Jaký kočár na zimu pro velkého 5ti měsíčního kojence?

apocalypsa
18. srp 2010

Prosím o radu. Syna (5 měsíců, 70 cm, 8 kg) zatím vozím v hluboké korbě kočárku, ale vydržíme už max. měsíc. Je mu ťip ťop, chybí sotva 5 cm. Chtěla jsem přesedlat na sporťák, který jsem koupila s hlubokou korbou a autosedačkou v trojkombinaci. Leč jsem se přepočítala! Je strašně úzký. Copak teď by to ještě šlo, ale s fusakem tam malého nenarvu ani omylem.
Kupovala jsem záměrně kočár s nafukovacími kolečky, abych neměla problém v zimě na sněhu. Jsou nafukovací kola nezbytná? A jaký druh vozítka vůbec pořídit? Chtěla jsem pořizovat až na jaře golfky, až začne syn běhat, ale teď musím rychle splašit něco jiného ... jaké máte zkušenosti? Samozřejmě když už budu něco kupovat, chci to vozítko užívat déle než tuhle zimu. Existují vůbec větší sporťáky? A má smysl kupovat sporťák, nemám rovnou koupit bytelnější golfky s polohováním do lehu - syn samozřejmě ještě nesedí ... Chodíme pravidelně hodně dlouhé procházky, tak to musí být i dostatečně bytelné vozidlo.
Díky předem za všechny tipy a rady! 😉

apocalypsa
autor
19. srp 2010

Prosím prosím, poraďte ... s jakými kočárky máte dobré zkušenosti?

ivika18
19. srp 2010

@apokalypsa my máme dobrou zkušenost s Jané slalom pro 2008, tento sporťák je asi nejprostornější na trhu. Jinak bych ještě brala quinny freestyle (jde otáčet po/proti směru jízdy) nebo Peg Perego GT3.
Golfky z vlastní zkušenosti nedoporučuju, mně se s něma blbě jezdilo i v létě ne tak v zimě, ve sněhu jsem viděla maminy táhnout golfky pozpátku 😕

sambucca
19. srp 2010

@apocalypsa Roan Marita, nejprostornejsi hluboka korab na trhu 😉 jeste nevyzkouseno, ale podle rozmeru vsech kocarku co jsem kde nasla byla doopravdy ta nej nej

ivika18
19. srp 2010

jj, roan má hluboké korby úžasně velké, náhodou jsme ho taky měli, ale sporťák se mi teda nejen nelíbil, ale asi v 7 měsících jsem tam malého šoupla s fusakem a byl tam jak sardinka 😒

sambucca
19. srp 2010

@ivika18 5mesicni mimco bych vozila jen v hluboke korbe, a Roan jde koupit v bazaru jen hlubokej za par slupek 😉 Se sportakem bych pockala na jaro a klidne poridila podle svyho gusta. Me osobne se Roan libi moc i sportak, je retro a designovej vic nez nejaky ty letadla na trech kolech co ted vyrabej 😀

ivika18
19. srp 2010

@sambucca jasně, to je prostě věc vkusu, každému se líbí něco jiného, mně se hluboký roan líbil taky moc, sporťák už prostě né a navíc byl fakt o dost menší než janéčko, na který teda nedám dopustit
No a malej od apocalypsy má 5 měs. teď, jestli jsem dobře pochopila, a navíc už 70 cm, takže bych řekla, že už na začátku zimy by byl s fusakem i v roan hluboké tak tak. A teď se prý ještě jakž takž vejde , takže za 2, 3 měsíce bych už ve sporťáku neviděla problém 😉

kveta
19. srp 2010

Danny sport prestige 2010

lamarika
19. srp 2010

@apocalypsa máme Jané nomad 2009 s gumovýma kolečkama (nejsou nafukovací). Myslím, že je úplně jedno zda jsou kolečka nafukovací nebo ne, ve sněhu se jezdí hůř se všema. Tenhle sporťák má jen jednu vadu a to jsou zdvojený přední kolečka. Každopádně sporťák je totožnej se Slalomem. Je opravdu velkej. Minulou zimu jsem v něm odvozila našeho syna ve fusaku a to není žádnej prcek. V 5 měsících šel do sporťáku, protože byl strašně velkej a nevešel se nám už do korby. Sporťák jde dát téměř do lehu (řekla bych 175 stupňů) a dítko je v něm velmi dobře kryté, skoro jako v korbičce. Takže vřele doporučuji Jané nomád nebo slalom. Ke všemu váha sporťáku je uváděná 9 kg což mají i golfky.

dlouhovlasa.evzenie
19. srp 2010

My máme podobného "drobka" 😅 a i přesto, že máme bébécar - kde je veliká hluboká korba, tak cca za měsíc už budu řešit sporťák. Na základě zkušeností kamarádky jsem se rozhodla pro Jané Nomad, protože je opravdu veliký 😉

schnek
19. srp 2010

velkou korbu má Mikrus

http://www.darababy.cz/zbozi/kategorie-kombinov...

my máme alu sprint, ty další dva typy nevím, jakou korbu mají, ale nám se vešel skoro i dvouleťák, když se v zimě venku počůral, tak jsme ho svlíkli a šoupli do fusaku. Sporťák se teda počítá spíš na míň spaní, ale mladší se tam vejde bez problémů, vyspí se v pohodě.

apocalypsa
autor
20. srp 2010

Všem vám moc děkuji za tipy. Bohužel žádný z vámi jmenovaných kočárků není vhodný. Trojkolky rovnou vylučuji. Bydlíme na vsi, jezdím často nerovným terénem a bojím se stability kočárků. A i kdybyste mne přesvědčili, že se nemusím obávat, manžela na trojkolku prostě nepřesvědčím. Tím vypadává Jane Slalom a PerPerego GT3. Jane Nomad má zase zdvojená kolečka. Ten samý problém, na vsi bych prostě ta kola sněhem neprotáhla. Tady se sníh moc neodklízí 😒 Mikrus Alu Sprint a Roan Marita vypadají super, tuhle klasiku mám ráda, ale hluboké korby mají stejně dlouhé, jako mám u stávajícího kočáru a sporťáky mne tedy moc neoslovili. Hluboký kočár zřejmě mohu rovnou vyloučit, pochybuji, že je na trhu takový, abych do něj narvala fusak se 70centimetrovým cvaldou a odjezdila celou zimu. Asi se budu muset zaměřit na sporťáky, ale to mám strach z toho, jak jsou otevřené, žádné zázemí, jen ta bouda. Bude to muset chudák nějak přežít ☹
Prohledávala jsem pár internetových obchodů s kočárky a celkem mne oslovil X-lander XA. A i cena byla rozumná. Když se třeba podívám na Jane nebo Peg Perego ... jsem na mateřské, nemůžu si vyskakovat a zrovna ještě musím řešit novou autosedačku. A co si budeme namlouvat, kvalitní autosedačka stojí skorem jako kočár. Zrovna se mi ty nákupy sešly a koupit musím obojí ...

kacka.l
20. srp 2010

Apocalypso já jsem taky z vesnice a terén tu spíš není než je. 🙂 A mám právě gt3. Na zimu, naprosto úžasný, projede vše, v terénu také bez jakýchkoli problémů. Veliký je opravdu hodně.
Kamarádka má x-lander XA- často jezdíme spolu na výlety, kočár je dobře ovladatelný, zvládne i terén, ale v zimě je bezkonkurenčně lepší PP, ona jej ani nevytahuje, bere sáňky- ale i když potřebuje projede také. 🙂Ale strašně se nadře a to i v létě v terénu.
Ale x-landera nemůžeš srovnávat s PP. Je to úplně jiný kategorie, čímž nechci říct, že je špatný. Já osobně bych než do nového x-landera šla do staršího PP, dají se koupit moc pěkné kolem 7000,-
Ale pokud manža nechce trojkolku, tak s tím stejně nic nenaděláš, jinak musím říct, že GT je snad nepřevratitelné, i když vždycky bude lepší čtyřkolka.

schnek
20. srp 2010

jo a Xlander má korbu jak plivátko, bacha a sporťák nejde přetočit, měla jsem nedoporučuju. A schválně zkusím změřit u Mikrusu korbu, já myslím, že je větší, než je uvedený na netu, Matouš tam byl do roka a to měl určitě víc, než kolik uvádí

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@kacka.l díky za tip ohledně X-landera. Já pořád koukám jen na ta nafukovací kolečka, ale zkušenost s ním nemám vůbec žádnou, takže tohle jsou pro mě skvělé informace! 😉

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@schnek ... uf, jak to říct a neurazit. No designově mne tedy zrovna nenadchla, ačkoli jsem jinak velmi nenáročný člověk. Ale všechna čest, korba velká jak pokojíček 😀 Ale díky za snahu 😅

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@schnek jo jo, s hodnocením hluboké korby souhlasím, zrovna dnes jsem měla tu čest ji zahlédnout, ale sporťák mi přišel takový veliký, tedy jen na netu ...

schnek
20. srp 2010

apocalypsa, já vím, že to není poslední výkřik, ale buď bereš velkou korbu nebo designově vymakanej kočárek... bohužel oboje se málokdy sejde...

sporťák Xlandera je slušnej, ale je hodně otevřenej, na zimu mi to pro ležící dítě přišel nevhodnýej (syn v něm jezdil cca od 7m, takže cca od ledna). Navíc mi vadilo, že nejde přetočit, aby dítě vidělo na mě. Jako odjezdila jsem s ním zimu a léto, určitě byl lepší než ta pekelná polská čtyřkombinace, co jsem měla na začátku, ale na druhýho už jsem věděla, co chci a s Mikrusem jsem neprohloupila. 😉

eloana
20. srp 2010

ahoj holky -my bydlime take na male vesnici....mam trojkolku a dobry ,ale mame 100% lepsi silnici nez ve meste-maji tam kocici hlavy a jede se tam silene s kazdym kocarem

schnek
20. srp 2010

nepřišlo nejvhodnější 😉

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@schnek já vím, ale tu libertu asi nepřekousnu, ještě na to kouknu znovu, na všechny barvy atd. Větší strach (v dobrém) mám z manžela. Rád jezdí s kočárem a tohle monstum ho asi spolehlivě odradí, repektive jak ho znám, nepřipustí mi ani myšlenku na to, že bychom libertu pořídili. Ale zkusit to můžu 🙂

apocalypsa
autor
20. srp 2010

Fakt jsou ty trojkolky tak stabilní? Mě od ní odrazovali i při koupi stávajícího kočáru, dokonce dva prodejci - oba tvrdili, že je to nestabilní a na nerovný terén nevhodné ... ale nemusela jsem nic řešit, jak jsem už psala, manžel byl zásadně proti.

schnek
20. srp 2010

mě třeba tenhle nepřijde zlej, ten by mi nevadil

http://www.kocarkyliberta.cz/?p=productsMore&iP...

i ten zelenej nebo šedej se mi zdají barevně ok. Jako není to žádnej poslední výkřik, ale ani nějaká šílenost. Jako nechci tu vychvalovat do nebe Libertu, zkušenosti nemám, ale když jdeš po rozměrech... a na hlubokým asi není co zkazit 😉

eloana
20. srp 2010

@apocalypsa -ja mam trojkolku,ale zvojene predni kolecko. 4 kolka je stabilnejsi.....ale ze by ho treba sfouknul vitr, jak mi jedna kamaradka tvrdila, ze by si z toho duvodu 3 kolku nekoupila to zas nee. v terenu moc nejezdime -malej nema prilis rad drncani... je to o zvyku -dneska jel tata s kocarkem a maleho malem vyklopil🙂 chce si to osahat
manzel s ti jezdi v pohode,ale radeji ma to kolecko zaeretovane

apocalypsa
autor
20. srp 2010
apocalypsa
autor
20. srp 2010

@schnek jsem se nějak umáčkla ...
Já nemám nic proti barvám, ale co třeba praktičnost? Vleze se to do výtahu? Jezdíme k rodičům do paneláku... a dál, vleze se to do auta, dá se to rozebrat? Atd. ...jak říkám, nejsem náročná, ale musím zohlednit vekšeré aspekty 😒

apocalypsa
autor
20. srp 2010

@eloana tak sfouknutí větrem se fakt nebojím 😀 to jsi mne rozesmála 😀

kacka.l
20. srp 2010

Záleží jakou trojkolku vybereš,PP je nejstabilnější-teda jedna z nejstabilnějších.
Jasně, že třeba cortina taková není. 🙂

Pusť manžovi video, trvá asi 15 vteřin, možná mu pomůže. 🙂
A na fotce terén, který kočár v poho sjel. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=yqTmPc2pdfg

Ale čtyřkolka bude vždy stabilnější, i když nějteré tříkolky jim mohou konkurovat. 🙂

lamarika
20. srp 2010

@apocalypsa A co třeba espiro GTX? Má nafukovací kolečka, možno po i proti směru jízdy, velkej a celkem pěkně krytej sporťák a cena velice příznivá

lisanda
20. srp 2010