Jaký kočár pořídit? Čtyřkolka, nafukovací kola, skladný

vendyko
4. bře 2014

Ahoj všem. Jsem prvorodička a dost tápu ve výběru kočárku. Vím, co od něj chci, ale netuším, který vybrat. Ještě máme čas, prcek se narodí až koncem července, ale protože sháníme spíš z druhé ruky, chtělo by to mít jasno, abychom věděli po čem koukat, když se objeví něco výhodně. Jaké máte zkušenosti se značkami Tako, X-lander a Jané? Tyhle tři zvažuju.... Konkrétní typ ještě nevím.
Od kočáru očekáváme:

- čtyřkolka, nejraději všechny kola v zákrytu (přední nezúžené)
- nafukovací kola, vhodný do terénu a zároveň do města 😅
- prostorná hluboká korba
- skladnost - často budeme vozit autem
- lehkost (nemáme výtah)
- a kdyby jako bonus měl ještě polohovatelný záda a přehazovací rukojeť, to by bylo! 😀

No, je mi jasný, že mám hafo požadavků, který se spolu mnohdy ani neslučují. Proto budu ráda za každou zkušenost a radu! Předem děkuju!

mysonek
4. bře 2014

Ahoj, my máme kočárek Newbuddy Claudia. Má velká 14 palcová kola, všechna stejně velká, nafukovací. Korba je veliká, naší malé je 5 měsíců a má ještě docela velkou rezervu. V terénu se s ním jezdí výborně, ve městě to také jde (ale pro město jsou možná lepší kočárky s otočnými předními koly, tenhle se musí přizvednout když se zatáčí). Nájezdy na schodech se jezdí krásně. Podložka v korbě je polohovatelná. No skladnost není úplně nejlepší, ale dají se snadno sundat kola, potom je to lepší, skládá se rychle a snadno, akorát zabere víc místa. My máme velký auto, tak nám to nevadí. Autem jezdíme také často (máme k němu i autosedačku, takže když jedu jen na nákup tak si vezmu jen podvozek a nasadím na něj sedačku, ale často vozíme i celý kočárek) Úplně nejlehčí také není, ale myslím že existují i těžší kočárky. Já nosím do bytu (1. patro) jen korbu, podvozek nechávám v kočárkárně. Určitě se dá snadno vynést rozložený, t.j. korba a podvozek zvlášt). Ale krásně jede, po rovině člověk ani nepozná, že tlačí kočár, já s ním chodím i běhat. Pár schodů se sním dá vyjet i sjet (ale drncá to, takže s novorozencem jsem to neprovozovala 🙂 )
Možná bude ale problém sehnat ho z druhé ruky, my ho kupovali před rokem a prý to byla novinka. Určitě si ho necháme i pro další dítě. Nový stojí cca 7,5 tisíc.
Tak snad jsem ti trochu pomohla.

majvik
4. bře 2014

měla jsem podobné požadavky a nakonec jsem koupila Espiro Enzo. Nový už se nevyrábí, takže jedině bazarový. Kola v zákrytu má, nafukovací, tak doufám že do terénu půjde, korba sice není největší na trhu, ale 77 cm si myslím že není úplně málo a polohovatelná záda jsou i v korbičce, skladný si myslím že taky docela je - nebo alespoň sporťák určitě, u hlubokého je to o tu korbu větší... přehazovací rukojeť teda nemá☹ a s tou lehkostí nevim no... jako do čtvrtého patra bych ho táhnout nechtěla, ale to bych nechtěla asi žádný kočárek... víc zkušeností bohužel neposkytnu - zatím stále ještě čekáme na první použití....

jitule77
4. bře 2014

Koukni na Inglesinu Magnum... Nafukovací 4 kola, houpe, do terénu super, korbička veliká, z hluboké se dá udělat sportovní - polohování má fakt variabilní, korbička má po stranách ucha na nošení - vyndáš z podvozku a jdeš. Lehký teda nějak extra není, ale to by asi zas nebyl tam stabilní...a přehazovací rukojeť taky nemá, ale zato se nechá krásně nastavit do vyhovující výšky.

pida01
4. bře 2014

Já mám vyhlednutý camarelo malaga.Na netu má dobré recenze.A co jsem se na něj byla koukat v obchodě oproti jiným je docela lehký,velký jde udělat sporťák po i proti směru.Velká nafukovací kola a snadno složitelný.A co jsem četla tak ty takka jsou dost kazové.

kimby
4. bře 2014

S kočárkem Jané jsem byla maximálně spokojená, ale měla jsem Jané Slalom v r. 2010, takže mohu mluvit za lehkost (úžasná), skladnost asi nejlepší, co jsem kdy mohla vidět (vše jedním tahem, rychle, jednoduše, chci-li min. rozměr, vycvaknu i kolečka jedním prstem, vešel se nám do pidi auta), velikost korbičky i sporťáku super (nevím, jak dnešní Janéčka).Jen přehazovací rukojeť neměl, ale zase Jané Muum je otočný (neznám ovšem rozměry, vlastnosti viz výše bude mít jistě)

z těch nověších mě napadá Brio Go (lze dokoupit velká i přední kola) a pak Mamas and Papas..?

me79
4. bře 2014

Ja mam zamluvenu tez Inglesina Trio - Trilogy. Hodne cestujeme jak autem tak letadlem. Jednou rukou bez problému složís a zas rozlozis. Konstrukce je lehká a skladna. Ma polohovací zada, potah na zimu (nevím, jak se to jmenuje), potah proti dešti ... Jen nemá nafukovací gumy, ty jsem ja ale osobně vubec nechtěla .