtěla jsem přesedlat na sporťák, který jsem koupila s hlubokou korbou a autosedačkou v trojkombinaci. Leč jsem se přepočítala! Je strašně úzký. Copak teď by to ještě šlo, ale s fusakem tam malého nenarvu ani omylem.
Kupovala jsem záměrně kočár s nafukovacími kolečky, abych neměla problém v zimě na sněhu. Jsou nafukovací kola nezbytná? A jaký druh vozítka vůbec pořídit? Chtěla jsem pořizovat až na jaře golfky, až začne syn běhat, ale teď musím rychle splašit něco jiného ... jaké máte zkušenosti? Samozřejmě když už budu něco kupovat, chci to vozítko užívat déle než tuhle zimu. Existují vůbec větší sporťáky? A má smysl kupovat sporťák, nemám rovnou koupit bytelnější golfky s polohováním do lehu - syn samozřejmě ještě nesedí ... Chodíme pravidelně hodně dlouhé procházky, tak to musí být i dostatečně bytelné vozidlo.
Díky předem za všechny tipy a rady! 😉

apocalypsa
autor
25. srp 2010

@xkacatkox tak to mne těší, že je kočárek kvalitní. Už jsem objevila dva prodejce tady v kraji, tak udolám manžela a sjedeme se na něj podívat 🙂 Rozhodně je zatím ten největší, co se ložné plochy týče, což vítám. Syn má velké předpoklady být veliký (po manželovi - téměř 2 metry výška), tak budu mít rezervu a hlavně se tam pohodlně uloží i ke spánku. Děsilo mne, že bych pořídila kočár, ze kterého by mu pak koukali nožičky, když by usnul 😒 Sem by se měl krásně vejít i s fusakem. Ten už máme, takže ho kupovat originál nebudu, ale je vážně luxusní, koukala jsem na něj na netu.

xkacatkox
25. srp 2010

@apocalypsa jediné co ti ještě poradím, tak pokud si od nich budeš brát nánožník, jen takový obyč na jaro a detštivé léto, koukni se na něj jak vypadá, my máme z kolekce 2009 a nejsme moc spokojení, pokud nemáš U nástavbu a dáš to na spoťák v rovné poloze tam lehce táhne, to je jediná vada, já si nakonec nachala ušít na MMb i když origoš máme také doma, ale myslím, že tedka už to vychytali, tak toto malá rada, ale jsou maminky kterým to nevadí, tak jen taková menší poznámka

akcull
25. srp 2010

xkacatkox, já psala že jsem se dívala ještě na F2, ale myslela jsem F4🙂 teď koukám do toho katalogu

apocalypsa
autor
25. srp 2010

@xkacatkox díky! 🙂

apocalypsa
autor
25. srp 2010

dívala jsem se na jejich katalog a v užším výběru jsou F4, F6 a FUTURE. Podle toho katalogu lze všechny tyhle typy přetáčet po i proti směru, což bych ráda, protože bych ráda ještě zatím vozila čelem k sobě. Sice je syn zvědavý a rád kouká okolo, ale ještě je "maličký" a lehce se tou spoustou podnětů unaví a taky ho mám radši pod dohledem a "povídáme si" 🙂

xkacatkox
25. srp 2010

@apocalypsa ano korba lze přehazovat, ale rukojet jde jen u F6, pokud můžu poradit, nevím jak budeš přehazovat korbu s kojence, mě by asi kleplo, 😀Matýsek má 12kg, ale F4 ti zase vydrží na spoťák víš,něco jako golfky, myslím, kvůli skládání pokud na ni pak dokoupíš potah, nevím, uvidíš co si vybereš, já mám F6 a příští rok koupím F4 jako golfáč, kvůli skládání do auta, Matýsek si také rád povídá, takže přehazovatelnou rukojet využívám maximálně

apocalypsa
autor
25. srp 2010

@xkacatkox to je dobrý poznatek, takhle jsem nad tím neuvažovala 🙂

pattie
25. srp 2010

My máme Patron Bohemia - Apolon Alux a připadá mi dost velkej. Na druhou stranu, pěti měsíční dítě už bys mohla ve fusaku klidně šoupnout do "sesle" na ležato. Kamarádka to takhle udělala, protože se jí klučík už taky nevešel do kočárku a zvládli tak celou zimu

akcull
25. srp 2010

já přehazovatelnou rukojeť nemám, ale chtěla bych to vyzkoušet🙂, na mém kočárku se přehazuje celá sportovní sedačka, nikdy to ale nedělám v terénu (to si taky nedokážu představit), vždycky se rozhodnu než vyjedeme jak to bude a pak třeba když fouká nebo svítí sluníčko tak stáhnu boudičku dopředu nebo dám clonu, když malá spala a ta boudička nejde dát dopředu protože jak leží tak je úplně natažená
v praxi to vypadalo tak, že tak do roku jsme jezdily proti směru, byla jsem ráda, že na ní vidím, ona měla takové spací vycházky a od toho roku už byla ráda, že kouká po okolí, takže jezdíme po směru...

apocalypsa
autor
25. srp 2010

@pattie ono mi stejně nic jiného nezbyte. Kupovat hlubokou korbu je nesmysl, určitě budu kupovat sporťák. Beztak, než to bude skutečně nezbytné a budu muset vytáhnout fusak, bude synovi 6 měsíců, tak to zvládnem. Jen to teď vypadá už hloupě, protože synovi zbývá sotva 5 cm ... 😒

akcull
25. srp 2010

apocalypsa, ještě mě teď napadlo, že mi říkali, že se na ten kočár čeká 4 až 6 týdnů, ale pokud bys to chtěla rychle tak určitě mají někde i něco skladem akorát že si člověk nevybere tu "svoji" barvičku

jaa
25. srp 2010

Vzhledem k tomu,.že jsem prostornou Cortinu prodala kamarádce na mimčo,tak jsem scháněla sporták na skoro dvouleté dítko a takový,aby se tam vešla malá na zimu..Na netu je toho fakt hodně,ale vše krátké..Jané bylo krátké už ve 20měsících.Nevím,jak Reverso,ale u těchto typů kočárku jsme měli problém s výškou boudy..prostě dřela o ní hlavou..Pak je velký Bumberlite Indie,X-Lander také,ale stejně.jako BI nejde otočit čelem k rodiči.Nakonec jsem koupila Gesslein Cocoon F2.Sporták má krásných 98cm.Pod vložkou v kočárku je 10cm vysoká molitanová vložka,která u malých miminek dorovnává sklon sedačky a miminko v něm celkem pohodlně spinká a nemá zlomené nožky do sedu.Má velkou boudu,kde se malé miminko dobře schová před nepřízní počasí a výměnná kola do terénu.Samozřejmostí je otočná sedačka..Zatím spokojenost..

jaa
25. srp 2010

Na fotkách je vidět,co má místa nad hlavičkou a má polohovací nožičky.. 😉

jaa
25. srp 2010

Jo a v Pardubicích mají samotný sporták přímo na prodejně k dostání hned.Jen je tam mají drahé.13800kčJá ho mám z Německa s kompletní výbavou o 3tis levnější,než oni samotný kočárek.. 😉

jaa
25. srp 2010

A ještě detail..Místo těch malých kol,si tam můžeš vyměnovat velká kola..Já je ted zkusila a zase jsem tam vrátila ta malá..jezdí se s nimi lépe..velká nechám jen na zimu..

akcull
25. srp 2010

jaa, jak máš velké dítko? Máme skoro stejně staré děti, já jsem jí do kočárku (do té F6) neposazovala, ale přišlo mi, že by se tam vešla Má 95 cm a 14 kg....

jaa
25. srp 2010

@akcull 88cm a 11kg 😉 Je fakt hodně velký...

jaa
25. srp 2010

No ,ta F6 je menší,než F2. 😉

xkacatkox
26. srp 2010

téda holky, to já myslela že při těchto mírách už bude Matýsek jen chodit a kočárek se zakonzervuje 🙂 asi jsem naivní

akcull
26. srp 2010

ono jestli člověk chce s dítětem dojít třeba na hřiště (v mém případě asi tak km), tak to by byl pěšky celodení výlet 🙂 a ještě bych nakonec táhla dítě, hračky , svačinu.....Takhle jí naložím a jsme tam hned, tam se vylítá,. Zkrátka s tím kočárem se dostane člověk na delší prochajdy a nemusí všechno táhnout sám, nandám tam i odrážedlo🙂 a jezdíme v lese takže to chce něco bytelného

tu F6 bych si koupila na druhý🙂, ale včera jsem si ještě prohlížela ty golfky F4 (ty mě lákají ještě teď🙂 jen to doma nesmím říkat, manžel by ze mě asi umřel - zase nějaký kočárek🙂))

xkacatkox
26. srp 2010

@akcull mě též lákají ty golfky, tak snad pořídím příští rok 🙂 manža to snad přežije, chci to hlavně do auta, rychle složím, a rozložím na takový postrk už nepotřebuji velký kočár