Jaký kočár na zimu pro velkého 5ti měsíčního kojence?

apocalypsa
18. srp 2010

Prosím o radu. Syna (5 měsíců, 70 cm, 8 kg) zatím vozím v hluboké korbě kočárku, ale vydržíme už max. měsíc. Je mu ťip ťop, chybí sotva 5 cm. Chtěla jsem přesedlat na sporťák, který jsem koupila s hlubokou korbou a autosedačkou v trojkombinaci. Leč jsem se přepočítala! Je strašně úzký. Copak teď by to ještě šlo, ale s fusakem tam malého nenarvu ani omylem.
Kupovala jsem záměrně kočár s nafukovacími kolečky, abych neměla problém v zimě na sněhu. Jsou nafukovací kola nezbytná? A jaký druh vozítka vůbec pořídit? Chtěla jsem pořizovat až na jaře golfky, až začne syn běhat, ale teď musím rychle splašit něco jiného ... jaké máte zkušenosti? Samozřejmě když už budu něco kupovat, chci to vozítko užívat déle než tuhle zimu. Existují vůbec větší sporťáky? A má smysl kupovat sporťák, nemám rovnou koupit bytelnější golfky s polohováním do lehu - syn samozřejmě ještě nesedí ... Chodíme pravidelně hodně dlouhé procházky, tak to musí být i dostatečně bytelné vozidlo.
Díky předem za všechny tipy a rady! 😉

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@lamarika po pravdě je to jeden z kočárů, který jsem chtěla původně, když jsme kupovali před porodem. Ale káru jsem samotnou nikde neviděla a hlubokou korbu neužiju.To mi přijde zbytečné, nevím...ale jinak se mi libí. Za tu cenu bych ale radši šla do x-landera.

jzizala
20. srp 2010

Ahoj, můžu doporučit Graco Freya.Pořizovala jsem ho i s hlubokou korbičkou a tedˇjezdíme už ve sportˇáku. Na zimu úplně ideální kočárek, jezdila jsem od ledna a nikdy nebyl problém projet i v hlubším sněhu,bydlíme na vesnici tak často jezdíme ne zrovna rovným terénem a projede opravdu všude.Kolečka jsou velká,nafukovací a je odpružený,rukojetˇse dá přehazova po i proti směru.Krásně polohovatelný opěrátko a je fakt veeeelkej a prostornej a přitom vypadá moderně.Na zimu je tam pak super nánožník se kterým se dá mimi přikrýt tak,že na něj nefičí .No samá plus 😀 jezdíme už 7 měsíců a spokojenost.
http://www.duhovysvet.cz/inshop/detske-zbozi/ko...

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@lisanda tak to jsem netušila, má korbu asi 84 cm dlouhou, hmm, mám důvod přemýšlet ...

schnek
20. srp 2010

apocalypsa, no jasný, musí vyhovovat i dalším parametrům 😉 já jen že málokdo ví, že se tak veliký kočáry dělají, nikomu je nenutím 😉

lamarika
20. srp 2010

@apocalypsa tenhle kočárek má můj brácha, x-landera manželova sestra. S obojíma jsem jela a můžu posoudit. Espiro je větší než x-lander. Být tebou bych už o hlubokým ani neuvažovala, spíš bych se zaměřila jenom na sporťáky. Espiro je lépe kryté než x-lander a řekla bych, že i manipulace je s ním snadnější. X-lander je ale o něco lépe skladnější.
Můžeš koupit jenom sporťák bez korby nebo to u tohodle nejde?

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@jzizala je luxusní, nádherný, splňuje všechny požadavky, ale ta cena ... jak jsem už psala, musím pořídit současně i novou autosedačku a to už je trochu moc korun najednou 😖

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@schnek jo jo, ale fakt děkuji za snahu 😉

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@lamarika já bych ráda vozila malého ještě v hluboké korbě, ale je mi naprosto jasné, že to je zbytečné. Vydržela by mi na chvilku, s fusakem pak už těžko. Taky už koukám jen po sporťácích. U mě bude taky důležité, zda půjde kočár rozložit a strčit do auta. Asi si je budu muset prohlédnout někde na krámě, na netu mi fotky moc nepomůžou.

lamarika
20. srp 2010

@apocalypsa ještě měsíc odjezdíš v hlubokým, ketrý máš teď a pak už bude dítku půl roku a klidně ho můžeš dát bez výčitek do sporťáku. Hele brácha má peugeota 306 (malý auto s malým kufrem) a v pohodě ho tam dá. Tak on zas až tak náročnej na uskladnění asi nebude.
Nebo co třeba nějakej sporťák Takko, taky kvalita za rozumnou cenu

jzizala
20. srp 2010

to je cena za kočár i s hlubokou korbou, to bych v tvém případě nekupovala,ale bohužel nevím kolik by stál sportˇák samotný ☹

lamarika - Takko má švagrová a je dooost těžkej 😒 ale asi záleží na typu ,ona má trojkombinaci....

lamarika
20. srp 2010

@jzizala já s takem právě nemám zkušenost, ale za ty prachy je to celkem dobrej kompromis mně teda přijde). Záleží jestli chce apocalypsa kupovat shruba v roce golfky a sporťák ji poslouží jen do té doby. A nebo o koupi golfek neuvažuje a sporťák bude sloužit až do doby do kdy to bude nutný, Pokud by uvažovala nad druhou variantu, tak bych ji doporučila třeba teutonii, ale ta už je poměrně dost drahá. . .

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@lamarika jenže to je prašť jako uhoď... všechny tyhle kočáry se pŕodávají v kombinaci. Nač budu mít doma další hlubokou korbu?

apocalypsa
autor
20. srp 2010

k vaší diskuzi dámy 🙂 ... původně jsem chtěla odvozit malého co nejdéle v hluboké korbě. Že to nebude celou zimu jsem věděla, ale že mi kočár do zimy ani nevydrží, to mne nenapadlo. Pak jsem měla v záloze sporťák, ale je tak úzký, že tam prostě malého s fusakem nenarvu. Je to boubeláček. No a po sporťáku jsem chtěla na jaře kupovat golfky ... teď asi nejspíš koupím sporťák a budu ho používat, dokud ho neutaháme a možná časem koupíme nějaké úplně obyč golfky jen jako dopľněk na vycházky ...

akras
20. srp 2010

Inglesina magnum, my v ní byly do asi 14 měsíců, teď jí máme na chalupě do terénu a i když čouhají nožičky, furt se v ní pohodlně vyspí 1,5letá holčička 83 cm.
Do sněhu super, projede vše 🙂

evaviki
20. srp 2010

Velky sportak je od Red Castle Shop'n Jogg II.
http://www.eshopbaby.cz/katalog/shop-n-jogg-ii-...
Da sa kupit aj solo bez korbicky.. Mame doma a do narocnejsieho terenu stale pouzivame 🙂

lamarika
20. srp 2010

@apocalypsa tady máš tako jenom sporťáky http://www.kocarky-tako.cz/sportovni-kocarky/. Jetsli jsi myslela zrovna tenhle, že se prodává jen v kombinaci.

akras
20. srp 2010

Inglesina je trojkombinace vše v jednom, když s ní jezdím občas teď, je to poježďěníčko, ale do města holt už musí být golfky...

lamarika
20. srp 2010

@apocalypsa tak vyber nějakej sporťák jen prostě na zimu, třeba i po někom a pak zainvestuj do kvalitních golfek.

akras
20. srp 2010
lamarika
20. srp 2010

@akras dřív se mi na těhle kočárcích nelíbil ten košík. Teď už ale zjišťuju, že právě ten košík je jejich výhodou 😉

dadka2
20. srp 2010

kamarádka řeší podobný problém, koupila Mutsyho a v zimně se tam nevejdou. Vybírala mezi Teutonií a Mutsym a teď bude Mutsyho prodávat a kupovat Teutonii. Tenhle kočár to má totiž vychytané, když už se nevyjdete do hluboké korbičky, tak dáte korbu od sporťáku, která jde úplně do lehu a přidáto prodlužovací nástavec a místa je habaděj🙂. Nenafukovací kolečka jsou u Teutonie výhodou, kočár je velmi dobře odpružený a nemůžete píchnout🙂.

apocalypsa
autor
20. srp 2010

co myslíte:
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...
http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/762-ko...
dobrý kompromis cena X kvalita ... doplňky nepotřebuji, fusak mám emitex, max. dokoupím tašku na řidítka ...

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@lamarika tak ty sporťáky nevypadjí vůbec zle. Nazimu bych je ujezdila, službu udělají a na jaře nebo v létě bych ho mohla bez výčitek nahradit pěknýma golfkama. Super, díky za tip! 🙂

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@akras hezký kočár, ale pro mně je už zbytečná ta kombinace ...do hlubokého bych malého s fusakem nedala, nevešel by se 😉

jijitka
20. srp 2010

@apocalypsa - řeším stejný problém jako ty a taky jsem "odpůrce" čtyřkolek. Mě zatím nejvíc sedí X-lander 2010, protože je na stejně řešeném podvozku jako mám u stávajícího kočárku a jsem s ním spokojená.
Při pátrání jsem ještě narazila na toto: http://www.babyexpert.cz/produkt/herqules-razor... , ale v popisu nejsou uvedeny vnitřní rozměry atd.. Jinak nevypadá špatně. Neznáte někdo ??

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@jijitka nevypadá zle, ale děsí mě ta kolečka ...do sněhu nic moc 😒

jijitka
20. srp 2010

@apocalypsa - no, bohužel jak sleduju, moc na výběr nemáme ☹ A opravuji původní příspěvek - odpůrce jsem tříkolek 😅 čtyřkolku chci..

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@jijitka myslela jsem si, že ses upsala 🙂

eloana
21. srp 2010

@apocalypsa jj taky jsem se smala🙂 mozna za nejaky vichrice ano,ale to bych s ditetem fakt ven nejela 🙂

slavkah
21. srp 2010

resim podobny problem, mam kocarek kombinaci od svagrove, jenze ona neplanovane otehotnela takze ho v listopadu budu vracet, to bude malymu 5 mesicu a je uz ted cvalik, takze chci kupovat jen sportak, zatim se rozhoduju mezi pegperego gt3, teutonia mistral p a graco freya