Jaký kočár na zimu pro velkého 5ti měsíčního kojence?

apocalypsa
18. srp 2010

Prosím o radu. Syna (5 měsíců, 70 cm, 8 kg) zatím vozím v hluboké korbě kočárku, ale vydržíme už max. měsíc. Je mu ťip ťop, chybí sotva 5 cm. Chtěla jsem přesedlat na sporťák, který jsem koupila s hlubokou korbou a autosedačkou v trojkombinaci. Leč jsem se přepočítala! Je strašně úzký. Copak teď by to ještě šlo, ale s fusakem tam malého nenarvu ani omylem.
Kupovala jsem záměrně kočár s nafukovacími kolečky, abych neměla problém v zimě na sněhu. Jsou nafukovací kola nezbytná? A jaký druh vozítka vůbec pořídit? Chtěla jsem pořizovat až na jaře golfky, až začne syn běhat, ale teď musím rychle splašit něco jiného ... jaké máte zkušenosti? Samozřejmě když už budu něco kupovat, chci to vozítko užívat déle než tuhle zimu. Existují vůbec větší sporťáky? A má smysl kupovat sporťák, nemám rovnou koupit bytelnější golfky s polohováním do lehu - syn samozřejmě ještě nesedí ... Chodíme pravidelně hodně dlouhé procházky, tak to musí být i dostatečně bytelné vozidlo.
Díky předem za všechny tipy a rady! 😉

schnek
21. srp 2010

tak jsem změřila korbu u Mikruse, ve skutečnosti je dno dlouhý 80cm a šíroký asi 38cm 😉 to jen ke včerejšku, že jsem psala, že přeměřím 😉

apocalypsa
autor
21. srp 2010

@schnek děkuji za dovětek, ale Mikrus to asi taky nebude. Budu muset zkutečně přímo do krámu a okouknout to na vlastní oči, zkusit polohovat záda, páč malej ještě nesedí, tak aby měl pohodlíčko vleže a taky zjistit jak se s tím manipuluje, zda a jak složitě jde přetočit korbička atd.

misnek
21. srp 2010

Doporučuji kočárek Jumper X www.kocarky-levne.cz sice se prodáva s korbou ale za super cenu. Je to super sporťák,má nánožník,je prostorný a lze otáčet po směru a proti směru jízdy.Jinak také Warrior plast s velkou prostornou korbou...s celkovou váhou 15kg

lucyne
21. srp 2010

@apocalypsa ahojky, tak to asi řešíme stejný problém...mám pěti měsíčního syna a a máme přes 8kg a je hlavně hodně dlouhý, takže jsme museli z hluboké korby do sporťáku, ale také jsem koupila trojkombinaci a sporťák byl uzoučký a tak jsem začala shánět také pořádný sporťák...nakonec jsem koupila nový Xlander XA 2010 a jsem nadmíru spokojená- bála jsem se těch otočných koleček, jelikož jezdíme také hodně, ale jsou super. Kočárek je lehoučký a hlavně- pro malého hoooodně prostorný. A dá se položit úplně do rovna a tak v něm už jezdíme, malý je nadšený jak z něj vidí a já jsem spokojená, že máme sporťák kam se v zimě vejdeme i s fusakem a navíc fusak je v ceně a myslím, že bude fajn, ikdyž doma máme kdyžtak beránka 🙂 Takže já doporučuji Xlander, ale ten 2010, jelikož ty starší jsou težší.

eloana
22. srp 2010

mam pocit ,ze budu muset resit take podobny problem 😒 malej ma na dvou a pul mesicich 6,5 kilo🙂 tak jsem zvedava kam vlezeme pres zimu🙂

apocalypsa
autor
23. srp 2010

@misnek díky za tipy, ale já mám prakticky stejný kočár teď a je nedostačující. Ten sporťák je strašně úzký.

Mám pocit, že to nakonec bude jen můj dojem a že jsou takové všechny sporťáky. Syn je boubeláček, přece ho tam nebudu rvát s fusakem tak, že se ani nehne 😒

apocalypsa
autor
23. srp 2010

@lucyne děkuji děkuji děkuji moc! Asi jsem potřebovala, aby mi někdo toho x-landeta odsouhlasil. Jsempro něj prakticky rozhodnutá, ale chtěla jsemslyšet (číst) zkušenost přímo od uživatele. Díky! 🙂

apocalypsa
autor
23. srp 2010

@eloana tak touž začni pokukovat, do čeho synka "zaparkuješ". Máš nejvyšší čas. Já měla problém už na jaře, když jsem 2měsíčního syna cpala do korby s fusakem. Mám od Emitexu. Nezdá se to, ale nějaké místo (hodně místa) zabere a ti naši okroupečci jsou tam pak jak sardinky.

Někdy mám pocit, že na to kvantum zboží, co je na trhu a na všechny jeho odlišnosti a přednosti by byla potřeba vyšší dívčí ... No neměly to naše maminky jednodušší, když byl jeden typ kočáru a když děti začaly sedět, jen navíc dostali kšírky 😀

eloana
24. srp 2010

@apocalypsa no taky si myslim,ze to meli jednodussi🙂 ale zrovinka jsem koukala,ze sportovni cast je docela prostorna -90 a 38cm... a hluboka korba je 75 a 38 tak to neni uplne malinkate🙂 oproti jinem kaocarkum je dost siroky -no uvidime je mu 2m a 2 tydny.Jeste mu neco zbyva,ale s fusakem nevim nevim

akras
24. srp 2010

@lamarika Ono to hlubokou korbu v podstatě nemá - pro malý mimča je jen zvednutá ta část u nožiček a vložená taková látková vložka pro miminka, takže to jako korba vypadá, pro ta větší si ji odklopíš, takže se zvětší prostor na nožičky a je v něm v leže jako ve sporťáku....
Proto jsem chtěla tento, aby se mi pak nikde neválela malinká korbička, která mi bude sloužit první půlrok a pak už ne. Tohle je kočár vše v jednom pro děti až do 3 let.
Ale sama asi víš co chceš,viď 🙂

janicka006
24. srp 2010

@apocalypsa my máme kočárek Deltim...sice žádná modní novinka,ale máme ve 4,5 měsících 70 cm a neviděla jsem žádné jiné miminko,které by mělo takové pohodlíčko jako naše Michalka.Dokonce jsem potkala maminku co její miminko mělo nohy venku,protože v korbičce by je musel mít pokrčené...to se nám stát nemůže....
Naše holčička je ale jen dlouhá,není baclinka,takže my se s fusakem vejdeme stopro.
A jinak souhlasím s tím,nebrat X-lander.Švagrová ho měla,synovec je opravdu strašné tintítko a seděl v něm jako náměsíčník....

apocalypsa
autor
24. srp 2010

@janicka006 tedy díky za názor 😒 Mě opravdu nezbyde, než zajít na x-landera kouknout do obchodu - co člověk, to názor ... 😒

xkacatkox
24. srp 2010

no já bych doporučila gesslein F6, my máme už 80cm a cca11,5kg, a spokojenost, místa habaděj i s fusakem

apocalypsa
autor
24. srp 2010

@xkacatkox super vozítko, hned jsem si ho prolustrovala, vypadá skvěle! Jen ta cena už tak skvělá není ... 😒

parisienne
24. srp 2010

A co gesslein? Ten by nevyhovoval? Mame dva v rodine a vsichni jsou moc spokojeni - neni tam pevna korba, ale takova taska a ta je opravdu prostorna - mimino stare pul roku (je trosicku prerostly, takze vypada tak na 8 mesicu) tam mam dostatecne mista.

apocalypsa
autor
24. srp 2010

@parisienne a jaký typ máte? Už jsem odepisovala tady na fóru na doporučení gesslein F6, viz výše.

akcull
24. srp 2010

já jsem zrovna dneska okukovala ten gesslein F6 a jsem nadšená, je fakt velkej a prostornej a má spoustu vychytávek, prostě láska na první pohled🙂, jestli budeme mít druhé mimčo, tak do něj půjdu...

apocalypsa
autor
24. srp 2010

@akcull a šlo by pořídit pár fotek a dát je do tvého profilu? Prosím 🙂 nebo aspoň popsat ty vychytávky ...

apocalypsa
autor
24. srp 2010

@akcull pardon, asi už mám unavené oči, četla jsem "kupovala" ne "okukovala" ... beru zpět požadavek na fotky. Ale uvítám, pokud se tu objeví popis těch vychytávek a vlastní poznatky 🙂

parisienne
24. srp 2010

@apocalypsa diskuzi jsem necetla celou, takže se omlouvam pokud jste tu uz resily 😉 . Na typ bych se musela zeptat, jestli te to zajima.

akcull
24. srp 2010

apocalypsa, já jsem ho byla okouknout zatím jen v obchodě🙂, kterej jsme dneska míjeli, když jsme se vraceli z dovči, takže fotky nemám...
pokusím se ti to popsat:
- sporťák 96 cm ložná plocha,šířka 34 cm, boudička 6O cm vysoko (to je super, mám dvouleté dítko a už se mi pod boudu nevejde, takže jezdíme bez ní),
- boudička jde překlopit dopředu - dobré proti sluníčku, větru...,
- zadní část boudičky jde odepnout, zbyde tam jen síťovina - letní verze nebo to jde odepnout celé
- polohování zádíček - více poloh, pevné, žádný pásek, šlo to samo...
- podložka pod nožičky se dá ještě prodloužit dolů - roste s dítětem
- celá sportovní sedačka lze otočit po a proti směru jízdy - vypadalo to velmi snadno, jen se to nacvaklo (lépe než na mém kočárku)
- možnost připevnit prodlužovací díl na sportovní sedačku - ten prostor se uzavře (nepadá deka fusak) a máš takovou velikou jakoby korbu, navíc tady jde použít ještě vrchní díl z té vložné tašky a připnout ho zipem samostatně na ten kočárek jako nánožník
- ta vložna taška se mi taky líbila, lehoučká, skladná, jde přestavit na fusak
- rukojeť se nastavuje ve dvou rovinách teleskopicky a ještě s kloubem
- kočárek je vybavený buď 4 velkýma kolama do terénu nebo vepředu se dájí vyměnit za dvě malá otočná do města (já jezdím dost po lese, potřebuji něco do terénu a do města mám ještě jiný kočárek, takhle je to v jednom) je hezky odpružený - dá se s ním pohupovat, ještě se to dá nastavit na tvrdší odpružení
- prodávají takový letní set sluneční clona s moskytierou , oboje se dá použít i zvlášť
- lze dokoupit zvlášť potah kočárku (převlíknout si ho za nový) a potah je sundavací a prací v pračce
- sedačka je hezky polstrovaná, navíc je tam oboustraná vložka, z jedné strany je takový material jako frote - má mít thermo regulační vlastnosti, že se v dítko nepotí
- dá se ještě i přehazovat celá rukojeť

uf🙂), tak to je vše co mě teď napadlo, celkově na mě působil fajnově, prostorně, mám teď teutonii spirita a jsem celkem spokojená, ale tenhle kočár se mi zdál lepší pro větší děti
- ještě k nevýhodám taky něco napíšu , vyšší hmotnost uvádějí 15 kg a nemá ruční brzdu (občas jí využívám když jedu s kopce - bez ní si to ale taky dovedu představit.... )

xkacatkox
25. srp 2010

@apocalypsa ta cena je krapet horší, záleží kolik člověk chce investovat, zase když to vydělíš dvěma 🙂 za tu kvalitu to stojí, tak uvidíš co se vám nakonec podaří vybrat 🙂

apocalypsa
autor
25. srp 2010

@akcull prosím, o jaký typ se ale jedná, je jich víc, včera jsem na to koukala, je jich spousta typů. Líbí se mi ta velká plocha na ležení a vložná taška.Upřednostňuji velká kola, bydlím na vsi, často jezdím terénem a třeba v zimě bych nemohla ven, nemít pořádná kola, sníh se tu neodklízí. Mohu poprosit o nějaký odkaz na netu nebo aspoň konkrétní typ ... F2, F4, F6 ...?

apocalypsa
autor
25. srp 2010

něco jsem našla 🙂
http://www.gessleincz.cz/

xkacatkox
25. srp 2010

@apocalypsa doporučila bych ti F6, má přehazovatelnou rukojet F4 to nemá, F2 nemám zkušenosti, jen známá si ji brala i s korbou a ta je fakt malá, takže bych byla pro F6, prostorný, dlouhý kočík, jsou k němu i kolečka do terénu, též se u nás neuklízí sníh takže letos jsem vyzkoušela a bylo to v pohodě, přehazovatelná rukojet je také super, nebod když svítí nějak blbě slunce, je to fajn, vložná taška je super, zaparkuješ na chodbě a v tašce si ho můžeš přenést kam chceš a nechat dohajat, dá se i pak rozebrat a prodloužijt až na starší dítko, my máme i jejich fusak, a ten je dokonalý, nepotřebovala jsem žádné deky a pod kravinky, jen fusak, ani kombinézu na zimu neměl, jen mikinky a bylo mu krásně a nepotil se, super matroš

xkacatkox
25. srp 2010

@apocalypsa ano, Kutíkovi tam ho kupovali my, super přístup, vše ti předvedou ukážou stojí za to si je poslechnout, a nechat si předvést kočárek a pak už je na vás zda ho koupíte u nich nebo jako jiné si ho dojedete koupit do Německa

apocalypsa
autor
25. srp 2010

@xkacatkox pokud se mi bude líbit kočár i na živo a rozhodnu se pro něj, asi raději upřednostním nějakého prodejce v okolí, kvůli případné reklamaci. Měli jste s kočárem nějakou nepříjemnost, porouchalo se něco atd.?

akcull
25. srp 2010

apocalypsa, já jsem ti psala o F6, byla jsem právě v tom obchodě co jsi našla odkaz, pán se mi fakt věnoval a těch kočárcích toho ví hodně, není to tak jako že přijdeš do obchodu a prodavačka pátrá jak se co rozkládá a tak☹ to se mi stává běžně....
já taky bydlím na vesnici a potřebuji něco pořádnýho, ale zase když jedu nan nákupy, tak mi přišly fajn ty otočná kolečka

ještě jsem se dívala na ten F2, je lehoučký, skladnější, prostorná sedačka je taky, ale je spíš do města, vepředu ty kolečka jsou malá.....

xkacatkox
25. srp 2010

@apocalypsa jasně, já mám také raději když se člověk má kam obrátit s reklamací, než jezdit do Německa, ale samozřejmně pokud to má někdo kousek tak proč ne, já reklamovala tu vložnou tašku, ale až v létě, začala se nám párat, druhý den už na mě čekala opravená, jinak jsem nic nereklamovala, vše je OK, tak snad to tak i vadrží, škoda, že kočárek je spotřební zboží 🙂

xkacatkox
25. srp 2010

@akcull super přístup vid u Kutíků, také jsme byli moooc spokojeni, a nadále jsme cokoli jsme chtěli pán sehnal a dal nám slevu, že od nich už máme kočár, příští rok budu kupovat F4, na takový postr do města, to už bude Matýsek chodit, tak jen abych nemusela tahat velký kočár, je to hlavně kvůli skládání, F6 je super, ale fiat panda je malé autí a já jezdím hlavně sním, a aspon nám déle vydrží