Jaký kočárek je vhodný na vesnici?

karamelka10
1. led 2010

Ahojsky. Potřebuji pomoc s výběrem. Bydlíme na vesnici, občas jezdím vlakem, tj sháním něco:
s nafukovacími koly (nejlépe 4 kola, přední otočná), dobré odpružení, prostorný nákupní košík,spojená rukojeť, ne moc těžký, a prostorný - jak korba , tak i sporťák - polohování nohou. Mimi se má narodit v březnu, tak aby následující zimu kočárek dobře přežil. Co kdyby napadl sníh🙂

lulii
1. led 2010

karamelko, podívej se na mutsy 4rider. Super, můžu jen doporučit. Má všechno, co chceš 😉 .

karamelka10
autor
1. led 2010

A jak je to s velikostí sporťáku? Korbičku odhaduju tak do cca 6 měsíců, a pak sporťák. Mám teď nabídku za komplet za 6 tis. což je úžasná cena, ale pořád se nemůžu rozhoupat. Na první dítě jsem měla x-lander a přísahala jsem si, že si pořídím něco bytelnějšího🙂 Abych pak na zimu nesháněla jinej. To by mě doma asi klepli..

musko
1. led 2010

Ja doporučujem Roan Marita

svataterezicka
1. led 2010

Mutsi 4Rider je fakt skvělý ale jak píšeš korbička není moc velká.. V. se narodila na prvního máje a myslím koncem října jsme šli už do sportáčku... stejně jak už je dítě větší chce se dívat a z hluboké toho moc nevidí a taky jsem se bála jak se zvedá že mi vypadne (ve sportáčku jsou pásy). Ovšem cena se pohybuje někde mnohem výš než 6tis 😝

svataterezicka
1. led 2010

Jinak taky bydlíme na vesnici a projedu všude s kolama jsem fakt spokojená, sice nepruží ale nafukovací kola nejsou tak tvrdá jezdí se nám dobře.

karamelka10
autor
1. led 2010

Vážně nepruží? Myslela jsem, že když píšou, že je odpruženej, tak že se s ním dá houpat. Aspoň trošku...

lulii
1. led 2010

karamelka dá se s ním trošku houpat, není to jako klasický houpací kočár, ale dá se. A ono to ani není moc dobře, aby si dítko zvyklo na houpání 😉 Jestli máš šanci koupit 4ridera s vybavením za 6 tis., tak rozhodně neváhej 🙂

majina
2. led 2010

A co Implast Clipper 3 ? Mě se na něm moc líbí ten podvozek-moderní ale skvěle se hodí do terénu a kola jsou nafukovací
http://www.slune-cz.cz/kocarek-implast-clipper-3/

Nebo Implast Bolder http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=1016168

Ale Mutsy je určitě kvalitnější! A podvozky mají skvělé! http://www.kocarkov.cz/katalog.php?typ=2357

majina
2. led 2010

Chválu jsem slyšela i na Bebecar http://www.kocarkov.cz/katalog.php?typ=2303

A já na vesnici zvažuji Quinny Speedi ale to je trojkolka a to ty asi nechceš....

majina
2. led 2010

Tohohle Mutsyho má kamarádka a je bomba! http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=50765#x

majina
2. led 2010

Jediná chyba na něm-je těžký! Cca 15 kg a to je dost!

martinask
2. led 2010

ja mam jane slalom.... 😵

majina
2. led 2010

Janéčka jsou super... to je bez diskusí ale nám vadí, že s ním jezdí skoro všichni ☹ 😀

kubinaa
2. led 2010

ahojky já mužu doporučit kocárek v-cross.sem taky z vesnice a od května mám mimi a když sem scháněla kočár lítala sem po obchodech s metrem aby se mě tam vešla ještě další zimu.v-cross plně vyhovuje je lehký.dobrý design krásně se snim manipuluje přední kola otáčecí,přejedu i louky.krásně najíždí na chodníky atd..korba sice není tak velká ale to pro naší princeznu není žádná je jí 7 měs a má 10kg ale do ted se tam vešla.a to nemaj děti někdy ani v roce.stejně jí to tam už nebavilo a tak sem nasadila sporták a taky ok vejde se tam i s fusakem to se vešla i do korby což sem ani nepočítala při její velikosti .polohování nohou a záda až do lehu a cena 8000kč ted se daj sehnat i levnějc.není asi ten nejlepší ale na to že sem taky docela vybíravá sem fakt spokojená.jinak kámoška má korbu docela větší a naše Aja se tam stejně nevejde a hlavně jí to už neba chce sedět.takže lepší mít malej lehkej výde to ve finále nastejno.a sporták je docela bytelný a zateplený dám fusak a zima nemá šanci.ted už schánim malej sportáček jen tak na nákupy ale na vesnici a dení ježdení 100pro tendle fakt snim lítám a pohoda oproti třeba dorjan cross se nedá rovnat je těžkej neforemnej než se umeje atd.fakt v-cross doporučuji tak na nej mrkni a uvidíš...

ladylavender
2. led 2010

Zdravím,
já doporučuju kočárky s kloubovým pérováním (houpací) a velkými koly - Inglesina Sofia, Otuttina nebo Magnum na podvozku Ergo Bike, Roan Marita (veliká vanička), Peg Pérego Clasico a jiné. Otočná přední kola mají Bébécar Stylo a Bumbleride Queen B. Hodí se asi i takové ty kombinované tanky (těžké kočárky s velkými koly), ale v těch se moc nevyznám 😅

Hlavně nepodcenit kvalitu - na vesnici kočárky dostávají zabrat víc než ve městě.

Přeji šťastnou ruku při výběru.

karamelka10
autor
2. led 2010

Ahojsky. Díky za rady a porady. Zatím těžce uvažujem o tom mutsy, mám pár celkem dobrých cenových nabídek z druhé ruky.

Ještě kouknu na ten v - cross, ale Kubinoo já měla první dítě 4 kg hned po porodu a do půl roku se mi do x-landeru nevešel🙂 tak snad ten v-cross bude lepší.

Jinak jestli můžu doporučit, když byl malému rok, začal chodit a tak jsme velkej sporťák prodali a po dlouhém zvažování jsem koupila peg perego aria one hand completo (http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=760668). Nemá sice polohování nohou,ale záda jdou do lehu, má super širokej sed- (malej se tam vešel v zimě i s kombinézou), velkej nákupní košík, váží jen 6,5 kg, což je skvělý pokud ho člověk vláčí v mhd a spojenou rukojeť, tj jde ovládat jednou rukou. Fakt je, že je to něco jako golfky, plastový kolečka a na sněhu je naprd, ale v létě a jinak je vážně super, teď si ho ode mne půjčil i brácha a nemůže si ho vynachválit. Cena kolem 4 tis. novej, ale myslím, že to byl zatím můj nejlepší kup.

adrianmama
2. led 2010

ahoj, mala som podobny problem, a ak budeme mat raz druhe babo, asy ho budem riesit opat nanovo...ja som mala peg perego clasico, s hlbokou vanickou...na diery na chodnikoch a do pola bol uplne ze sqvely, babo mala miesto v nom na rozdavanie, avsak - na cestovanie s nim, uplne nanic, sice sa dalo dat na konstrukciu vajicko, my sme nasho chlapceka v nom chceli len prepravovat, nie kocikovat, a to som cestovavala autom, priznam sa, na vlak je to veliky problem, s tymto typom kociara - nasa kamaratka, zas cestovala velmi casto vlakom, a riesila to satkou, co ma u mna velky respekt....teraz uz mame sportiacik, i COO, sice nema perovanie a ani nafukovacie kolieska, zato na prepravu aj vlakom je super , je lahucky a rychlo skladatelny, mno zas az nie tak moc ako golfky, ale je...diery na cestach a chodnikoch vytrasieme velmi....ale uz to nechcem riesit, dufam, ze za pat mesiacov uz budeme behat a dovtedy budeme nas sportiacik nicit a nicit.....mali sme dost obmedzeny rozpocet n a kupu kociara.....ale teraz je tych kociarov tak strasne vela, ze druhy krat budem behat po obchodoch a skusat trosku viac, ale PRED PORODOm...;)

kubinaa
2. led 2010

je karamelka tak to moc děkuji ten se mě líbil od začátku ale slyšela sem na něj i náky kritiky tak pořád nevím,ale když říkáš že je velikej sed tak to bych potřebovala a co de prát dobře co potah a takový ty udržbový věci.plast kolečka neva stim počítam v zimě to bude jako nouzovka chci to na lítačku od jara do podzimu.tak myslíš že dotoho mám jít sou i polohovatelné až do lehu?a dost dlouhé.mám strach aby se tam princezna vešla obj bych je totiž přes net vyšly by levnějc.a ještě jak se polohujou tou šnůrkou nebo klasicky zmáčknout to udělátko a dolů nevim jak to nazvat moc dík.....

karamelka10
autor
2. led 2010

.......k tomu peregu, potah dobrý, já ho vždy jen otřela mokrým hadrem, ale jde i sundat. Záda jsou až do lehu, jinak zítra řeknu bráchovi ať ti ho přeměří v lehu, sedu atd a pak večer písnu. Jinak polohování tou šnůrkou, ale není to na závadu (je to můj třetí sporťáček v pořadí - po Haucku shopperu, a golfkách od babypointu). Jinak co se mi vybavuje, přední odjímatelné madlo - taky dobrá věc a kšírky, které jsou na pevno v pase a může se dítko pohybovat ale nevypadne, prostě se dají zaháknout a vyháknout na zádíčkách. Jen ten nánožníček co k tomu dodávaj - možná není v základu, tak ten je na hoodně malý nožičky bez bot. Já vozila deku a nebo na jaře a podzim univerzal fusak od emitexu.

petrusam
2. led 2010

já doporučuji casualplay 😉 chodíme do lesa, na pole, prostě všude a pohoda 😅

usounek25
2. led 2010

ahoj, my máme Tako Baby haven a jsme s ním moc spokojení. Bydlíme též na vesnici, navíc máme psa se kterým denně chodíme na procházky do terénu, takže kočárek opravdu využijeme. Tenhle má nafukovací velká kola, brzdy vepředu i vzadu, polohovatelnou rukojeť, vnitřní tašku pro malý mimi, která se dá normálně vydělat. Kočárek se dá polohovat do úplného lehu, má kšíry už pro větší dítě. Na korbičce se dá odepnout zadní díl, zůstane tam jen síťka - fajn v létě, když jsou velký pařáky. Samozřejmě je k němu i taška a zimní nánožník. Jinak se v podstatě vše dá odepnout a vyprat. Malej se narodil v lednu, takže než začli větší vedra, tak jezdil i v tašce, pak už se do ní stejně nevešel, takže šla ven. Teď má cca 10 kg a 80 cm. Neříkám, že by tam mohl kempovat, ale vejde se tam v poho, není nijak zmáčklej nebo tak. Uvidíme jak mu bude příští rok v zimě. Jedinou nevýhodou je váha, kterou při normální jízdě nepocítíš, ale v případě, že budeš třeba kočárek skládat do auta a sama ho tam nandávat 😝 , váží cca 14 kg. Já ho do auta dám, ale docela dost se u toho nadřu a pěkně si zanadávám 😉, ale vše má se pro a proti.

karamelka10
autor
3. led 2010

A petrusamko, jakej máš tip toho casualplay?

kubinaa
3. led 2010

koramelko hodná dekuji a je to kšíírováni i mezi nožičkama víš taková ta látka?na ten hauck shoppeer sem taky koukala a na baby point sprint tak myslíš že tenhle nejlepší?vím že se furt ptám dokola chci vybrat fakt dobře a jak valký dítko se tam vešlo tobě Aje bude v květnu rok už ted má 10kg a chtěla bych je tak do 2 až 3 let jak tam vydrží.a nevypadávaj ztoho? je to vychytaný to vázání?vim že psaly že z některých kočárů dětí podklouznou pod madlem atd...jinak pro tebe sem slyšela že dobrý kočárky sou i firkoni konkrétně verana.to takko jak řiká usounek prý taky ok.sou vtý cenový dostupnosti teda pro mě.ale kdybys chtěla luxus tak určo ty peg perogo si chválej nebo ty casualplay nebo jané atd ale to je asi od 12.tis až hodně 🙂 ale pokat penízky nerozhodujou....jo a taky prý patroni sou velký a co ten v-cross koukuala si?

evak99
3. led 2010

petrusam taky se chci zeptat na typ casualplay. my přemýšlíme o S4. A vešel se ti mimís i v zimě ještě do hluboký korbičky? nebo už jste dávali sporťák?

karamelka10
autor
3. led 2010

Ten v cross mi přijde jako x-lander, hlavně ta konstrukce.

Kšírky u peregita jsou mezi nožičkama, v pase - ty jsou na pevno ke kočárku a pak přes zádíčka ty jdou odepínat. My máme větší dítko v pohodě ve dvou letech nevypadával, hlavně jak to má hlubokej sed, sedí pěkně vzadu a o pultík si opírá ruce a někdy i nohy🙂.

xxksena
3. led 2010

a co jane nomad? nema sice nafukovaci kolecka, ale skvele se ovlada. a je lehky! do vlaku (a mhd) super. jané jsou dobry 🙂

iinuska
3. led 2010
petrusam
3. led 2010

holky máme casual S4, malý se narodil v červnu a do sporťáku jsme ho dávali v prosinci na půl roce .. a pohodička .. máme fusak kaiser a bylo mu celou zimu krásně teploučko ..

karamelka10
autor
3. led 2010

Kubinoo, tak ten perego aria one hand completo má hloubku sedu 28, šířka 32 a záda jsou dlouhý 46, tj když to hodíš do lehu tak je to 74. Ale stejně jak ty kukačky začnou očumovat okolí, oko nezamhouřej 🙂

XXkseno , ten jane nomad má plastový kola, ne? S těma se mi ve sněhu jezdí blbě. A co ve městě nedrncá moc? Odpruženej asi nebude, Tady u nás je jich hodně, a taky trojkolek jané (do těch třech kol mám pořád strach jít), je fakt, že sporťák mají asi největší, ale cena je taky dost hustá. A v bazarech tam jsou hlavně ty jané slalomy...

kubinaa
3. led 2010

dikes karamelka ale přece jen je to dost krátký.mě dítě spí jenom v kocarku už od malička a nerada bych se připravila o trošku klídku 🙂